سفر به بالی

برای سفر به بالی با خود چه ببریم؟

بستن ساک یا کوله‌پشتی برای سفر به بالی بسیار ساده است. اینکه برای سفر به بالی چه‌چیزی با خودتان ببرید به زمانی بستگی دارد که برای سفر کردن به این جزیره زیبا انتخاب می‌کنید. چراکه بالی در اندونزی که کشوری با آب‌و‌هوایی استوایی است، قرار گرفته و این یعنی زمستان یا تابستان ندارد، بلکه به‌جای‌آن یک فصل مرطوب دارد و یک فصل خشک.

از ماه سپتامبر تا مِی در بالی فصل خشک است و در این زمان می‌توانید انتظار دیدن آسمان آفتابی با آب‌وهوای شرجی را داشته باشید. خیلی از کسانی که تور بالی در این فصل را تجربه کرده‌اند ادعا دارند که از آب‌وهوای فوق‌العاده این منطقه در این‌موقع از سال لذت برده‌اند. آب‌و‌هوایی که شرجی است اما باعث نمی‌شود حس کنید که از داخل دارید بخار می‌کنید! تقریبا همان هوایی که در بنگ‌ کوک یا سنگاپور هم می‌توانید آن را تجربه کنید.

آب‌وهوایی که پر از نسیم‌های خنک است و گاه‌و‌بیگاه باران اندکی سطح زمینش را خیس می‌کند. چنانچه امکان آن را دارید که در این وقت از سال به بالی سفر کنید، به شما قول می‌دهیم که فصل خشک بالی قطعا بهترین زمان ممکن برای سفر به آن است.

سفر به بالی

دربیشتر اوقات سال در بالی فصل بارانی است. تقریبا از ماه اکتبر تا آپریل. برخلاف آنچه که از نامش برمی‌آید، فصل بارانی یا مرطوب درحقیقت هنوز هم وقت مناسبی برای سفر  به بالی محسوب می‌شود. پس اجازه ندهید فصل بارانی بالی مانع سفر کردن شما به این کشور زیبا بشود. در این فصول از سال شاهد بارش‌های همه‌روزه در بالی خواهید بود که البته تعداد آن‌ها زیاد نیست.

حتی در فصل مرطوب هم می‌توانید از صبح‌های آفتابی بالی لذت ببرید چراکه بارش‌ها و طوفان‌های بارانی معمولا در ساعت چهار بعدازظهر شروع می‌شوند و در ساعت شش بعدازظهر پایان می‌یابند تا به شما فرصت دهند از غروب مسحورکننده بالی نهایت لذت را ببرید.

فصل بارانی زمانی بسیار شگفت‌انگیز برای سفر به بالی است. تنها نکته‌ای که باید درمورد سفر به بالی در این فصل رعایت کنید آن است که برنامه منعطفی داشته باشید تا بارش‌های پیش‌بینی‌نشده باران نتوانند آن را مختل کنند. همچنین بهتر است لوازم و وسایل مناسبی برای سفر کردن در این آب‌وهوا را به‌همراه داشته باشید.

در ادامه درباره چیزهایی که باید در هنگام سفر به بالی همراه خود ببرید به‌طور مفصل صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

سفر به بالی

حالا که صحبت از بالی شده، بهترین زمان سفر به بالی را هم بخوانید.

وسایل را در چه چیزی جای بدهیم؟

این شاید مهمترین بخش کار باشد. اگر بنا دارید به بخش‌های مختلف جزایر بالی سفر کنید بهتر است به‌جای یک چمدان چرخدار ترجیحا یک کوله‌ مسافرتی مناسب و راحت به‌همراه داشته باشید. به‌خصوص اگر برنامه‌ریزی کرده‌اید تا به مکان‌هایی مانند جزایر گیلی در بالی (که البته شدیدا توصیه می‌شود)، یا دیگر جزایر اندونزی بروید. در بالی پیاده‌رو چندان معنایی ندارد و به‌ همین‌ علت حمل چمدان می‌تواند شما را آزار دهد.

بهتر است این نکته را هم در ذهن داشته باشید که حمل‌و‌نقل عمومی نیز به آن مفهومی که فکرش را می‌کنید در بالی وجود ندارد. چراکه هرکس معمولا یا تاکسی می‌گیرد یا ماشین دربست، یا اینکه اسکوتر کرایه می‌کند و به راه خودش می‌رود! اما به‌هرصورت اگر تمام چیزی که دارید یک چمدان است و گمان نمی‌کنید که در آینده‌ نزدیک هم بتوانید یک کوله مناسب تهیه نمایید، می‌توانید به همان چمدان خود اکتفا کنید.

