Hong Kong header

راهنمای سفر به هنگ کنگ؛ شهر آسمان ‌خراش‌های غول پیکر

هنگ کنگ یکی از بندرهای جذاب شرق آسیا است که با معمولاً حجم مبادلات عظیم تجاری‌اش شناخته می‌شود. اما این شهر شلوغ و زنده، می‌تواند یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری مسافران باشد. تلاقی سبک زندگی و معماری غرب و شرق، مهم‌ترین مشخصه این شهر زیبا است. با ما در مجله گردشگری علی بابا همراه باشید تا از سفر به هنگ کنگ و جاهای دیدنی آن باهم حرف بزنیم.

هنگ کنگ کجاست؟

هنگ کنگ ناحیه‌ای خودمختار در جنوب چین است. این ناحیه تجاری خودمختار، به‌جز در سیاست خارجه و امور دفاعی، مستقل از چین عمل می‌کند. حجم مبادلات تجاری بندر هنگ کنگ به‌اندازه‌ای زیاد است که آن را به سومین ناحیه مهم اقتصادی دنیا، بعد از بورس لندن و نیویورک تبدیل کرده است.

سفر به هنگ کنگ

هنگ کنگ با مساحتی محدود، حدود هفت میلیون نفر جمعیت دارد. این جمعیت هفت‌میلیونی هنگ کنگ را به یکی از مناطق متراکم جمعیتی تبدیل کرده است. به همین دلیل، اولین نکته‌ای که برای هر گردشگر جلب‌توجه می‌کند، برج‌های سربه‌فلک‌کشیده و مرتفع است. شب‌های روشن و خیابان‌های شلوغ، سفر به هنگ کنگ را به یکی از تجربه‌های لذت‌بخش گردشگران تبدیل می‌کند.

چه فصلی برای سفر به هنگ کنگ مناسب است؟

هنگ کنگ در تمام طول سال می‌تواند مقصد مسافرتی محبوب برای گردشگران باشد. از نیمه‌های ماه سپتامبر تا پایان ماه فوریه، آب‌وهوای این شهر معتدل است و از می تا اواسط سپتامبر، گرم و شرجی به‌حساب می‌آید. آگوست، شرجی‌ترین ماه هنگ کنگ است.

مردم هنگ کنگ به چه زبانی صحبت می‌کنند؟

مردم هنگ کنگ به زبان چینی صحبت می‌کنند و  درعین‌حال انگلیسی هم زبان رسمی مردم این منطقه است. تابلوها و منوی رستوران‌های هنگ کنگ، علاوه بر چینی به زبان انگلیسی هم نوشته شده است.

جاهای دیدنی هنگ کنگ

سفر به هنگ کنگ برای کسانی که به زندگی شلوغ شهری، خرید در مراکز خرید مدرن و تفریح عصرگاهی در ساحل علاقه‌مند هستند، تجربه‌ای لذت‌بخش و جذاب خواهد بود.

نکته جالب درباره هنگ کنگ دسترسی ایدئال آن است. شما می‌توانید در این شهر هم‌زمان به ساحل، مراکز خرید و مراکز تفریحی دسترسی داشته باشید و همه این‌ها در کمتر از یک ساعت اتفاق بیفتد.

بیایید باهم جاهای دیدنی هنگ کنگ را مرور کنیم:

معبد وونگ تای سین

معبد وونگ تای سین - سفر به هنگ کنگ

یکی از دیدنی‌ترین صحنه‌های مربوط به کشورهای آسیای شرقی، راهبان بودایی و معابدی است که آن‌ها در آن زندگی می‌کنند. هنگ کنگ هم از قاعده کشورهای آسیای شرقی جدا نیست و تعداد زیادی از راهب‌های بودائی را در خود جا داده است.

برای تماشای معابد راهب‌های بودائی در هنگ کنگ می‌توانید معبد وونگ تای سین سر بزنید. البته این معبد به لحاظ تاریخی ارزش بالایی ندارد و نسبتاً جدید ساخته ‌شده است. اما یکی از معدود مراکز باقی‌مانده در هنگ کنگ است که در آن رنگ و بوی معماری اصیل شرق آسیا را می‌توان دید.

رنگ قرمز چوب‌های سقف معبد و معماری جالب آن در کنار راهب‌ها و پیشگوهایی که در مسیر خواهید دید، این معبد را به یکی از جاهای دیدنی هنگ کنگ تبدیل کرده است که پیشنهاد می‌کنم آن را از دست ندهید.

