راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

احتمالا وقتی صحبت از مالزی می‌شود یاد آب‌های کریستالی و سواحلی شنی و آب و هوای استوایی آن می‌افتید. مالزی هم در کنار ترکیه و دبی از مقاصد پرطرفدار سفر برای ایرانیان است با این تفاوت که خیلی دورتر از آن‌هاست و هزینه سفر هم بالاتر است. بیشتر افراد ترجیح می‌دهند با تور مالزی راهی این سفر شوند اما مثل هر کشور دیگری خودتان هم می‌توانید بدون تور و با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل برنامه سفرتان را بچینید و این کشور را کشف کنید.

موقعیت جغرافیایی مالزی

مالزی در جنوب شرق آسیا قرار گرفته و پایتخت آن که مهمترین شهر توریستی این کشور هم هست، کوالالامپور است. البته وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی این کشور در شهر جدید پوتراجایا قرار گرفته که در حال حاضر پایتخت اداری مالزی است.
مالزی از شمال با تایلند، از طرف جنوب با سنگاپور و از طرف غرب با اندونزی همسایه است. دین رسمی مردم مالزی اسلام است اما پیروان ادیان دیگر مانند بودائیسم، مسیحیت و هندوئیسم هم در این کشور زندگی می‌کنند. زبان رسمی مردم مالزی مالایی است ولی اغلب انگلیسی در آن صحبت می‌شود.

آب و هوای مالزی

آب و هوای مالزی

از کشور مالزی نباید مثل ایران انتظار ۴ فصل را داشته باشید، این کشور به یک آب و هوا بسنده کرده است که آن هم به اندازه کافی خوب است که این همه گردشگر را راهی این کشور می‌کند. آب و هوای مالزی نسبتا گرم، بارانی و مرطوب است. حداکثر دمای هوا در مالزی ۳۴ درجه و حداقل آن ۲۴ درجه است. در مالزی تقریبا هر هفته بارندگی وجود دارد و در کل آب و هوای آن گرم و شرجی است.

بهترین زمان سفر به مالزی از نظر آب و هوا

در مورد اینکه بهترین زمان سفر به مالزی چه زمانی است جواب کاملا بستگی به این دارد که به کدام بخش از این کشور سفر می‌کنید. مثلا ماه‌های خرداد تا تیر که بارش کمتری دارند بهترین زمان سفر به شهرهای شرقی مالزی است و از طرف دیگر اگر مقصد شما شهرهای غربی باشد، ماه‌های آبان تا بهمن زمان مناسبی هستند. در کل بهار و تابستان مالزی بیشترین بارندگی را دارند. هر چند در طول سال و در تمام ماه‌ها باران به باریدن ادامه می‌دهد اما در این دو فصل به اوج خود می‌رسد؛ پس بهتر است در سفر به مالزی چتر و بارانی را فراموش نکنید.

بهترین زمان سفر به مالزی برای شرکت در جشنواره‌ها

این‌ها بهترین زمان سفر از نظر آب و هوا بود اما سفر به مالزی در ماه‌های دسامبر و ژانویه(آذر و دی) که سال نو میلادی و سال نو چینی را جشن می‌گیرند و فستیوال‌ها و مراسم مختلفی برپاست هم خیلی رونق دارد.

فستیوال فانوس

فستیوال فانوس در مالزی

خیلی از گردشگران هم برای شرکت در فستیوال فانوس که ۲۵ مرداد در این کشور برگزار می‌شود راهی این کشور می‌شوند.

جشن وساک

جشن وساک در مالزی

۱۰ می که مصادف با اردیبهشت ما هم هست مهمترین جشن آیین بودا به اسم جشن وساک برگزار می‌شود. بودائیان مالزی این جشنواره را با کارناوال مجسمه‌های بودا و ارابه‌های پر از گل برگزار می‌کنند و گردشگران برای شرکت در این جشن آیینی و باشکوه راهی مالزی می‌شوند.

جشن گاوای دایاک

خرداد هم زمان خوبی برای سفر به مالزی برای گردشگران فرهنگی است. در این ماه جشن گاوای دایاک مالزی برپا می‌شود که مردم محلی ساراواک با پوشیدن لباس محلی و رقص و آواز آن را جشن می‌گیرند.