سفر به بالی

 • کوله سفری: یکی از بهترین کوله‌پشتی‌هایی که می‌توانید برای سفرهای بلندمدت آن را انتخاب کنید، کوله‌پشتی تورتوگا است. مخصوصا ورژن قابل تنظیم این برند.
 • مکعب‌های بسته‌بندی: اگرچه انتخاب کوله‌پشتی یا چمدان چرخدار برای مسافرات به بالی مناسب است، با این‌حال، صد‌درصد به مکعب‌های بسته‌بندی هم نیاز پیدا خواهید کرد. این مکعب‌ها که درحقیقت ساک‌های زیپ‌دار مکعبی‌شکل هستند می‌توانند در سازماندهی جای لباس‌ها به‌شما کمک کنند و چینش داخل کوله یا چمدان را بسیار آسان‌تر نمایند. به‌طوری‌که دیگر مجبور نباشید با بازکردن چمدان یا کوله با انبوهی از وسایل درهم‌ریخته مواجه شوید. هر مدل مکعب پارچه‌ای زیپ‌دار می‌تواند مناسب کار شما باشد. هرچند می‌توانید به‌جای آن‌ها از کیسه‌های پلاستیکی زیپ‌دار هم استفاده کنید که همان‌کار را برای شما انجام خواهند داد. اگرچه بسته‌های پلاستیکی زود پاره می‌شوند و مجبور می‌شوید آن‌ها را دور بیاندازید.
 • کیسه شستشو لباس: دسترسی به خدمات لباس‌شویی در هیچ‌کجا آسان‌تر از بالی نیست. هزینه شستشو لباس در بالی به‌ازای هرکیلو یک دلار است. مغازه‌های لباس‌شویی که خودتان می‌توانید از ماشین‌هایش استفاده کنید در جای‌جای بالی زیاد هستند. به‌همین‌خاطر به‌همراه‌ داشتن یک کیسه شستشو لباس می‌تواند کار لباس‌شویی را برای شما بسیار آسان‌تر کند.
 • کیسه آویز لوازم‌آرایشی: خیلی از مردم و مخصوصا خانم‌ها هستند که مایلند لوازم‌آرایشی خود را با خودشان به سفر ببرند. استفاده کردن از یک کیسه آویز لوازم‌ آرایشی می‌تواند در این‌ راستا به شما کمک زیادی بکند. کیسه آویز لوازم‌ آرایشی به‌راحتی در هر کوله‌پشتی جای می‌گیرد و فضای زیادی را هم اشغال نمی‌کند. این کیسه بخش‌های جداگانه، جیب و قسمت‌های زیادی دارد که می‌تواند در مرتب نگه‌داشتن لوازم‌آرایشی کمک شایانی به شما بکند.
 • کوله پشتی با زیپ قفل‌دار: اگرچه بالی کشور امنی است، اما بهتر است بدانید که خطر جیب‌بری و جرایم سبک این‌چنینی در آن هنوز هم زیاد است. در هنگام سفر به جزایر بالی همیشه سعی کنید تا کارت بانکی خود را در کیف مخصوص و پنهان نگه دارید. داشتن یک کیف‌دوشی در هنگام گشت‌وگذار در روز ایده خوبی است چراکه همیشه نمی‌توانید همه وسایلتان را در کوله‌پشتی با خود به این‌طرف‌وآن‌طرف ببرید. اما چنانچه برای ‌رفت‌وآمد معمولا از تاکسی یا اسکوتر استفاده می‌کنید بهتر است کوله‌تان را همراه خود داشته باشید. یکی از امن‌ترین و محکم‌ترین کوله‌پشتی‌هایی که زیپ قفل‌شونده ایمن دارد، کوله‌پشتی “پک سیف سیتی سیف”(PacSafe Citysafe backpack) است. این کوله‌پشتی بسیار بسیار راحت است و جای مناسبی برای قراردادن لپتاپ و سایر لوازم الکترونیکی دارد. اگر شرایط آن را ندارید که کوله‌تان در همه‌جا با خود ببرید می‌توانید از کیف‌های دستی یا دوشی که زیپ قفل‌دار مطمئن دارند استفاده کنید. زیپ‌قفلی کار بازکردن کوله را برای جیب‌برها به‌حد غیرممکن سخت می‌کند.

