واحد پول مجارستان چیست؟ در سفر به بوداپست چه پولی با خود ببریم؟

کشور مجارستان که با نام هانگری هم شناخته می‌شود، یک مقصد فوق‌العاده جذاب برای عاشقان اکتشاف است. خیلی‌ها سفر به مجارستان را به خاطر معماری‌های دیدنی‌اش، تاریخ پرفراز و نشیبش و غذاهای بی‌نظیرش دوست دارند. بوداپست، پایتخت مجارستان، یک شهر تمام عیار است که وقتی در کوچه‌ها و خیابان‌هایش قدم می‌زنید شاهد تاریخ و فرهنگ مردم مهمان‌نوازش خواهید بود.

این مقصد گردشگری از مکان‌های دیدنی، آثار تاریخی، پارک‌های طبیعی، رودخانه و چشمه‌های زلال چیزی کم ندارد. پس برای یک گشت و گذار حسابی در آن، باید جیب پر از پول هم داشته باشید. حالا سوال اینجاست که واحد پول مجارستان چیست و برای رفتن به آنجا باید چه پولی همراه خود داشته باشید؟ اگر می‌خواهید در این باره بدانید، حتما ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

واحد پول مجارستان چیست؟

واحد پول مجارستان فورینت

واحد پول مجارستان زیبا، فورینت است. این واحد با کد ایزوی HUF و نشان FT قابل شناسایی است. پیش از سال 1946 به دلیل تورم بالا، فورینت به جای پنگو واحد پول رایج کشور تعیین شد. بانک مرکزی مجارستان نیز وظیفه کنترل این واحد پول را برعهده دارد.

فیلر واحد جزء فورینت بوده که ارزش آن یک صدم ارزش فورینت است. در واقع هر صد فیلر نیز معادل یک فورینت است. اسکناس‌هایی که در مجارستان استفاده می‌شوند 500 فورینت، 1000 فورینت، 2 هزار فورینت، 5 هزار فورینت، 10 هزار و 20 هزار فورینت است. سکه‌های رایج این کشور هم شامل 5، 10، 20، 50، 100 و 200 فورینت می‌شود.

برای اطلاع از

روی هر یک کلیک کنید.

آیا می‌توانیم دلار را جایگزین فورنیت کنیم؟

فورینت دلار واحد پول مجارستان

با این که ارزش پول فورینت پایین است، اما صرافی‌های زیادی در این کشور وجود دارد که پول شما را تبدیل می‌کنند. اما به شما توصیه می‌کنیم تا جای ممکن در ایران این کار را انجام دهید. ولی اگر هم نتوانستید پول خود را تبدیل کنید، مشکلی پیش نمی‌آید. شما در سفر به مجارستان می‌توانید با خودتان دلار یا یورو هم ببرید. فقط یادتان باشد که اسکناس‌های درشت را همراه خودتان نبرید؛ به این دلیل که ممکن است خرد کردن آن‌ها سخت و زمان‌بر باشد.

ارزش واحد پول مجارستان چقدر است؟

واحد پول مجارستان

ارزش واحد پول مجارستان در هر دوره‌ای متغیر است. شیوه بانکداری در این کشور بسیار پیشرفته و به‌روز و مطابق بانکداری روز دنیاست. بانک‌های کشور مجارستان در دو گروه بانک مجارستان و بانک اروپایی فعالیت می‌کنند و هرکدام عملکردی کاملا رقابتی نسبت به یکدیگر دارند.

طبق محاسبات، امروز 22 مهر 98 هر یک دلار معادل 301 فورینت، یک یورو معادل 332 فورینت و یک پوند بریتانیا هم معادل 379 فورینت خواهد بود.

اگر در ایران به هر دلیلی موفق نشدید پول خود را تبدیل کنید، می‌توانید با مراجعه به هر بانکی در مجارستان ارز موردنیاز خود را دریافت کنید. هر فورینت مجارستان معادل 139 ریال ایران است. بنابراین واحد پول ایران بالغ بر صدبرابر از فورینت مجارستان کم‌ارزش‌تر است.

خلاصه که اگر با خود فورینت، دلار یا یورور می‌برید، با کمی برنامه‌ریزی سفری دلپذیر، فراموش‌نشدنی و مقرون‌به‌صرفه را در این کشور اروپایی تجربه خواهید کرد. کشوری که با وجود تمام داشته‌های تاریخی و طبیعی، زیبایی‌هایش برای همه شناخته‌شده نیست.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.