00

بهترین رستوران های پاتایا؛ به همراه عکس، قیمت و نوع غذا

کنسروها را از چمدان بیرون بیاورید! کشک بادمجان و تن ماهی را همه جا می‌شود خورد، اما غذاهای تند و تیز و خوش‌عطر تایلندی هیچ جا گیرتان نمی‌آید. یکی از بهترین شهرهای تایلند برای تجربه غذایی، پاتایا است. رستوران های پاتایا تایلند به تنهایی یک انگیزه تمام عیار برای سفر هستند. در هر منطقه این شهر، ده‌ها رستوران جورواجور پیدا می‌شود. اما اگر می‌خواهید در باکیفیت ترین و بهترین رستوران های پایاتا غذا بخورید باید آنها را از قبل بشناسید. این مقاله دقیقا برای همین نوشته شده است! در این اینجا قرار است:

 • با ذائقه غذایی منطقه آشنا شویم
 • بهترین رستوران های پاتایا را یاد بگیریم
 • سری به غذاهای خیابانی بزنیم
 • با رستوران های معروف بین المللی آشنا شویم
 • چند کافه فوق العاده را معرفی کنیم
 • و بهترین رستوران های ایرانی در پاتایا را بشناسیم

چرا برای سفر باید رستوران های پاتایا را بشناسیم؟

تا حالا اسم گردشگری غذایی (Culinary tourism) به گوشتان خورده؟ این مفهوم غذا را به عنوان هدف سفر تعریف می‌کند. حقیقت این است که فرهنگ غذایی، بخش بزرگی از تجربه سفر است. لقمه‌ای که میخورید فقط چیزی برای سیر شدن نیست. فرهنگ منطقه، تاریخ، باورها، اقتصاد و صدها قصه پشت این لقمه وجود دارد. پس بیاید همین اول کار به این بخش از سفر اهمیت بدهیم و خودمان را برایش آماده کنیم. راستی اگر با شهر پاتایا و گردشگری در آن آشنا نیستید، همین اول کار سری به مقاله‌های زیر بزنید:

ذائقه غذایی در پاتایا

در رستوران های پتایا تایلند انواع غذاهای آسیایی، دریایی و بین‌المللی سرو می‌شوند. اگر بخواهم ساده بگویم، غذای تایلندی چیزی بین غذای هندی و چینی است. این غذاها معمولا پر عطر و خوشرنگ، و البته کمی تند هستند. در تایلند به دلیل شرایط آب و هوایی، انواع مواد اولیه تازه در دسترس است. این تازگی و ارگانیک بودن، لذت غذاها را چند برابر می‌کند. برنج ماده اولیه مهمی در اکثر غذاهاست. در کل از آنجایی که تایلند مستعمره و تحت تاثیر غرب نبوده، به خوبی اصالت غذاهایش را حفظ کرده است. پس محافظه‌کاری را کنار بگذارید و لذت یک تجربه جدید را به خودتان بدهید.

رستوران های پاتایا

۱. بهترین رستوران های پاتایا برای غذاهای تایلندی

اگر به کشوری سفر کنید و غذای آنجا را نچشید، یک تجربه تکرارنشدنی را از دست می‌دهید. پس قول بدهید حداقل یک وعده غذای تایلندی امتحان کنید! ما برای بررسی، سراغ امتیازات و نظرات کاربران دنیا در سایت‌هایی مثل tripadvisor رفتیم. این شما و این لیست بهترین رستوران های پاتایا:

رستوران مون لایت (Moonlight Restaurant)

اگر می‌خواهید غذایتان را در رستورانی لوکس و لذت‌بخش میل کنید سری به مون لایت بزنید. در این رستوران انواع غذاهای تایلندی، استیک و بین‌المللی سرو می‌شود. مزیت بزرگ مون لایت در همین تنوع منو است. از غذاهای درجه یک بومی تا همین پاستا و سالاد سزار در منو این رستوران پیدا می‌شود. البته این را هم بگویم که قیمت وعده‌ها بالاست. برای اطلاع از قیمت و غذاها می‌توانید به منو رستوران مون لایت در سایتش مراجعه کنید.