لوازم ضروری برای سفر به بالی

جزایر بالی اندونزی امکانت بسیار مناسبی برای گردشگری دارد که در نتیجه اگر چیزی از فهرست لوازم سفرتان جا ماند، می‌توانید به‌سادگی آن را از خود بالی تهیه نمایید. گرچه چند چیز ضروری هستند که ممکن‌ است پیدا کردنشان در بالی به آن آسانی‌ها هم که فکرش را می‌کنید نباشد. به‌همین‌دلیل در ادامه به وسایل ضروری اشاره خواهیم کرد که در هنگام سفر به بالی هرگز نباید آن‌ها را فراموش کنید:

سفر به بالی

 • بیمه مسافرتی: اگرچه داشتن بیمه مسافرتی چیزی نیست که اختصاصا برای سفر به بالی باید آن را همراه داشته باشد، اما به‌هرحال داشتن آن از نداشتنش بهتر خواهد بود. بالی شهر امنی است اما با‌ این‌حال خطراتی هم در آن وجود دارد. بعد از سفر به جزایر بالی خواهید دید که بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند از اسکوتر استفاده کنند، در کنار اینکه آمار رانندگی در هنگام تاثیر الکل در این شهر هم بالا است. با یک حساب‌وکتاب ساده متوجه می‌شوید که چرا آمار تصادفات اسکوتری در بالی بسیار زیاد است. اگر با هرکسی که تجربه سفر به بالی را داشته صحب کنید، تقریبا همه آن‌ها به شما می‌گویند که حداقل یک‌ بار با یک اسکوترسوار تصادف کرده‌اند. به‌همین‌دلیل برای تضمین ایمنی و آسودگی خیال بیشتر بهتر است خود را بیمه مسافرتی کنید، هرچند این گزینه از ملزومات واجب نیست.
 • دفع‌کننده پشه: اندونزی یک کشور استوایی است و به‌همین‌خاطر پشه‌های مزاحم زیادی در بالی وجود دارند که شما را اذیت خواهند کرد. به‌خصوص در فصول بارانی. احتمال اینکه در هنگام سفر به بالی دچار تب دینگو بشوید زیاد است. دینگو تبی است که هرکس آن را تجربه کرده از آن به‌عنوان یکی از بدترین تجارب زندگی‌اش یاد می‌کند. برای خلاصی از شر ‌پشه‌ها و کم‌کردن احتمال ابتلا به بیماری‌هایی که آن‌ها به انسان منتقل می‌کنند، بهتر است همیشه یک بطری از مایع دفع‌کننده پشه‌ها همراه خود داشته باشید (چیزی که پیدا کردنش در بالی سخت است). همچنین اگر قصد دارید شب را در طبیعت سپری کنید داشتن یک پشه‌بند الزامی است.
 • بطری آب فیلتردار: آب شیرهای خانگی در بالی آشامیدنی نیست و باید قبل‌ از نوشیدن آن را فیلتر کنید یا بجوشانید. بالی به شدت از آلودگی پلاستیکی رنج می‌برد و تعداد زیاد زایعات پلاستیکی موجود در آن دارند سواحلش را نابود می‌کنند. به‌همین‌خاطر لطفا هرگز به آب معدنی‌هایی که در بالی به فروش می‌رسند اعتماد نکنید و سعی‌‌کنید از آبی که خودتان با استفاده از بطری فیلتردارتان تصفیه کرده‌اید بنوشید. اگر بخواهید از منابع آبی که در بالی وجود دارند استفاده کنید به احتمال زیاد به امراض مختلفی دچار خواهید شد. بهترین بطری‌های فیلترداری که می‌توانید تهیه کنید از برندهایLifestraw و Steripen هستند.
 • کیسه‌های چندبارمصرف: مانند خیلی از کشورهای جهان‌سوم دیگر، تجمع زایعات پلاستیکی و آلودگی‌های ناشی از آن یکی از بزرگترین مشکلات بالی است. به‌همین‌ علت بهتر است در هنگام سفر به بالی چند کیسه چندبارمصرف را همراه خود ببرید و در مواقع خریدهای روزانه یا رفتن به ساحل از آن‌ها استفاده کنید. با شستن و تمیز کردن این کیسه‌ها می‌شود دوباره از آنها برای مصارف دیگر استفاده کرد.
 • داروهای اولیه: پیداکردن خیلی از داروها در بالی آسان است اما گزینه امن‌تر این‌است که هنگام سفر به جزایر بالی یک کیت کوچک داروهای ضروری با خود به‌ همراه داشته باشید. چون باور‌ کنید آخرین چیزی که دوست خواهید داشت این است که در بالی به یک داروخانه بروید و سعی کنید به فروشنده بفهمانید چه دارویی می‌خواهید. همراه داشتن داروهای پپتوبیمول و ایمودین برای تسکین شکم‌درد و حالت‌تهوع خوب است. همچنین داشتن مسکن‌هایی مانند ایبوپروفن برای تسکین سردرد و دردهای خفیف به شما کمک می‌کند. چنانچه از داروی خاصی استفاده می‌کنید که فقط با نسخه قابل‌تهیه است بهتر است پیش از سفر به بالی آن‌ها را تهیه کرده و همراه خود داشته باشید.
 • پول نقد به صورت دلار، یورو یا پوند به همراه یک کارت اعتباری اضافی: متاسفانه زیاد پیش‌می‌آید که گردشگران کارت اعتباری خود را در دستگاه‌های خودپرداز بالی جا بگذارند. این اتفاق به‌خاطر‌ آن است که وقتی به باجه می‌روید خودپردازهای بالی به‌جای کارت اول پول را به شما می‌دهند. بعد از شما درمورد اطمینان از پایان تراکنش سوال می‌کنند و تازه پس از آن کارت را به شما پس می‌دهند. از آنجایی که بیشتر خودپردازهای سایر کشورهای دنیا اول کارت را به مراجع پس می‌دهند و سپس پول را، به همین خاطر بیشتر گردشگران یادشان می‌رود تا بعد از دریافت پول کارتشان را از دستگاه بگیرند. به‌همین‌دلیل بهتر است همیشه در هنگام سفر به بالی یک کارت اعتباری اضافی باخود داشته باشید که درصورت بروز چنین شرایطی با مشکل مواجه نشوید. اگر کارت اعتباری اضافی ندارید بهتر است به اندازه ۱۰۰ یا ۲۰۰ دلار پول‌ نقد همراه خود داشته باشید.

