مهاجرت به کبک

مهاجرت به کبک، کامل، دقیق و با جزئیات کافی

هر کدام از ایالات ۱۴ گانه کانادا برای مهاجرت دارای قوانین خاصی هستند. این بار در مجله گردشگری علی بابا به بررسی بهترین روش‌های مهاجرت به کبک می‌پردازیم.


برای راهنمایی و دریافت ویزای کانادا در علی‌بابا با شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۴۳۹ تماس بگیرید


راه‌های مهاجرت به کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت است. این کشور هر ساله پذیرای مهاجران بسیار زیادیست که از سراسر جهان به امید ساخت یک زندگی بهتر به آن وارد می‌شوند. استانداردهای زندگی در کانادا هر کسی را راضی خواهد کرد. از اوضاع تحصیل گرفته تا وضعیت اشتغال و خدمات درمانی همگی در عالی‌ترین سطح برای شهروندان کانادایی وجود دارند. در رابطه با کانادا، می‌توانید مقاله همه چیز درباره مهاجرت کانادا را بخوانید.

مهاجرت به کانادا

اما برای مهاجرت به کانادا باید یک ایالت را انتخاب کنید و به سراغ قوانین مهاجرتش بروید و یا اینکه با آشنایی کامل نسبت به ایالات مختلف آن بهترین شهر را که متناسب با شرایط شماست، برای مهاجرت انتخاب کنید. در این میان مهاجرت به کبک نیز به عنوان یکی از ایالات کانادا مورد توجه بسیاری از شهروندانیست که قصد مهاجرت دارند.

پایتخت ایالت کبک، شهر کبک است. این شهر از جمله قدیمی‌ترین شهرها در سراسر کانادا به شمار می‌آید. البته قدمت آن تنها ۴۰۰ سال بوده و با این حال، جاذبه‌های تاریخی زیادی نیز دارد. بصورت کلی چند روش برای مهاجرت به کبک وجود دارد که در زیر آنها را معرفی خواهیم کرد:

 1. مهاجرت به کبک از طریق سرمایه‌گذاری
 2. مهاجرت به کبک از طریق کارآفرینی
 3. مهاجرت به کبک به عنوان نیروی فنی متخصص

راه‌های مهاجرت به کبک

طبق آخرین اخبار، دولت کبک تصمیم گرفته در سال ۲۰۲۰ حدود ۴۴ هزار پرونده مهاجرتی را مورد بررسی قرار دهد. از میان این تعداد نیز حدود ۲۴ هزار نفر موفق به دریافت گواهی پذیرش کبک (CSQ) خواهند شد. گفته می‌شود این دولت قصد دارد تا بیش از ۵۰ درصد مهاجران جدید را از طریق برنامه مهاجرت اقتصادی کبک مورد پذیرش قرار دهد.

اقامت کبک

همچنین باید بدانید بخش مهمی از این برنامه مربوط به برنامه نیروی متخصص کبک و یا همان (Quebec Skilled Worker Program) است. پس اگر یک نیروی متخصص هستید شانس زیادی برای مهاجرت و اقامت کبک دارید. اما روش‌های دیگر نیز همچنان وجود دارند.

۱- مهاجرت به کبک از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری بی‌دردسر‌ترین روش برای مهاجرت است. در برنامه مهاجرت سرمایه‌گذار (QIIP) شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری مبلغ ۱.۲ میلیون دلاری اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. با استفاده از این روش هیچ نیازی به مدرک زبان فرانسوی و حتی زبان انگلیسی ندارید.

مهاجرت به کبک از طریق سرمایه‌گزاری

سرمایه‌گذاری شما بدون ریسک خواهد بود و بصورت تضمین شده پس از ۵ سال بطور کامل توسط دولت کبک بازگردانده می‌شود. تحصیل رایگان فرزند شما، استفاده از بیمه درمانی و بهره‌بری از تمام خدماتی که سایر شهروندان کانادایی‌ دریافت می‌کنند، از دیگر مزایای این روش به شمار می‌آید.