جزیره لانتائو

جزیره لانتائو - سفر به هنگ کنگ

یکی دیگر از جاهای دیدنی که در سفر به هنگ کنگ نباید از دست بدهید، تماشای جزیره لانتائو است. شما در این جزیره می‌توانید به طیف وسیعی از دیدنی‌ها دسترسی داشته باشید. معروف‌ترین دیدنی‌های جزیره لانتائو شامل مجسمه بودای بزرگ و دیزنی لند هنگ کنگ است. معمولاً گردشگرانی که به لانتائو سفر می‌کنند، قصد دیدن مجسمه بزرگی از بودا را دارند که اگر صبح زود به تماشای آن بروید، می‌توانید در کنار مجسمه بودا، طلوع خورشید را از ارتفاعی قابل قبول روی جزایر هم‌جوار لانتائو تماشا کنید.

بندر ویکتوریا

بندر ویکتوریا - جاهای دیدنی هنگ کنگ

دیدن بندر ویکتوریا که بر فراز مرتفع‌ترین نقطه آن ساختمانی جذاب ساخته شده است تا تمام شهر را زیر پایتان ببینید، خالی از لطف نیست. در این منطقه از هنگ کنگ، می‌توانید تلفیقی از معماری سنتی و مدرن را در طبیعت مشاهده کنید و اگر کمی خوش‌شانس باشید، تماشای نورپردازی شبانه ساختمان‌های ویکتوریا را هم خواهید دید. چیزی که به یکی از المان‌های اصلی شهر هنگ کنگ تبدیل شده است.

یادتان باشد که در سفر به هنک کنگ تماشای ساختمان‌های سربه‌فلک‌کشیده بندر ویکتوریا را از دست ندهید که یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر شرقی است.

تفریحگاه تسیم شا تسویی (Tsim sh Tsui)

تفریحگاه تسیم شا تسویی - جاهای دیدنی هنگ کنگ

در مسیر رسیدن به بندر ویکتوریا به تفریحگاهی برخورد خواهید کرد که با معماری جالب و دید جذابی که از مناظر اطراف به شما می‌بخشد معروف شده است. تفریحگاه تسیم‌شاتسویی یکی از مناطق محبوب میان گردشگران در سفر به هنگ کنگ به‌حساب می‌آید.

قایق‌سواری در هنگ کنگ

قایق‌سواری در هنگ کنگ

خیلی بعید است که به هنگ کنگ سفر کنید و قایق‌سواری نکنید. تمام ماهیت بندر هنگ کنگ به دریا و آبراهه‌های آن است و عمده ارتباطات این بندر با جزایر اطراف از طریق همین کشتی‌ها و قایق‌ها صورت می‌گیرد.

اگر دوست دارید لذت و هیجان کشتی سواری با سرعت بالا در آب‌ها را تجربه کنید و دوری در اطراف هنگ کنگ بزنید، سوار قایق‌های استار شوید. اگر تفریحات آبی را دوست داشته باشید، حتما از این تجربه در هنگ کنگ لذت خواهید برد.

دهکده ماهیگیری تای او

دهکده ماهیگیری تای او - سفر به هنگ کنگ

یکی دیگر از جاهای دیدنی هنگ کنگ که نباید از دست بدهید، دهکده ماهیگیری تای او است. این دهکده به‌دور از شلوغی‌های شهری هنگ کنگ قرار گرفته است و برای کسانی که عاشق لمس و تجربه فرهنگ بومی کشورها هستند، فرصتی مناسب برای آشنایی با فرهنگ محلی به‌حساب می‌آید. می‌توانید در خلال تماشای جزیره لانتائو به دهکده تای او سر بزنید. چون این دهکده در جزیره لانتائو قرار دارد.

بندرهای چوبی روی آب، خانه‌های قدیمی و سنتی که به سبک معماری بومی منطقه درست شده‌اند و شیوه ماهیگیری سنتی مردم این حوالی، تجربه جالبی از فرهنگ هنگ کنگ را در اختیار شما قرار خواهد داد.

اگر به این دهکده سفر کردید، خوردن غذاهای دریایی را از دست ندهید.

