پنج سفر خارجی برای جشن تحویل سال نو میلادی

پنج سفر خارجی برای جشن تحویل سال نو میلادی

شب سال نوی میلادی برای شمار زیادی از مردم جهان، شب پایکوبی و آتش‌بازی و سرخوشی است. همه‌ی شهرهای بزرگ، با برنامه‌های کم و بیش مشابه این شب را جشن می‌گیرند. در این میان بعضی کشورها تلاش می‌کنند که این شب به‌یادماندنی را هرچه باشکوه‌تر برگزار کنند. در ادامه با چند شهر آشنا می‌شویم که تحویل سال نوی میلادی را با شور و حال خاصی برگزار می‌کنند.

 پنج سفر خارجی برای جشن تحویل سال نو میلادینیویورک، میدان تایمز:

شاید بتوان گفت نیویورک مشهورترین و محبوب‌ترین شهر برای هواداران سال نو است. طی سالیان دراز، مردم نیویورک، در میدان تایمز گرد هم جمع شده و آغاز سال نوی میلادی را جشن گرفته‌اند. سال‌ها پیش از آن‌که شلیک توپ برای آغاز سال نو باب شود، با شروع سال نو روی پشت‌بام یکی از ساختمان‌های اطراف میدان آتش‌بازی برپا می‌شد. بعدها مراسم آتش‌بازی ممنوع شد و مردم نیویورک بعد از شمارش معکوس، در نیمه‌شب، سال جدید را تنها با شلیک توپ آغاز می‌کردند. اما با گذشت زمان، ممنوعیت آتش‌بازی برداشته شد و دوباره موج نور و صدا میدان تایمز را در شادی سال نو غرق کرد. این آتش‌بازی به‌قدری باشکوه و تماشایی است که گفته می‌شود در این لحظات میدان تایمز از فضا به شکل لکه‌ای روشن دیده می‌شود.


بیشتر بخوانید: ۵ ابتکار جالب شرکت‌های هواپیمایی در تعطیلات کریسمس


پنج سفر خارجی برای جشن تحویل سال نو میلادیسیدنی، استرالیا:

جشن سال نوی میلادی در سیدنی از سه نظر خاص و مشهور است؛ اول این‌که مردم استرالیا به دلیل قرار گرفتن در نیم‌کره‌ی شرقی، جزو اولین کشورهایی‌اند که تحویل سال نو را تجربه می‌کنند و می‌شود گفت سیدنی پیشتاز جشن‌های سال نوی میلادی است. دوم این‌که استرالیا در نیم‌کره‌ی جنوبی قرار دارد و به همین دلیل هم فصل‌های سرد و گرم آن با نیم‌کره‌ی شمالی فرق می‌کند، یعنی درست وقتی که شهرهای اروپایی برف‌پوش‌اند، سیدنی گرم و مطبوع است. به همین دلیل جشن‌سال نو در سیدنی متفاوت و خاص‌ hsj و بسیاری از مسیحیان جهان تعطیلات سال نو را به سیدنی می‌روند. سومین ویژگیِ خاص سیدنی در تحویل سال نو، شکوه و بزرگی مراسم آتش‌بازی است. هزاران نفر از مردم سیدنی و گردشگرانی از سراسر دنیا در بندر سیدنی و در جوار ساختمان معروف اپرا، زیر باران باشکوه نور و موسیقی آغاز سال نو را جشن می‌گیرند.

پنج سفر خارجی برای جشن تحویل سال نو میلادیدوشنبه، میدان مرکزی:

در تاجیکستان دو بار تحویل سال نو دارند، یک بار در نوروز و یک بار هم آغاز سال نوی میلادی. با این‌که بیش از ۹۰ درصد مردم تاجیکستان مسلمان هستند و عید نوروز را آغاز رسمی سال جدید می‌دانند، مراسم سال نوی میلادیT رسمی به جا مانده از دوران حکومت شوروی است که مسلمان و مسیحی در شهر دوشنبه (پایتخت تاجیکستان) در آن شرکت می‌کنند. در این جشن «ارچه» یا کاج‌هایی تزیین می‌شوند که گاهی تا ۲۲متر ارتفاع دارند. مردم هم با آواز و پایکوبی و آتش‌بازی دور ارچه، سال نوی میلادی را آغاز می‌کنند.