اما با وجود اینکه سرمایه‌گذاری آسان‌ترین روش است، شرایطی نیز دارد که در لیست زیر آنها را مشاهده می‌کنید:

 • حداقل دارایی شما برای اقدام جهت مهاجرت با این روش باید ۲ میلیون دلار کانادایی باشد.
 • انجام سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱.۲ میلیون دلار در این کشور
 • در ۵ سال گذشته حداقل باید ۲ سال سابقه مدیریتی در کل یا بخشی از شرکت داشته باشید. البته تفاوتی ندارد که این شرکت تحت مالکیت شما بوده باشد یا خیر. همچنین بهتر است بدانید که این مورد باید با مدارک رسمی قابل اثبات باشد. مدارکی از جمله دفاتر برنامه‌ریزی شرکت، مدارکی مبنی بر تحت کنترل بودن و یا نظارت شما بر بخش‌هایی همچون منابع مالی و یا منابع انسانی نقش مهمی در مورد قبول قرار گرفتن درخواست شما دارد.
 • حداقل باید دارای مدرک دیپلم باشید. این مدرک نیز باید از دبیرستان دریافت شده باشد.
 • گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه نیز از مدارک اصلی محسوب می‌شود.

توجه داشته باشید طبق آخرین اخبار، این روش مهاجرتی تا ابتدای ماه جولای ۲۰۲۰ به حالت تعلیق درآمده است. اما نگران نباشید احتمالا پس از این زمان، با قوانینی مشخص، دوباره می‌توان از این طریق اقدام کرد. علت این تعلیق نیز توسط آقای سیمون جولین بارت (Simon Jolin-Barrette) وزیر مهاجرت کبک، انباشته شدن بیش از ۲۰ هزار درخواست اقامت دائم در کبک اعلام شده که هنوز به آنها رسیدگی نشده است.

۲- مهاجرت به کبک از طریق کارآفرینی

دولت کانادا همواره راه را برای آسان کردن شرایط کارآفرینی هموار می‌کند. شما به عنوان یک کارآفرین می‌توانید از این برنامه ویژه ایالت کبک بهره ببرید و برای مهاجرت این راه را انتخاب کنید.  بطورکلی دو روش و یا فرآیند اصلی برای اقدام از این روش وجود دارد که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

مهاجرت به کبک

برای مهاجرت به کبک از طریق کارآفرینی باید زندگی در همین ایالت را انتخاب کنید. همچنین شما باید یکی از کسبوکارهای پیشنهاد داده شده توسط سازمان‌های یونیورسیتی اینترپرنرشیپ سنتر (University Entrepreneurship Center)، بیزنس اکسلریتور (Business Accelerator) و یا بیزنس اینکبیتور (Business Incubator) را انتخاب کنید.

این امکان برای متقاضیان وجود دارد تا کسب‌وکار پیشنهادی خود را نیز ارائه کنند. در صورتی که برنامه تجاری ارائه شده متقاضی توسط این سازمان‌ها مورد قبول قرار گرفت، می‌توان مراحل را ادامه داد. در این سازمان‌ها، پروژه‌ها به دقت ارزیابی خواهند شد. از بودجه دقیق مورد نیاز گرفته تا میزان بازدهی تجارت و حتی بررسی توانایی فرد در مدیریت و به اجرا رساندن پروژه به عنوان یک کسب‌وکار در این سازمان‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند.

در صورتی که قصد داشته باشید طرح کارآفرینی خود را به اجرا برسانید، نحوه ارائه به این سازمان‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید آنها را قانع کنید که طرح شما می‌تواند یک کسب‌وکار موفق در کبک راه‌اندازی کند. ارائه برنامه‌ریزی دقیق، برنامه عملیاتی، بودجه مورد نیاز و میزان دقیق و شفاف بازدهی کسب‌وکار می‌تواند، کمک زیادی به تایید طرح شما کند. شما می‌توانید برای کارآفرینی به همراه سه نفر دیگر از واجدین شرایط اقدام کنید. البته انجام آن به تنهایی نیز امکان‌پذیر است.