رستوران مون لایت - بهترین رستوران های پاتایا

 • غذاها: تایلندی، استیک هاوس، اروپایی
 • غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری
 • سطح قیمت: بالا (از ۱۸ تا ۹۲ دلار)
 • آدرس: مون لایت در گوگل مپ

رستوران المنتس (Elements Resturant)

صرف غذا در المنتس با یک سفر کامل برابری می‌کند! ویو و منظره پیش روی رستوران درست مثل یک بهشت می‌ماند. علاوه بر طبیعت زیبا، طراحی خود فضا هم فوق‌العاده است. یک ترکیب بی‌نقص از کلاسیک و مدرن.

رستوران المنتس - بهترین رستوران های پاتایا

در منو غذایی المنتس انواع غذاهای تایلندی و آسیایی به چشم می‌خورد. محبوبیت این رستوران پاتایا برای بوفه‌های صبحانه‌اش است. توصیه می‌کنیم وعده صبحانه در منظره رویایی المنتس را از دست ندهید. البته انواع میان‌وعده، ناهار و شام هم در این رستوران سرو می‌شود.

غذاها: تایلندی، آسیایی، همراه تعدادی آیتم بین‌المللی

غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان، بدون گلوتن

سطح قیمت: بالا ( از ۹ تا ۴۳ دلار)

آدرس: المنتس در گوگل مپ

رستوران سالاریم‌نام (Sala rim nam Restaurant)

از نظر سبک معماری، یکی از بهترین رستوران های پاتایا سالاریم‌نام است. جو آرام، رویایی و دکوراسیون اصیل تایلندی از ویژگی‌های این رستوران هستند. اکثر توریست‌ها از سرویس‌دهی و کیفیت غذاهای سالا ریم نام کاملا راضی هستند. شما می‌توانید برای صرف وعده ناهار، شام و میان‌وعده به این رستوران سر بزنید. راستی بد نیست نگاهی هم به منو بیندازید. (این مژده را بدهم که در اینجا انواع دسرهای لذیذ تایلندی هم سرو می‌شود!)

رستوران سالاریم‌نام - بهترین رستوران های پاتایا

 • غذاها: تایلندی، آسیایی
 • غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان، بدون گلوتن
 • سطح قیمت: متوسط (از ۳ تا ۲۰ دلار)
 • آدرس: سالاریم‌نام در گوگل مپ

رستوران زنجیره‌ای کیس (Kiss food& drink)

در میان رستوران های پاتایا، فست‌فودهای زنجیره‌ای هم پیدا می‌شوند. رستوران کیس چیزی مثل پیتزا پدر خوب یا فلافل مامان جون خودمان است! البته از نوع تایلندی. این رستوران دو شعبه در مرکز و غرب پاتایا دارد. مزیت بزرگ کیس قیمت اقتصادی آن است، و مزیت بعدی سرویس دهی ۲۴ ساعته. کیفیت غذای این رستوران نیز تقریبا مناسب است. چون به دلیل تعداد مشتری زیاد، همیشه از مواد اولیه تازه و روزانه استفاده می‌شود.

رستوران زنجیره‌ای کیس - رستوران های پاتایا

 • نوع غذا: تایلندی، آسیایی
 • غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان
 • سطح قیمت: ارزان
 • آدرس: کیس در گوگل مپ

۲. بهترین رستوران های بین المللی در پاتایا

اگر به غذای تایلندی عادت ندارید هیچ اشکالی ندارد. همیشه می‌توانید روی فست فود یا رستوران‌های اروپایی حساب کنید. خوشبختانه تعداد رستوران های پاتایا با غذای بین‌المللی کم نیستند. در ادامه با چند مورد از بهترین آنها آشنا می‌شویم.

