آبشار فدامی داراب

آبشار فدامی داراب، نگینی درخشنده در دل منطقه‌ای گرم و خشک

سفر به آبشار فدامی داراب با چشم‌اندازهای زیبا و طبیعت بکر

این بار در مجله علی بابا می‌خواهیم شما را به یکی از جاهای دیدنی داراب ببریم؛ نگینی که در قلب منطقه خشک و گرم فورگ می‌درخشد و از دل چشمه‌ها می‌جوشد و از ارتفاع به سمت پایین پرواز می‌کند.

آبشار فدامی در داراب، جاذبه‌ای طبیعی است که گردشگران زیادی را تا شهر فدامی می‌کشاند. طبیعت خیره‌کننده‌ای که آبشار را محاصره کرده،‌ به همراه حوضچه‌های آب شور و شیرین با دماهای متفاوت از جذابیت‌های آبشار فدامی فورگ داراب هستند.

اگر به‌دنبال مقصدی می‌گردید که با عزیزان خود به آن سفر کنید، در آن خاطره بسازید، آب‌تنی و عکاسی کنید، در طبیعت قدم بزنید و حال خوبی را به دور از شلوغی شهر تجربه کنید، آبشار فدامی داراب انتظارات شما را برآورده می‌کند.

آبشار فدامی داراب کجاست؟
 آبشار فدامی در استان فارس، شهرستان داراب، منطقه فورگ، شهر فدامی قرار دارد.
فورگ داراب کجاست؟
 استان فارس، شهرستان داراب، منطقه فورگ
مسیر دسترسی به آبشار فدامی داراب چگونه است؟
شما می‌توانید با ماشین شخصی خود از طریق جاده شیراز – بندرعباس به آبشار فدامی بروید. مسیر دسترسی از خود روستا تا آبشار کمی صعب‌العبور است، بنابراین با صبر و حوصله برانید.
چگونه در آبشار فدامی داراب اقامت کنیم؟
گزینه‌های مختلفی مثل اقامت در هتل‌های داراب، اقامتگاه‌های بومگردی اطراف و کمپینگ را برای اقامت در آبشار فدامی داراب در اختیار دارید.
فاصله تهران تا آبشار فدامی داراب چقدر است؟
۱۲۱۳ کیلومتر حدود ۱۴ ساعت

آشنایی با آبشار فدامی داراب

وقتی حرف از سفر به استان فارس می‌شود، همه به یاد جاهای دیدنی شیراز می‌افتند، اما غافل از اینکه این استان جاذبه‌های طبیعی و گردشگری زیادی در دل خود دارد که به آنها کمتر توجه می‌شود.

چشمه آبشار فدامی داراب

عکس از: سایت Google maps

آبشار فدامی داراب با چشم‌اندازهای زیبا و طبیعت بکر خود محبوب گردشگران و مسافران استان فارس است. این آبشار، دو آبشار شور و شیرین با دماهای متفاوت دارد که در فاصله ۲۰ متری آبشار شیرین به هم می‌پیوندند و استخری طبیعی و جذاب را پدید می‌آورند.

منبع آب آبشار فدامی چشمه‌ای در ۵۰۰ متری آن است که یک مترمکعب در ثانیه آبدهی دارد. آب آبشار پس از ورود به آب رودخانه شور، آن را تعدیل و مناسب مصارف کشاورزی و باغداری می‌کند؛ به‌طوری‌که ۸۲۵ هکتار نخیلات و ۶۵۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی از آب این رودخانه استفاده می‌کنند.

ارتفاع آبشار فدامی در آبشارهای مختلف شور و شیرین متفاوت و بین ۱۲ تا ۲۰ متر است. عرض آبشار هم در طول سالیان به طرز چشمگیری کاهش یافته و به ۲۰۰ متر رسیده است.

آبشار فدامی فورگ داراب

عکس از: سایت Google maps

آب آبشار فدامی به ویژه آب آبشار شیرین برای آب‌تنی در فصل‌های مختلف مناسب است و از تفریحات ثابت این منطقه محسوب می‌شود. اگر شما هم از روزمرگی‌ها و شلوغی‌های بی‌انتها شهر خسته شده‌اید، بار سفر جمع کنید و برای بازدید از این آبشار زیبا به داراب سفر کنید.

