بلیط قطار مشهد

قطار یک وسیله نقلیه عمومی به‌حساب می‌آید که طرفداران زیادی بین افراد مختلف دارد. این وسیله نقلیه از بین مراتع، دشت‌ها و کو‌ه‌ها می‌گذرد و مسافران می‌توانند حین سفر پیش از رسیدن به مقصد، این منظره‌های شگفت‌انگیز را تماشا کنند.

قطار معمولا از مناطقی عبور می‌کند که مسیرهایش کمی صعب‌العبور هستند و عبور از آن مسیرها چندان ساده نیست. به همین دلیل سفر با آن از جذابیت خاصی برخوردار است.

ما در ادامه به بررسی نکاتی برای خرید بلیط قطار مشهد، شرکت‌های ریلی کشور و... می‌پردازیم. اگر قصد سفر با این وسیله نقلیه را دارید این مطلب می‌تواند اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار دهد پس تا پایان با ما همراه باشید.

قیمت بلیط قطار مشهد

بلیط قطار نسبت به نوع قطار متفاوت است. ممکن است شما قصد داشته‌ باشید قطار سالنی را انتخاب کنید یا هزینه‌ای برای خرید بلیط قطار کوپه‌ای پرداخت کنید. هزینه این بلیط با شرایطی مانند شرکت سرویس‌دهنده، زمان خرید، تعداد ستاره‌ها، خدمات قابل ارائه و... تغییر پیدا می‌کند، اما به طور معمول برای خرید بلیط قطار تهران مشهد باید هزینه‌ای حدود 80 تا 250 هزار تومان پرداخت کنید. از همان لحظه‌ای که در راه‌آهن تهران سوار قطار می‌شود، پس از گذشت حدود 10 ساعت به مشهد خواهید رسید. روش‌های مختلفی برای خرید بلیط قطار وجود دارد، شما می‌توانید به باجه‌ها فروش بلیط در ایستگاه راه‌آهن مراجعه کنید یا با شرکت‌های مسافربری تماس بگیرید. یکی‌دیگر از روش‌های خرید بلیط مراجعه به سایت‌های اینترنتی است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم. با این روش می‌توانید در کمترین زمان و بدون پرداخت هزینه اضافه برای رفت‌وبرگشت به راه‌آهن، بلیط مورد نظر خود را رزرو کنید و با خاطری آسوده بابت بلیط برای سفر آماده شوید. در این روش امکان رزرو بلیط انواع قطار، کوپه‌های بانوان، کوپه دربستی و... وجود دارد که این موضوع را می‌توان از مهم‌ترین ویژگی‌های رزرو آنلاین بلیط دانست.

خرید بلیط قطار مشهد از علی بابا

علی بابا بزرگترین شرکت ارائه‌دهنده خدمات گردشگری به‌ صورت آنلاین در ایران به شمار می‌رود. این شرکت سال 1393 تاسیس شد و در ابتدای تاسیس فقط امکان استرداد بلیط در آن وجود داشت، اما در حال حاضر با مراجعه به این سایت می‌توانید تور مشهد، بلیط مشهد و هتل مشهد مورد نظر خود را رزرو کنید.

در این سایت انواع بلیط برای مقاصد داخلی و خارجی قابل خریداری است. علی بابا به دلیل سابقه فعالیت، امکانات قابل ارائه و سهولت در ارائه خدمات، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های کشور محسوب می‌شود. در این سایت امکان خرید بلیط قطار، بلیط اتوبوس مشهد و هواپیما از مبدا و مقصدهای مختلف وجود دارد که افراد می‌توانند بلیط به مقاصد خارجی نیز رزرو کنند.

در وبسایت علی بابا اطلاعات زیادی درباره هتل‌های داخل و خارجی اضافه شده است که شما با مراجعه به آن می‌توانید تصاویری از آن‌ها را ببینید، اطلاعاتی درباره آن‌ها مشاهده کرده و هرکدام از آن‌ها را رزرو کنید.

انواع قطارهای مشهد

مشهد شهری مذهبی محسوب می‌شود و به همین دلیل تقاضا برای خرید بلیط قطار به مقصد این شهر زیاد است که برای همین شرکت‌های زیادی قطارهایی را برای حمل مسافر به مشهد به ناوگان ریلی کشور افزوده‌اند.

قطارهای مشهد نیز مانند بقیه مقاصد انواع مختلفی دارند. قطارهای 4 ستاره، سالنی، کوپه‌ای 4 و 6 نفره و... در حال حمل مسافر از مبداهای مختلف به مشهد هستند. قطارهایی که مسافران را از مبداهای مختلف به مشهد می‌رسانند انواع مختلفی دارند. در این ناوگان انواع قطارهای کوپه‌ای 1، 2، 3 و 4 ستاره و سالنی وجود دارد.

شرکت‌های مسافربری مختلف قطارهای گوناگونی را به ناوگان ریلی کشور اضافه کرده‌اند که در هرکدام امکانات و خدمات مختلفی به مسافران ارائه خواهد شد. به طبع تفاوت این خدمات با تغییر قیمت بلیط رابطه‌ای مستقیم دارد.

انواع قطارهای مشهد

شرکت های ریلی قطار مشهد

بسیاری از افراد قطار را برای سفر به مشهد انتخاب می‌کنند. این وسیله نقلیه به دلیل عبور از میان کوه‌ها، مراتع و دشت‌ها طی مسیر سفر را برای مسافر لذت‌بخش‌تر می‌سازد. در حال حاضر شرکت‌هایی مانند نورالرضا، رجا، مهتاب سیر جم، بن ریل، پارس لاریم و ریل ترابر سیا با استفاده از قطار مسافران را از شهرهای مختلف کشور به مشهد می‌رسانند.

هرکدام از این شرکت‌ها امکانات مختلفی را در اختیار افراد قرار می‌دهند که شما نسبت به انتظار خود می‌توانید سفر را با شرکت دلخواه تجربه کنید. این شرکت‌ها ویژگی خاص خود را دارند که افراد پس از سفر با هرکدام از آن‌ها می‌توانند خوب یا بد بودن شرکت را تایید کنند.

شرکت های ریلی قطار مشهد

سوالات متداول

ایستگاه قطار مشهد تا حرم امام رضا (ع) چه قدر فاصله دارد؟

ایستگاه قطار مشهد تا حرم حدود 2 کیلومتر فاصله دارد.

آیا امکان حمل خودرو با قطار به مشهد وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید با خرید بلیطی مجزا خودرو را با قطار به مشهد ببرید.

آیا امکان رزرو کوپه بانوان در خرید اینترنتی وجود دارد؟

بله، با مراجعه به سایت علی بابا می‌توانید قبل از رزرو بلیط کوپه بانوان یا آقایان را انتخاب کنید.

آیا می توان یک کوپه دربست در قطار مشهد رزرو کرد؟

بله، این امکان نیز در سایت علی بابا در اختیار رزرو کنندگان قرار می‌گیرد.