جاهای دیدنی فرانکفورت

جاهای دیدنی فرانکفورت

جلوه‌ای از آمریکا را در آلمان ببینید

فرانکفورت شهری قدیمی است که روی رودخانه اصلی (River Main) قرار گرفته و به همین دلیل نام کامل این شهر Frankfurt am Main است. این شهر از زمان‌های گذشته مرکزی تجاری و اقتصادی مهمی در آلمان بوده است. بخش‌های چشم‌گیری از فرانکفورت آلمان با داشتن ساختمان‌های مرتفع در محل‌های اقتصادی خود، جلوه‌ای از آمریکای شمالی را به نمایش می‌گذارد به همین دلیل گاهی این شهر را با نام‌ها مستعار Mainhattan و Chicago on Main می‌نامند.

فرانکفورت مدت‌هاست که مرکز مهمی برای فعالیت‌های فرهنگی و گردشگری شده است و همچنین جزو شهرهای برتر و مناسب برای زندگی و انجام فعالیت‌های اقتصادی است. رویداد‌های فرهنگی مهم جهان مثل نمایشگاه کتاب فرانکفورت و مجتمع نمایشگاهی تجاری فرانکفورت از جمله دلایل برتر شناخته شدن فرانکفورت آلمان هستند.

دیدنی های فرانکفورت

فرانکفورت به دلیل داشتن موزه‌های زیبای هنر، علم و تاریخ هم مشهور است. هم‌چنین این شهر، مکان مناسبی برای گشت و گذار و پیاده‌روی است. یکی از تورهای پیاده‌روی مشهور فرانکفورت، عبور از روی رودخانه ماین از طریق پل پیاده‌روی Eiserner Steg است که در سال ۱۹۱۱ احداث شده است. این پل ارتباط بین زاکسن هاوزن (Sachsenhausen) و مرکز شهر را برقرار می‌کند.

اگر با خواندن این مقدمه علاقه‌مند شدید با جاهای دیدنی فرانکفورت بیشتر آشنا شوید این مطلب را از دست ندهید.

۱. رومربرگ؛ مرکز شهر قدیمی فرانکفورت

به دور از سازه‌های بلند و مرتفع، در قلب شهر قدیمی فرانکفورت یا آلتشاد (Altstadt)، میدان رومربرگ با شکل مربعی نامنظم و فواره عدالت (Gerechtigkeitsbrunnen) قرار دارد است. در بخش‌های مختلف رومربرگ، خیابان‌های سنگ‌فرش شده، ساختمان‌های چوبی و جزییات تاریخی مخلتفی را خواهید دید. البته همه آنها بازسازی هستند، چون در طول جنگ جهانی اول و دوم، بسیاری از بخش‌های فرانکفورت قدیمی نابود شد. این میدان یکی از زیباترین میدان‌های عمومی و از جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان است؛ که در عین زیبایی، محل قرارگیری جاذبه‌های گردشگری و اماکن تفریحی زیادی در مرکز شهر قدیمی است. این میدان تاریخی قبلاً مکانی برای اولین نمایشگاه‌های تجاری فرانکفورت در قرن سیزدهم بود. امروز هنوز هم میزبان بازار تاریخی کریسمس است.

رومربرگ؛ مرکز شهر قدیمی فرانکفورت

از نکات جالب توجه در این محل وجود مغازه‌های روباز، Römer و ۱۱ ساختمان کنار هم که تالار قدیمی شهر قرون وسطایی (Altes Rathaus) را تشکیل داده‌اند، است.

سالن شهر جدید (Neues Rathaus) ساخته شده در سال ۱۹۰۸، کلیسای گوتیک قرن چهاردهمی سنت لئونارد؛ و کلیسای سنت نیکلاس و ناقوس معروف آن از جاذبه‌های دیگر در محدوده رومربرگ هستند.

موزه تاریخی فرانکفورت همراه با مجموعه‌های دیدنی خود هم یکی از مناطق دیدنی فرانکفورت در رومربرگ است. این موزه که در سال ۱۸۷۸ تاسیس شده مجموعه‌ای غنی از قرون وسطی تا مدرن را در خود جای داده و طراحی معماری ساختمان سنتی آن به سبک Ostzeile است.

