هر آنچه درباره هواپیمایی اتریشی باید بدانید

پروازی را تصور کنید که با یک موسیقی والس زیبا و دل‌انگیز شروع شود. احتمالا از این پس هر گاه این موسیقی را بشنوید یاد آن پرواز می‌افتید یا هر جا که نام این ایرلاین یعنی آسترین ایرلاینز (یا هواپیمایی اتریشی) را می‌شنوید، همان موسیقی در گوش و ذهنتان می‌پیچد. حالا تصور کنید پروازی که با یک اثر هنری آغاز می‌شود تا چه حد خوشایند ادامه می‌یابد و به پایان می‌رسد. هواپیمایی اتریشی یا آسترین ایرلاینز یکی از شاخص‌ترین و معتبرترین ایرلاین‌های اروپایی است. ایرلاینی که پروازهای متعددی را نیز به سمت کشورمان در برنامه خود دارد. در این مقاله مجله علی بابا بیشتر با هواپیمایی اتریشی آشنا می‌شویم.

تاریخچه هواپیمایی اتریشی

درباره هواپیمایی اتریشی

در سال 1957 بود که دو هواپیمایی آستریا ایر و آسترین ایرویز با هم ادغام شدن تا بنیان یک هواپیمایی جدید گذاشته شود. البته این در سال 2003 بود که نام آسترین ایرلاینز یا هواپیمایی اتریشی روی آن گذاشته شد. (آسترین ایرویز از سال 1923 کار خود را آغاز کرده بود). این ایرلاین به طور منظم فعالیت‌های خود را ادامه می‌داد و مسیرهای داخلی و خارجی را طی می‌کرد. این روند ادامه داشت تا سال 2008؛ در این سال بود که مالک آسترین ایرویز، یعنی دولت اتریش، تصمیم به فروش این ایرلاین به یک شرکت خارجی گرفت.

در نهایت در سال 2009 گروه لوفتهانزا پس از پشت سر گذاشتن روندهای مناقصه، هواپیمایی اتریشی را خرید. از این رو، از  2009 به بعد، اتریشی به یکی از زیرمجموعه‌های لوفتهانزا تبدیل شد.

دفتر مرکزی هواپیمایی اتریشی، در شهر شوخات اتریش واقع شده است؛ فرودگاه بین‌المللی وین هم قطب اصلی این هواپیمایی است.

جزئیاتی درباره هواپیمایی اتریشی

نام ایرلاین: Austrian

کد یاتا: OS

کد ایکائو: AUA

شرکت مادر: لوفتهانزا

وبسایت آسترین ایرلاینز: www.austrian.com

ناوگان هواپیمایی اتریشی

ناوگان هواپیمایی اتریشی

هواپیمایی اتریشی که با رنگ قرمز درخشان و خاص خود، حسابی به چشم می‌آید، ناوگان حرفه‌ای و کاملی دارد. وجود چندین فروند هواپیمای نو از محصولات برترین هواپیماسازی‌های جهان، اعتبار مضاعفی به اتریشی بخشیده است. بیشتر هواپیماهای اتریشی از محصولات کارخانه‌های ایرباس و بوئینگ هستند. هواپیماهای اتریشی از این قرارند:

ایرباس A319، ایرباس A320T، ایرباس A321، بوئینگ 767، بوئینگ 777، امبرائر E195 و بمباردیه Q400.

هر یک از این هواپیماها با ویژگی‌های خاص خود، امکان پروازی آرام و بی‌دردسر را برای مسافران هواپیمایی اتریشی فراهم می‌آورند. ظرفیت، سرعت و امکانات هر یک از این هواپیماها تفاوت‌هایی با هم دارند. همین تفاوت‌هاست که کمک می‌کند تا اتریشی بتواند پروازهایی را به کشورهای مختلف جهان داشته باشد.

مقاصد هواپیمایی اتریشی

مقاصد هواپیمایی اتریشی

اتریشی، یک هواپیمایی بین‌المللی است و به بیش از 130 کشور جهان در اروپا، آسیا، امریکا و افریقا پرواز دارد. همان طور که اشاره شد، این هواپیمایی پروازهایی را نیز به مقصد کشورمان در برنامه خود دارد.