حمل و نقل عمومی در مالزی

در کشور مالزی تقریبا تمام سیستم‌های حمل‌و‌نقل عمومی را می‌توان دید از تاکسی و اتوبوس گرفته تا مونوریل و قطار اتوماتیک. در ادامه جزئیات را در مورد این سیستم‌ها می‌خوانید.

تاکسی

تاکسی مالزی

اگر بخواهیم در مورد امکانات حمل و نقل عمومی هر شهری حرف بزنیم تاکسی ناگفته یکی از مهمترین آن‌هاست. در کوالالامپور و تمام شهرهای مالزی هم تاکسی برای جا به جا کردن مسافران وجود دارد که اکثر آنها تاکسی متر دارند. البته در مالزی فقط دنبال تاکسی‌های زرد رنگ نباشید، تاکسی‌های اینجا بیشتر به رنگ‌های قرمز و سفید، زرو و آبی و سبز یا زرد هستند. اگر نیمه شب تا ۶ صبح بخواهید تاکسی بگیرید بهتر است بدانید که ۵۰ درصد به کرایه معمول اضافه می‌شود.

اتوبوس

اتوبوس‌های کوالالامپور اغلب تندرو هستند و در ۴ بخش مسافران را جا به جا می‌کنند و هر کدام از آن۲ها اسم‌های مختلفی دارند. اگر بخواهید با اتوبوس در مرکز شهر رفت‌و‌آمد کنید باید از باس بندر استفاده کنید. باس اوتاما مسافران را از مرکز شهر به سمت حومه می‌برد. باس تمپاتان هم که اتوبوس محلی است کلا در حومه شهر فعالیت می‌کند. برای جاهایی که خیلی دور از حومه کوالالامپور هستند باس اکسپرس یا همان اتوبوس‌های تندرو در نظر گرفته شده است.

کوالالامپور اتوبوس‌های رایگان به اسم گو-کی.ال (Go-KL) هم دارد که در زمان‌هایی که شهر سلوغ است هر ۵ دقیقه یکبار و در حالت‌های عادی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یکبار به ایستگاه می‌رسند. ایستگاه‌های این اتوبوس رایگان در محل جاذبه‌های مهم کوالالامپور یعنی K.L.L.C ، سنترال کی.ال، موزه ملی و میدان مردکا است.

مونوریل

مونوریل مالزی - حمل و نقل عمومی

از ۶ صبح تا ۱۲ شب برای رفت و آمد در کوالالامپور می‌توانید برای رفت‌و‌آمد در بخش‌های مرکزی شهر روی مونوریل حساب کنید. مونوریل کوالالامپور بین کی.ال سنترال و تی‌تی وانگسا فعالیت می‌کند و ۱۱ ایستگاه دارد.

قطار اتوماتیک

قطار اتوماتیک یک وسیله نقلیه بدون راننده است و مسیرهای مختلفی را از مرکز شهر تا نقاط مختلف پایتخت در ۳۱ ایستگاه پوشش می‌دهد. ایستگاه‌های این قطار خیلی مجهز هستند و امکاناتی مثل آسانسور، رمپ، پله برقی، اتاق نماز، دستگاه‌های فروش بلیط و سرویس بهداشتی و نمازخانه در آن‌ها تعبیه شده است.

قطار کلیا اکسپرس

قطار کلیا اکسپرس کوالالامپور

این قطار راحت‌ترین گزینه برای رفتن از مرکز شهر کوالالامپور به فرودگاه است. کار کلیا اکسپرس از ساعت ۵ شروع می‌شود و تا ۱ بامداد ادامه پیدا می‌کند. قطار صدنلیهای بسیار راحت، Wi-Fi و فضای اختصاصی بار و چمدان دارد که برای مسافران با آن همه بار این نکته خیلی اهمیت دارد. این قطار هر ۱۵ دقیقه یکبار در روزهای شلوغ و در روزهای شنبه ۲۰ دقیقه یکبار به ایستگاه می‌رسد.

قطار سبک شهری

قطار سبک شهری که به (LRT Light Rail Transit) آن را می‌شناسند، مسافران را در در دو مسیر اصلی یعنی خط کلانا جایا LRT و امپانگ LRT مسافران را جا به جا می‌کند.

