موج سواری در فرودگاه jpg

امکانات جالب فرودگاه‌ها در سراسر دنیا

شاید تصور ما از فرودگاه فقط جایی باشد که در آن مسافران چمدان به دست این سو و آن سو می‌روند تا کارت پرواز بگیرند، مسافرانی که از فرط خستگی روی صندلی‌های‌شان خوابیده‌اند تا زمان پروازشان برسد و کسانی که با دسته گل منتظر آمدن هستند و کسانی که اشک‌های خداحافظی می‌ریزند. اما علی‌رغم این تصورات، در بسیاری از فرودگاه‌های دنیا امکانات ویژه‌ای وجود دارد که می‌تواند آن را تبدیل به یک مرکز سرگرمی کند که قبل از پرواز حسابی حال مسافران را خوب کند.


جستجو و خرید بلیط هواپیمای خارجی در علی بابا


استودیوی ضبط صدا

هر چند این امکان بیشتر برای کسانی مناسب است که آهنگساز هستند، صدای خوبی دارند یا در نوازندگی و صدا سررشته‌ای دارند تا در مدت انتظار بتوانند به کارهایشان برسند اما برای کسانی هم که دوست دارند با آن هدفون‌ها و در آن فضا عکسی داشته باشند و یک بار ضبط صدا را در فضایی حرفه‌ای تجربه کنند، امکان خوبی است.

استودیوی ضبط صدا

این استودیوی حرفه‌ای ضبط صدا را شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک در فرودگاه هیترو لندن ایجاد کرده است. گفته می‌شود که ریچارد برانسون مالک خط هواپیمایی ویرجین آتلانتیک کارش را با یک فروشگاه محصولات موسیقی آغاز کرده؛ بنابراین تعجبی ندارد که خط هوایی آن، چنین امکاناتی در اختیار مسافران قرار دهد.

اتاق‌ استراحت

این اتاق‌ها شاید یکی ازمناسب‌ترین امکاناتی باشد که می‌توان در فرودگاه‌ها دید. خستگی ناشی از پروازهای طولانی، به ویژه برای کسانی که توقف‌های طولانی دارند، می‌تواند خیلی آزاردهنده باشد. اما این اتاق‌ها این امکان را به مسافران می‌دهند که با پرداخت هزینه در طول توقف و قبل از پرواز بعدی چرتی بزنند و خودشان را برای ادامه سفر آماده کنند.

اتاق‌های استراحت در فرودگاه بین‌المللی دبی، فرودگاه هیترو لندن، مونیخ، توکیو و آمستردام وجود دارند.

حالا که صحبت از فرودگاه‌ها شده است، بد نیست با فرودگاه بین المللی تبریز آشنا شوید.

اتاق یوگا

در فرودگاه بین‌المللی سان فرانسیسکو اتاق یوگایی وجود دارد که مسافران می‌توانند قبل از پرواز ریلکس کنند. این اتاق به مسافرانی که دچار استرس سفر و قبل از پرواز هستند بسیار کمک می‌کند.

امکانات فرودگاه های دنیا

محلی برای قدم زدن حیوانات خانگی

اگر از ما بپرسند که دوست دارید فرودگاه شهرتان چه امکاناتی داشته باشد، شاید آخرین گزینه‌ای که به ذهن‌مان برسد همین باشد: یعنی جایی برای گردش حیوانات خانگی. اما اغلب فرودگاه‌های آمریکا محلی دارند که مسافران می‌توانند قبل یا بعد از سوار شدن به هواپیما که حیواتان خانگی‌شان مجبور هستند در محل خاصی نگهداری شوند آن‌ها را به یک پیاده روی ببرند و حال‌شان را خوب کنند.

حال خوب شما هم بعد از سفر بسیار مهم است. به همین خاطر بهتر است پنج نکته برای سرحال برگشتن از سفر را مرور کنید.

