هزینه سفر به هند

هزینه سفر به هند را با هم تخمین بزنیم

اگر عاشق تماشای تنوع، رنگ، بوی ادویه و بالیوود هستید، حتما مسافرت به هند یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین سفرهای خارجی برای شما خواهد بود. هند کشور ۷۲ ملت است؛ تنوع فرهنگ‌ها و مذاهب، پوشش رنگارنگ مردم، طبیعت زیبا و آثار تاریخی فراوان این کشور را برای بسیاری از افراد خواستنی کرده است. در صورتی که شما هم دلتان می‌خواهد به این کشور سفر کنید، بد نیست از هزینه سفر به هند خبر داشته باشید. بلیط سفر به هند، هزینه اقامت در هتل، غذا و خورد و خوراک و در نهایت ورودیه مکان های دیدنی، از جمله مواردی است که هزینه این سفر را تشکیل می‌دهند. در این مقاله علی بابا همراه ما باشید تا با جزئیات این هزینه‌ها آشنا شوید.

اگرچه محاسبه این هزینه‌ها برای سفر طبیعی و عادی است اما در صورتی که کارهای سفر را به عهده تور هند بگذارید، از دردسرهای سفر و هزینه‌ها راحت خواهید شد.

واحد پول هند

سفر به هند

واحد پول هند روپیه است. در حال حاضر (پاییز ۹۸) قیمت هر واحد روپیه هندوستان حدودا ۶۰ تومان است. اما برای اینکه، اطلاع دقیق‌تری از این نرخ داشته باشید، بد نیست از برابری آن با دلار خبر داشته باشید. بر اساس اعداد و ارقام بازارها، هر روپیه هند معادل ۰.۰۱۴ یک دلار است. هر روپیه از ۱۰۰ پیسه تشکیل شده است.

ویزا و عوارض خروج برای مسافرت به هند

اگر قصد سفر خارجی دارید، قبل از هر کار باید پاسپورت داشته باشید، مهم نیست که دور می‌روید یا نزدیک، اما داشتن این مدرک هویتی ضروری است. علاوه بر تمام مدارکی که برای تهیه پاسپورت باید تحویل دهید، حدود ۱۴۰ هزار تومان هم باید برای دریافت آن هزینه کنید. (این نرخ مربوط به سال ۹۸ است.)

پس از تهیه پاسپورت، یا تمدید آن، باید به سراغ ویزا بروید. برای سفر تفریحی به هند، طبیعتا باید ویزای توریستی دریافت کنید. علاوه بر تمام مدارکی که باید برای دریافت ویزا آماده کنید، باید هزینه‌ای حدود ۷۵۰ هزار تومان بپردازید. اما اگر نمی‌خواهید خودتان را درگیر کارهای اداری و رفت و آمدها به کنسولگری کنید تا ویزا بگیرید، می‌توانید ویزای الکترونیکی دریافت کنید. هزینه ویزای الکترونیک هند ۱۴۰ دلار است (بر اساس قیمت دلار در پاییز ۹۸ این هزینه حدود ۱۶۰ هزار تومان خواهد شد). ویزا الکترونیک هند را در فرودگاه دریافت خواهید کرد.

عوارض خروج از کشور برای بار اول ۲۲۰ هزار تومان است. برای بار دوم که می‌خواهید از کشور خارج شوید، باید ۳۳۰ هزار تومان و برای بار چهارم ۴۴۰ هزار تومان بپردازید.

هزینه تور هند

تور هند

برای اینکه سفری راحت و بی‌دردسر داشته باشید، تور سفر به هند گزینه بسیار خوبی است. زمانی که تور را برای هند می‌خرید، انجام اموری نظیر خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل، تهیه ویزا، بیمه مسافرتی و… بر عهده تور است. علاوه بر این، تورها به دلیل خریدهای عمده از تخفیف‌های مختلف در خرید بلیط و رزرو هتل برخوردارند. بنابراین هزینه سفر با تور به هند مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد شد.

