محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی لوفت هانزا

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی لوفت هانزا را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی لوفت هانزا مداوم به‌روز خواهد شد.

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی لوفت هانزا

قوانین ورودی کشور مقصد

مسافران می‌بایست قوانین ورودی کشور ترانزیت و کشور مقصد را بررسی کنند. به طور مثال مسافرانی که قصد دارند از طریق فرانکفورت به یکی از مقاصد کانادایی سفر کنند، باید قوانین آلمان (کشور ترانزیت) و قوانین کانادا را هم بررسی کنند.
جهت مطالعه قوانین ورودی کشورها، فرودگاه مبدا و مقصد را در این لینک وارد کرده و قوانین را به دقت مطالعه کنید.

براساس قانون آلمان تمامی مسافرانی که مقصد نهایی آن ها یکی از شهرهای این کشور است، باید قبل از سفر فرم الکترونیکی مخصوص را تکمیل و ارسال کنند.

تست PCR

  • چنانچه کشور مقصد نیاز به تست منفی  PCR داشته باشد، تمامی مسافران لوفت هانزا (6 سال به بالا)، ملزم به ارائه تست منفی  PCR در فرودگاه امام خمینی هستند.
  • نتیجه تست منفی PCR باید به زبان انگلیسی، روی کاغذ، با تاریخ و ساعت انجام تست و مهر آزمایشگاه ارائه شود.
  • در زمان ورود به آلمان یا ترانزیت از آلمان، نباید  72 ساعت از زمان انجام تست گذشته باشد.
  • نتیجه تست باید منطبق بر قوانین کشور مقصد نیز باشد.
  • چنانچه کشور مقصد مسافران واکسینه شده را قبول می‌کند، لوفت هانزا مسافرانی را که دو هفته از دوز دوم واکسن آنها گذشته باشد را با ارائه مدارک مربوط به واکسیناسیون، پذیرش می‌کند.

واکسن‌های مورد تایید اروپا:

BioNTech/Pfizer, Moderna. AstraZeneca and Johnson & Johnson

  • تنها نتیجه آزمایش  PCR مورد قبول گروه هواپیمایی لوفت هانزا است.

ماسک‌های قابل قبول جهت سوار شدن به هواپیما

توجه داشته باشید که استفاده از ماسک جراحی در هنگام سوار شدن به پرواز، در حین پرواز و هنگام خروج از هواپیما اجباری است.

ماسک‌های استاندارد مورد تایید هواپیمایی لوفت هانزا N95, KN95,FFP2 هستند و ماسک‌های پارچه‌ای و فیلتردار مورد قبول هواپیمایی لوفت هانزا نیست.

ضدعفونی هواپیماها

کابین هواپیماهای لوفت هانزا قبل و بعد از هر پرواز به طور مرتب و عمیقا تمیز می‌شوند.

هواپیماهای لوفت هانزا مجهز به فیلترهای Hepa هستند که هوای کابین را تمیز می کنند. هر 3 دقیقه یک بار تمام هوای چرخشی فیلتر شده و ناخالصی‌‌هایی مانند گرد و غبار، باکتری‌ها و ویروس‌ها از هوای کابین پاک می‌شوند.

دسترسی به Lounge

با توجه به شرایط کنونی لانج‌ها در سراسر دنیا با محدودیت قادر به ارائه سرویس هستند. جدول زیر زمان بازگشایی و موقعیت برخی از لانج‌های فرودگاه فرانکفورت را نمایش می‌دهد. لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

⇐ جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

نیاز به ویزای ترانزیت آلمان

به اطلاع می رساند که در حال حاضر مسافرانی که از طریق آلمان به انگلیس سفر می کنند، نیاز به ویزای ترانزیت آلمان دارند.