برای سفر به بالی باید چه لباسی پوشید؟

با احترام به خوانندگان آقا عزیز، در این بخش بیشتر می‌خواهیم درمورد لباس‌های تابستانی مناسب برای خانم‌ها در هنگام سفر به بالی صحبت کنیم.

بالی به گردشگری عادت کرده است. اگرچه فرهنگ اجتماعی بالی محافظه کارانه است، اما گردشگران آزادند که هرچه دلشان می‌خواهد بپوشند. اگرچه آزادید هر لباسی که دوست دارید در بالی بپوشید و می‌توانید لباس‌های باز و آزاد را انتخاب کنید، اما بهتر است از البسه مناسب و پوشیده استفاده نمایید. برای سفر به جزایر بالی حتما کفش‌های مسافرتی راحت همراه خود داشته باشید.

تنها وقتی که در بالی باید مراقب لباس پوشیدن خود باشید، وقتی است که می‌خواهید به دیدن معابد آن بروید. در هنگام رفتن به معابد بالی بهتر است بالاتنه خود را کاملا بپوشانید یا حداقل پیراهن آستین‌بلند تن کنید. همچنین پوشیدن دامن بلند یا شلوار مودبانه‌تر و محترمانه‌تر خواهد بود.

همچنین فارغ‌ از این که چه لباسی بر تن دارید در هنگام رفتن به معابد باید حتما یک “سارونگ” مثل روپوش بپوشید. البته بیشتر معابد بالی در درگاه ورودی به صورت قرضی یک سارونگ به شما می‌دهند.