روزی یک بار پرواز اتریشی از تهران به وین و از وین به تهران انجام می‌شود؛ پروازی که می‌تواند باعث گسترش گردشگری و مناسبات بازرگانی و اقتصادی میان دو کشور شود.

کلاس های پروازی هواپیمایی اتریشی

کلاس پروازی هواپیمایی اتریشی

کلاس های پروازی هواپیمایی اتریشی به سه نوع بیزنس کلاس، پریمیوم اکونومی و اکونومی تقسیم می‌شود.

بیزنس کلاس

بیزنس کلاس هواپیمایی اتریشی

در کلاس بیزنس صندلی‌ها بسیار راحت هستند. این صندلی‌ها باز می‌شوند و طول آنها به 2 متر می‌رسد. علاوه بر این سیستم گرمایش و سرمایش و تهویه مطلوبی در این بخش فعال است. ضمن اینکه وجود مانیتورهای 15 اینچی لمسی، سرگرمی‌های صوتی و تصویری مسافران را به بهترین نحو رقم می‌زند. اگرچه غذاها و خوراکی‌هایی که در اتریشی سرو می‌شود، لذیذ و سالم است، اما غذاهای بخش بیزنس کلاس، از کیفیت و البته تزئینات بهتری برخوردارند.

 پریمیوم اکونومی

صندلی‌های پریمیوم کلاس فاصله قابل‌توجهی از هم دارند؛ همین موضوع باعث افزایش رفاه مسافران خواهد شد. ضمنا این صندلی‌ها راحت‌تر از صندلی‌های اکونومی هستند و آرامش مسافران را تامین می‌کنند. اگر نمی‌خواهید به اندازه بیزنس کلاس برای بلیط هواپیما هزینه کنید، اما خواهان راحتی سفر هم هستید، پریمیوم اکونومی، گزینه مناسبی برای شماست.

اکونومی

اکونومی هواپیمایی اتریشی

و در نهایت می‌رسیم به کلاس اکونومی. در این کلاس هم امکانات و خدمات قابل‌قبول و مناسبی به مسافران ارائه می‌شود. عموما پشت صندلی‌های اکونومی هواپیمایی اتریشی یک مانیتور وجود دارد که مسیر پرواز را نشان می‌دهد.

این مقالات را هم بخوانید:

هواپیمایی ایران ایر و تاریخچه کامل آن

امن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان

هواپیماهای ماهان ایر را از نزدیک بشناسید

کیفیت غذاها و خوراکی‌های هواپیمایی اتریشی

غذا هواپیمایی اتریشی

غذاها و خوراکی‌های هواپیمایی اتریشی بسیار لذیذ، متنوع و البته سالم هستند. مسافران هواپیمایی اتریشی این شانس را دارند که از منوی متنوع از بین 9 نوع غذا، خوراک مورد نظر خود را انتخاب کنند. برای این کار تا 24 ساعت پیش از پرواز می‌توانید غذای محبوبتان را انتخاب کنید. غذاهایی که در این منو ارائه می‌شوند، بسیار متنوع و خوشمزه هستند. ضمنا سعی شده که علاوه بر غذاهای اتریشی، خوراک‌هایی از سایر کشورهای جهان هم در این منو وجود داشته باشد.

پذیرایی با نوشیدنی نیز از دیگر خدمات هواپیمایی اتریشی است. البته مسافران کلاس اکونومی باید هزینه نوشیدنی را بپردازند در حالی که مسافران بیزنس به طور رایگان از این نوشیدنی‌های استفاده خواهند کرد.

پروازی باکیفیت را به اروپا تجربه کنید

مهمانداران هواپیمایی اتریشی

اگر تصمیم سفر به اتریش را دارید، هواپیمایی اتریشی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. پرواز مستقیم این ایرلاین به وین، شما را از سفری طولانی و سخت، آسوده خواهد کرد. امکاناتی که در این هواپیمایی ارائه می‌شود، تنها مزیت آن نیست. بلکه مهمان‌دارانی خوش‌برخورد و ماهر نیز به افزایش کیفیت سفر شما کمک خواهند کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.