 

تور هند عمدتا شامل سفر به شهرهای دهلی، آگرا و جیپور می‌شوند. (دهلی با داشتن دیدنی های فراوان، از پرطرفدارترین شهرهای هند است.) هزینه سفر به هند با تور به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به نوع پرواز، کیفیت هتل در شهرهای مختلف، مدت اقامت و… بستگی دارد. قیمت تور هند به سه شهر یادشده، حدود ۶ میلیون و ۲۰۰ تا ۸ میلیون تومان است. البته تورهای هند را با قیمت‌های کمتر و بیشتر هم پیدا خواهید کرد. مثلا طبیعی است که قیمت تور در بهترین زمان سفر به هند بیشتر از سایر زمان‌ها خواهد بود.

اگر خواهان تور هند ارزان هستید، حواستان را حسابی جمع کنید. گاهی اوقات برخی تورها قیمت‌های بسیار پایین و وسوسه‌کننده‌ای را پیشنهاد می‌دهند اما امکاناتشان برای مسافران بسیار ضعیف و غیرقابل قبول است.

هزینه پرواز به هند

پرواز به هند

اگر تصمیم به سفر به هند بدون تور گرفته‌اید، باید خودتان کارهای سفر را انجام دهید. نخستین گام در این مسیر خرید بلیط سفر به هند است. بسیاری از ایرلاین‌های معتبر جهان، پرواز به هند را انجام می‌دهند. از جمله این ایرلاین‌ها می‌توان به امارات، قطر ایرویز، ترکیش ایرلاینز و… اشاره کرد. قیمت بلیط سفر به هند از حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و به بیش از ۸ میلیون تومان می‌رسد. (پاییز ۹۸)

در صورتی که برای سفر از تور استفاده نمی‌کنید، راهنمای سفر به هند را به دقت مطالعه کنید و از آن اطلاعات کسب کنید.

 

هزینه رزرو هتل در هند

سفر ارزان به هند

گزینه بعدی برای محاسبه هزینه سفر به هند، هزینه اقامت و هتل است. از آنجایی که گردشگران در مسافرت به هند بیشتر به سراغ شهرهای دهلی، آگرا و جیپور می‌روند، ما هم هزینه اقامت را در این سه شهر بررسی می‌کنیم. (هزینه اقامت در هتل‌ها مطابق با قیمت‌ها در پاییز ۹۸ است)

 

هزینه هتل در دهلی

اگر به دنبال سفر ارزان به هند هستید، باید به هتل‌های ۲ یا ۳ ستاره اکتفا کنید؛ هزینه یک شب اقامت در اتاق دوتخته هتلی ۲ ستاره در دهلی حدود ۱۵۰ هزار تومان است. اما اگر امکانات بیشتری برای اقامت‌تان می‌خواهید به سراغ هتل های ۴ ستاره دهلی بروید. حداقل هزینه برای یک شب اقامت در هتلی ۴ ستاره در این شهر از حدود ۴۴۰ هزار تومان شروع می‌شود و به بیش از ۲ و نیم میلیون تومان می‌رسد. اما اگر خواهان اقامتی لوکس هستید، هتل های ۵ ستاره دهلی در انتظار شما هستند. هزینه هر شب اقامت در این هتل ها حداقل ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است. البته این قیمت در هتل‌های بهتر و لوکس‌تر بیش از ۴ میلیون تومان خواهد بود.

هزینه هتل در آگرا

آگرا همان شهری است که تاج‌محل معروف در آن واقع شده است. برای اقامت در یک هتل ۳ ستاره در آگرا برای هر شب حداقل باید ۱۵۰ هزار تومان هزینه کنید. البته اگر هتل‌های ۳ ستاره بهتری هستید ممکن است هزینه‌تان برای هر شب به حدود ۱ میلیون تومان هم برسد. هزینه هر شب اقامت در هتل های ۴ ستاره آگرا از حدود ۷۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و به حدود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌رسد. اما اگر می‌خواهید در هتلی ۵ ستاره در آگرا اقامت کنید، حداقل باید برای هر شب ۱ میلیون تومان کنار بگذارید.

هزینه هتل در جیپور

در جیپور حداقل هزینه اقامت در یک هتل ۳ ستاره حدود ۳۰۰ هزار تومان برای هر شب است. این هزینه برای هتل ۴ ستاره به حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان می‌رسد. و برای هر شب اقامت در یک هتل ۵ ستاره در جیپور حداقل با ۱ میلیون تومان هزینه کنید.