خانه تاریخی ورتایم

یکی از جاذبه های گردشگری فرانکفورت خانه تاریخی ورتایم (Haus Wertheym) تنها بنای قدیمی در بخش قدیمی فرانکفورت است که از حملات هوایی سال ۱۹۴۴ جان سالم به در برده است و اکنون به عنوان رستوران استفاده می‌شود.

وب سایت رومربرگ:

https://www.frankfurt-tourismus.de/Media/Attraktionen/Bauwerke/Roemerberg-Ostzeile

۲. کلیسای جامع فرانکفورت

کلیسای جامع فرانکفورت با نام کامل، کلیسای جامع سنت بارتولومائوس (Dom St. Bartholomäus) از سنگ‌های قرمز به سبک گوتیک، بین قرن سیزدهم و پانزدهم میلادی ساخته شده است. این کلیسای جامع با یک برج ۹۵ متری هنوز هم مانند یک آسمان خراش در شهر خودنمایی می‌کند. برای رسیدن به بالای برج باید ۳۲۸ پله را طی کنید.

خرید بلیط هواپیما آمریکا را می توانید از سایت علی بابا انجام دهید.

تعداد معدودی از کلیساهای آلمان به عنوان کلیسای جامع امپراطور معرفی می‌شود ولی این کلیسا از سال ۱۵۶۲ تا ۱۷۹۲به عنوان کلیسای منتخب برای تاج‌گذاری امپراطورها انتخاب شد.

کلیسای جامع فرانکفورت - جاهای دیدنی فرانکفورت

در پایین برج، صلیبی با شکوه ساخته شده توسط Hans Backoffen در سال ۱۵۰۹ خودنمایی می‌کند. از دیگر جاهای دیدنی فرانکفورت در این کلیسا، قبر پادشاه گونتر فون شوارتزبورگ است. این پادشاه در سال ۱۳۴۹ میلادی در فرانکفورت گذشته بود. همچنین تعداد زیادی محراب بنا شده از قرن‌های ۱۵ و ۱۶ میلادی و بسیاری آثار باستانی دیگر در کلیسای جامع فرانکفورت قرار دارند که مورد علاقه گردشگران هستند.

۳. هاوپ واخه

میدان هاوپ واخه (Hauptwache) در وسط شهر و در یکی از شلوغ‌ترین مناطق عابر پیاده فرانکفورت واقع شده است. معنی کلمه هاوپ واخه «نگهبان اصلی» است این محل به دلیل ترکیبی بودن بناهای تاریخی زیبا و سازه‌های مدرن تبدیل به یکی از مناطق دیدنی فرانکفورت شده است.

قابل توجه‌ترین ساختمان در هاوپ واخه خانه نگهبان قدیمی باروک است که احتمالا نام این میدان تاکیدی بر آن دارد. این میدان در سال ۱۷۳۰ ساخته شد و زمانی محل زندان فرانکفورت و بعدها محل ایستگاه پلیس فرانکفورت بود.

هاوپ واخه - جاهای دیدنی فرانکفورت

میدان هاوپ واخه از مناطق اصلی خرید در فرانکفورت است. یک مرکز خرید بزرگ زیرزمینی میدان را تبدیل به یکی از جاذبه گردشگری فرانکفورت آلمان کرده است. همچنین این میدان محل تلاقی خیابان‌های تجاری فرانکفورت است. خیابان زایل (Zeil) در سمت شرق محل بسیار دوست داشتنی برای پیاده‌روی و خیابان کایزاشتراس (Kaiserstraße) با مکان‌های تفریحی بیشماری که دارد، در جنوب غربی آن قرار گرفته‌اند.

هاوپ واخه ایستگاه اصلی قطار شهری است که در سال ۱۸۸۸ ساخته شده و یکی از بزرگ‌ترین ایستگاه‌های قطار در اروپا است.

۴. خانه قدیمی اپرا

خانه اپرای قدیمی (Alte Oper) در قلب میدان اپرای فرانکفورت (Opernplatz) واقع شده و در سال ۱۸۸۰ به سبک رنسانس ایتالیایی ساخته شد. در زمان جنگ جهانی دوم تخریب شد، در سال ۱۹۸۱ به عنوان یکی از مهم‌ترین مکان‌های برگزاری کنسرت در فرانکفورت بازسازی و دوباره بازگشایی شد.