خرید کسب‌وکار در کبک

اما اگر احتمال می‌دهید که نتوانید از پس دردسرها و مشکلات مربوط به ایجاد یک کسب‌وکار برآیید، انتخاب دیگری نیز وجود دارد. شما می‌توانید یک کسب‌وکار در کبک بخرید. در این صورت کافیست که مالکیت ۵۱ درصد از آن را بدست آورید. ارزش سهم خریدار نیز باید حدود ۲۰۰ هزار دلار کانادا باشد. یک تبصره نیز وجود دارد که اگر قصد اقامت در شهر مونترال را داشته باشید ارزش این سهم باید به ۳۰۰ هزار دلار کانادا برسد.

اقامت کبک

در صورت ایجاد کسب‌وکار (بدون خریدن آن) هم تنها مالکیت ۲۵ درصدی کافی خواهد بود تا امکان مهاجرت از طریق کارآفرینی را داشته باشید. همچنین باید بدانید شما نمی‌توانید کسب‌وکاری را بخرید که در ۵ سال گذشته توسط یک متقاضی مهاجرت دیگر خریداری شده است.

توجه کنید که شرایط عمومی همچون سن، مدارک زبان (فرانسوی یا انگلیسی)، تحصیلات، شرایطی مالی مناسب، سفرهای قبلی شما به کبک و مالکیت یا مدیریت یک کسب‌وکار فعال در ۵ سال گذشته از اهمیت بالایی برخوردار است.

۳- مهاجرت به کبک به عنوان نیروی فنی متخصص

اگر یک نیروی فنی متخصص با رزومه قوی هستید، شانس خوبی برای دریافت ویزای کانادا و اقامت در کبک دارید. همچنین شرایط کاری بسیار مناسبی نیز برایتان فراهم خواهد بود. در این روش شرایط شما با رزومه‌ای که دارید مورد ارزیابی دقیق قرار می‌گیرید. این ارزیابی در بخش‌های مختلفی از جمله سطح تحصیلات، تجربه کاری، سن، سطح زبان (فرانسوی و انگلیسی)، اقامت و حضور نزدیکان در ایالات کبک، شرایط همسر، پیشنهادات کار رسمی، تعداد سن فرزندان و شرایط مالی انجام می‌گیرد. هر کدام از این بخش‌ها دارای امتیازاتی هستند که در زیر بصورت کامل قابل مشاهده است.

در جداول زیر امتیازات لازم برای دریافت اقامت کبک کانادا را مشاهده می‌کنید:

امتیازات شغلی مهاجرت به کبک

تجربه کاری اقامت کانادا

امتیازات تحصیلی اقامت کبک

اقامت کانادا کبک

امتیازات مهاجرت - خانواده

نمره زبان برای مهاجرت

شرایط همسر برای اقامت کانادا

تعداد فرزندان برای اقامت کبک کانادا

توجه داشته باشید که داشتن استطاعت مالی و توانایی اثبات آن با مدارک قابل اثبات دارای ۱ امتیاز است. حداقل امتیاز برای قبولی یک فرد مجرد ۵۰ امتیاز و برای یک فرد متاهل ۵۹ امتیاز است.

مهاجرت به کبک از طریق تحصیل

شما می‌توانید برای مهاجرت، از طریق تحصیل نیز اقدام کنید. البته در این روش قطعیت چندانی وجود ندارد. برای مهاجرت به کبک از طریق تحصیل، باید ابتدا از دانشگاهی در ایالت کبک پذیریش تحصیلی بگیرید. در مرحله بعدی وارد فرآیند اخذ ویزا خواهید شد و اگر بتوانید این مرحله را نیز پشت سر بگذارید به کانادا و ایالت کبک وارد می‌شوید. حالا پس از گذراندن دوره تحصیل خود، تجربه خوبی از زندگی در این کشور دارید.

توجه داشته باشید که در هیچ کدام از مراحل دریافت پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا نباید اعلام کنید که قصد دارید برای همیشه در کبک بمانید. اما پس از دوران تحصیل و دریافت مدرک مدتی اجازه کار و فعالیت در این ایالت را دارید. در همین زمان باید برای تبدیل ویزای تحصیلی به مهاجرتی اقدام کنید.