جاذبه‌های گردشگری مالزی

جاذبه‌های گردشگری مالزی فقط محدود به طبیعت زیبا و رویایی آن نمی‌شود. در کنار این طبیعت زیبا بناهای تاریخی و مدرن زیادی هم هستند که زیبایی‌های این کشور را چندین برابر کرده‌اند.

برج‌های دوقلوی پتروناس، کوالالامپور زیر پای شما

برج های دوقلوی پتروناس

پایتان را که به کوالالامپور بگذراید آسمان‌خراش‌های پتروناس که تا دل آسمان قد علم کره‌اند را هم می‌بینید. این برج‌های دوقلو که یادگار معماری آمریکایی در مالزی است زمانی بلندترین ساختمان جهان بود و حالا هم جزو بلندترین برج‌های جهان است. در طبقه ۴۱ و ۴۲ پلی این دو ساختمان را به هم متصل می‌کند که روی آن کوالالامپور زیر پای شما می‌آید. تماشای شهر از ارتفاع ۱۷۵ متری علاوه بر هیجان احتمالا ترس هم دارد اما کمی آدرنالین هم برای بیشتر لذت بردن از سفرتان بد نیست. البته نباید بازدید از برج‌ها را بدون رفتن به طبقه ۸۶ نیمه تمام بگذارید. از این طبقه شهر دیدن دارید، پس این فرصت را دست ندهید.

این برج ۸۸ طبقه را مرکز خرید سوریا در طبقه همکف به هم وصل می‌کند. اگر نمی‌خواهید برای بازدید از برج‌ها در صف بلیط بمانید می‌توانید از قبل به صورت آنلاین آن را تهیه کنید.

موزه ملی مالزی، تمام تاریخ کشور در یک قاب

موزه ملی مالزی

خود بنای موزه ملی مالزی با ترکیب معماری سنتی مالایی و ظریف‌کاری‌های مدرن، یکی از زیبایی‌های این موزه است. این موزه در کل ۴ گالری دارد. چیدمان موزه طوری است که اطلاعات زیادی می‌توان در مورد آثار تاریخی، فرهنگ و سنت، هنر و صنایع دستی، تاریخ طبیعی، فعالیت‌های اقتصادی و پول‌های رایج مالزی به دست آورد.

گالری تاریخچه اولیه

در گالری تاریخچه اولیه موزه آثار تاریخی را می‌بینید که از حفاری‌های باستان شناسی به دست آمده‌اند. این قسمت برای کسانی که خیلی به تاریخ و آثار باستانی علاقه دارند می‌تواند خیلی دلچسب باشد.

گالری دوران پادشاهی

گالری دوران پادشاهی هم گنجینه‌ها و ظروف دوره‌های مختلف پادشاهان مالایی تا ظهور اسلام در این کشور را به نمایش می‌گذارد.

گالری دوران مستعمراتی

گالری دوران مستعمراتی حرف‌های زیادی برای گفتن از دوره‌هایی دارد که کشور مالزی مستعمره پرتغالی‌ها، هلندی‌ها، انگلیسی‌ها و ژاپنی‌ها (در دوره جنگ جهانی دوم) بوده است.

گالری مالزی جدید

و حالا در بخش آخر که گالری مالزی جدید است می‌بینید که چطور مالزی امروزی و مستقل شکل گرفت. اینجا آثار و اسناد زیادی می‌بینید که تلاش این کشور برای استقلال را نشان می‌دهد.

علاوه بر ۴ گالری موزه فراموش نکنید که قصر چوبی Istana Satu را در محوطه موزه ببینید. این قصر چوبی شبیه قصرهایی است که در فیلم‌ها و کارتن‌ها دیده‌ایم و یک جای خیلی خوب برای گرفتن عکس‌ است. این قصر چوبی در اندازه قصرهای قدیمی ساخته شده است و کنده‌کاری‌های چوبی روی بخش‌های مختلف قصر و تزئینات داخلی دل گردشگران را می‌برد.

برج کی ال، همتای برج میلاد در کوالالامپور

برج کی ال مالزی

برج کی‌ال که شبیه برج میلاد خودمان هم هست در واقع یک برج مخابراتی است؛ البته خیلی قبل‌تر از برج میلاد ساخته شده است. این برج ۴۲۱ متر ارتفاع دارد که گفته می‌شود پنجمین برج بلند جهان است. زیبایی‌ها و تزئینات معماری اسلامی در این برج به خوبی خودنمایی می‌کند از کاشی‌کاری‌ها و موتیف‌های اسلامی گرفته تا خطاطی‌های خیره کننده. جالب است بدانید که هنرمندان اصفهانی هم در خلق زیبایی‌های این برج سهم داشته‌اند و سیر تکامل انسان تا رسیدن به بهشت را روی هفت لایه مقرنس به نمایش گذاشته‌اند.