آبشار فدامی داراب کجاست؟

آدرس آبشار فدامی: استان فارس، شهرستان داراب، منطقه فورگ، شهر فدامی

آبشار فدامی داراب در هشت کیلومتری فدامی قرار دارد و فاصله‌اش با خود شهر داراب حدود ۱۳۵ کیلومتر است.

لوکیشن آبشار فدامی داراب روی گوگل مپ

آبشار فدامی کجاست؟

عکس از: سایت Google maps

راهنمای رفتن به آبشار فدامی داراب از تهران

اگر از تهران به آبشار فدامی داراب سفر می‌کنید، باید خود را ابتدا به شیراز برسانید. برای رسیدن به شیراز از بزرگراه خلیج‌فارس تهران به سمت قم حرکت کنید. از بزرگراه قم – اصفهان به اصفهان بروید. بعد از رسیدن به اصفهان به سمت شیراز برانید.

از جنوب شرقی شیراز به سمت داراب و در نهایت از جنوب شرقی داراب به سمت فدامی حرکت کنید.

رفتن به آبشار فدامی در داراب

عکس از: سایت Google maps

فاصله داراب با آبشار فدامی حدود ۱۳۵ کیلومتر است و از طریق جاده‌های محلی به آن خواهید رسید. از خود شهر فدامی هم حدود ۸ الی ۱۰ کیلومتر تا آبشار فدامی داراب فاصله دارید.

مسیر دسترسی به آبشار پیاده‌روی ندارد و می‌توانید با ماشین تا نزدیکی آن بروید. بهتر است با ماشین‌های آفرود و شاسی‌بلند به این منطقه سفر کنید که گذراندن آن ۱۰ کیلومتر برایتان راحت باشد. اما اگر ماشین شاسی‌بلند هم ندارید، نگران نباشید؛ فقط با صبر و حوصله، آرام برانید.

فاصله تهران تا آبشار فدامی داراب حدود ۱۲۱۳ کیلومتر (۱۴ ساعت) است.

فاصله آبشار فدامی تا داراب

اگر قصد دارید از مبدا شیراز به آبشار فدامی بروید، باید اول از همه خود را از طریق جاده لار جهرم شیراز به جاده بندرعباس – شیراز (بزرگراه شیراز – سروستان) برسانید. این جاده را ادامه دهید تا به جاده فسا – داراب – بندرعباس برسید.

بعد از رسیدن به داراب، وارد جاده داراب – حاجی‌آباد شوید و در جاده فدامی از این مسیر خارج شوید. بعد از پیمودن ۲۰ کیلومتر، شما به آبشار فدامی داراب خواهید رسید.

فاصله آبشار فدامی تا داراب

عکس از: سایت Google maps

فاصله بندرعباس تا فدامی

اگر مبدا شما بندرعباس است، وارد جاده شیراز – بندرعباس شوید. به جاده داراب – حاجی‌آباد که رسیدید آن را ادامه دهید تا به جاده فدامی برسید. ۲۰ کیلومتر بعد در حال تفریح در آبشار فدامی خواهید بود.

آب‌و‌هوای آبشار فدامی

آب‌و‌هوای آبشار فدامی در زمستان سرد و در تابستان گرم است. اما نکته جالبی که باید درباره آبشار فدامی در فصل‌های مختلف سال بدانید مربوط به دمای آب این آبشار است.

آبشار فدامی داراب

عکس از: سایت Google maps

آب شیرین آبشار فدامی در فصل بهار و تابستان خنک و گوارا و آب شور آن دمای بیشتری پیدا می‌کند. به همین دلیل می‌توانید در اواخر بهار و تابستان از شر آفتاب سوزناک به خنکی آب‌های شیرین فدامی پناه ببرید.

اما در فصل زمستان همه چیز برعکس می‌شود. آب شور آبشار به خنکی و آب شیرین به گرمی می‌رود. می‌توانید در سرمای فصل زمستان از آب‌تنی در چشمه‌ای با آب گرم لذت ببرید.

بهترین زمان سفر به آبشار فدامی داراب

از آنجایی که آبشار فدامی داراب در هر فصل جاذبه‌های خودش را دارد، شما در هر فصلی که دوست داشته باشید، می‌توانید از آن دیدن کنید. اما در فصل بهار طبیعت اطراف آبشار به زیباترین شکل خود می‌رسد و می‌تواند سفر شما را به‌یادماندنی‌تر کند.