قابل ذکر است این قانون شامل تمام مسافران انگلیس نمی شود، دارندگان نوع خاصی از ویزای ایالات متحده تحت شرایط خاص و دارندگان ویزای برخی کشورها از این قانون معاف هستند.
خواهشمند است جهت بررسی بیشتر این فایل را مطالعه فرمایید و در صورت نیاز قبل از تهیه بلیط با سفارت کشور مقصد بررسی لازم را انجام دهید.

برای تمامی مسافرانی که با هواپیمایی لوفت هانزا به انگلیس و یا از طریق انگلیس سفر می کنند، فرم PLF (Passenger Locator Form) انگلیس باید قبل از سفر تکمیل شود.

قابل ذکر است برخی مسافران نیاز به مدارک بیشتر و رزرو تست دارند که باید قبل از سفر از طریق این لینک انجام شود.

ممنوعیت حمل سگ در مسیر آمریکا

از تاریخ 14 جولای تا اطلاع ثانوی حمل سگ از برخی کشورها از جمله ایران به طور موقت ممنوع شده است.

این قانون شامل سگ های پشتیبان عاطفی و خدماتی نیز می باشد.

استفاده از گواهی دیجیتال واکسیناسیون کرونا در پروازهای لوفت هانزا

بنابر اعلام شرکت‌ هواپیمایی لوفت هانزا، مسافران می‌توانند از گواهی‌های دیجیتال واکسیناسیون کرونا در پروازهای این شرکت استفاده کنند.

این شرکت هواپیمایی اعلام کرده است که به ‌زودی می ‌توان در برخی مسیرهای منتخب از گواهی‌های دیجیتالی واکسیناسیون، برای چک‌این از طریق اپلیکیشن‌های تلفن‌های همراه استفاده کرد. مسافران برای بررسی مدارک خود اعم از گواهی نتیجه منفی آزمایش کرونا، بهبودی از بیماری و یا گواهی واکسیناسیون، می بایست ۷۲ ساعت قبل از پرواز با مرکز خدمات لوفت هانزا تماس بگیرند. البته همچنان  به مسافران توصیه می‌شود که تا اطلاع ثانوی گواهی‌های واکسیناسیون چاپی اصلی خود را نیز هنگام سفر به‌همراه داشته باشند.

از هفته ‌ی گذشته، کشور آلمان صدور کدهای  (QR) را برای افرادی که به‌طور کامل واکسینه شده‌اند، آغاز کرده است. مسافران می‌توانند هنگام چک‌این در فرودگاه، گواهی دیجیتالی واکسیناسیون خود را از طریق تلفن همراه یا به‌صورت چاپ‌ شده ارائه داده و سپس کارت پرواز خود را دریافت کنند. این امر امکان دستکاری و جعل مدارک و اسناد و همچنین خطر سوءاستفاده از گواهی‌‌های واکسیناسیون را به‌ طور قابل ‌توجهی کاهش می‌ دهد.

در روزهای گذشته کشورهای اتحادیه اروپا از جمله آلمان و اسپانیا، با کاهش محدودیت‌های سفر، توافق کرده‌اند که به مسافران واکسینه ‌شده در خارج از اتحادیه اروپا اجازه دهند که بدون قرنطینه یا ارائه‌ ی تست، به این کشورها سفر کنند.

شرایط  جدید مسافران واکسینه در مسیر کانادا

طبق اطلاعیه جدید هواپیمایی لوفتهانزا از تاریخ 7 سپتامبر2021  تمامی مسافران کانادا که با یکی از واکسن های Pfizer, Moderna. AstraZeneca and Johnson & Johnson واکسینه شده اند و دو هفته از دوز آخر واکسن آنها گذشته است، می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز وارد کانادا شوند.

جهت مشاهده قوانین ورودی و مدارک مورد نیاز بر روی این لینک کلیک کنید.

توضیحات تکمیلی اطلاعیه لوفتهانزا نیز در این لینک قابل مشاهده می باشد.

آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی لوفت هانزا

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز هستند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.