در عرض 15 دقیقه از هزینه سفر به بوداپست سر دربیاورید

کشورهای شرق اروپا، فضا و زیبایی‌های خاص خود را دارند. ساختمان‌هایی قدیمی و مستحکم با معماری خاص خود، جلوه کم‌نظیری به خیابان‌های شهرهای شرق اروپا بخشیده است. بوداپست، پایتخت مجارستان نیز همین ویژگی‌ها را دارد و علاوه بر این جذابیت‌ها، طبیعت زیبا و فوق‌العاده‌ای نیز دارد. شاید همین زیبایی‌ها بوده است که اسپیلبرگ (کارگردان امریکایی) را برای ساخت فیلمی نظیر «افسون» به این شهر کشانده است. اگر انگیزه‌هایی از این دست شما را برای سفر به مجارستان ترغیب می‌کند، بد نیست از هزینه سفر به بوداپست هم اطلاع داشته باشید. در مقاله پیش‌رو مجله علی بابا این موضوع را با هم بررسی می‌کنیم.

واحد پول مجارستان

واحد پول مجارستان

برای اینکه در مجارستان دست به خرج باشید باید پول این کشور را با خود داشته باشید. واحد پول مجارستان فورینت است. در حال حاضر (پاییز 98) ارزش هر فورینت حدود 14 تومان است. (از این به بعد تمام هزینه‌هایی که به تومان بیان می‌شوند، بر اساس همین نرخ محاسبه خواهند شد).

شما برای سفر به مجارستان می‌توانید در ایران پولتان را به فورینت تبدیل کنید. اما اگر موفق نشدید نگران نباشید، می‌توانید با خود یورو یا دلار ببرید و در مقصد این تبدیل را انجام دهید. البته بهتر است یورو یا دلار شما اسکناس درشت نباشد تا برای خرد کردن آن با مشکل مواجه نشوید.

آنچه در این متن به عنوان قیمت و هزینه‌های مختلف سفر به بوداپست بیان می‌شود، مربوط به پاییز 98 است.

پاسپورت، ویزا و عوارض خروج از کشور

برای سفر خارجی حتما باید پاسپورت داشته باشید. حتی اگر به کشوری سفر می‌کنید که نیاز به ویزا ندارد، اما باید پاسپورت همراهتان باشد. ضمنا تاریخ انقضای اعتبار پاسپورت هم باید حداقل 6 ماه پس از زمان بازگشت‌تان باشد.

اگر پاسپورت ندارید باید با مدارک کامل به دفاتر پلیس + 10 بروید و برای گرفتن پاسپورت اقدام کنید. هزینه دریافت پاسپورت در حدود 50 هزار تومان است. برای تمدید پاسپورت تان هم باید همین قدر یعنی در حدود 50 هزار تومان کنار بگذارید.

مجارستان از کشورهای عضو اتحادیه شینگن است. بنابراین برای سفر به این کشور باید ویزای شینگن دریافت کنید. هزینه ویزای مجارستان برای اقامت 90 روزه هم در حدود 60 یورو است. (با در نظر گرفتن قیمت یورو در پاییز 98 این مبلغ در حدود 760 هزار تومان خواهد شد.)

اما این پایان راه نیست، باید برای هزینه عوارض خروج از کشور هم پولی در نظر بگیرید. هزینه عوارض خروج از کشور برای اولین بار 220 هزار تومان است. برای بار دوم این عدد به 330 هزار تومان می‌رسد. از دفعه دوم به بعد باید 440 هزار تومان برای عوارض خروج از کشور هزینه کنید.

تور بوداپست

تور بوداپست

اگر می‌خواهید دردسری برای سفر نداشته باشید و با خیال راحت به گردش و تفریح بپردازید، تور مجارستان گزینه‌ای عالی برای شما خواهد بود. زمانی که تصمیم می‌گیرید با تور به سفر بروید، اقداماتی نظیر اخذ ویزای مجارستان، خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل، تهیه بیمه مسافرتی و… بر عهده تور خواهد بود. ضمن اینکه تورها به دلیل برخوردار بودن از تخفیف، با هزینه کمتر سفر شما را جمع و جور می‌کنند. در کل تورهای اروپا سفر شما را آسان‌تر و بی‌دردسرتر می‌سازد.

قیمت تور مجارستان به عوامل مختلفی نظیر مدت اقامت، زمان سفر، تعداد ستاره‌ها و کیفیت هتل، ایرلاین و… بستگی دارد. بنابراین پس از کمی جستجو قیمت‌های مختلفی برای تور بوداپست خواهید یافت.