برج کی‌ال که به برج منارا کوالالامپور هم معروف است روی تپه‌ها آناناس بنا شده است؛ این تپه‌ها از جاذبه‌های گردشگری مالزی هستند در نتیجه می‌شود با یک تیر دو نشان زد.

بوکیت بینتانگ، لوکس‌ترین منطقه پایتخت

بوکیت بینتانگ

بوکیت بینتانگ یکی از معروف‌ترین خیابان‌های کوالالامپور است. این خیابان شب و روز نمی‌شناسد و زندگی هر لحظه از شبانه‌ روز به قوت خود در آن جریان دارد. اینجا یکی از منطقه‌های مدرن شهر است و مراکز خرید مدرن و هتل‌های ۵ ستاره در آن خودنمایی می‌کنند. بنابراین کسانی که برند پوش هستند و اهل خریدهای گران قیمت و بریز و بپاش در سفر هستند در این منطقه می‌توانند حسابی خوش بگذرانند.

موقعیت این محله هم طوری است که به راحتی با وسیله‌های حمل‌و‌نقل عمومی مثل تاکسی، اتوبوس و مونوریل قابل دسترسی است. معروف‌ترین مرکز خرید بوکیت بینتانگ پاویون کی ال ( کی ال مخفف کوالالامپور است) که اکثر برندهای معروف دنیا در آن شعبه دارند.

اما این منطقه علاوه بر خرید و اقامت لوکس یک جای فوق‌العاده برای شکم‌گردی است. خیابان جالان آلور در واقع خیابان غذا و رستوران است که غذاهای دریایی و چینی آن هم خیلی معروف است.

بازار مرکزی مالزی، نمایشگاه هنر و محبت محلی‌ها

بازار مرکزی مالزی

هرچند بوکیت بینتانگ یک جای خوب برای خریدهای لوکس است حالا فرهنگ، هنر و صنایع دستی مالزی را می‌توانید در بازار مرکزی مالزی بیشتر بشناسید. جایی که محلی‌ها هنر دستشان را می‌فروشند و به گرمی از گردشگران استقبال می‌کنند، شاید این بازارهای سنتی بهترین جا برای آشنا شدن با فرهنگ و مهربانی‌های محلی‌ها باشد.

تاریخچه بازار

بازار مرکزی کوالالامپور یکی از قدیمی‌ترین بازارهای این شهر است و تا همین ۵۰ سال پیش میدان تره بار بوده است. امروز میدان جای خود را به یک بازار داده که بنای سنتی آن حال و هوای خوبی برای معرفی و فروش هنر و صنایع دستی مردم مالزی ایجاد کرده است. علاوه بر این، بازار مرکزی مالزی بزرگترین بازار مواد غذایی تازه شهر هم هست.

خرید سوغاتی

اگر تصمیم به خریدن سوغاتی دارید در این بازار می‌توانید از بین صنایع دستی و آثار هنری مرغوب انتخاب‌های خیلی خوبی داشته باشید.

رستوران‌ و کافه

رستوران‌ها و کافه‌ها هم که کم‌کم به بخشی از مراکز خرید و بازارهای هر شهری تبدیل می‌شوند و بازار مرکزی مالزی هم از این قائده جدا نیست. بعد از گشت و گذار و خرید‌های خوشحال کننده شاید وقتش باشد که خودتان را مهمان غذاهای سنتی و لذیذ مالزی کنید.

مجموعه تفریحی سانوی لاگون(Sunway Lagoon)

کار این مجموعه دیگر از پارک آبی و موضوعی گذشته و برای خودش شهری شده است. این شهر تفریحی آنقدر هیجان دارد که هر سال ۲ میلیون گردشگر برای کیف کردن در دنیاهای متفاوت آن راهی این شهر تفریحی می‌شوند. اینجا می‌توانید روی طولانی‌ترین پل معلق مالزی راه بروید و عکس یادگاری بگیرید، روی آبشارهای آبی بلند از دل آسمان تا زمین سر بخورید و کیف کنید و از چندین تفریح آبی دیگر لذت ببرید. بزرگترین ساحل مصنوعی موج‌دار دنیا هم در همین شهر است.
این شهر تفریحی که در ۱۵ کیلومتری کوالالامپور ساخته شده علاوه بر پارک آبی، شهربازی، باغ وحش، پارک هیجان و پارک وحشت هم دارد.

