لغو محدویت ها در ترکیه

تمام محدودیت‌های کرونا برای سفر به ترکیه لغو شد

ترکیه خبر داد همه محدودیت‌های کرونا برای مسافران بین‌المللی از جمله ایرانیان لغو شد

به گزارش مجله گردگشری علی‌بابا و به نقل از خبرگزاری ایسنا، با اینکه ترکیه در دوران اپیدمی کرونا در مقایسه با سایر کشورها مقررات خیلی سختگیرانه‌ای برای سفر نداشت، اما حالا اعلام کرده که همه محدودیت‌های باقی‌مانده مربوط به کووید-۱۹ را برداشته و مسافران می‌توانند سفرهای تابستانی خود را به این کشور راحت‌تر انجام دهند.

محدودیت‌های کرونا برای بعضی از اتباع خارجی از قبیل انگلیسی‌ها، تقریبا ۱۱ روز پیش لغو شده بود؛ اما اکنون به شکل عمومی و سراسری اعلام شده که برای همه اتباع خارجی ازجمله ایرانیان، محدودیت‌ها لغو شده و شرکت‌های هواپیمایی که بین ایران و ترکیه پرواز دارند هم این اطلاعیه را منتشر کرده‌اند.

لغو محدویت ها در ترکیهلغو همه محدودیت‌ها از سوی این کشور به این معنی است که دیگر لازم نیست مسافران ترکیه مدارک واکسیناسیون یا نتیجه منفی تست PCR  خود را نشان دهند؛ این درحالی است که تا قبل از این، مسافران برای ورود به ترکیه باید یا گواهی واکسیناسیون خود با تعداد دوز مورد نیاز را ارائه می‌دادند یا آنکه نتیجه منفی آزمایش PCR  و آزمایش آنتی ژن از آنها خواسته می‌شد.

شرکت هواپیمایی ترکیش هم به مسافران خود اعلام کرده همه الزامات پیشین «لغو شده است» و استفاده از ماسک در پروازهای بین‌المللی به مقصد ترکیه به انتخاب شخص مسافر است.

البته قابل توجه است که مقامات ترکیه اعلام کرده‌اند: بعضی از مقررات مربوط به کرونا داخل کشور کماکان پابرجاست؛ به عنوان مثال تا وقتی که در فضای عمومی گردش هوای کافی وجود داشته و فاصله اجتماعی رعایت شود، نیازی به استفاده از ماسک نیست، اما بااین‌حال افراد داخل مراکز بهداشتی باید همچنان ماسک بپوشند.

همچنین مقامات ترکیه یادآوری کردند: امکان تغییر شرایط سفر به این کشور در کوتاه مدت به دلیل بیماری کرونا وجود دارد؛ بنابراین بهتر است قبل از سفر به این کشور مقررات روز را از شرکت هواپیمایی که با آن سفر می‌کنید جویا شوید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.