پارک‌های هنگ کنگ

پارک‌های هنگ کنگ - سفر به هنگ کنگ

نمی‌شود از جاهای دیدنی هنگ کنگ حرف زد و اسمی از پارک‌های آن به میان نیاورد. شما حتما باید در سفر به هنگ کنگ وقتی برای گشتن در پارک‌های آن اختصاص بدهید. البته اگر عاشق تفریحات هیجانی پارک‌ها هستید.

یکی از معروف‌ترین پارک‌های هنگ کنگ که بالاتر هم به آن اشاره کردیم، دیزنی لند هنگ کنگ است که در جزیره لانتائو قرار دارد. در معماری دیزنی لند لانتائو از سبک طراحی و ساخت دیزنی لند کالیفرنیا استفاده شده است.

اوشن پارک، یکی دیگر از پارک‌های معروف هنگ کنگ است که با رفتن به آن می‌توانید به جذاب‌ترین تفریحاتی که از یک پارک انتظار دارید دسترسی داشته باشید. ضمن اینکه به رسم اکثر کشورهای آسیای شرقی، آکواریومی بزرگ در این پارک قرار دارد که امکان تماشای هزاران ماهی و موجود دریایی را به گردشگران می‌دهد.

مراکز خرید هنگ کنگ

پارک‌های هنگ کنگ - جاهای دیدنی هنگ کنگ

هنگ کنگ است و خریدش! نمی‌شود در سفر به کنگ هنگ از خرید حرف نزد. این بندر پر از مراکز تجاری لوکس و پررفت‌وآمد است که می‌تواند پاسخگوی نیاز و سلیقه هر گردشگر باشد. شما می‌توانید به‌سادگی به مراکز خرید متعدد هنگ کنگ دسترسی پیدا کنید و البته این نکته را در نظر داشته باشید که اصولا اجناس در مراکز خرید این بندر ارزان نیستند. اگر طالب خریدی ارزان و مقرون‌به‌صرفه هستید، باید سراغ بازارهای محلی و دست‌فروش‌ها را بگیرید. بازارهای محلی در هنگ کنگ هم از جذابیت خاصی برخوردارند.

نکاتی که باید قبل از سفر به هنگ کنگ بدانید

واحد پول کشور هنگ کنگ، دلار هنگ کنگ است که معمولاً نرخ آن حدود سیزده دهم دلار آمریکا است. قبل از سفر به هنگ کنگ یادتان باشد که این بندر به خاطر نرخ بالای مبادلات تجاری، بندر نسبتاً گرانی محسوب می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید گزینه‌های زیادی برای کسانی که دوست دارند با سبک کوله‌گردی و به‌صورت انفرادی سفر کنند، وجود دارد. اما سفر به هنگ کنگ برای یک کوله‌گرد، ارزان تمام نخواهد شد.

عمده هزینه‌ای که باید برای سفر به این بندر بپردازید مربوط به اسکان، حمل‌ونقل و غذا است. خوشبختانه طیف وسیعی از هتل و هاستل در هنگ کنگ وجود دارد که به شما امکان اقامت از لوکس تا اقتصادی را خواهد داد. کافی است در وبسایت‌های مربوط به رزرواسیون هتل جستجو کنید تا اطلاعات دقیق‌تر را به دست بیاورید.

در مورد حمل‌ونقل هم گزینه‌های زیادی پیش روی شماست. اگر ترجیح می‌دهید از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید و قرار است بیشتر از پنج، شش روز در هنگ کنگ اقامت داشته باشید، بهتر است از کارت اختاپوس استفاده کنید. کارتی که می‌توانید برای حمل‌ونقل درون‌شهری از آن بهره ببرید.

خوردن غذا در هنگ کنگ هم می‌تواند برایتان گران تمام شود. رستوران‌های لوکس چینی و رستوران‌هایی که در مراکز تفریحی و خرید وجود دارند، اصولا قیمت بالایی برای صرف یک وعده غذا از مشتریان خود می‌گیرند و بهتر است سراغ رستوران‌های محلی و ارزان‌تر بروید.

درمجموع اگر کمی برنامه‌ریزی داشته باشید و قبل از سفر تمام هزینه‌ها و مخارج را محاسبه و مدیریت کنید، می‌توانید از اقامت در شهری عجیب و زیبا مانند هنگ کنگ، خاطره‌ای فراموش‌نشدنی بسازید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

  1. مجتبي می‌گوید

    نرخ صحیح ضریب تبدیل دلار؛ سیزده صدم می باشد. ۰.۱۳.