۱۰ دلیل برای آن که به گرجستان سفر کنید

گرجستان موقعیت تاریخی و فرهنگی عجیبی در منطقه دارد. تفلیس پایتخت این کشور در حالی که شهری اروپایی محسوب می‌شود اما حال و هوای شرقی هم دارد.

تفلیس تلفیق با شکوهی از شب زنده‌داری‌های استانبول است و حال و هوای اروپای شرقی. مردم خونگرم و صمیمی این کشور نشانی از سردی روابط شوروی سابق و شرق اروپا را ندارند. جالب آن که برای بسیاری از گردشگران غربی همین خونگرمی مردم گرجستان‌ یکی از دلایل سفر به این کشور است.


طبیعت بی‌نظیر گرجستان

طبیعت گرجستان

طبیعت بی‌نظیر گرجستان در کنار خونگرمی مردمان این سرزمین، یکی از دلایل سفر به این کشور است. دشت‌های فراخ و سرسبز شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

علاوه بر دشت‌های سرسبز، بلندترین قله اروپا به نام البروس با ارتفاع ۵۶۴۲ متر هم در گرجستان قرار دارد. یکی از موردتوجه‌ترین قله‌ها برای صعود کوهنوردان است.

ویژگی این کشور این است که در حالی که در ارتفاعات ورزشکاران اسکی می‌کنند و کوهنوردان قله برف‌گیر را صعود می‌کنند، در بخش دیگر کشور مردم در حال آفتاب گرفتن و شنا هستند.

باید گفت که زیباترین سواحل دریای سیاه نیز در این سرزمین قرار دارد.

[related id=”6665″]


تنوع غذا و نوشیدنی

غذا در گرجستان

کسانی که قصد دارند به گرجستان سفر کنند قید گرفتن رژیم را بزنند. در این کشور نمی‌توانید از غذاهای متنوع و نوشیدنی‌های درجه یک روی برگردانید.

جالب است بدانید غذا و نوشیدنی گرجستان بعد از ایتالیا، فرانسه و اسپانیا در رتبه چهارم اروپا قرار دارد. قرار گرفتن در مسیری مابین اروپا، شرق میانه و آسیا این تنوع غذایی گرجستان را به وجود آورده است.

علاوه بر غذاهای ویژه این کشور انواع غذاهای ترکی، روسی، مدیترانه‌ای را هم می‌توانید در این کشور پیدا کنید.

به گفته بسیاری از کسانی که به گرجستان سفر کرده‌اند بهترین کباب‌ها را می‌توان در گرجستان خورد.


بیشتر بخوانید: ایرانیان به کدام کشورها می‌توانند بدون ویزا سفر کنند؟ گرجستان مقصدی ارزان

سفر ارزان گرجستان

گرجستان مقصد گردشگری ارزانی است. می‌توانید با هر سطح درآمدی به آن سفر کنید. اگر تور گران‌تری بخرید هتل‌های لوکس دارد که پذیرای شما باشد و اگر بودجه کمتری در نظر باشد برای آن هم هتل و امکانات مناسب وجود دارد.

حمل و نقل در آن گران نیست و هر تفریحی با توجه به بودجه جیب در این کشور مهیاست.


مجسمه کارتلیس دِدا

کارتلیس دِدا

مجسمه کارتلیس ددا مانند مادر شهر را در پناه خود گرفته است. هر کجای شهر بایستی مجسمه مادر را بر فراز بلندی می‌توانی ببینی. این مجسمه ۲۰ متر ارتفاع دارد و از جنس آلمینیوم است و زنی را نشان می‌دهد با لباس ملی گرجستان. در دست چپ مجسمه جام نوشیدنی برای خوشامدگویی به دوستان و در دست راست شمشیری برای مبارزه با دشمنان قرار دارد.

دیدار از این مجسمه که بر بالای پارک جنگلی تفلیس قرار دارد یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری این شهر و گرجستان محسوب می‌شود.

[related id=”6637″]


شهر ساحلی باتومی

ساحل باتومی

زیباترین ساحل دریای سیاه در این شهر قرار دارد. مهمترین نکته این شهر این است که حتی در فصل زمستان هم می‌توان به این شهر سفر کرد و شنا کرد.

موقعیت جغرافیای این شهر طوری است که فاصله کوه تا دریا بسیار کم است، این یعنی می‌توان در یک روز هم اسکی کرد و هم شنا.

باتومی شهری پر جنب و جوش و شب زنده‌دار است. زندگی شبانه آن تا نزدیکی‌های صبح طول می‌کشد.

در نزدیکی باتومی منطقه‌ای قرار دارد به نام اورکی که به آن ساحل سحرآمیز می‌گویند. بسیاری بر این باورند که شن‌های ساحل و همچنین آب دریا در آن قسمت خواص معدنی دارد و برای برخی بیماری‌ها مفید است. همین باور هم گردشگران زیادی را به این شهر جذب می‌کند.


