Businessman weight large سفر کاری ورزش تناسب اندام 1 jpg

تناسب اندام، گمشده‌ی سفرهای کاری

شاید فکر کنید که کمبود وقت در سفرهای کاری تقریبا هیچ زمانی را برای ورزش کردن برای شما باقی نمی‌گذارد و بهترین راه کنارگذاشتن ورزش و فکر نکردن به تناسب اندام است. اما فراموش نکنید که فعال بودن در طول سفر کاری انرژی لازم برای جلسات طولانی و راه را برای شما تامین خواهد کرد.
مطالعات اخیر نشان می‌دهد که ورزش کردن در سفرهای کاری تا ۶۱ درصد و یا بیشتر سیستم ایمنی بدن را در مقابل مشکلات ناشی از هواپیما واقامت در هتل افزایش می‌دهد، با آزاد کردن اندروفین در مغز استرس را کاهش می‌دهد و با سوزاندن کالری، بدن شما را متناسب نگه‌میدارد و کمک می‌کند تا خواب راحتی داشته باشید. خواندن چند نکته‌ی زیر به شما کمک می‌کند تا در طول سفر هم تناسب اندام‌تان را حفظ کنید و هم از سفر کاری خود بیشترین استفاده را ببرید.

از قبل برنامه‌ریزی کنید

قبل از آن‌که راهی سفر شوید کمی تحقیق کنید تا مطمئن شوید هتل شما امکانات ورزشی دارد و یا در نزدیکی آن باشگاه و فرصتی برای ورزش کردن هست یا نه. اگر اهل ورزش کردن داخل اتاق و منزل نیستید پارک‌ها و مراکز تفریحی نزدیک را برای پیاده‌روی و دویدن پیدا کنید و همین‌طور مسیرهای اصلی برای پیاده‌روی در شهر را. اگر در شهرهای بزرگ و شلوغی مثل تهران یا کرج زندگی می‌کنید سفر کاری به شهرهای کوچک‌تر و خوش آب‌وهواتر می‌تواند بهترین فرصت برای پیاده‌روی باشد.
پس از آن‌که مکان ورزش کردنتان را پیدا کردید حالا لازم است وسایل شخصی برای ورزش مثل بطری آب، کفش‌ها و جوراب‌های ورزشی و لباس ورزشی را هم بردارید. فقط حواستان باشید که از هتل و یا مردم محلی درباره امنیت پارک‌ها برای تنهایی ورزش کردن سوال کنید، خیلی از جاها به اندازه کافی امنیت ندارند.


بیشتر بخوانید: چطور در سفرهای کاری سالم غذا بخوریم؟


زمان ورزشتان را برنامه‌ریزی کنید

وقتی در سفر کاری هستید، افراد زیادی روی زمان شما رقابت می‌کنند، بخاطر همین خیلی مهم است که زمان ورزش کردنتان را برنامه‌ریزی کنید و به آن پای‌بند باشید همان‌قدر که دیگر جلسات کاری برایتان مهم هستند.
خیلی از مردم معتقدند تا وقتی که کاری روی برنامه و کلندر آن‌ها نباشد وقتی برای انجام آن در سفر کاری نخواهند داشت بنابراین اگر دوست دارید عصرها ورزش کنیدو یا شب‌ها و یا صبح زود آن را مثل هر برنامه‌ی کاری رو کلندرتان مشخص کنید و در زمان لازم سراغ ورزشتان بروید.

نکته: حتی می‌توانید بدون برنامه‌ریزی ورزش را در برنامه روزانه خود جا دهید. اگر قرار کاری در مرکز شهر دارید، فاصله‌ی هتل تا محل قرار را پیاده‌روی کنید وبه تاکسی و آژانس فکر نکنید. اگر قرار شما در طبقات فوقانی ساختمان است آسانسور را کنار بگذارید و از پله‌ها برای بالا رفتن استفاده کنید.پ

از فضای داخل اتاق هتل استفاده کنیدget your workout in at the hotelورزش در اتاق هتل ورزش در سفر کاری

فضای خالی کنار تخت جای خوبی برای انجام ورزش‌هایی مثل یوگا، پیلاتس، ورزش‌های قلبی-عروقی و ورزش‌های کاهش وزن مثل دراز نشست و اسکوات است. گزینه دیگر همراه داشتن کش‌های مقاومتی و ورزشی است که جای کمتری هم در چمدان می‌گیرند و تقریبا همه جا می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.


بیشتر بخوانید: با این ۲۰ نکته، نمره‌ی ۲۰ بگیرید!


استخر، اسپا و ماساژ؛ گزینه‌ای که به سختی می‌توان رد کرد

شاید بهترین راه برای گذراندن عصر یک روزبعد از جلسات کاری پشت سرهم، آب تنی دراستخر هتل باشد( البته از قبل باید بپرسید که آیا هتل شما استخر دارد یا نه)، و بعد از آن هم گرفتن یک ماساژ که تمام خستگی روز را یک‌جا از شما بگیرد. اگر پیش‌بینی می‌کنید که عصرهای شلوغی در طول سفر کاری داشته باشید می‌توانید صبح خود را با شنا کردن شروع کنید.

عادت‌های روزمره را به هم نزنید

تلاش برای حفظ تناسب‌اندام در طول سفرهای کاری فقط محدود به تمرین کردن و پیاده‌روی و شنا نیست. خواب کافی و خوب، رژیم سالم و نوشیدن مقدار زیادی آب می‌تواند به شما کمک کنند تا برای انجام تمام مسئولیت‌های سفر کاری خود انرژی داشته باشید. در حالی که ورزش کردن برای کنترل وزن در طول سفر خیلی اهمیت دارد هیچ کس از شما انتظار ندارد که ۱۰۰ درصد به برنامه‌ی ورزشی خود پای‌بند باشید. اگر بتوانید در طول روز ۲۰-۳۰ دقیقه زمان برای ورزش کنار بگذارید و دو سوم از تعداد وعده‌های غذایی را غذاهای سالم مصرف کنید، با همان وضعیت سلامتی و تناسب اندام که منزل را ترک کردید به خانه برمی‌گردید.

بیشتر بخوانید:

۶ راه برای کاهش استرس در سفرهای کاری

۱۰ دغدغه‌ی اصلی سفرهای کاری

با جت‌لگ یا پرواززدگی چه‌کار کنیم؟

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.