آب‌وهوای کبک چگونه است؟

آب‌وهوای این منطقه از کانادا در فصل‌های مختلف سال کاملا متفاوت است. اما بطورکلی باید بدانید که کبک دارای زمستان‌هایی بسیار سرد و تابستان‌هایی با دمای معتدل است.

آیا کبک برای زندگی سرد است؟

باید گفت که کبک در فصل زمستان آب‌وهوای کاملا سردی دارد. این منطقه از کانادا در زمستان دمایی تا منفی ۲۰ درجه سانتی‌گراد را نیز تجربه می‌کند.  روزهای بارانی و برفی نیز در کبک کم نیستند. بخصوص در فصل پاییز و زمستان میانگین روزهای بارانی و برفی بین ۸ تا ۱۵ روز است.

آب و هوای کبک

اگر عادت به چنین سرمایی نداشته باشید قطعا با چالش‌هایی روبرو خواهید بود. اما بی‌شک اهداف و دلایلی که بخاطر آنها مسیر سخت مهاجرت را انتخاب کرده‌اید، کمک می‌کنند تا سرمای هوا را تحمل کنید. البته این سرمای شدید تنها مختص فصل زمستان است و با شروع فصل بهار و تابستان از زندگی در کبک لذت خواهید برد. همچنین تجهیزات زمستانی دولت کانادا برای مقابله با برف و سرما بسیار کامل است و از لحاظ خدمات شهری مشکلات جدی وجود نخواهد داشت.

اوضاع اقتصادی و اشتغال در کبک

کبک اقتصادی باز و کاملا پیشرفته دارد. رقم تولید ناخالص داخلی این ایالات در سال ۲۰۰۹ میلادی بیش از ۳۲ هزار دلار بوده. اقتصاد این ایالات به تنهایی هم تراز کشورهای ایتالیا و اسپانیا است. نرخ بیکاری در این ایالت ۵.۱ درصد اعلام شده و این درحالیست که در کشور کانادا این میزان ۵.۷ درصد بوده است. وضعیت اشتغال در کبک روز به روز روبه بهتر شدن می‌رود. بطوریکه در سال گذشته نرخ بیکاری ۰.۴ درصد کاهش داشته است.

اقامت کانادا کبک

قیمت مسکن در ایالات کبک کانادا

شهرهای مختلف این ایالت دارای قیمت های متفاوتی برای خرید و اجاره خانه هستند. در زیر ابتدا به سراغ قیمتی حدودی اجاره خانه در این شهرها می‌رویم. توجه داشته باشید که شهر سگنه به نوعی ارزان‌ترین و شهر مونترال نیز دارای بیشترین قیمت‌ها هستند.

 • قیمت اجاره خانه در شهر سگنه (Saguenay): از ۴۰۰ تا ۷۰۰ دلار کانادا
 • قیمت اجاره خانه در شهر شربروک (Sherbrooke): از ۴۵۰ تا ۸۰۰ دلار کانادا
 • قیمت اجاره خانه در شهر گتینو (Gatineau): از ۵۵۰ تا ۹۰۰ دلار کانادا
 • قیمت اجاره خانه در شهر کبک (Québec): از ۵۳۰ تا ۱۰۰۰ دلار کانادا
 • قیمت اجاره خانه در شهر مونترال (Montréal): از ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار کانادا

البته شما در صورت داشتن توانایی مالی می‌توانید در این کشور برای خود خانه نیز بخرید. در کبک شما می‌توانید برای خرید خانه روی وام دولت نیز حساب کنید. در زیر قیمت‌های حدودی برای خرید ملک در کانادا آورده شده است.