موسیقی زنده

فرودگاه بین‌المللی نشویل از سال ۱۹۸۸ تاکنون مسافران را با موسیقی زنده بدرقه کرده و خوشامد گفته است. شش محل اجرای مختلف برای موسیقی زنده در سراسر فرودگاه در نظر گرفته شده و سالانه ۷۰۰ نفر در این فرودگاه موسیقی زنده اجرا می‌کنند.

موج سواری

فرودگاه مونیخ در تابستان هر سال استخر موج سواری برپا می‌کند که استقبال زیادی هم از آن می‌شود. در این استخر مردم هم می‌توانند موج‌سواری کنند و هم آن را آموزش ببینند. هر ساله حدود ۴۰۰۰ نفر از این امکانات فرودگاه استفاده می‌کنند.

باغ گل

در بخش‌های مختلفی از فرودگاه چانگی سنگاپور باغ گل آفتابگردان، باغ ارکیده و باغ کاکتوس وجود دارد تا مسافران را از فضای خسته‌کننده و بسته فرودگاه دور کند و آن‌ها را برای نشستن در پروازهای طولانی آماده سازد. اگر مسیرتان به این فرودگاه خورد، فراموش نکنید که در باغ گل آفتابگردان آن قبل از ترک فرودگاه عکس‌های یادگاری بگیرید، نفسی تازه کنید و خودتان را برای پرواز آماده کنید.

باغ افتاب گردان در فرودگاه سنگاپور

پیست اسکی یخ

فرودگاه اینچئون کره جنوبی پیست اسکی مصنوعی در فرودگاه تعبیه کرده است. ۱۵۰ نفر می‌توانند به صورت همزمان در این پیست اسکی کنند.

آکواریوم

در فرودگاه بین‌المللی ونکوور آکواریوم بسیار بزرگ و زیبایی وجود دارد که می‌توانید انواع موجودات آبزی و ماهی‌های رنگارنگ را در آن ببینید. اگر کودکان‌تان در این سفر همراهتان هستند و در فرودگاه بی‌قراری می‌کنند، این آکواریوم می‌تواند آن‌‌ها را حسابی سرگرم کند.

اسپا

به نظر می‌رسد که این امکان فرودگاه هم مانند آن اتاق استراحت خیلی خوشایند مسافران باشد. این اسپا در فرودگاه هلسینکی فنلاند، امکاناتی مثل سونا، حمام بخار، استخر آب معدنی و دوش‌های اختصاصی در اختیار مسافران قرار می‌دهد.

سینمای روباز

مسافران فرودگاه بین‌المللی پورتلند می‌توانند در طول توقف‌های طولانی در سینمای کوچک این فرودگاه فیلم رایگان ببینید. در این سینما اغلب فیلم‌های برجسته و معروف هر دوره پخش می‌شود. ناگفته نماند که مسافران در فرودگاه‌ها چانگی سنگاپور، فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ و اینچئون کره جنوبی هم می‌توانند فیلم ببینند.

سیبنمای روباز در فرودگاه

زمین گلف

فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ زمین گلف بسیار مجهزی دارد که کادر فرودگاه و مشتریان ویژه شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند از آن استفاده کنند. دیگر افراد علاقمند به گلف هم با رزرو قبلی می‌توانند در این زمین گلف بازی کنند.

امکانات ویژه فرودگاه‌ها انتظار را آسان می‌کند

همانطور که خواندید، برخی از فرودگاه‌ها در سراسر جهان امکانات و خدماتی دارند که شاید کمی عجیب و حتی بی‌ربط به نظر بیایند، اما ایده اصلی پشت این امکانات، ایجاد سرگرمی و آسایش برای مسافران است؛ به نوعی که مسافران هم بتوانند خستگی‌های سفر را در کنند و یا در زمان انتظار در فرودگاه، کمی خودشان را سرگرم کنند.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

  1. علی می‌گوید

    سپاسگزارم بانو عبدی