خانه قدیمی اپرا - دیدنی های فرانکفورت

ساختار جدید دارای یک سالن کنسرت با تابلو فوق‌العاده مدرن است. البته در این مکان دیگر اپرای اجرا نمی‌شود اما کنسرت‌هایی شامل جاز، ارکسترهای سمفونیک، فیلارمونیک مجلسی، پیانو‌ها و نوازندگی‌های دیگر برگزار می‌شوند.

۵. قبرستان قدیمی یهودیان فرانکفورت

قبرستان قدیمی یهودیان (Old Jewish Cemeteries) از جاهای دیدنی فرانکفورت است که قدمت آن به قرون وسطی برمی‌گردد. حدود یک سوم از سنگ قبرهای اصلی گورستان، از قرن سیزدهم تا ۱۸۲۸ قدمت دارد و از تخریب نازی هم جان سالم به در برده‌اند. البته بسیاری از این سنگ قبرها به همه طرف خمیده شده‌اند که اثرات بمباران جنگ جهانی دوم را نمایش می‌دهد.

قبرستان قدیمی یهودیان فرانکفورت

در سال ۱۹۹۶ یک دیوار قبرستان به عنوان ادای احترام به یهودیان این شهر به یادبود تبدیل شد. روی این دیوار مکعب‌هایی قرار دارند که نام ۱۱۰۰۰ یهودی فرانکفورت که در هولوکاست درگذشتن، بر آنها حک شده است. بازدیدکنندگان سنگریزه‌ها را بر بالای این مکعب‌ها قرار می‌دهند تا مطابق با آیین یهود، نشان دهند که هنوز به یاد آنها هستند.

۶. ساختمان IG Farben

ساختمان IG Farben از جاهای دیدنی فرانکفورت با ظاهری زیبا ولی گذشته‌ای وحشتناک است. این ساختمان سنگ مرمری با باغ‌های جذاب، در اواخر سال ۱۹۲۰ ساخته شد تا محل بزرگ‌ترین شرکت شیمیایی جهان به نام Interessengemeinschaft Farbenindustrie باشد.

ساختمان IG Farben - جاهای دیدنی فرانکفورت

این شرکت در طول جنگ جهانی دوم، همان گازی را تولید می‌کرد که نازی‌ها با آن به نسل‌کشی یهودیان می‌پرداختند. این بنا امروزه به دانشگاه گوته تبدیل شده است ولی برای بازدید عموم هم در دسترس قرار دارد. بنای ساختمان از لحاظ معماری جالب توجه است.

۷. برج اشنهایمر

برج اشنهایمر (Eschenheimer Turm) در اوایل دهه ۱۴۰۰ ساخته شده است و بهترین یادگاری از دیوارهای شهر قدیمی فرانکفورت است. برج به عنوان یکی از جاهای دیدنی فرانکفورت با ارتفاع ۴۷ متر، بر منطقه دروازه اشنهایمر مسلط است و ابعاد آن همه گردشگران را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

برج اشنهایمر - مکان های دیدنی فرانکفورت

امروزه در این برج کافه و سالن اجتماعاتی برای استفاده علاقه‌مندان تاریخ و گردشگران طراحی شده است.

۸. برج اصلی

فرانکفورت در لیست پایدارترین شهرهای جهان از نظر مصرف انرژی قرار دارد. نمونه‌ای از این بهره‌وری انرژی را در برج اصلی (Main Tower) خواهید دید. این برج با ۲۰۰ متر ارتفاع حدود ۲۵۵۰ پنجره دارد. با باز کردن آنها هوا در کل برج جریان پیدا کرده و نیاز به سیستم تهویه را برطرف می‌کند. از دیگر جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان، مرتفع‌ترین باشگاه بدنسازی اروپاست که در این برج قرار دارد. در کمتر از یک دقیقه، آسانسور برج اصلی بازدیدکنندگان را تا طبقه ۵۶ بالا می‌برد. البته اگه دوست داشته باشید می‌توانید از ۱۱۰۰ پله بالا بروید.