بهترین فصل رفتن به آبشار فدامی داراب

عکس از: سایت Google maps

در زمان تعطیلات، به ویژه نوروز، آبشار داراب میزبان تعداد زیادی از گردشگران است. اگر می‌خواهید در خلوتی از زیبایی آن لذت ببرید، در روزهای غیرتعطیل به آبشار داراب سر بزنید.

به‌علاوه، اگر در ساعات اولیه صبح از این آبشار بازدید کنید، هوای بهتری دارد و فرصت بیشتری برای تفریح و گشت‌وگذار خواهید داشت.

آبشار شور فدامی داراب

آبشار شور فدامی در بالادست آبشار شیرین است و ارتفاع کمتری نسبت به آن دارد. آب این آبشار در تابستان‌ها گرم و در زمستان‌ها سرد می‌شود و نمی‌توانید متناسب با فصل در آن آب‌تنی کنید.

اما زیبایی آبشار شور بیشتر است و نخل‌ها و سایر گیاهان خودرو، منظره‌ای زیبا را در کنار آبشار خلق کرده‌اند. سرچشمه آبشار شور در ۵۰۰ متری آن قرار دارد و ارتفاع آبشار بین ۱۰ تا ۱۵ متر است.

آبشار شور فدامی داراب

عکس از: سایت Google maps

آبشار شیرین فدامی داراب

آبشار شیرین فدامی از چشمه‌ای در یک کیلومتری آبشار سرچشمه می‌گیرد و از ارتفاعی بین ۱۲ تا ۲۰ متر به رودخانه‌ای زیبا می‌ریزد. عرض آبشار شیرین قبلا ۸۰۰ متر بود؛ ولی به دلیل خشکسالی و استفاده بی‌رویه کشاورزان از آب رودخانه، امروز به ۲۰۰ متر رسیده است.

آبشار شیرین فدامی داراب

عکس از: سایت Google maps

در زیر آبشار شیرین، حوضچه آب بزرگی تشکیل شده و قسمت بالایی آن با نیزار و گیاهان بلند و متراکم جلوه‌ای زیبا پیدا کرده است. از آب این آبشار برای تامین آب شرب فدامی و روستاهای اطراف استفاده می‌شود.

در گرمای سوزان تابستان این منطقه، آب آبشار شیرین فدامی سرد و گوارا و در سرمای زمستان‌ آب رو به گرمی می‌رود. در نتیجه متناسب با آب‌و‌هوا می‌توانید از آن لذت ببرید.

تفریحات آبشار فدامی

پیاده‌روی در طبیعت

یکی از فعالیت‌های سالمی که در بازدید از آبشار داراب می‌توانید به آن بپردازید، پیاده‌روی در طبیعت است. مناظر اطراف این آبشار بسیار دیدنی است و می‌توانید با عزیزان خود در آن قدم بزنید و وقت بگذرانید.

فقط یادتان باشد که حتما کفش‌های مناسب طبیعت‌گردی بپوشید که پیاده‌روی راحت‌تری داشته باشید.

تفریحات آبشار فدامی داراب

عکس از: سایت Google maps

عکاسی

اگر اهل عکاسی با دوربین‌های حرفه‌ای هستید، سوژه‌های زیادی برای ثبت در آبشار فدامی فورگ داراب وجود دارد. سوژه‌هایی که می‌تواند با نقش بستن در لنز دوربین شما، به همه کسانی که فرصت بازدید از این میراث طبیعی را ندارند، نشان داده شود.

آبشار داراب

عکس از: سایت Google maps

حتی اگر دوربین حرفه‌ای ندارید، اما علاقه زیادی به عکاسی دارید، با یک گوشی هوشمند ساده هم می‌توانید مناظر خیره‌کننده آبشار فدامی را ثبت کنید.

راستی عکس گرفتن با عزیزان و خانواده را فراموش نکنید که این لحظات شاد همیشه تکرار نمی‌شوند.

رودخانه نوردی

رودخانه نوردی یا همان آب‌تنی خودمان یکی دیگر از تفریحاتی است که می‌توانید در آبشار فدامی داراب داشته باشید. فقط باید دقت کنید که آب آبشار شیرین مناسب برای رودخانه نوردی در فصل‌های مختلف است و آب آبشار شور در تابستان گرم و در زمستان سرد است؛ بنابراین خیلی گزینه مناسبی برای رودخانه‌ نوردی نیست.