از آنجا که خرید کردن هم نوعی تفریح به حساب می‌آید در این مجموعه تفریحی هم از مرکز خرید غافل نشده‌اند و یک مرکز خرید لوکس با سبک معماری مصری برپا کرده‌اند که بساط خرید را هم به راه کرده است.

غارهای باتو، خانه معابد هندو

غارهای باتو مالزی

باتو در زبان مالایی به معنای میمون است و غارهای باتو در واقع همان غارهای میمون است. اگر تا حالا به مالزی سفر هم نکرده باشید احتمالا عکس مجسمه طلایی بزرگ الهه هندو را در اینستاگرام دوستان‌تان یا وب‌سایت‌ها گردشگری دیده‌اید. این غارها یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی مالزی هستند.

باتو کیو اسم معبد هندوهاست و یکی از معروف‌ترین معابد هندی است که در خارج از هندوستان قرار دارد. استقبال ۱.۵ میلیون مسافر در سال این معبد را یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری مذهبی در دنیا کرده است.

وقتی به دیدن این غارها می‌روید مجسمه بزرگ به شما خوشامد می‌گوید که پشت سر آن پله‌های زیادی دیده می‌شود. بالا رفتن از این ۲۷۲ پله همت زیادی می‌خواهد اما گردشگران به شوق دیدن معبد هندو این پله‌ها را یکی از پس دیگری بالا می‌روند تا ببینید در دل این غار مالزی چه برایشان دارد. معبدها داخل غارهای آهکی هستند که با نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و تندیس‌های هندو زینت داده شده‌اند. در غارهای میمون‌ها طبیعی است که میمون‌های زیادی هم باشد بنابراین بهتر است برای باز کردن سر دوستی با این میمون‌ها موز و بادام زمینی همراه داشته باشید.

باغ پرنده‌ها، کتاب علوم زنده

باغ پرنده ها مالزی

باغ پرندگان کوالالامپور یک بهشت واقعی است. در این فضای سرسبز و فوق‌العاده که نزدیک به ۲۰ هکتار است هزار پرنده از ۲۰۰ گونه مختلف پر می‌زنند که رنگ و صدای آن‌ها دل و دین آدم را می‌برد. باغ پرندگان ۴ بخش اصلی دارد که در سه تای آنها پرندگان آزاد هستند و فقط در یکی از آن‌ها پرندگان گونه‌های خاص در قفس نگهداری می‌شوند.

در این باغ سرسبز می‌توانید به پرندگان ریز و درشت غذا بدهید، بگذارید روی شانه‌هایتان بنشینند و با آن‌ها عکس یادگاری بگیرید. بسته به فصل و زمانی که به باغ پرندگان می‌روید می‌توانید جوجه‌کشی پرندگان و سر از تخم درآوردنشان را هم ببینید.

علاوه بر قدم زدن در این فضای سرسبز که صدای پرندگان در آن پیچیده است در دریاچه مصنوعی باغ می‌توانید قایق‌سواری کنید.

باغ پروانه‌ها، شهر پروانه‌های رنگارنگ

باغ پروانه ها مالزی

تا حالا ۶۰۰۰ پروانه را یکجا دیده‌اید؟ در باغ پروانه مالزی هزاران پروانه زیبا را می‌بینید که به جای گل‌ها شما را برای فرود انتخاب می‌کنند. باغ پروانه‌ها بخش‌های مختلف دارد و همه جا می‌توانید این پروانه‌های رنگارنگ را که خیلی فضا را رویایی کرده‌اند، ببینید. جاهایی از باغ که گل زیاد است و روی آن‌ها هم با آب و عسل اسپری شده است احتمالا پروانه‌های بیشتری می‌بینید و فرصت برای گرفتن عکس‌های فوق‌العاده هم بیشتر است.

