7 پیشنهاد برای گذران زمان انتظار در فرودگاه

۷ پیشنهاد برای گذران زمان انتظار در فرودگاه

آن دسته از افراد که زیاد سفر می‌روند به خصوص برای کارشان، با موقعیت‌های خاصی مواجه می‌شوند. یکی از این موقعیت‌های خاص و سخت، سفرهای پی‌درپی است. یا مثلا بسیاری از افراد حرفه‌ای، مجبور می‌شوند زمان زیادی انتظار در فرودگاه بکشند تا پرواز بعدی‌شان برسد.

گاهی اوقات زمان انتظار در فرودگاه برای انجام شدن پرواز بعدی، به چندین ساعت می‌رسد. از آنجایی که افراد حرفه‌ای زمان برایشان بسیار مهم است، با یک برنامه‌ریزی دقیق می‌توانند از این ساعات به بهترین نحو استفاده کنند. فعالیت‌های متفاوتی وجود دارند که حرفه‌ای‌ها می‌توانند با آنها اوقات‌شان را در زمان انتظار در فرودگاه سپری کنند. فعالیت‌هایی که هم از آن‌ها لذت ببرند و هم به برنامه‌های کاری‌شان کمک کند.


جستجو و خرید بلیط هواپیما در علی بابا


هتل‌های فرودگاهی

شکی نیست که سفرهای پی‌درپی باعث خستگی جسم و روح‌تان می‌شود؛ از سوی دیگر حتما دلتان می‌خواهد زمانی که به مقصد رسیدید سرحال و پرانرژی باشید. بنابراین اگر بتوانید در زمان انتظار در فرودگاه، استراحتی حتی چند ساعته داشته باشید، بهره مناسبی از این زمان برده‌اید. اما خب بعید است کسی بتواند در فرودگاه‌ها، آن هم با آن صندلی‌های سخت، استراحت چندانی داشته باشد.

هتل‌های فرودگاهی

یکی از امکاناتی که به این منظور در نزدیکی فرودگاه‌ها فراهم شده، هتل‌های فرودگاهی است. هتل‌های فرودگاهی در نزدیک فرودگاه‌های مهم ساخته می‌شوند و پذیرای مهمانانی هستند که می‌خواهند چند ساعتی را استراحت کنند. در واقع شما در هتل‌های فرودگاهی مجبور نیستید برای چند ساعت استراحت، هزینه یک شب کامل را بپردازید. از سوی دیگر امکانات رفاهی این هتل‌ها در سطح بسیار بالایی است.

با این هتل‌ها، انتظار در فرودگاه برای شما به استراحت و آرامش تبدیل می‌شود.

دو نمونه از این هتل‌های فرودگاهی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی ساخته شده‌اند. هتل پنج ستاره نووتل و هتل چهار ستاره ایبیس، هر یک کمتر از ۱۰ دقیقه با فرودگاه امام خمینی فاصله دارند. مثلا اگر شما از سفری خارجی برگشته‌اید و باید ظرف چند ساعت آینده به سفر دیگری بروید، می‌توانید ساعاتی را در یکی از این هتل‌ها استراحت کنید.

این هتل‌ها علاوه بر اقامت کامل، برنامه اقامت کوتاه (Fast Track) هم برای میهمانان‌شان در نظر گرفته‌اند؛ اقامت‌های سه‌ساعته و شش‌ساعته در این فرودگاه‌ها نرخ‌های تعیین‌شده‌ و ویژه‌ای دارند.

سالن خدمات سی‌آی‌پی (CIP)

اگر ساعت انتظار در فرودگاه چندان طولانی نیست، لازم نیست برای استراحت به هتل بروید. برخی از فرودگاه‌های داخلی و بین‌المللی، امکان ویژه‌ای با عنوان خدمات سی‌آی‌پی به مسافران ارائه می‌دهند. شما با پرداخت هزینه تعیین‌شده می‌توانید از این خدمات سی‌آی‌پی استفاده کنید. یکی از بخش‌های خدمات سی‌آی‌پی، محلی برای استراحت مسافران است.

سالن خدمات سی‌آی‌پی (CIP)

بنابراین شما با هزینه‌ای کمتر در مقایسه با هتل‌های فرودگاهی، می‌توانید ساعت بین پروازهایتان و زمان انتظار در فرودگاه را با استراحت بگذرانید. به عنوان مثال اگر باید چند ساعت را در فرودگاه مهرآباد در انتظار پرواز بعدی بمانید، می‌توانید از خدمات CIP این فرودگاه استفاده کنید.

در این سالن با میان‌وعده‌ها و نوشیدنی‌های خوشمزه از شما پذیرایی می‌شود. علاوه بر این شما می‌توانید در همان سالن سی‌آی‌پی یا در اتاق‌های مبله چند ساعتی را استراحت کنید. البته این تنها بخشی از خدمات سی‌آی‌پی است.

حالا که صحبت از سی‌آی‌پی شد، خدمات CIP مهرآباد را به عنوان نمونه و اطلاعات بشناسید.

