واحد پول فرانسه چیست؟ در سفر به پاریس چه پولی با خود ببریم؟

بی‌شک یکی از زیباترین و جذاب‌ترین کشورهای جهان فرانسه است. به دلیل همین جذابیت‌ها و زیبایی‌هاست که پاریس، پایتخت فرانسه، یکی از پرگردشگرترین شهرهای جهان است. در پاریس، جاذبه‌هایی برای تمام سلیقه‌ها وجود دارد؛ برای اهالی مد، اهالی فرهنگ، علاقه‌مندان به آثار تاریخی و… هر آنچه بخواهند در دسترس است. خرید در پاریس هم بسیار جذاب است. علاوه بر پاریس، فرانسه شهرهای زیبای دیگری نظیر نیس، لیون، مارسی و… همه دارد. اگر قصد سفر به پاریس را دارید، باید پول فرانسه را با خود داشته باشید، اما در این باره چه می‌دانید؟

واحد پول فرانسه چیست؟

واحد پول فرانسه لافایت

واحد پول فرانسه، یورو است. البته یورو، تنها واحد پول فرانسه نیست بلکه شامل تعداد دیگری از کشورهای اروپایی هم می‌شود. بر اساس توافقی که در سال 1999 بین تعداد کشورهای اروپایی منعقد شد، این کشورها، یورو را به عنوان پول واحد خود انتخاب کردند. بر این اساس کشورهای عضو ناحیه یورو (که شامل تمام کشورهای اروپایی نمی‌شود) سیاست‌های مالی یکسانی را اتخاذ و اجرا می‌کنند.

اما خوب است بدانیم همین پول فرانسه، یعنی یورو به چه اشکالی عرضه می‌شود. اول اینکه، هر یورو معادل 100 سنت است.

علاوه بر این سکه های یورو به شکل سکه های 1 سنت، 2 سنت، 5 سنت، 10 سنت، 20 سنت، 50 سنت، 1 یورو و 2 یورویی ضرب و توزیع می‌شوند. گفتنی است یک روی سکه های یورو مشترک است اما روی دیگر در هر کشوری با کشور دیگر متفاوت است. با این حال باز هم شما می‌توانید مثلا سکه 1 یورویی فرانسه را در ایتالیا هم خرج کنید.

اسکناس های 5 یورو، 10 یورو، 20 یورو، 50 یورو، 100 یورو، 200 یورو و 500 یورو هم اسکناس های یورو هستند که در کشورهای ناحیه مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین برای سفر به پاریس، همین اسکناس ها و سکه ها پول فرانسه برای شما خواهند بود.

توصیه می‌شود تمام پول‌تان را به شکل اسکناس‌های درشت به همراه نبرید زیرا حتی اگر یک 500 یورویی هم گم شود، نزدیک به 7 و نیم میلیون پول را از دست داده‌اید.

 

با خود دلار به فرانسه ببریم یا یورو؟

واحد پول فرانسه یورو دلار

برای سفر به کشورهایی نظیر گرجستان، ترکیه، روسیه و… توصیه کردیم که دلار بخرید و در مقصد دلار را به واحد پول کشور مقصد تبدیل کنید. اما در سفر به اروپا قضیه متفاوت است. اول اینکه شما در ایران به راحتی می‌توانید یورو تهیه کنید. اگر هم پس از بازگشت، پولی باقی مانده باشد، می‌توانید آن را به سادگی بفروشید.

علاوه بر این شما برای تبدیل دلار به یورو در اروپا باید هزینه‌های سنگینی بپردازید، این هزینه‌ها شامل درصد تبدیل دلار به یورو و هزینه صرافی می‌شود. بنابراین بهتر است برای در اختیار داشتن پول فرانسه، در ایران یورو بخرید.

[irp posts=”10870″ name=”برای سفر به بلژیک (بروکسل و…) چه پولی همراه داشته باشیم؟”]

ارزش یورو چه قدر است؟

در ماه‌های اخیر، ارزش دلار، یورو و سایر ارزها، نوسان زیادی داشته است. با این حال، امروز 20 اسفند 97 قیمت هر یورو حدود 15 هزار تومان است. ضمنا ارزش هر یک یورو معادل 1.12 دلار اعلام شده است.

مطالب مرتبط

واحد پول روسیه چیست؟ برای سفر به مسکو و سن‌ پترزبورگ چه ارزی ببریم؟

در سفر به گرجستان (تفلیس، باتومی و…) چه ارزی ببریم؟

برای سفر به استانبول، چه پولی با خود ببریم؟

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.