لباس‌هایی که به شما توصیه می‌کنیم در هنگام سفر به بالی همراه خود داشته باشید عبارتند از:

سفر به بالی

 • پنج دست لباس تابستانه سبک: همراه داشتن لباس تابستانی در هنگام سفر به بالی در فصول خشک حیاتی است. هرچند انتخاب تعداد آن‌ها به خودتان بستگی دارد، اما برای سفری یک‌هفته‌ای داشتن پنج دست لباس کافی است.
 • پنج دست تیشرت و شلوارک: هرچه پوششتان عادی‌تر باشد بهتر است. می‌توانید چند دست تیشرت و شلوارک مشکی، خاکستری و رنگ روشن با خود ببرید. هرچند پوشیدن تیشرت سفید را توصیه نمی‌کنیم چراکه با روند تعریق بدن سازگاری ندارد.
 • یک جفت شلوار گشاد: پوشیدن شلوار گشاد گاهی اوقات می‌تواند از پوشیدن دامن یا پاپوش‌های دیگر راحت‌تر باشد.
 • پنج جفت لباس‌زیر: برای سفر به بالی بهتر است حداقل پنج جفت لباس‌زیر راحت با خود داشته باشید.
 • یک تا سه عدد دامن: انتخاب پوشیدن دامن کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. اما با توجه به آب‌وهوای بالی پوشیدن دامن برای آن‌ها که دوست دارند می‌تواند لذت‌بخش باشد.
 • سارونگ: همانطور که قبلا هم اشاره کردیم برای دیدن معابد بالی بهتر است یک سارونگ همراه خود داشته باشید. همراه داشتن سارونگ خوب است اما ضروری نیست.
 • یک جفت کفش ورزشی: اگر برنامه دارید درزمان حضور در بالی فعالیت‌های ورزشی مانند دویدن یا پیاده‌روی انجام دهید بهتر است یک جفت کفش ورزشی هم با خود داشته باشید.
 • یک جفت صندل راحت: داشتن یک جفت صندل راحت یکی از آن وسایل کلیدی برای سفر به جزایر بالی است.
 • بک جفت دمپایی‌ لاانگشتی: اگر نمی‌خواهید صندل‌ها و کفش‌هایتان را در شن‌های ساحل خراب کنید، پس ضروری است که یک جفت دمپایی‌لاانگشتی همراه خود داشته باشید.
 • یک پالتو بارانی: حتی اگر در فصول بارانی به بالی سفر نمی‌کنید باید بدانید که آب‌وهوای بالی کمی پیش‌بینی‌ناپذیر است و هر روز ممکن است ناغافل باران ببارد. ازطرفی فصول بارانی بالی هم شوخی نیستند و داشتن یک پالتو ضدآب بارانی در این فصول ضروری است. علاوه‌ بر آن، می‌توانید به‌جای خریدن یا بردن پالتو بارانی از بالی پانچوهای ضدآبی کرایه کنید که بیشتر از پالتو شما را خشک نگه می‌دارند.
 • یک ژاکت پشمی: فقط آب‌وهوا نیست، بلکه گاهی اوقات تهویه بسیار سرد واگن‌های تراموا یا اتوبوس در بالی شما را مجبور می‌کند از ژاکت پشمی‌تان استفاده کنید.
 • لباس ورزشی: اگر قصد دارید تمرینات ورزشی مانند یوگا در بالی انجام دهید بهتر است لباس ورزشی خودتان را به‌همراه داشته باشید.
 • لباس شنا: بالی شهری با آب‌وهوای استوایی و پر از سواحل و دریاچه و استخرهای فوق‌العاده برای شنا است. به‌همین‌خاطر بهتر است حتما لباس شنای خودتان را در هنگام سفر به بالی همراه داشته باشید.

چه چیز هایی را باید برای اقامت در هاستل های بالی همراه خود داشته باشید؟

اگر در هنگام سفر به بالی قصد دارید در هتل اقامت کنید، می‌توانید این بخش از مقاله را نخوانید. اما چنانچه مایلید به‌جای هتل در هاستل اقامت کنید چند نکته تخصصی هستند که دانستن آن‌ها برای شما خالی از لطف نخواهد بود.