در حال حاضر تور بوداپست مجارستان را با قیمتی بین 11 تا 16 و نیم میلیون تومان خواهید یافت. البته همان طور که گفته شد بنابر شرایط مختلف احتمال بالا و پایین رفتن قیمت تور باز هم وجود دارد.

همان طور که گفته شد قیمت تور بوداپست بازه نسبتا وسیعی دارد. زمانی که تور را از علی بابا می‌خرید، این گزینه وجود دارد که با انتخاب تعداد ستاره‌های هتل، مدت سفر و… قیمت آن را مدیریت کنید.

با خرید تور مجارستان بوداپست این سفر به یکی از بهترین و خاص‌ترین پایتخت کشورهای اروپایی را تجربه خواهید کرد.

قیمت بلیط مجارستان

قیمت بلیط مجارستان

شاید هم ترجیح بدهید به جای اینکه از تور بوداپست برای سفرتان استفاده کنید، خودتان بلیط هواپیما بخرید و راهی شوید. با این اوصاف احتمالا دلتان می‌خواهد از قیمت بلیط هواپیما به مجارستان اطلاع داشته باشید. قیمت بلیط هواپیما تهران بوداپست به عوامل مختلفی نظیر زمان سفر، نوع ایرلاین، کلاس پرواز و مواردی از این دست بستگی دارد.

اما در حالت کلی قیمت بلیط بوداپست از حدود 4 تا 4 و نیم میلیون تومان شروع می‌شود و تا 6 میلیون تومان هم می‌رسد. البته برای این مسیر حتی ممکن است با بلیط 10 میلیون تومانی هم مواجه شوید که احتمالا مربوط به ایرلاین‌هایی نظیر لوفتهانزا خواهند بود. از طرف مقابل ممکن است این بلیط را ارزان‌تر، حتی در حدود 2 و نیم میلیون تومان هم پیدا کنید؛ که این قیمت عمدتا از سوی هواپیمایی پگاسوس ترکیه مطرح می‌شود؛ ایرلاینی که به ارزان بودن پروازهایش و البته کیفیت پایین آنها مشهور است.

اگر به دنبال پرواز مستقیم تهران بوداپست هستید، همین ابتدا بدانید که سعی‌تان بی‌فایده است. چرا که هیچ کدام از ایرلاین‌های داخلی پرواز مستقیم به بوداپست ندارند از این رو پرواز مستقیم تهران بوداپست را پیدا نخواهید کرد و مجبورید با ایرلاین‌های خارجی نظیر ترکیش به سفر بروید.

برای پیدا کردن پرواز تهران بوداپست با قیمت مناسب، از تقویم قیمتی علی بابا استفاده کنید. برای این کار پس از جستجوی بلیط، جدول بالای قیمت‌ها را با دقت ببینید. در این جدول مناسب‌ترین قیمت در فاصله چند روز قبل و بعد از تاریخ موردنظرتان را می‌یابید.

هزینه هتل بوداپست

هزینه سفر به بوداپست

یکی دیگر از عواملی که در هزینه سفر به بوداپست تاثیر می‌گذارد، هزینه اقامت است. شما برای اقامت در بوداپست گزینه‌های مختلفی پیش رو دارید. هتل های 1 تا 5 ستاره این شهر، قیمت‌های مختلفی را به شما پیشنهاد می‌دهند.

هزینه هر شب اقامت در هتلی یک ستاره در بوداپست در حدود 300 هزار تومان برای هر نفر است. این عدد برای هتل‌ های دوستاره از حدود 400 هزار تومان شروع می‌شود و به حدود 580 هزار تومان برای هر شب می‌رسد.

اما اگر انتخاب شما هتل های سه ستاره بوداپست است، طبیعتا باید کمی بیشتر هزینه کنید. اگرچه ممکن است در بین هتل های سه ستاره، هزینه شبی حدود 400 هزار تومان هم پیدا کنید اما برای یک هتل مناسب با موقعیت مکانی خوب، باید برای هر شب حداقل 500 هزار تومان در نظر بگیرید. و البته در هتل‌های لوکس‌تری از این سطح ممکن است هزینه اقامت به حدود 2 میلیون 600 هزار تومان برای هر شب برسد.

شروع قیمت هتل های چهارستاره بوداپست در حدود 500 هزار تا 3 میلیون تومان است. این اختلاف قیمت از امکانات و خدمات هتل و البته موقعیت مکانی آنها ناشی می‌شود.