برج اصلی - جاهای دیدنی فرانکفورت

اگر برای دیدن برج اصلی رفتید فقط وقت خودتان را صرف تماشای برج نکنید. از خوردن یک غذای دل‌چسب در رستوران برج همراه با دیدن مناظر زیبای فرانکفورت لذت ببرید.

۹. برج بندر غربی

برج بندر غربی (WESTHAFEN TOWER) آسمان خراش ۳۰ طبقه در فرانکفورت است که در سال ۲۰۰۴ توسط اشنایدر و شوماخر طراحی شده است. این برج اولین ساختمان بلند در بندر غربی سابق فرانکفورت است. از بالای ساختمان می‌توانید از دیدن منظره‌های افق فرانکفورت و رودخانه ماین لذت ببرید.

برج بندر غربی - دیدنی های فرانکفورت آلمان

طراحی غیرمعمول برج باعث کاهش مصرف انرژی در آن می‌شود. برج بندر غربی مانند استوانه است اما طبقه‌های شکل مربعی دارند. برای خنک کردن هوای داخل ساختمان هم از آب رودخانه ماین استفاده می‌شود.

۱۰. خیابان زایل

مشهورترین خیابان برای خرید در فرانکفورت خیابان زایل (ZEIL) است. شهرت این خیابان مربوط به دوره جدید نیست، حتی در اوایل قرن نوزدهم هم این خیابان همیشه مرکزی برای خرید بوده است.

خیابان زایل - جاهای دیدنی فرانکفورت

در خیابان زایل می‌توانید انواع فروشگاه مارک‌های پیشرو جهان مانند آدیداس، کلوین کلین، سوارفسکی، H&M و بسیاری دیگر را پیدا کنید. پس بی‌تردید خیابان زایل یکی از جاهای دیدنی فرانفورت برای عاشقان خرید است. البته جای نگرانی نیست. می‌توانید چیزهای متنوعی را با بودجه‌های مختلف را اینجا پیدا کنید.

۱۱. کلاینمارکتال

بازارها همیشه مکان مناسبی برای شناخت شهرهای هستند. کلاینمارکتال (Kleinmarkthalle) در فرانکفورت هم بازاریست که روزانه بسیاری از افراد محلی در آن خرید می‌کنند. هیچ چیز در فرانکفورت به اندازه این بازار کالاهای دو طبقه پر جنب و جوش نیست.

کلاینمارکتال - جاهای دیدنی فرانکفورت

قدمت کلاینمارکتال به عنوان یکی از جاهای دیدنی فرانکفورت به سال ۱۹۵۴ می‌رسد. این سالن با ۱۵۰۰ متر مربع مساحت ۱۵۰ غرفه دارد و بعضی از آنها بهترین غذاهای آلمان را به فروش می‌رساند. کلاینمارکتال مکان مناسبی برای امتحان کردن یک چاشنی سنتی به نام سس سبز (Frankfurter Grüne Soße) است. همین طور می‌توانید انواع کالباس، پنیر و شیرینی محلی را هم آنجا تست کنید.

۱۲. باغ پالم

یکی از جاهای دیدنی فرانکفورت آلمان واقع در Bockenheimer Landstraße، باغ زیبای پالم (Palmengarten) به وسعت ۵۴ هکتار است. این بزرگ‌ترین باغ گیاه‌شناسی آلمان در سال ۱۸۷۱ افتتاح شد و از همان زمان مورد توجه عموم قرار گرفت.

باغ پالم نمایشگاه گیاه‌شناسی دوست داشتنی در فضای باز است که می‌توانید حدود ۶۰۰۰۰ گونه گیاهی را در آن ببینید. با توجه به موقعیت جغرافیای گیاهانی که در آن وجود دارد، تعدادی گلخانه با شرایط محیطی گیاهان گرمسیری و نیمه گرمسیری در آن خواهید دید. در باغ پالم امکان پیک‌نیک، بازی کودکان و قایق‌رانی هم برای گردشگران وجود دارد.