آبشار فدامی شیراز

عکس از: سایت Google maps

فراموش نکنید در رودخانه نوردی نکات ایمنی را رعایت کنید. همچنین اگر هم‌سفر کم سن‌وسالی دارید، به دقت از او مراقبت کنید تا خاطره‌ای شیرین از سفر خود بسازید.

تماشای غارها

اگر اهل ماجراجویی و کشف کردن هستید، حتما به غارهای اطراف آبشار سری بزنید. البته لازم است مهارت و شناخت کافی از غارنوردی هم داشته باشید و ترجیحا آن را تنهایی انجام ندهید.

آبشار فدامی داراب

عکس از: سایت Google maps

جذابیت غارهای اطراف آبشار فدامی در داراب، مدیون فعالیت‌های ژئوفیزیکی است که در طول سالیان دراز اتفاق افتاده و این جاذبه‌ها را خلق کرده است. جاذبه‌هایی مثل طاقدیس (چین‌خوردگی زمین به شکل طاق)، ناودیس (چاله یا طاق وارونه در چین‌خوردگی‌های زمین)، کانی‌ها و بلورهای سنگی زیبا و خاک‌های مختلف.

اگر می‌خواهید این فعالیت را حرفه‌ای انجام دهید، تجهیزات لازم برای غارنوردی را همراه خود ببرید.

کمپینگ و شب‌مانی

اگر خوابی متفاوت و سرشار از آرامش می‌خواهید، شب را در اطراف آبشار فدامی داراب بگذرانید. تصور کنید که شب با صدای آرام‌بخش جریان آب به خواب عمیقی فرو می‌روید و صبح با صدای طبیعت و آبشار از خواب بیدار می‌شوید.

برای عاشقان کمپینگ و شب‌مانی یکی از بهترین مکان‌ها می‌تواند اقامت در اطراف آبشار فدامی در داراب باشد. می‌توانید به دور از سروصدا و شلوغی شهر، شبی آرام را سپری کنید.

آبشار فدامی داراب

عکس از: سایت Google maps

جاهای دیدنی نزدیک آبشار فدامی داراب

چشمه گلابی داراب

حاصل آب شدن برف‌ کوه‌های داراب، چشمه‌ای زلال است که لقب پرآب‌ترین چشمه منطقه را دارد. این چشمه جذاب به دلیل شباهتش به میوه گلابی، به چشمه گلابی داراب معروف است.

چشمه گلابی داراب دارای سه خروجی پرآب از آب شیرین است و با وجود کوه نمکی در این منطقه، شیرین بودن خودش را حفظ کرده است.

چشمه گلابی داراب

عکس از: سایت Google maps

هوای تمیز و خنک و طبیعت زیبا، چشمه گلابی را به یکی از بهترین مکان‌ها برای پیک‌نیک تبدیل کرده و بسیاری از خانواده‌های دارابی در روزهای تعطیل از این مکان زیبا استفاده می‌کنند.

یکی از بهترین زمان‌ها برای سر زدن به چشمه گلابی، فصل تابستان است. چرا که می‌توانید درحالی‌که آفتاب پوستتان را نوازش می‌کند، در آب خنک این چشمه تنی به آب بزنید و لذت ببرید. از برکت آب چشمه گلابی داراب، مزارع و باغ‌های زیادی تشکیل شده که زیبایی منطقه را دوچندان کرده است.

فاصله آبشار فدامی داراب تا چشمه گلابی داراب حدود ۱۴۴ کیلومتر (۲ ساعت و ۲۰ دقیقه) است.

شهر باستانی دارابگرد

اگر علاوه بر طبیعت‌گردی، به مکان‌های باستانی و تاریخی هم علاقه دارید، بازدید از شهر باستانی دارابگرد را در برنامه خود بگنجانید. شهر باستانی دارابگرد با قدمتی چند هزار ساله اولین شهر مدور جهان و ایران است.

شهر باستانی دارابگرد

عکس از: سایت Google maps

این شهر قدیمی یکی از پنج ایالت پارس در ایران باستان بوده و حرف‌های زیادی از روزهای دور این سرزمین در دل خود دارد. قدمت دارابگرد به دوره هخامنشیان برمی‌گردد و با گذشت زمان به ویژه در دوره اشکانیان اهمیت بیشتری پیدا کرد.