سفر به بالی

 • یک جفت دمپایی‌ لاانگشتی: بله، قبلا هم به داشتن این دمپایی راحتی اشاره کرده بودیم. اما بهتر است در این قسمت هم باز تاکید کنیم که همراه داشتن یک‌جفت دمپایی‌لاانگشتی در هنگام سفر به جزایر بالی ضروری است. مخصوصا اگربرنامه ماندن در یک هاستل را دارید. چراکه معمولا کف سرویس‌های هاستل‌های بالی سُر هستند و خطر لیز خوردن وجود دارد. هچنین ممکن است خود هاستل دمپایی نداشته باشد که بخواهد در اختیار شما قرار دهد.
 • حوله مسافرتی: بسیاری از هاستل های امروزی حوله‌های رایگان دراختیار مسافران قرار نمی‌دهند. به‌همین‌دلیل بهتر است برای جلوگیری از زیاد شدن هزینه کرایه هاستل، حوله شخصی‌تان را همراه خود داشته باشید. مزیت دیگر همراه داشتن حوله شخصی آن است که می‌توانید آن را بیرون از هاستل، مثلا در ساحل هم استفاده کنید. یک حوله نسبتا کوچک جای زیادی از کوله شما را اشغال نمی‌کند و درعوض می‌تواند در شرایط بسیاری به کمک شما بیاید.
 • چشم‌بند: استفاده از یک چشم‌بند مناسب کم‌ترین فشار را به چشم شما وارد می‌کند و در عوض از وارد شدن نور به چشم‌ها جلوگیری می‌نماید. همراه داشتن چشم‌بند مخصوصا در هنگام اقامت در هاستل، راهکاری بسیار مناسب برای خوابیدن در شرایطی است که هم‌اتاقی‌هایتان دیرتر از شما می‌خوابند یا به‌هرصورت ما هستید که خسته‌اید و قصد دارید زود بخوابید.
 • گوشگیر یا هدفون نویزگیر: مانند چشم‌بند، استفاده کردن از گوشگیر و هدفون نویزگیر می‌تواند به شما در داشتن خوابی راحت، به دور از هیاهوی هم‌اتاقی‌ها کمک کند.

 چه لوازم آرایشی با خود به بالی ببریم؟

داروخانه‌ها و فروشگاه‌های لوازم‌ آرایشی در بالی بیشتر اجناسی را که مدنظرتان است را دارند، اما در زیر به برخی از ضروری‌ترین لوازم آرایشی و بهداشتی که بهتر است همراه خود به بالی ببرید اشاره خواهیم کرد:

سفر به بالی

 • شوینده دست: اگر در هنگام سفر به بالی از مسیرها و جاده‌های فرعی زیاد عبور کنید، احتمالا با رستوران‌ها و غذاخوری‌های چندان باکیفیت و تمیزی مواجه نخواهید شد! به‌همین‌دلیل همراه داشتن یک مایع‌شوینده دست سریعا می‌تواند به کمک شما بیاید.
 • دستمال‌کاغذی: درست مانند مورد بالا سرویس‌های بهداشتی عمومی بالی در خیلی از موارد ممکن است دستمال‌توالت نداشته باشند (یا شاید حتی مجبور شوید از توالت‌های صحرایی استفاده کنید). به همین دلیل داشتن چند رول یا بسته آسان‌حمل دستمال‌کاغذی قطعا ضروری است.
 • شامپوی شخصی: چنانچه از شامپو خاصی استفاده می‌کنید یا همیشه شامپوهای برند مشخصی را مصرف می‌کنید بهتر است شامپوتان را همراه خود به بالی ببرید. چون ممکن است نتوانید آن را به‌آسانی در آن‌جا پیدا کنید.
 • کرم ضدآفتاب: جزایر بالی به شدت آفتابی هستند، حتی در فصول بارانی. به‌همین‌دلیل کرم ضدآفتاب یکی از حیاتی‌ترین ابزاری است که در دسترس شما قرار خواهد داشت. استفاده کردن از کرم ضدآفتاب حتی در روزهای ابری هم توصیه می‌شود، چراکه اشعه آفتاب بالی به قدری قوی است که تاثیر مخربش را حتی از پشت ابرهای ضخیم آسمان بالی هم روی پوست می‌گذارد. اگر پوست حساسی دارید، هرگز به همراه داشتن کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید.

لوازم ایمنی که باید همراه خود به بالی ببرید

بالی شهری کاملا ایمن است، حتی با وجود ترس فراگیر از فوران آتشفانی که سال گذشته فضای مجازی را پر کرده بود. اگر در منطقه ممنوعه نباشید که ۱۲ کیلومترمربع وسعت دارد (یعنی بخشی بسیار کوچک از بالی)، با هیچ مشکلی در این منطقه روبه‌رو نخواهید شد.

جدای از نگرانی‌های مربوط به بلایای طبیعی، به‌هرصورت هر گردشگری باید تلاش کند تا بتواند سفری ایمن از هر‌ نظر را پشت‌سر بگذارد. در‌ این‌ راستا در زیر به نکات و البته لوازم ایمنی لازم برای تجربه کردن سفری راحت به بالی اشاره می‌کنیم.