هزینه غذا در هند

تور هند ارزان

خیلی از ما با شنیدن اسم هند، یاد غذاهای تند و تیز و پرادویه این کشور می‌افتیم. انواع غذاها، پیش‌غذاها و دسرهای هندی، حسابی دل گردشگران را به دست می‌آورند. در شهرهای مختلف هند، رستوران فراوان است. حال شمایید که باید از بین آنها انتخاب کنید. (قیمت‌ها مربوط به پاییز ۹۸ است.)

رستوران های لوکس

اگر دلتان می‌خواهد غذاهای خوشمزه هندی را در فضایی زیبا و لوکس و با وجود خدمه‌ای مودب و خوش‌برخورد، میل کنید، باید به سراغ رستوران‌های لوکس بروید. در این رستوران‌ها علاوه بر غذاهای خوشمزه، انواع نان‌های گرم محلی هم برای شما سرو می‌شود. هزینه هر وعده غذا در رستوران‌های لوکس هند بین ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ روپیه است. (بین ۶۰ تا ۱۵۰ هزار تومان)

رستوران های متوسط

خب احتمالا نمی‌خواهید تمام وعده‌های غذایی را در رستوران‌های مجلل بخورید. بنابراین بد نیست گاهی هم به سراغ رستوران‌های متوسط بروید تا هزینه سفر به هند شما چندان زیاد نشود. رستوران‌های متوسط هند هم غذاهای خوشمزه‌ای تدارک می‌بینند. در واقع بیشتر غذاهای هندی خوشمزه و لذیذ است حتی اگر رستورانش چندان هم لوکس نباشد. هزینه هر وعده غذا در رستوران‌های متوسط هند ۲۵۰ تا ۴۰۰ روپیه است. (بین ۱۵ تا ۲۴ هزار تومان).

رستوران های ارزان

برای کمتر شدن هزینه سفر هند خود می‌توانید در رستوران‌های ارزان غذا بخورید. هزینه هر وعده غذا در این رستوران‌ها بین ۸۰ تا ۱۵۰ روپیه است. (۴۸۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان). ارزان بودن غذا در این رستوران‌ها به معنای بد بودنشان نیست. از یک سو غذا در هند کلا چندان گران نیست؛ از طرف دیگر این قیمت‌های ارزان را در رستوران‌های محلی پیدا می‌کنید، رستوران‌هایی که کمتر در مسیر گردشگران قرار دارند.

هزینه مکان های دیدنی

بهترین زمان سفر به هند

هندی‌ها هم مثل ما رسم خاصی در هزینه مکان‌های دیدنی دارند. در هند هم گردشگران خارجی بیشتر از خود هندی‌ها باید برای ورودیه مکان‌های گردشگری هزینه کنند. در ادامه به هزینه ورودیه برخی از این مکان‌ها برای گردشگران خارجی اشاره می‌شود.

تاج محل: ۱۱۰۰ روپیه (۶۶ هزار تومان)

قلعه سرخ دهلی: ۲۵۰ روپیه (۱۵ هزار تومان)

قلعه باندی: ۱۵۰ روپیه (۹ هزار تومان)

قلعه رایگاد بمبئی: ۳۰۰ روپیه (۱۸ هزار تومان)

معبد ویروپاکشا هامپی: ۵۰۰۰ روپیه (۳۰ هزار تومان)

گفتنی است بازدید از بسیاری از مکان‌های گردشگری هند رایگان است.

هزینه حمل و نقل در هند

سفر به هند

یکی دیگر از مواد مهم هزینه سفر هند، هزینه حمل و نقل در شهر است. طبیعی است که در هند هم مثل سایر شهرها، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی اقتصادی‌تر است. البته گزینه‌ها در هند فراوان است. در ادامه با این هزینه‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

اتوبوس: برای جابه‌جایی در شهرهای هند می‌توانید اتوبوس سوار شوید؛ هزینه استفاده از اتوبوس ۸ روپیه است. (۴۸۰ تومان)

مترو و منوریل: مترو و منوریل‌های هند شرایط بهتر و مطلوب‌تری دارند. به همین نسبت هزینه‌شان هم بیشتر است. ۱۰ تا ۴۵ روپیه هزینه سوار مترو و منوریل شدن است. (۶۰۰ تا ۲۷۰۰ تومان)