جالب است بدانید در منابع تاریخی مهم مثل تاریخ طبری و حتی شاهنامه فردوسی از شهر باستانی دارابگرد نام برده شده است.

فاصله آبشار فدامی داراب تا شهر باستانی دارابگرد حدود ۱۳۷ کیلومتر (۲ ساعت) است.

آبشارهای تنگه رغز

تنگه رغز معروف به عروس بهشتی و بهشتی در دل طبیعت، یکی از جاذبه‌های بکر و خیره‌کننده استان فارس در رشته کوه‌های زاگرس جنوبی است. این جاذبه زیبا به تازگی و در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه طبیعت‌گردان قرار گرفته است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم تا بکر و خلوت است، سری به آن بزنید.

آبشارهای تنگه رغز

عکس از: سایت Google maps

در سفر به تنگه رغز، آبشارهایی زیبا و متعدد را خواهید دید که دل سنگ‌ها را شکافته‌اند و حوضچه‌هایی جذاب برای زندگی ماهی‌های رنگارنگ به وجود آورده‌اند. غارهای متعدد تنگه رغز، فرصتی برای ماجراجویی‌های هیجان‌انگیز را برایتان فراهم می‌کنند.

تنگه رغز حدود ۶۴ آبشار و ۱۰۰ چشمه دارد که برای شنا و آب‌تنی مناسب است. بی‌شک می‌توانید در میان زیبایی‌های این منطقه، خاطره‌ای فراموش‌نشدنی با دوستان و عزیزان خود بسازید.

فاصله آبشار فدامی داراب تا آبشارهای تنگه رغز حدود ۱۵۳ کیلومتر (۱ ساعت و ۳۵ دقیقه) است.

نقش برجسته شاپور ساسانی

نقش برجسته شاپور ساسانی در دامنه کوهی به نام پهنا در جنوب داراب می‌تواند مقصد بعدی شما بعد از گشت‌وگذار در آبشار فدامی باشد.

در این نقش برجسته که در دل کوه کند‌کاری شده، شاپور یکم سوار بر اسب در میان سنگ‌نگاره و تمام رخ در مقابل سه امپراتور رومی قرار دارد. در واقع این نقش برجسته پیروزی شاپور یکم بر والرین، امپراتور روم را به تصویر می‌کشد.

نقش برجسته شاپور ساسانی

عکس از: سایت Wikimedia

در این نقش برجسته شاپور یکم تاجی مانند تاج پدرش اردشیر یکم را بر سر دارد و پشت سر او هجده تن از مقامات ساسانی صف بسته‌اند. زیر پای اسب شاپور ساسانی، امپراتور رومی به نام گوردیان سوم به زمین افتاده است. این امپراتور ۱۹ ساله را در کرانه فرات کشتند.

نکته جالب این نقش برجسته این است که جزئیات ریز زیادی از نبرد شاپور با رومیان را روایت می‌کند و تاریخ‌دانان زیادی در وصف این نبرد، این نقش برجسته را تجزیه‌وتحلیل کرده‌اند.

فاصله آبشار فدامی داراب تا نقش برجسته شاپور ساسانی حدود ۱۳۱ کیلومتر (۲ ساعت و ۱۵ دقیقه) است.

اقامت در نزدیکی آبشار فدامی داراب

برای اقامت در نزدیکی آبشار فدامی داراب شما گزینه‌های مختلفی پیش ‌رو دارید. از اقامتگاه‌های کوچک‌تر و صمیمی تا هتل‌های با امکانات کامل.

برخی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی نزدیک آبشار فدامی عبارت‌اند از:

 • اقامتگاه بومگردی غریب خان
 • اقامتگاه بومگردی بابا حسن کوهستان
 • اقامتگاه بومگردی یعقوب
آبشار فدامی داراب

عکس از: سایت Wikimedia

همچنین هتل‌های زیر در نزدیکی آبشار فدامی قرار دارند:

 • هتل نقش شاپور داراب
 • هتل چمران شیراز
 • هتل کریم خان شیراز

کمپینگ و شب‌مانی در طبیعت

کمپینگ و شب‌مانی در طبیعت اطراف آبشار فدامی در شیراز می‌تواند بسیار خاطره‌انگیز و جذاب باشد، البته به شرطی که مجهز بروید.

