محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی لوفت هانزا

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید. در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی لوفت هانزا را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم. خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی لوفت هانزا مداوم به‌روز خواهد شد.

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی لوفت هانزا

آمریکا

شرایط سفر به ایالت متحده آمریکا

جهت اطلاع از آخرین شرایط سفر در دوران پاندمی کرونا لطفا به لینک هواپیمایی لوفت هانزا و یاتا مراجعه نمایید.

ممنوعیت حمل سگ در مسیر آمریکا

از تاریخ 14 جولای تا اطلاع ثانوی حمل سگ از برخی کشورها از جمله ایران به طور موقت ممنوع شده است. این قانون شامل سگ های پشتیبان عاطفی و خدماتی نیز می باشد.

ایران

اطلاعیه لوفتهانزا درخصوص مسافران ورودی به ایران

  • براساس اطلاعیه وزارت بهداشت، کلیه مسافران بالای 12 سال از این پس می توانند با ارائه گواهی واکسیناسیون دو نوبت کرونا که از آخرین نوبت آنها 14 روز گذشته باشد یا ارائه تست منفی PCR که 72 ساعت قبل از پرواز انجام شده باشد، به ایران سفر کنند. جواب تست و کارت واکسیناسیون می بایست به زبان انگلیسی باشد.

      با توجه به اینکه قانون ورود به ایران دائما در حال تغییر می باشد لطفا قبل از سفر به این  لینک مراجعه نمایید .

قوانین ورودی کشور مقصد

مسافران می‌بایست قوانین ورودی کشور ترانزیت و کشور مقصد را بررسی کنند. به طور مثال مسافرانی که قصد دارند از طریق فرانکفورت به یکی از مقاصد کانادایی سفر کنند، باید قوانین آلمان (کشور ترانزیت) و قوانین کانادا را هم بررسی کنند. جهت مطالعه قوانین ورودی کشورها، فرودگاه مبدا و مقصد را در این لینک وارد کرده و قوانین را به دقت مطالعه کنید.

آلمان

قوانین ورود به آلمان(بروزرسانی 21 خرداد 1401)

براساس اطلاعيه صادر شده کشور آلمان  ، تمامی محدودیت‌های کرونایی برای مسافران ایرانی به این کشور لغو شده است، مسافران می‌توانند با مجوزهای معتبر همانند گذشته به کشور المان سفر نمایند. مسافران غیر ایرانی قبل از مسافرت از طریق لینک قوانین ورودی کشور مقصد و آلمان را به دقت مطالعه کنید و یا از طریق سفارت مورد نظر از آخرین قوانین ورودی با خبر شوند.

ماسک‌های قابل قبول جهت سوار شدن به هواپیما

استفاده از ماسک جراحی در هنگام سوار شدن به پرواز، در حین پرواز و هنگام خروج از هواپیما اجباری است. ماسک‌های استاندارد مورد تایید هواپیمایی لوفت هانزا N95, KN95,FFP2 هستند و ماسک‌های پارچه‌ای و فیلتردار مورد قبول هواپیمایی لوفت هانزا نیست.

دسترسی به Lounge

جهت استفاده از لانج ارائه کارت واکسن الزامی می باشد(کودکان زیر 6 سال مستثنی می باشند) با توجه به شرایط کنونی لانج‌ها در سراسر دنیا با محدودیت قادر به ارائه سرویس هستند. جدول زیر زمان بازگشایی و موقعیت برخی از لانج‌های فرودگاه فرانکفورت را نمایش می‌دهد. لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. ⇐ جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

نیاز به ویزای ترانزیت آلمان

به اطلاع می رساند که در حال حاضر مسافران در مسیر انگلیس، با ایرلاین لوفتهانزا نیاز به ویزای ترانزیت آلمان دارند. قابل ذکر است این قانون شامل تمام مسافران انگلیس نمی شود، دارندگان نوع خاصی از ویزای ایالات متحده تحت شرایط خاص و دارندگان ویزای برخی کشورها از این قانون معاف هستند. خواهشمند است جهت بررسی بیشتر این فایل را مطالعه فرمایید و در صورت نیاز قبل از تهیه بلیط با سفارت کشور مقصد بررسی لازم را انجام دهید. قابل ذکر است برخی مسافران نیاز به مدارک بیشتر و رزرو تست دارند که باید قبل از سفر از طریق این لینک انجام شود.

کانادا

شرایط  جدید مسافران واکسینه در مسیر کانادا

طبق اطلاعیه جدید هواپیمایی لوفتهانزا از تاریخ 7 سپتامبر2021  تمامی مسافران کانادا که با یکی از واکسن های Pfizer, Moderna. AstraZeneca and Johnson & Johnson واکسینه شده اند و دو هفته از دوز آخر واکسن آنها گذشته است، می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز وارد کانادا شوند. کلیه مسافران باید قبل از حضور در فرودگاه فرم Arrive CAN را تکمیل کنند. همچنین برای مقاصد غیر از حوزه شینگن که مسافران نیازی به خروج از فرودگاه ندارند، واکسن سینوفارم مورد تایید می باشد ولی برای مقاصد حوزه شینگن که از طریق ترانزیت در آلمان مسافران وارد می شوند باید شرایط ورود به آلمان در نظر گرفته شود.

آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی لوفت هانزا

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز هستند. صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه
  1. ناصر ضیایی می‌گوید

    سلام اگر بیشتر از دو هفته از واکسن مثلا یکسال گذشته باشد احتیاج به تست pcr میباشد من در کانادا دو دز واکسن زدم و در ایران هم یک دز . الآن هم مجددا عازم کانادا هستم

  2. Esaq می‌گوید

    سلام من میخواستم از بروکسل با پرواز لوفت هانزا به ایران بیام سه دوز واکسن زدم دیگ به تست نیازی ندارم؟