کلیسای اسمیندا سامبای تفلیس

کلیسای اسمیندا سامبای تفلیس

کلیسای اسمیندا سامبا در تفلیس یکی از بزرگترین کلیسای دنیاست. بنای آن مانند نگینی در وسط شهر می‌درخشد. با آن که چندان از زمان ساخت آن نمی‌گذرد و در جمع کلیساهای تاریخی دنیا نیست اما بزرگترین کلیسای ارتدکس جهان و سومین کلیسای ارتدکس مرتفع در جهان است.

کلیسای اسمیندا سامبای در واقع کلیسای جامع شهر است که بیشتر مراسم مذهبی در آن برگزار می‌شود.

نورپردازی آن در شب یکی از زیباترین بناهای شهر و دنیا را به وجود آورده است.

درهای کلیسا به روی همه مردم و گردشگران خارجی باز است.


جشنواره‌ بین‌المللی دریای سیاه جاز

فستیوال موسیقی تفلیس

وقتی سخن از فستیوال موسیقی جاز می‌شود بسیاری از نگاه‌ها به باتومی جلب می‌شود. هر ساله در ماه جولای باتومی میزبان جشنواره‌ بین‌المللی جاز دریای سیاه است و سازمان‌دهندگان این فستیوال بهترین خوانندگان و نوازندگان موسیقیِ جاز را از سراسر دنیا به این جشنواره دعوت می‌کنند. در طول مدت این جشنواره تعداد زیادی از گروه‌های موسیقی و علاقه‌مندان موسیقی جاز گردهم می‌آیند و شهر حال‌وهوای خاصی پیدا می‌کند.

در این جشنواره‌ها از گروه‌های آمریکایی و آمریکای لاتین گرفته تا گروه‌هایی از اروپا و ایران و ارمنستان و حتی ژاپن شرکت می‌کنند.

[related id=”6558″]


حمام‌های سولفور باستانی تفلیس

حمام های سولفور تفلیس

حمام‌های سزاری یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر تفلیس است. حمام‌های تاریخی که به ساخت آنان با قرن ۱۷ برمی‌گردد. این حمام‌های گوگردی آب گرم هنوز هم کار می‌کنند و هر ساله از سراسر دنیا گردشگران برای درمان برخی دردهای مفصلی و رماتیسمی به تفلیس سفر می‌کنند. در آنها حوضچه‌هایی قرار دارد که می‌توان در آنها نشست و در آب گوگردی ماساژ گرفت.

علاوه بر کاربرد درمانی این حمام‌ها از جنب تاریخی هم بسیار مورد توجه هستند. سقف این حمام‌های سولفوره گنبدی شکل است و در برخی از آنها از کاشی‌های آبی رنگ برای تزیینات داخلی استفاده شده است.


بیشتر بخوانید: شهرهایی برای همه‌ی فصول صومعه جیواری
متسختا

صومعه جیواری متسختا

بر بلندای شهر متسختا صومعه باستانی قرار دارد. این صومعه سازه‌ای باستانی و ارتدکس است که قدمتش به قرن ششم میلادی برمی گردد و جزو میراث جهانی یونسکو است.

برای رسیدن به صومعه باید از طبیعتی کوهستانی عبور کرد. بر بالای کوهی که این صومعه بر آن واقع شده می‌توان شهر متسختا را با چشم‌اندازی بی‌نظیر دید.


پارک ملی تفلیس

پارک ملی تفلیس

پارک ملی تفلیس یکی از جاذبه‌های اکوتوریسم در گرجستان است. این پارک، محافظت از زیستگاه جانداران در حال انقراض، کمیاب و بومی منطقه است. بهترین کار کرایه ساعتی یک خودرو است تا یک روز گشت و گذار در این پارک طبیعی.

البته با دوچرخه هم می‌توان اوقات مفرحی در این پارک ملی داشت.

[related id=”3611″]

وسعت این پارک ملی چنان است که در آن روستا و دریاچه طبیعی نیز وجود دارد. تنوع زیستی در این پارک نیز منحصر به فرد است و این گوناگونی از گیاهان گرفته تا حیوانات و جانوران گسترش دارد.

در پارک ملی تفلیس علاوه بر روباه قرمز، گرگ خاکستری، سمور سنگی و راسو می‌توان حیوانات کمیابی مانند سیاهگوش و خرس قهوه‌ای هم دید. حیوانات نادر و کمیاب دیگری هم مانند مارال یا گوزن قرمز در پارک ملی تفلیس زندگی می‌کنند.

در همین زمینه بیشتر بخوانید:

سفر خارجی با کمتر از ۲میلیون تومان 

پنج انگیزه برای سفر خارجی 

۵ تور ریلی مهیج و لوکس دنیا 

تونس؛ آب‌‌های فیروزه‌ای و بناهای تاریخی دست در دست هم 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 دیدگاه
 1. حميدرضازحمتكش می‌گوید

  باسپاس وافر از شما
  ی سوال دارم چطورمیتونم کد تخفیف شامل من شود باعنایت به مشتری شما هستم تاکنون موفق نشدم لطفا راهنمایی کنید ممنون?

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   با سلام
   برای استفاده از کد تخفیف لطفا با پشتیبانی علی‌بابا تماس بگیرید.

 2. ابوذر اسدي می‌گوید

  ممنون بابت اطلاعات خوبی ک میدهید

 3. حسین صابری می‌گوید

  ممنون از مطالب ارزنده تون