برگشتن از سفر

پنج نکته برای سرحال برگشتن از سفر

اکثر ما این تجربه را داشته‌ایم که هنگام برگشتن از سفر، چندان سرحال و بانشاط نیستیم. وسیله نقلیه برگشت هواپیما، قطار یا اتوبوس باشد، چندان فرقی ندارد؛ فقط تفاوت در زمان کسالت و نخوت برگشتن از سفر است.
اما آیا تا به حال سعی کرده‌اید طوری سفرتان را به پایان برسانید که سرحال و بشاش باشید؟ شما با کمی دقت و انجام برخی دستورالعمل‌ها، می‌توانید برگشتن از سفرتان را دلپذیرتر و به‌یادماندنی‌تر سازید. بنابراین نکاتی را که در ادامه می‌آید در برنامه‌ریزی بازگشت‌تان لحاظ کنید تا سفرتان تا پایان خوش بگذرد.

 

لباس راحت و مرتب

برگشتن از سفر

تردیدی نیست که ظاهری مرتب و آراسته، کمک می‌کند که روحیه‌تان خوب باشد. اما احتمالا در سفر تمام لباس‌هایی را که به همراه خود برده‌اید، پوشیده‌اید و بیشترشان تمیز نیستند.

از سوی دیگر برای اینکه هنگام برگشتن از سفر هم به اندازه رفت، حال‌تان خوب باشد، باید به فکر سر و وضع‌تان باشید. بهتر است از همان ابتدا یک دست لباس برای زمان بازگشت، کنار بگذارید. این لباس لزوما نباید چندان رسمی باشد؛ لباسی مرتب، تمیز، اتوشده و راحت بهترین گزینه برای برگشتن از سفر است.
اگر با هواپیما از سفر بازمی‌گردید، احتمالا لباس‌تان باید کمی مرتب‌تر از لباسی باشد که در ماشین شخصی به تن می‌کنید. ضمنا به پا داشتن کفشی راحت هم به اندازه لباس راحت، مسیر برگشت از سفر را خوشایند می‌سازد. و در نهایت اگر بتوانید پیش از سفر، دوش هم بگیرید خیلی عالی است؛ این کار علاوه بر مسائل بهداشتی به شما کمک می‌کند تا به آرامش برسید.


برای جستجو و خرید بلیط‌ هواپیما، اینجا کلیک کنید.


انگیزه بازگشت

برگشتن از سفر

سعی کنید به غیر از کارهای همیشگی و برنامه‌های روزمره، انگیزه دیگری برای بازگشت از سفر داشته باشید. از آنجایی که در سفرهای تفریحی، بیشتر روزها را به تفریح گذرانده‌اید، بازگشت به کارهای همیشگی، چندان مطلوب نیست. بنابراین اگر می‌خواهید هنگام برگشتن از سفر حال‌تان بهتر باشد، یک برنامه تفریحی در روزهای نزدیک به روز بازگشت تدارک ببینید.

لازم نیست این برنامه تفریحی، بسیار عجیب و پرهزینه باشد؛ یکی دو ساعت قدم زدن در پارک نزدیک خانه، رفتن به سینما یا حتی بستنی خوردن در کنار عزیزان می‌تواند برنامه شما برای فردای روز بازگشت از سفر باشد.

 

حال خوش کودکان

برگشتن از سفر

اگر در هنگام برگشتن از سفر، کودکان‌تان مدام نق بزنند و گریه کنند، بی‌شک شرایط را برای شما سخت‌تر می‌کنند. مخصوصا اگر بازگشت‌تان با وسایل نقلیه عمومی باشد، سروصدای بچه‌ها همسفران‌تان را هم آزار می‌دهد. بنابراین راه‌حل‌هایی برای کودکان در زمان بازگشتن از سفر بیاندیشید.

مثلا می‌توانید خوراکی‌هایی سالم مثل انواع آجیل، میوه، آبمیوه و شیرینی برای آنها آماده کنید و در ظرف‌های مخصوص نگه‌ دارید. علاوه بر این وسایل سرگرمی هم برای آنها به همراه داشته باشید. اسباب‌بازی‌های کوچک، کتاب و تبلتی که چند انیمیشن سرگرم‌کننده در آن ذخیره کرده‌اید، هم می‌توانند کمک‌تان کنند. ضمناً سعی کنید پیش از بازگشت از سفر، کودک‌تان چند ساعت بخوابد تا پیش از حرکت کاملا سرحال باشد.


بیشتر بخوانید: ۵ راه برای آرام کردن کودکان در هواپیما


خوراکی و نوشیدنی

برگشتن از سفر

به همراه داشتن خوراکی و نوشیدنی مناسب تنها مختص کودکان نیست. حتی اگر کودک در سفر همراه‌تان نباشد، باز هم لازم است خوراکی و نوشیدنی مناسبی با خود داشته باشید. اگرچه در وسایل حمل و نقل عمومی مانند هواپیما، قطار و اتوبوس، پذیرایی‌هایی از میهمانان انجام می‌شود، اما با این حال به این خوراکی‌ها اکتفا نکنید. ممکن است این خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها مطلوب شما نباشد.

البته منظور این نیست که باید خوراکی‌ها و نوشیدنی‌هایی پرحجم و فراوانی برای خود آماده کنید. چند ساندویچ کوچک نان و پنیر، کمی آجیل، کمی خرما، چند میوه پوست کنده و خردشده، یک بسته بیسکوییت، یک شکلات و خوراکی‌هایی از این دست می‌توانند در زمان بازگشت از سفر، نیاز شما به خوراکی تأمین کنند.

 


بیشتر بخوانید: مسمویت غذایی در سفر، پیشگیری و درمان


 

وسیله حمل و نقل

برگشتن از سفر

و در آخر توصیه می‌شود وسیله حمل و نقل مناسبی را برای بازگشت از سفر انتخاب کنید. آرامش در وسیله نقلیه می‌تواند شما را سرحال بیاورد. برای خرید بلیط هواپیما، از ایرلاینی خرید کنید که هواپیماهایی سالم و خدمه‌ای خوش‌برخورد دارند. برای خرید اینترنتی بلیط قطار  هم اگر از لحاظ مالی برای‌تان ممکن است کوپه‌ای را دربست در اختیار بگیرید. در کوپه دربست، راحت‌تر استراحت می‌کنید و پس از رسیدن به مقصد شاداب‌تر هستید.

اگر با اتوبوس از سفر برمی‌گردید، یک بالش کوچک به همراه داشته باشید تا پشت گردن‌تان بگذارید و استراحت کنید. در صورتی که از ماشین شخصی استفاده می‌کنید، پیش از بازگشت چک کنید که ماشین‌تان سالم باشد. به روغن، بنزین و آب رادیاتور هم رسیدگی کنید. و در پایان هر چه ماشین‌تان تمیزتر باشد، به روحیه شما هم کمک می‌کند؛ همان طور که ظاهر مرتب خودتان در بهتر شدن حال‌‌تان تأثیر مثبت دارد.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.