پنج سفر خارجی برای جشن تحویل سال نو میلادیلندن، میدان ترافالگار:

لندن شهری با ملیت‌ها و نژادهای مختلف است و مراسم تحویل سال نوی میلادی در میدان ترافالگار و آتش‌بازی در کنار نمادهای لندن مانند ساعت بیگ‌بن و چرخ‌وفلک کنار رودخانه‌ی تیمز که به چشم لندن معروف است، از تماشایی‌ترین مراسم تحویل سال نو در اروپاست. ده‌ها هزار نفر از اهالی لندن و گردشگران به میدان ترافالگار می‌روند تا در این جشن پرشور همگانی شرکت کنند. جمعیت حاضر در این جشن هرسال، شمارش معکوس برای آغاز سال نو  را هم‌صدا با ضربه‌های ساعت بیگ‌بن فریاد می‌زنند و بعد از تحویل سال با مراسم آتش‌بازی در کنار رود تیمز و کاخ باکینگهام و چرخ‌وفلک معروف لندن، پایکوبی می‌کنند.


بیشتر بخوانید: سفر خارجی با کمتر از ۲ میلیون تومان


پنج سفر خارجی برای جشن تحویل سال نو میلادیکیپ تاون، خیابان آدرلی:

معروف است که در آفریقای جنوبی، خبری از درخت کاج نیست و بابانوئل هدیه‌ها را زیر درخت نارگیل می‌گذارد. اما شهرت جشن‌ سال نو در کیپ تاون به دلیل چراغانی خیابان آدرلی (Adderley Street) با هزاران چراغ و ریسه‌اش مشهور است. در همه‌ی ایام کریسمس می‌توان زیبایی درخشان این خیابان را دید، اما اولین یکشنبه‌ی دسامبر روزی است که بزرگ‌ترین جشن خیابانی در این شهر برگزار می‌شود. زمانی که در طول روز دستفروشان کالاهای خود را در کنار کنسرت‌های خیابانی بساط می‌کنند و با غروب آفتاب، شهردار به صورت رسمی چراغ‌ها را روشن می‌کند و این مهمانی عظیم رایگان آغاز می‌شود.

پنج سفر خارجی برای جشن تحویل سال نو میلادیدبی، برج خلیفه:

از آن‌جایی که دبی در ثبت رکورد بزرگ‌ترین‌ها و عظیم‌ترین اتفاقات و بناها و خلاصه هر چیزی که فکرش را بکتید، پیشتاز است، در برگزاری جشن سال نوی میلادی هم سنگ تمام می‌گذارد. مثلا همین‌قدر بدانید که آتش‌بازی تحویل سال ۲۰۱۴ میلادی در دبی از لحاظ شکوه و عظمت در کتاب گینس ثبت شده است. در سه نقطه‌ی برج خلیفه، برج العرب و پالم جمیرا مراسم آتش‌بازی برگزار می‌شود و مردم در ساحل و خیابان به تماشای آن می‌روند. بعضی هم پول بیشتری خرج می‌کنند و از روی عرشه‌ی کشتی‌های تفریحی این مراسم را تماشا می‌کنند و جشن می‌گیرند. اما به غیر از آتش‌بازی، کنسرت‌ها و جشن‌های مختلفی در پارک‌ها و کلاً در سطح شهر برگزار می‌شود. مجموع این مراسم گردشگران زیادی را برای آغاز سال نو به دبی می‌کشاند. هتل‌ها و رستوران‌های دبی هم در این شب برنامه‌های ویژه دارند.

بیشتر بخوانید:

بدون دانستن این ریزه‌کاری‌ها به سفر خارجی نروید!

دانستنی‌های سفر با هواپیما: با این ۲۰ نکته، نمره‌ی ۲۰ بگیرید!

نکاتی برای خرید بلیط هواپیما در سفرهای نوروزی

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

  1. negahememar.ir می‌گوید

    من خیلی تعریف سیدنی را شنیده ام