ریکشا: ریکشا از آن وسایل نقلیه‌ای است که مشابهش را در کمتر جایی می‌توانید بیابید. احتمالا ریکشا را در فیلم‌های هندی دیده‌اید، سه چرخه‌ای که پشتش یک اتاقک وصل است و برای یکی دو نفر جا دارد. هزینه ریکشاسواری در حدود ۱۵ تا ۲۰ روپیه است. (۹۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان)

تاکسی: تاکسی سواری هزینه بیشتری از سایر وسایل حمل و نقل در هند دارد. هر چه هم تاکسی شیک‌تر باشد، کرایه‌اش بیشتر است. راننده‌ها که متوجه می‌شوند شما خارجی هستید، احتمالا هزینه بیشتری از شما مطالبه می‌کنند. بنابراین پیش از سوار شدن هزینه تاکسی را با راننده هماهنگ کنید.

هزینه خرید در هند

سفر ارزان به هند

بازارهای هند رنگارنگ و بسیار جذاب هستند. انواع لباس‌های زیبا و رنگی و همچنین زیورآلات زنانه، زرق و برق فوق‌العاده‌ای به این بازارها داده‌اند. اگر قصد خرید دارید، هند جای مناسبی است. هزینه لباس، زیورآلات و وسایل تزئینی در هند تقریبا ۱۰ تا ۲۰ درصد ارزان‌تر از ایران است. بنابراین در سفرتان به این کشور زمانی را به منظور خرید برای خودتان و خرید سوغات هند اختصاص دهید.

البته حواستان باشد که انقدر خرید نروید که هزینه سفر به هند شما سر به فلک بگذارد.

هزینه تلفن در هند

در هند چندین اپراتور فعال وجود دارند که می‌توانید از هر یک از آنها سیم کارت بخرید و تماس برقرار کنید. برای هر دقیقه مکالمه داخلی در هند با این اپراتورها باید ۵۵ تومان بپردازید.

هزینه سفر به هند در یک کلام

هزینه سفر به هند

هزینه سفر به هند به علائق و شرایط شما بستگی دارد. هر چه به خود راحت‌تر بگیرید و به دنبال خدمات و کالاهای ارزان نباشید، طبیعتا باید بیشتر هزینه کنید. اما اگر کمی بیشتر به خود سخت بگیرید و حواستان به خرج‌ها و هزینه‌هایتان باشد، کمتر باید پول خرج کنید. در ادامه با سه سبک مختلف مسافرت به هند، سه سطح هزینه‌ای متفاوت را برای شما بیان می‌کنیم.

سفر کم هزینه به هند

اگر تور هند ارزان پیدا کنید، در کمترین حالت ممکن هزینه سفر به هند شما (سفری ۷ روزه) حداقل ۶ میلیون تومان خواهد شد. این در صورتی است که تنها یک وعده غذایی را در رستوران بخورید، زیاد خرید نروید و بیشتر از اتوبوس برای گردش در شهر استفاده کنید.

سفر متوسط به هند

برای یک سفر متوسط به هند باید در حدود ۸ میلیون تومان هزینه کنید. در این سفر ۷ تا ۸ روزه، شما از اقامت در هتلی مناسب لذت خواهید برد. به رستوران‌های متوسط و حتی لوکس می‌روید و در بازارها هم به اندازه معقول خرید می‌کنید.

سفر گران به هند

خب طبیعی است که در یک سفر گران به هند، هر قدر که دلتان بخواهد می‌توانید هزینه کنید. این سفر که هزینه آن از حدود ۹ میلیون تومان شروع می‌شود، امکان اقامت در یک هتل شیک را برای شما فراهم می‌کند. ضمنا به رستوران‌های مجلل می‌روید و هر قدر خواستید خرید می‌کنید.

با این اوصاف شما هستید که از بین گزینه‌های بالا دست به انتخاب می‌زنید. شما می‌توانید سفری رویایی و لاکچری به هند داشته باشید یا به جای آن، هزینه‌ها را کمتر و تعداد سفرهایتان را بیشتر کنید. آنچه اهمیت دارد این است که در صورت هر یک از این انتخاب‌ها، واقعا به شما خوش بگذرد و از سفر هند لذت ببرید.

 

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

  1. پناه می‌گوید

    سلام وقتتون بخیر من ۱۹ سالمه میتونم سفر کنم به هند و هزینش در حال حاضر چقدر است؟