رستوران ایتالیایی گروتینو (Grottino Osteria Pizzeria)

احتمالا در کره مریخ هم چند رستوران ایتالیایی پیدا شود! در رستوران های پاتایا هم چیزی که زیاد است غذای ایتالیایی. یکی از مشهورترین آنها گروتینو نام دارد. فکر نمی‌کنم کسی از پیتزا و پاستا بدش بیاید. پس می‌توانید مطمئن باشید که در این رستوران گرسنه نمی‌مانید. انواع سالاد، سوپ، پیتزا، غذای دریایی و… در گروتینو سرو می‌شوند. دکور گرم و صمیمی، تمیزی فضا، سرویس‌دهی مناسب و تنوع منو از امتیازات این رستوران هستند.

رستوران ایتالیایی گروتینو - بهترین رستوران های پاتایا

 • نوع غذا: ایتالیایی، پیتزا
 • غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان
 • سطح قیمت: متوسط (۵ تا ۳۰ دلار)
 • آدرس: گروتینو در گوگل مپ

رستوران اروپایی جیان (Gian’s Restaurant)

اگر دنبال لذیذترین پاستا در رستوران های پتایا تایلند هستید جیانس گزینه مناسبی است. شاید دکوراسیون فضا چندان خاص و منحصربه‌فرد نباشد؛ اما کیفیت و تنوع غذاها حرف ندارد. علاوه بر غذاهای ایتالیایی، انواع خوراک اروپایی در اینجا سرو می‌شود. قیمت غذاها در جیانس کمی بالاست. اما اکثر مشتریان معتقدند که این هزینه ارزشش را دارد. محیط دوستانه، سرویس‌دهی عالی و غذاهای خوش‌طعم از ویژگی‌های این رستوران هستند.

رستوران اروپایی جیان - بهترین رستوران های پاتایا

 • نوع غذا: ایتالیایی، اروپایی
 • غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان، بدون گلوتن
 • سطح قیمت: کمی بالا (۱۸ تا ۴۳ دلار)
 • آدرس: جیان در گوگل مپ

رستوران کازا پاسکال (Casa pascal Restaurant)

یکی از بهترین گزینه‌های ناهار در رستوران‌ های پاتایا، کازا پاسکال است. محیطی گرم و دلنشین که درست مانند یک خانه چیده شده. در این رستوران کلاسیک انواع غذاهای بین‌المللی سرو می‌شود. کازا پاسکال بوفه صبحانه هم دارد. در میز صبحانه انواع مزه‌های شور و شیرین با قهوه نامحدود انتظارتان را می‌کشد. محیط خانوادگی، غذاهای باکیفیت و سرویس‌دهی مناسب از ویژگی‌های خوب این رستوران هستند.

رستوران کازا پاسکال - بهترین رستوران های پاتایا

 • نوع غذا: بین‌المللی، اروپایی
 • غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان، بدون گلوتن
 • سطح قیمت: مناسب (۱۰ تا ۳۰ دلار)
 • آدرس: کازا پاسکال در گوگل مپ

رستوران کاپریس (Caprice Restaurant)

کاپریس یک رستوران ناب فرانسوی در قلب پاتایا است. البته انواع غذاهای دریایی، مدیترانه‌ای و اروپایی هم در اینجا سرو می‌شود. دکوراسیون داخلی رستوران حسابی شیک و مدرن است. با توجه به فضا و کیفیت غذاها، آیتم‌های منو نیز قیمت منصفانه‌ای دارند. کاپریس امتیازات و نظرات خیلی مثبتی از مشتریانش گرفته است. بیشتر مشتریان، این رستوران را برای صرف وعده‌ای رومانتیک و فوق‌العاده توصیه کرده‌اند. شما می‌توانید برای هر سه وعده صبحانه، ناهار و شام، به کاپریس سر بزنید.

رستوران کاپریس - رستوران های پاتایا

 • نوع غذا: فرانسوی، اروپایی، مدیترانه‌ای، دریایی، بین‌المللی
 • غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان، بدون گلوتن
 • سطح قیمت: متوسط
 • آدرس: کاپریس در گوگل مپ

۳. بهترین رستوران های ایرانی پاتایا

طبیعتا رستوران‌های پاتایا با غذای ایرانی آنقدر زیاد نیستند. پس انتظار گزینه‌های لوکس و با کیفیت بالا نداشته باشید. اما اگر دلتان هوای غذای وطنی کرده چند رستوران پیش روی شماست. خودمانیم چلوکباب زعفرانی همه جا می‌چسبد، حتی در تایلند!