اما اگر انتخاب شما هتل پنج ستاره است، باید روی افزایش هزینه سفر به بوداپست هزینه کنید. چرا که هر شب اقامت در هتل های پنج ستاره این شهر از حدود 950 هزار تومان شروع می‌شود. هر چه امکانات هتل بهتر و لوکس‌تر باشد، قیمت آن هم بیشتر می‌شود. به طوری که اقامت در برخی از این هتل ها حداقل 7 میلیون و 600 هزار تومان هزینه خواهد داشت.

حمل و نقل درون شهری و برون شهری مجارستان

سفر به بوداپست

پس از بررسی هزینه پرواز و بررسی، دیگر عامل موثر در هزینه سفر به بوداپست هزینه حمل و نقل درون شهری و برون شهری است. از آنجایی که شما برای گردش و تفریح به سفر رفته‌اید، طبیعی است که به دنبال آشنایی با وسایل حمل و نقل باشید. و به دلیل زیاد بودن تعداد این رفت و آمدها، احتمالا هزینه آنها هم برایتان مهم است.

حمل و نقل بین شهری در مجارستان

برای جابه‌جایی بین شهرهای مجارستان می‌توانید از اتوبوس و قطار استفاده کنید. هزینه اتوبوس نسبت به قطار مناسب‌تر است و زمان طی کردن مسیرها هم تقریبا مساوی با قطار است. برای سفر به شهرهای مختلف کشور مجارستان هواپیما گزینه مناسبی نیست. چرا که ایرلاین‌های زیادی این مسیرها را پوشش نمی‌دهند و احتمالا به این دلیل قیمت پروازها زیادی گران خواهد بود.

حمل و نقل درون شهری در بوداپست

اتوبوس

اتوبوس مانند هر شهری، در بوداپست هم فراوان است. حدود 200 خط اتوبوسرانی تمام مسیرهای بوداپست را پوشش می‌دهند. فقط حواستان باشد که اگر روی اتوبوسی حرف E را دیدید، این حرف به معنای سریع‌السیر بودن اتوبوس است. اگر سوار این اتوبوس بشوید، در مسیر بین راه نمی‌توانید پیاده شوید. قیمت بلیط اتوبوس در بوداپست حدود 4000 تومان است. همین بلیط را برای سفر با مترو هم می‌توانید استفاده کنید.

اگر شب دیر وقت در خیابان بودید، می‌توانید از اتوبوس‌های شبانه بوداپست استفاده کنید. این اتوبوس‌ها از نیمه‌شب تا 4 صبح فعال هستند و مسافران شب‌بیدار را به مقصد می‌رسانند.

مترو

گزینه دیگر برای جابه‌جایی در بوداپست، متروسواری است. در حال حاضر، بوداپست 4 خط مترو دارد که از ساعت 4 و نیم صبح تا 11 و نیم شب فعال هستند.

قایق

تور بوداپست مجارستان

شاید یکی از جذاب‌ترین وسایل حمل و نقل عمومی در بوداپست، قایق باشد. قایق‌سواری حتی اگر مقصد خاصی هم نداشته باشد، لذت‌بخش است. قیمت بلیط قایق در بوداپست حدود 10 هزار تومان است.

تاکسی

در بوداپست هم هزینه تاکسی گران‌تر از اتوبوس و مترو و… است. وقتی در بوداپست سوار تاکسی می‌شوید، حواستان به تاکسی‌متر باشد تا سرتان کلاه نرود.

هزینه ورودی دیدنی ها و تفریحات بوداپست

دیدنی های بوداپست

رفتن به دیدنی های بوداپست هم برای خودش هزینه دارد. در ادامه به برخی از این هزینه‌ها اشاره می‌شود. (قیمت‌ها مربوط به پاییز 98 است).

حوضچه آب گرم: بین 42 تا 65 هزار تومان

موزه هنرهای زیبا: حدود 27 هزار تومان

گالری ملی مجارستان: حدود 17 هزار تومان

برای بازدید از برخی دیدنیهای بوداپست و گردش در پایتخت کشور مجارستان می‌توانید از تورهای شهر استفاده کنید. تورهایی که هزینه آنها حدود 47 تا 48 هزار تومان است.

خورد و خوراک در بوداپست

سفر به بوداپست

بعد از بررسی هزینه‌های کوچک و بزرگ، باید به فکر هزینه خورد و خوراک و غذا در بوداپست هم باشید.