کارهای عقب‌مانده را برسانید

افراد حرفه‌ای همیشه از زمان‌هایشان بهترین استفاده را می‌کنند. بنابراین طبیعی است که در زمان بین دو پرواز و در حین انتظار در فرودگاه هم، زمان‌شان را از دست ندهند. شما هم اگر می‌خواهید از این زمان بهره‌ ببرید، می‌توانید به سراغ لپ‌تاپ‌تان بروید. ممکن است در فرودگاه پریز برق برای شارژ کردن لپ‌تاپ پیدا کنید اما به آن اکتفا نکنید. بهتر است از قبل لپ‌تاپ‌تان را شارژ کنید یا پاوربانک با خود داشته باشید.

کار با لپ‌تاپ در زمان انتظار در فرودگاه

برای اینترنت هم ممکن است فرودگاه وای‌فای داشته باشد؛ اما باز هم امیدتان به فرودگاه نباشد. اگر زیاد سفر می‌روید و همیشه اینترنت لازم دارید، خرید مودم همراه منطقی است. در غیر این صورت می‌توانید از اینترنت دیتا استفاده کنید. با امکان هات‌اسپات گوشی شما تبدیل به مودم می‌شود و به راحتی به اینترنت دسترسی خواهید داشت.

مطالعه برای وقت گذراندن خوب است

یکی دیگر از پیشنهادهای مناسب برای سپری کردن زمان انتظار در فرودگاه، مطالعه است. کافی است پیش از سفر یک کتاب کوچک و جمع‌وجور با خود بردارید؛ چنین زمان‌هایی ایده‌آل است برای خواندن این کتاب است.

مطالعه فرودگاه

طبیعی است که می‌توانید کتاب را از رشته‌های مرتبط با کار و حرفه‌تان انتخاب کنید. اما بهتر است در این زمان به کتاب‌های غیرتخصصی بپردازید. به این ترتیب هم کمی از کار فاصله گرفته‌اید و هم خودتان را غرق در دنیایی دیگر ساخته‌اید. شک نکنید چنین ایجاد تفاوت‌هایی برای روحیه‌تان ضروری است.

اگر سفرهای شما معمولا به خارج از کشور است، با امکانات جالب فرودگاه‌ها در سراسر دنیا آشنا شوید.

خرید سوغات

از آنجایی که افراد حرفه‌ای همیشه زمان کمی دارند، ممکن است در سفرشان نتوانند برای خانواده‌شان سوغات بخرند. اگر شما هم از این دسته‌اید، حالا در زمان انتظار در فرودگاه می‌توانید این کم‌کاری را جبران کنید.

در بیشتر فرودگاه‌ها، غرفه‌هایی وجود دارند که کالاهای صنایع دستی، اجناس لوکس، سوغات و خوراکی‌های شهرهای مختلف را می‌فروشند. در زمان انتظار در فرودگاه بعد از کمی استراحت می‌توانید در این غرفه‌ها کمی گشته و خرید کنید.

فرودگاه خرید سوغات

شاید به نظرتان برسد که قیمت اجناس این غرفه‌ها کمی گران‌تر از فروشگاه‌های سطح شهر است. اما به هر حال شما زمان‌تان را برای کار و حرفه‌تان گذاشته‌اید و حالا می‌توانید با کمی هزینه بیشتر، رضایت خانواده‌تان را هم به دست بیاورید.

فری‌شاپ‌ها را از دست ندهید

اگر سفرهایتان خارجی است و در فرودگاه‌های بین‌المللی منتظر می‌مانید، فری‌شاپ‌ها را از دست ندهید. در فری‌شاپ‌ها کالاهای لوکس و ارزنده‌ای ارائه می‌شوند؛ شما می‌توانید در آنجا کالاهای مورد نظرتان را بدون سهم مالیات خریداری کنید.

فری ‌شاپ‌ ها را از دست ندهید

حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، قدم زدن در فری‌شا‌پ‌ها لذت‌بخش است. این لذت را از خودتان نگیرید.

قبل از پروازهای خارجی، راهنمای کامل ترمینال های فرودگاه مهرآباد را مطالعه کنید.

یافتن مقاصد

زمانی که به شهری ناآشنا سفر می‌کنید، باید زمانی را به یافتن نشانی مکان‌های موردنظرتان اختصاص دهید. حالا اگر زمان انتظار در فرودگاه هم دارید، می‌توانید نشانی مکان‌های مهم را برای خودتان مرور کنید. اگر به روش‌های قدیمی علاقه دارید احتمالا به سراغ نقشه و خودکار می‌روید. اما اگر اهل اینترنت باشید، با گوگل مپ می‌توانید خیلی راحت‌تر نشانی‌ها را خواهید یافت.

فرودگاه یافتن مقاصد

آیا می‌دانید که چطور مثل حرفه‌ای‌ها از گوگل مپ استفاده کنید؟ این راهنما به شما یاد خواهد داد.

زمان انتظار در فرودگاه می‌تواند خوش بگذرد

زمان تنها سرمایه‌ای است که برود، دیگر رفته است و برگشتی در آن نیست. گاهی اوقات مجبور هستیم که علی‌رغم میل باطنی، کمی زمان از دست بدهیم. یکی از این موقعیت‌ها، انتظارهای فرودگاهی بین پروازهاست. در این راهنما چند راهکار برای استفاده بهینه‌تر از زمان انتظار در فرودگاه به شما پیشنهاد دادیم. اگر پیشنهادهای دیگری هم دارید در بخش نظرات برای ما بنویسید تا به راهنما اضافه کنیم.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.