باغ پروانه‌ها نزدیک باغ پرندگان و آکواریوم است و می‌توانید این جاهای دیدنی را یکی پس از دیگری در یک روز ببینید.

آکواریوم کوالالامپور، دنیای زیر آب از نزدیک

آکواریوم کوالالامپور

جذابیت دنیای رنگارنگ زیر آب بزرگ و کوچک نمی‌شناسد و همه را شیفته خود کرده است. آکواریوم کوالالامپور که یکی از معروف‌ترین و مجهزترین آکواریوم‌های دنیاست یکی از تفریح‌های درجه یک برای خانواده‌هاست.

یک راهروی ۹۰ متری ۳۳ آکواریوم مختلف را طوری به هم وصل کرده است که شما مسیرتان را از ابتدای راهرو شروع می‌کنید و تا پایان بدون عوض کردن مسیر می‌توانید همه آن‌ها را ببینید.

اینجا شما با یک تیر هزاران نشان می‌زنید.  بیش از ۲۵۰ نوع ماهی و آبزی مختلف از جمله: ماهی پیرانای شکم قرمز که در رودخانه آمازون زندگی می‌کند تا خرچنگ نعل اسبی که اصلا خرچنگ نیست و ماهی‌های برقی که می‌توانند میدان الکتریکی تولید کنند.

علاوه بر دیدن ماهی‌ها، فعالیت‌های هیجان‌انگیزتری هم می‌توانید اینجا انجام دهید مثل شنا کردن با کوسه‌ها، ورود به قفس دیوانگی و غذا دادن به ماهی‌ها از نزدیک. یکی از تجربه‌های متفاوت در آکواریوم کوالالامپور می‌تواند «تاچ پول» باشد. تاچ پول استخری است که در آن بازدید کننده‌ها می‌توانند با بافت بدن گونه‌های مختلف آشنا شوند و با نظارت پرسنل آنها را لمس کنند.

فقط حواستان باشد که آخر هفته‌ها و روزهای تعطیل خیلی آکواریوم شلوغ می‌شود و برای اینکه در صف بلیط نمانید بهتر است از قبل بلیط‌تان را آنلاین بخرید.

محله چینی‌ها، چین در مالزی

محله چینی ها مالزی

محله چینی‌های کوالالامپور یکی از جاهایی است که گشت و گذار در آن برای گردشگرها خیلی جالب است. «چاینا تاون» یک محله بسیار شلوغ است که برای خرید اجناس ارزان قیمت مناسب است. فروشنده‌ها اغلب قیمت‌ها را دو سه برابر می‌گویند و اگر اهل چانه زدن نباشید جنس‌ها را خیلی گران‌تر از قیمت‌های واقعی به شما می‌فروشند.

در محله چینی‌ها چه چیزهایی می‌توانید بخرید؟

البته سال‌های اخیر بیشتر به جای چینی‌های بنگلادشی‌ها در این محله زیاد شده‌اند و فروشنده‌ها بنگلادشی هستند نه چینی که تشخیص این برای ما آسان نیست. اجناسی هم که اینجا می‌فروشند کپی برندهای معروف است. جنس‌های که می‌فروشند بیشتر ساعت مچی، انواع لباس، کیف و کفش و لوازم تزیینی است.

تجربه گردشگران از محله چینی‌ها

بر اساس تجربه گردشگران در tripadvisor.com بهتر است وقتی بار اول قیمت کردید همان را نخرید و ذوق زده نشوید. از چند جا بپرسید و با چانه زدن قیمت را به قیمت واقعی جنس برسانید. همچنین بهتر است اجناسی که در ویترین و جلو مغازه‌ها گذاشته‌اند را نخرید و از فروشنده بخواهید که از انبار یا داخل مغازه برایتان بیاورد.

هتل‌های مالزی

حالا که طبیعت مالزی و جاذبه‌های گردشگری این کشور برای گردشگران سنگ تمام گذاشته‌اند، باید هتل‌هایی ساخته می‌شد که به این کشور و این جاذبه‌ها بیاید. به خاطر همین هم است که مالزی انواع هتل از ۵ ستاره گرفته تا هتل‌های ارزان قیمت را ساخته است تا با سلیقه و بودجه همه مسافران جور دربیاید. اگر دنبال بهترین هتل مالزی هستید باید بگوییم که این تا حد زیادی به بودجه و شرایط سفر شما بستگی دارد. ما در ادامه چند مورد از هتل‌های مالزی در کوالالامپور را معرفی می‌کنم تا در سفر بعدی خود انتخاب بهتری برای هتل و اقامت در مالزی داشته باشید.