سفر به بالی

 • قفل‌های رمزدار: شاید باور نکنید، اما هنگامی که به بالی سفر می‌کنید، یکی از اولین و بزرگ‌ترین خطراتی که مخصوصا در هاستل‌ها شما را تهدید می‌کند، احتمال به‌سرقت‌رفتن وسایلتان توسط سایر گردشگران همراه شماست! با رعایت نکات مهمی همچون استفاده از قفل‌های ایمن و رمزدار و مراقبت از وسایل گران‌قیمت، سفری بی‌دردسر را برای خود رقم بزنید.
 • کوله‌پشتی مقاوم : هرچند آمار جیب‌بری در بالی کمتر از سایر کشورهای جنوب‌شرقی آسیا است، اما همچنان خطر آن وجود دارد. مطمئن باشید استفاده از کیف‌کمری کمکی به شما نخواهد کرد چراکه سارقان به خوبی راه دستبرد زدن به آن‌ها را بلد هستند. در این شرایط بهتر است کیف پولتان را در یک کوله‌پشتی قفل‌دار محکم که به راحتی با ابزار تیز پاره نمی‌شود جای دهید.

لوازم الکترونیکی که باید همراه خود به بالی ببرید

هیچ ابزار الکترونیکی خاصی و مشخصی وجود ندارد که بخواهیم بردنش به بالی را به شما توصیه کنیم. هروسیله‌ای که با آن راحت هستید را به بالی ببرید. اگر خیلی اهل شبکه‌های‌اجتماعی هستید و مدام پست‌های وقایع‌نگاری مربوط به سفرتان را در این شبکه‌ها به اشتراک می گذارید، پس همراه‌ داشتن برخی از لوازم الکترونیکی برای شما ضروری است. ازجمله لپتاپ، دوربین سبک، گوشی هوشمند، دوربین گوپرو و لوازم دیگر. از آنجایی که لوازم الکترونیکی معمولا گران‌قیمت هستند، بهتر است اگر در یک هاستل اقامت می‌کنید حتما آن‌ها را در یک کمد قفل‌دار ایمن قرار دهید.

لوازم الکترونیکی که می‌توانید در هنگام سفر به بالی همراه خود داشته باشید عبارتند از:

 • لپتاپ(درصورت لزوم): اگر لپتاپ سبکی مانند اپل اِیر دارید، بردنش به بالی دردسر وزنی چندانی برای شما نخواهد داشت. هرچند برخی مردم هستند که ترجیح می‌دهند به جای لپتاپ از تبلت در سفرشان استفاده کنند.
 • دوربین‌های مسافرتی: همراه داشتن دوربین‌های مسافرتی سبک می‌تواند باعث ثبت لحظات خوشی شود که در سفر به بالی تجربه می‌کنید. هرچند خیلی‌ها ترجیح می دهند از دوربین گوشی‌هایشان برای این منظور استفاده کنند، اما استفاده از دوربین چیز دیگری است. مخصوصاً دوربین‌های بسیار سبک و مقاومی مانند گوپرو که در نسخه‌های جدید ضدآب و ضد‌ضربه هستند و به‌راحتی روی هرچیزی نصب می‌شوند.
 • شارژر قابل‌حمل: اگر درطول سفر زیاد از لوازم الکترونیکی خود استفاده می‌کنید ممکن‌است با مشکل کمبود شارژ باتری زیاد مواجه شوید. به‌همین‌دلیل بهتر است یک پاوربانک همیشه در جایی از کوله خود داشته باشید تا در مواقع نیاز به مشکل حادی برنخورید.
 • آداپتور پریز: پریزهای‌ برق بالی شبیه پریزهای اروپایی هستند. به‌همین‌دلیل بهتر است یک تبدیل مناسب دوشاخه‌برق همراه خود داشته باشید تا درآنجا به مشکل برنخورید.

تجربه شما از سفر به بالی

خیلی دوست داریم که راهنمای سفر به بالی که نوشته‌ایم، در این سفر کار شما را آسان‌تر کند. اگر فکر می‌کنید مواردی وجود دارد که ما یادمان رفته، حتما در بخش نظرات به ما یادآوری کنید تا اضافه کنیم.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.