رستوران ایرانی گوگوش

احتمالا دیدن تابلوی بزرگی با اسم گوگوش در آن سر دنیا حس خوبی دارد. مسافران ایرانی می‌توانند با خیال راحت غذایشان را در این رستوران صرف کنند. انواع کباب‌ها و غذاهای اصیل ایرانی در اینجا سرو می‌شوند. گوگوش علاوه بر مشتریان ایرانی، مهمانان بین‌المللی زیادی هم دارد. باید بدانید فضای رستوران آنچنان شیک و لوکس نیست. اما غذاها تازه هستند و در همان روز آماده می‌شوند.

رستوران ایرانی گوگوش - بهترین رستوران های پاتایا

رستوران ایرانی البرز

احتمالا در ایران نام رستوران مشهور البرز را شنیده باشید. شعبه پاتایا البرز نیز تقریبا به خوبی ایران است. در این رستوران انواع غذاهای ایرانی، چلو کباب، خورشت و ماهی سرو می‌شود. از فضا و دکوراسیون البرز انتظار بالایی نداشته باشید. اما به گفته مشتریان کیفیت غذاها مناسب است. علاوه بر ایرانیان، این رستوران مهمانان خارجی زیادی هم دارد. در واقع میان رستوران های ایرانی پاتایا، البرز شناخته‌شده‌ترین است.

۵. بهترین کافه های پاتایا

در کافه گردی فقط بحث غذا خوردن مطرح نیست. صرف وقت در کافه یکی از فعالیت‌های لذت‌بخش شهری برای همه ماست. در سفر تایلند می‌توانید به جای رستوران های پاتایا، گاهی غذایتان را در کافه میل کنید. در این صورت هم فضای اجتماعی جدیدی را تجربه می‌کنید، و هم از هزینه‌تان کم می‌شود.

کافه فرانسوی باگت (La Baguette French Bakery)

حتما شما هم وصف نان‌ها و شیرینی‌های فرانسوی را شنیده‌اید. در کافه باگت تا دلتان بخواهد از این نان‌ها پیدا می‌شود. این کافه فرانسوی در غرب پاتایا و نزدیک ساحل قرار دارد. دکوراسیون فضا با حال و هوای فرانسوی چیده شده است. یک فضای معرکه و دلباز برای نوشیدن قهوه! توصیه می‌کنم حتما بعد از گشت‌وگذار سری به کافه باگت بزنید و خستگی در کنید. در اینجا انواع کیکها، دسرها، نان‌ها، تارت، سالاد و غذاهای سبک سرو می‌شود.

کافه فرانسوی باگت - بهترین رستوران های پاتایا

 • نوع غذا: قهوه، دسر، پاستا، میان‌وعده
 • غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری
 • سطح قیمت: ارزان (از ۲ تا ۹ دلار)
 • شماره تماس: +۶۶ ۳۸ ۴۲۱ ۷۰۷
 • آدرس: کافه باگت در گوگل مپ

استارباکس پاتایا (Starbucks-Central Pattaya)

یک جایگزین دیگر برای رستوران های پاتایا، کافی شاپ‌های زنجیره‌ای استارباکس هستند. استارباکس بزرگترین کافی شاپ زنجیره‌ای دنیا محسوب می‌شود. در شعبه مرکزی پاتایا می‌توانید انواع قهوه، کیک، ساندویچ آماده، میلک شیک و… را با قیمت مناسب تهیه کنید. در اینجا وای‌فای رایگان هم در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. صندلی‌های بیرون و داخل، امکان سفارش بیرون‌بر و ویلچر، از امکانات استارباکس پاتایا هستند.