اگر می‌خواهید شب را در اطراف آبشار کمپ کنید، باید وسایلی مثل چادر، کیسه خواب، لوازم آشپزی، چند باکس آب معدنی، پیک‌نیک، لوازم بهداشتی، چند دست لباس، دمپایی و خوراکی‌های کنسروی به همراه داشته باشید.

کمپینگ در آبشار فدامی داراب

عکس از: سایت Google maps

حتما قبل از سفر آب‌وهوای منطقه را چک کنید و اگر شرایط جوی مساعد نبود از سفر صرف‌نظر کنید. برای انتخاب مکان کمپینگ هم سخت‌گیر باشید و از صخره‌ها، پرتگاه‌ها و زیر درختان کهن‌سال دوری کنید.

فراموش نکنید که برای زباله‌های خود کیسه زباله به اندازه کافی ببرید و از طبیعت محافظت کنید.

تجهیزات مورد نیاز در سفر به آبشار فدامی داراب

اگر قصد شب‌مانی در کنار آبشار فدامی را ندارید، برای سفر و گشت‌وگذار در این منطقه تجهیزات زیادی احتیاج ندارید. اما حتما از کفش‌های مناسب طبیعت‌گردی استفاده کنید. چند دست لباس هم همراه ببرید که در صورت آب‌تنی، لباس تمیز و خشک به اندازه کافی داشته باشید.

چشمه آبشار فدامی داراب

عکس از: سایت Google maps

در نزدیکی آبشار پارکینگی هم وجود دارد که اگر روی گوگل مپ سرچ کنید، به راحتی آن را پیدا خواهید کرد. در خود شهر فدامی هم سوپر مارکت، رستوران و کافه وجود دارد.

اگر هم می‌خواهید یک روز شاد را با خانواده در کنار آبشار فدامی سپری کنید، وسایل پیک‌نیک مثل زیرانداز، خوراکی، نوشیدنی، وسایل بهداشتی، وسایل آشپزی و غذاخوری هم با خود ببرید.

توصیه‌هایی برای سفر به آبشار فدامی داراب

اگر می‌خواهید سفری به‌یادماندنی در آبشار فدامی در داراب داشته باشید، توصیه‌های زیر برای شماست:

 • کفش طبیعت‌گردی و چند دست لباس همراه داشته باشید.
 • اگر قصد آب‌تنی دارید، حوله و شوینده‌های بهداشتی هم در کوله‌بار سفر خود قرار دهید.
 • اگر از شلوغی خوشتان نمی‌آید، روزهای تعطیل و آخرهفته‌ها را برای بازدید از آبشار فدامی فورگ انتخاب نکنید.
 • بازدید از این آبشار زیبا رایگان است و نیاز به تهیه بلیط ندارد.
 • قبل از سفر، شرایط آب‌وهوای منطقه را چک کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 دیدگاه

 1. ابراهیم می‌گوید

  درود برشما وگزارش خوبت

 2. محمد می‌گوید

  عالی شما یک بار برید عاشقش میشی

 3. محمد علی سهام پور می‌گوید

  با سلام، من خود ساکن داراب استان فارس هستم، با تمامی این موضوعات و توضیحات موافقم.

  یک اثر باستانی دیگر هم در کوه پهنا در ۳کیلومتری شهر داراب است، به نام مسجد سنگی که تماما در دل کوه پهنا کنده کاری شده و اتشکده آذرجو نام دارد، و مربوط به عصر ساسانی است.

 4. اسحاق سپهری می‌گوید

  سلام سپاس از لطف و محبت شما در معرفی جاذبه های گردشگری شهر زیبای من فدامی 💗❤️🌹🌷
  فدامی یک شهر کوچک و بسیار زیبا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز هست🙏✨🌟😘

 5. رامین می‌گوید

  ی بار رو‌ حتما باید اینجا برید . آب تنی کنید و از آبشار لذت ببرید
  آبشار کاسه رود و پل هوایی فورگ رو برید که اگه ببینید حظ میکنید
  واقعا دیدنی هست!!!!

 6. عباس قربانی می‌گوید

  سلام زیباترین ابشاردرشهر داراب یادارابگرد از استان فارس