هتل‌های ۵ ستاره مالزی

هتل‌های ۵ ستاره مالزی در کوالالامپور که مقصد اکثر گردشگران ایرانی است یک گزینه ایده‌آل برای سفرهای لوکس است. در ادامه سه مورد از بهترین هتل‌های لوکس و ۵ ستاره مالزی را معرفی می‌کنیم.

هتل ماندارین اورینتال کوالالامپور (Mandarin Oriental)

هتل ماندرین اوینتال

هتل ماندارین اورینتال کوالالامپور یکی از محبوب‌ترین هتل‌های ۵ ستاره کوالالامپور است که همه چی تمام است. موقعیت این هتل که بین برج‌های دوقلوی پتروناس است محبوبیت این هتل را بیشتر هم کرده است.

اتاق‌ها و آپارتمان‌های هتل از تمام امکانات بهترین نوع آن را در اختیار مهمانان قرار می‌دهند. هتل استخر روباز، زمین گلف، زمین تنیس، باشگاه بدنسازی و اسپا هم دارد. در ۱۰ رستوران مختلف هتل انواع غذاهای محلی و بین‌المللی سرو می‌شود..

هتل تریدرز (Traders Hotel)

هتل تریدرز

این هتل ۵ ستاره هم به خاطر موقعیت و هم به خاطر امکانات خیلی خوبی که دارد یکی از هتل‌های معروف و محبوب کوالالامپور است. از پنجره‌های تمام قد اتاق‌های این برج‌های دو قلو را می‌توانید ببینید و تمام شهر زیر پای شماست. در تمام اتاق‌ها امکانات لازم برای یک اقامت دنج و به یادماندنی از تخت خواب‌های راحت گرفته تا مبل، تلوزیون، مینی‌بار و سرویس‌ بهداشتی و حمام در اختیار مهمانان است.
غذاهای آسیایی مختلف هم می‌توانید در «رستوران گوبو چیت چت» هتل نوش جان کنید و البته غذاهای بین‌المللی هم اینجا سرو می‌شود. برای کسانی هم که اهل استیک و غذاهای گریل شده هستند، این رستوران باکیفیت‌ترین غذاها را سرو می‌کند. هر لحظه دلتان خواست آب تنی کنید به استخر هتل سر بزنید و از اسپا و جکوزی آن لذت ببرید. سالن بدنسازی هم برای پیگیری برنامه‌های ورزشی به راه است.

هتل رنسانس (Hotel Renaissance)

هتل رنسانس

هتل ۵ ستاره رنسانس هم در نزدیکی برج‌های دوقلو پتروناس قرار دارد و همین نشان می‌دهد که موقعیت هتل طوری است که دسترسی به اغلب جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور آسان است. در نظرسنجی‌های booking.com هم این هتل جزو گزینه‌های اول مهمانان برای اقامت است.

در تمام محوطه هتل اینترنت Wi-Fi وجود دارد. بعید است غذای باب میل شما در منوهای بالابلند ۵ رستوران مخنلف هتل نباشد. این رستوران‌ها انواع غذاهای آسیایی و بین‌المللی را سرو می‌کنند.

مراکز خریدی زیادی اطراف هتل هستند و هر موقع که بخواهید به راحتی می‌توایند به آن‌ها دسترسی داشته باشید. اگر هم خواستید در هتل‌تان بمانید آنقدر تفریح و سرگرمی فراهم است که به ندرت حوصله شما سر می‌رود. هر لحظه که دلتان بخواهد می‌توانید به اسپای هتل بروید و یک ماساژ درست و حسابی بگیرید. در سالن ورزشی مجهز هتل هم می‌توانید برنامه‌های ورزشی‌تان را دنبال کنید. از استخر روباز هتل و نوشیدنی‌های خنک هم غافل نشوید.

هتل‌های ۴ ستاره مالزی

هتل‌های ۴ ستاره مالزی اگرچه ارزان‌تر از هتل‌های ۵ ستاره هستند اما واقعا نمی‌توان تفاوت چشمگیری بین آن‌ها و هتل‌های ۵ ستاره پیدا کرد. مالزی هتل‌های ۴ ستاره خیلی مناسبی دارد که برای گردشگرانی که می‌خواهند با قیمت مناسب اقامت خوب و با کیفیتی داشته باشند گزینه‌های خوبی هستند.