استارباکس پاتایا - رستوران های پاتایا

 • نوع غذا: کافی شاپی، قهوه، انواع میان‌وعده
 • غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری
 • سطح قیمت: ارزان (۲ تا ۱۰ دلار)
 • آدرس: استارباکس در گوگل مپ

کافه بیک اند برو (Bake n’ brew cafe)

بعد از دو کافه فرانسوی و آمریکایی، با یک کافه آسیایی هم آشنا شویم. اگر نمی‌خواهید غذایتان را در رستوران های پاتایا بخورید، یک میان‌وعده سبک در بیک اند برو کارتان را راه می‌اندازد. بخصوص که در اینجا هزینه‌ کاملا به‌صرفه‌تر است. در بیک‌اندبرو انواع قهوه و میان‌وعده سرو می‌شود. پاستا، سوپ، ساندویچ، قهوه، بستنی، کیک و… از گزینه‌های جذاب منو هستند. شهرت این کافه به دلیل نان‌های تازه و پخت روز است. تمام نان‌های استفاده شده در منو توسط خود مجموعه تهیه می‌شوند. و چه چیز بهتر از عطر و طعم نان تازه؟

کافه بیک اند برو در پاتایا

 • نوع غذا: کافی شاپی، میان‌وعده، آسیایی
 • غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان
 • سطح قیمت: ارزان (۳ تا ۹ دلار)
 • آدرس: بیک اند برو در گوگل مپ

۴. بهترین غذاهای محلی و خیابانی پاتایا

این بخش مخصوص توریست‌های کوله‌گرد است! آنهایی که عاشق گشت در دل محله‌ها و بازارهای قدیمی هستند. اگر دنبال طعم ناب غذای تایلندی هستید احتمالا رستوران های پاتایا نظرتان را جلب نکند. خبر خوب این که در این شهر تا دلتان بخواهد غذای خیابانی پیدا می‌شود. محبوب‌ترین غذاهای خیابانی را می‌توانید در این محله‌ها پیدا کنید:

حاشیه خیابان ساحلی و مرکز شهر پاتایا

یکی از مهم‌ترین خیابان‌های پاتایا جاده ساحلی (beach road) است. این جاده دقیقا در حاشیه ساحل و سمت غرب شهر قرار دارد. از خیابان ساحلی چندین خیابان فرعی منشعب شده است. در هر کدام از این مسیرها که قدم بزنید، چند غذای خیابانی می‌بینید. خیابان walking street را هم فراموش نکنید.

حاشیه خیابان ساحلی و مرکز شهر پاتایا

منطقه دیگری که می‌شود در آن انواع غرفه‌های خیابانی پیدا کرد مرکز شهر است. برای کشف بیشتر کافی است در خیابان‌های soi8 و central pattaya قدم بزنید. عطر و طعم‌های بین‌نظیری در این کوچه‌ها انتظارتان را می‌کشند. انبه و نارگیل تازه، نودل و سوپ، برنج و شیرینی‌ها از غذاهای رایج خیابانی پاتایا هستند.

بازار شناور پاتایا

صرف غذا در بازار شناور، با بهترین رستوران های پاتایا برابری می‌کند. چون در این مکان توریستی یک تجربه تکرارنشدنی در انتظار شماست. بازار شناور مثل بازارهای خودمان است. با این تفاوت که در آن به جای راه رفتن، با قایق گشت‌وگذار می‌کنید! در این بازار، هم می‌توانید از معماری خاص فضا لذت ببرید و هم غذایتان را تهیه کنید. انواع مواد غذایی، میوه و سبزیجات ارگانیک در این غرفه‌ها به فروش می‌رسند. بازار شناور در جنوب شهر پاتایا و در جاده سوخومیت قرار دارد.

بازار شناور پاتایا

و در آخر…

داستان بهترین رستوران های پتایا تایلند تمام نشده است! قطعا در این شهر توریستی، ده‌ها رستوران دیگر با کیفیت بالا و غذای خوش طعم وجود دارد. ما تلاش کردیم لیستی از پرطرفدارترین‌ها را برایتان آماده کنیم تا دید خوبی از نوع غذا، قیمت و امکانات رستوران های پاتایا داشته باشید. حالا نوبت شماست که ادامه کار را به دست بگیرید. اگر تا حالا به پاتایا سفر کرده‌اید، برای ما و خوانندگان دیگر کامنت بگذارید و از تجربه‌های غذایی‌تان در این سرزمین جادویی بگویید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.