اگر بخواهید برای غذا خوردن به رستوران بروید، باید بین 1500 تا 7500 فورینت هزینه کنید. (بین 22 هزار تومان تا 110 هزار تومان) این اختلاف قیمت بستگی به نوع رستوران و محله آن دارد. البته غذا در رستوران‌های توریستی، گران‌تر از این حرف‌هاست.

راه‌حل کم‌هزینه‌تر برای غذا خوردن در کشور مجارستان این است که خودتان مواد غذایی را تهیه کنید و غذا بپزید. حداقل برای برخی از وعده‌ها می‌توانید این کار را انجام دهید. در ادامه قیمت برخی از موادغذایی را برایتان می‌آوریم:

قیمت هر کیلو برنج: حدود 3800 تومان

هر 12 عدد تخم‌مرغ: 6000 تومان

یک بطری آب: حدود 2000 تومان

نان: حدود 3000 تومان

اگر تصمیم گرفته‌اید در سفر به بوداپست برخی از وعده‌های غذایی را خودتان آماده کنید، بهتر است به جای هتل به سراغ رزرو هتل آپارتمان بروید تا وسایل لازم برای آشپزی در اختیارتان باشد. با این ترفند احتمالا هزینه سفر به بوداپست شما کاهش پیدا می‌کند.

خرید در بوداپست

هزینه سفر به بوداپست

در میان حساب و کتاب‌هایتان برای محاسبه هزینه سفر به مجارستان، بخشی را هم برای خرید درنظر بگیرید. از آنجایی که سوغات مجارستان شامل انواع صنایع دستی و آثار هنرهای زیبا می‌شود، حیف است در این کشور به خرید نروید. ضمن اینکه قیمت لباس هم در این کشور نبستا ارزان است. مثلا می‌توانید یک جفش کفش ورزشی از برندی معتبر را با قیمت 300 هزار تومان بخرید. یا قیمت یک لباس زنانه از برندی شناخته شد حدودا 120 هزار تومان بیشتر نیست.

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان

در سال‌های اخیر که تب مهاجرت بالا گرفته، مهاجرت به مجارستان هم بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. کم بودن هزینه‌ها و همچنین وجود دانشگاه‌های متعدد منجر به توجه به این کشور شده است.

علاوه بر تحصیل در مجارستان، شیوه‌های دیگری هم برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. مهاجرت از طریق کار، ازدواج و سرمایه‌گذاری از جمله این روش‌هاست. طبیعی است که هزینه‌های مهاجرت با هزینه سفر تفریحی به مجارستان کاملا متفاوت است.

هزینه سفر به مجارستان در 3 سطح

هزینه سفر به بوداپست

با تمام این حرف‌ها، شاید خیلی مختصر و مفید بخواهید بدانید هزینه سفر به مجارستان چه قدر است. برای اطلاع از این هزینه، می‌توانید سفر را در 3 سطح بررسی کنید.

هزینه سفر کم‌هزینه به بوداپست

برای کم شدن هزینه‌ها، باید به بلیط ایرلاین‌های ارزان قیمت اکتفا کنید. برای اقامت هم هتل یک ستاره باید انتخاب اصلی‌تان باشد. زیاد به مراکز خرید سر نزنید و به غذاهای رستوران‌های زنجیره‌ای قناعت کنید. با این اوصاف هزینه سفر شما در حدود 8 تا 9 میلیون تومان خواهد شد.

هزینه سفر با هزینه متوسط به بوداپست

اگر بخواهید کمی بیشتر هزینه کنید، می‌توانید هتل 3 ستاره را برای اقامت انتخاب کنید. به رستوران‌های خوب محلی و البته نه توریستی بروید و کمی هم خرید کنید. با این اوصاف هزینه سفر شما به بوداپست بین 11 تا 13 میلیون تومان خواهد شد.

هزینه سفر گران به بوداپست

سفر با یک ایرلاین خوب، اقامت در هتلی 4 یا 5 ستاره، زیر و رو کردن مراکز خرید و غذا خوردن در رستوران‌های لوکس، سفر شما را گران خواهد کرد. هزینه این سفر از حدود 15 میلیون تومان شروع می‌شود و طبیعتا حداکثرش در اختیار خودتان خواهد بود.

و در نهایت با انجام برخی اشتباه‌ها در سفر به بوداپست هم ممکن است هزینه‌هایتان را افزایش دهد؛ بنابراین حواستان به آنها هم باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.