هتل کنکورد کوالالامپور (Concorde Hotel Kuala Lumpur)

هتل کنکورد کوالالامپور

هتل کنکورد یکی از هتل‌های ۴ ستاره محبوب گردشگران در کوالالامپور است. هتل کنکورد درست در قلب کوالالامپور قرار دارد و هر جا که بخواهید بروید به سادگی دسترسی دارید. از این هتل تا برج‌های دوقلوی کوالالامپور هم چند دقیقه فاصله هست.
اتاق‌های هتل کنکورد اغلب بزرگ هستند و فضای خیلی خوبی دارند. تمام امکانات اقامتی لازم هم از بهترین نوع در اتاق‌ها تعبیه شده است.

هتل ۶ رستوران مختلف دارد که در منوی آنها انواع غذاهای آسیایی و بین‌المللی لذیذ سرو می‌شود. علاوه براین یک شیرینی فروشی خیلی خوب هم دارد که می‌توانید انواع شیرینی‌های تازه‌پخت را آنجا امتحان کنید.

در کنار استخر روباز هتل انواع نوشیدنی‌ها سرو می‌شود. آب تنی در این استخر با نوش جان کردن نوشیدنی خنک می‌تواند خستگی تمام روزهای کاری را یکجا به در کند. علاوه بر استخر روباز، هتل استخر سر پوشیده هم دارد و همنیطور یک باشگاه مجهز که در طول اقامت از برنامه‌های ورزشی‌تان دور نمایند.

هتل رویال کوالالامپور (Hotel Royal Kuala Lumpur)

هتل رویال کوالالامپور

در هتل رویال کواالالامپور شما تقریبا تمام امکانات یک هتل ۵ ستاره را در هتل ۴ ستاره دریافت می‌کنید. موقعیت هتل درست در مرکز کوالالامپور و با نزدیکی به معروف‌ترین جاذبه این شهر یعنی برج‌های دوقلو و البته مراکز خرید این هتل را یک گزینه خوب برای اقامت کرده است.

هتل رویال کوالالامپور در ارائه خدمات به مهمانانش کم نمی‌گذارد. شما می‌توایند از اینترنت پر سرعت در تمام محوطه هتل استفاده کنید. اتاق‌ها تمام امکانات لازم از تخت و مبل راحت گرفته تا مینی‌بار، چای‌ساز، تلوزیون و سرویس بهداشتی و حمام تر و تمیز را دارند.
در رستوران هتل غذاهای بسیار متنوعی سرو می‌شود و می‌توانید عصرها در کافه لابی دنج کنید و خودتان را مهمان نوشیدنی‌ها و میان وعده‌های لذیذ.

هتل فوراما بوکیت کوالالامپور (Furama Bukit Bintang)

هتل فوراما باکیت

این هتل ۴ ستاره آنقدر امکانات خوبی دارد که واقعا نمی‌توان تفاوت بین آن و هتل‌های ۵ ستاره را مشخص کرد. اکثر کسانی که در این هتل اقامت داشته‌اند از برخورد خوب کارکنان و کیفیت سرویس هتل تعریف می‌کنند.

اتاق‌های هتل هم که به بهترین شکل و با مناسب‌ترین امکانات تجهیز شده‌اند. اینجا اتاق‌های ویژه خانواده‌ها هم هست که اقامت را برای خانواده‌ها راحت‌تر می‌کند. هتل سه رستوران مختلف دارد که در آن‌ها برای سلیقه‌های مختلف می‌توان غذا پیدا کرد. کافه سینامون انواع نوشیدنی را با همراه با موسیقی زنده سرو می‌کند.

اگر برنامه بدنسازی و ورزشی خاصی دارید، در طول اقامت‌تان در هتل فوراما هم می‌توانید برنامه‌هایتان را پیگیری کنید. برای آب تنی هم می‌توانید از استخر فوق‌العاده هتل استفاده کنید.

و در نهایت

این راهنمای سفر هم بالاخره به پایان رسید. حالا نوبت شما و داستان‌های شما از سفر به مالزی است.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.