 • قیمت اجاره خانه در شهر سگنه: از ۲۰۰ هزار دلار کانادا
 • قیمت اجاره خانه در شهر گتینو: از ۲۴۰ هزار دلار کانادا
 • قیمت اجاره خانه در شهر شربروک: از ۲۵۰ هزار دلار کانادا
 • قیمت اجاره خانه در شهر کبک: از ۲۶۵ هزار دلار کانادا
 • قیمت اجاره خانه در شهر مونترال: از ۳۵۰ هزار دلار کانادا

ارزانترین شهر کبک در کانادا برای خرید خانه

به عنوان خلاصه ای از قیمت های بالا باید گفت، شهرهای تروا ریویر (Trois-Rivières) و سگنه از ارزانترین شهرهای کبک برای خرید خانه محسوب می‌شوند.

اقامت کانادا کبک

گرانترین شهر کبک در کانادا برای خرید خانه

به‌صورت کلی طبق آمار بالا دو شهر مونترال و کبک نیز از شهرهای گران این ایالت هستند.

کبک چقدر جمعیت دارد؟

ایالت کبک حدود ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که نسبت به وسعت این ایالات جمعیت زیادی در آن زندگی نمی‌کنند. بطورکلی می‌توان گفت شهرهای ایالت کبک چندان شلوغ نیستند. اما حدود ۱۵ درصد از کل جمعیت کانادا در این ایالت زندگی می‌کنند.

روش های مهاجرت به کبک کانادا

بهترین شهرهای ایالت کبک برای زندگی

 • کانادا دارای بالاترین استانداردها برای زندگی است. مونترال و شهر کبک از جمله بهترین شهرها برای زندگی در این ایالت هستند. البته باید گفت نمی‌توان شهر مشخصی را به عنوان بهترین معرفی کرد. اما اکثر مهاجران به کبک این دو شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنند.
 • مونترال دومین شهر پرجمعیت در سراسر کانادا است و عنوان شلوغ‌ترین شهر کبک را نیز به خود اختصاص داده است. در این شهر یک میلیون و هفتصدهزار نفر زندگی می‌کنند.
 • قیمت خانه در شهر مونترال به نسبت دیگر شهرهای کبک گرانتر است (اما نسبت به دیگر شهرهای مهم کانادا قیمت مناسبی دارد). اما با امکاناتی که دارد بی‌شک ارزشش را خواهد داشت. مونترال شهر مهمی در سراسر کانادا است و هزینه‌های زندگی نیز در آن نسبتا بالاست.
 • سیستم حمل‌ونقل عمومی شهر مونترال بخوبی کار می‌کند و ارزان است. زبان فرانسوی در میان مردم این شهر رایج است. برای پیدا کردن دوستان و ارتباطات بیشتر بد نیست از همان ابتدای ورود به مونترال یادگیری زبان فرانسه را نیز آغاز کنید.
 • شهر کبک نیز در کنار مونترال دارای شرایط بسیار مناسبی برای زندگی است. خدمات درمانی در این شهر برای شهروندان بسیار ارزان است. هزینه‌های زندگی در کبک به نسبت دیگر شهرهای مهم کانادا در سطح پایین‌تری قرار دارد.
 • زیر ساخت‌های حمل‌ونقل عمومی در شهر کبک کامل است و هیچ مشکلی با آن نخواهید داشت. هزینه استفاده از آن نیز بالا نیست. حتی اگر بخواهید با دوچرخه یک سفر درون شهری داشته باشید، امکانات آن از جمله مسیرهای کاملا امن در دسترس شما قرار دارد.
 • قیمت خانه با امکاناتی مناسبی به نسبت مونترال ارزانتر است. اما در شهرهای کوچک‌تر ایالت کبک می‌توانید خانه‌هایی با قیمت مناسب‌تری پیدا کنید.
 • مردم در این شهر نیز معمولا با زبان فرانسوی زندگی می‌کنند. اما تعداد مهاجران نیز کم نیست و می‌توانید دوستان زیادی برای خود پیدا کنید.
 • شهر هیاهوی زیادی ندارد و امنیت اجتماعی نیز در آن برقرار است. بطورکلی در این شهر دولت تلاش می‌کند تا شرایط زندگی دارای استانداردهای بسیار بالایی باشد تا مهاجران نیز آن را برای زندگی انتخاب کنند.
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.