باغ پالم - جاهای دیدنی فرانکفورت

برج مخابراتی با نام Europaturm با ارتفاع ۳۳۷ متر در نزدیکی باغ پالم قرار دارد و می‌توانید با پیاده‌روی کوتاهی به آن برسید و از بالای مناظر زیبای اطراف شهر را ببینید.

وب سایت: https://www.palmengarten.de/#/de_DE/index/index

۱۳. باغ وحش فرانکفورت

باغ وحش فرانکفورت با مساحت ۳۲ هکتار، محل زندگی ۴۵۰۰ حیوان از حداقل ۵۱۰ گونه مختلف است. این باغ وحش در سال ۱۸۵۸ تاسیس شد و دومین باغ وحش قدیمی آلمان و جاهای دیدنی فرانکفورت است.

باغ وحش فرانکفورت

بخش دریایی Exotarium آن شامل موجودات دریایی، خزندگان و تمساح‌ها است. در جنگل Borgori باغ وحش فرانکفورت انواع میمون‌ها زندگی می‌کنند. سالن پرندگان هم از دیگر جاذبه‌های باغ وحش است. حتی اگر دوست دارید در مورد موجوداتی که زندگی شبانه دارند، اطلاعات داشته باشید هم باغ وحش فرانکفورت این موقعیت را فراهم کرده است.

وب سایت: www.zoo-frankfurt.de

۱۴. موزه‌های فرانکفورت

فرانکفورت حدود ۶۰ موزه با ابعاد مختلف دارد که ۱۳ مورد آن در منطقه موزه‌ای قرار گرفته اند.

منطقه موزه فرانکفورت در ساحل جنوبی و شمالی رودخانه ماین واقع شده‌اند. که موسوم به Museumsufer یا Museum Embankment است. هر کدام از این ۱۳موزه جایگاه ویژه بین المللی دارد. موزه های این منطقه شامل:

موزه اشتیدل؛ اصلی‌ترین موزه در منطقه موزه‌ای فرانکفورت

یکی از مکانهای دیدنی در فرانکفورت قدیمی، موزه اشتیدل (Städel) یا موسسه هنری اشتیدل و گالری شهرداری است این موزه با مجموعه عالی نقاشی‌های قرن چهاردهم، از مهم‌ترین موزه‌های از این کلاس جهانی در منطقه فرانکفورت است.

موزه اشتیدل؛ اصلی‌ترین موزه در منطقه موزه‌ای فرانکفورت

در این موزه آثاری از اساتید هنری مثل رامبراد، ورمیر، کویا، مونه، دگاس، بکمن و پیکاسو را خواهید دید. آثار مدرن‌تر هم شامل آثار بیکن و بازلیتز در موزه اشتیدل وجود دارند.

وب سایت موزه اشتیدل: www.staedelmuseum.de/en

سایر موزه‌های منطقه موزه‌ای فرانکفورت

موزه اشتیدل به عنوان محور اصلی موزه‌ها در این بین درخشش خاص خود را دارد. اما سایر موزه‌ها هم بسیار دیدنی و از جاهای دیدنی فرانکفورت آلمان هستند.

موزه فرهنگ‌های جهانی (Museum der Weltkulturen) یکی از بهترین موزه‌های مردم شناسی اروپا شناخته شده است. این موزه در سال ۱۹۰۴ تاسیس شده و شامل ۶۵۰۰۰ اثر هنری به دست آمده از آسیا، آفریقا، آمریکای شمالی و جنوبی است.

موزه مجسمه‌های باستانی (Städtische Galerie Liebieghau) یکی از جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان در این مجموعه موزه‌ای است. این موزه مجموعه بزرگی از مجسمه‌های آسیایی، مصری، یونانی و رومی و همچنین مجسمه‌هایی از دوره‌های قرون وسطایی، رنسانس و باروک است.

موزه مجسمه‌های باستانی - دیدنی های فرانکفورت

موزه آیکون (Ikonen-Museum der Stadt Frankfurt am Main) یک موزه نادر است که گنجینه‌ای باارزش از هزار تصویر ارتدکس مسیحی از سراسر مناطق ارتدکس است.

یکی دیگر از دیدنی های فرانکفورت در این منطقه موزه‌ای، موزه معماری آلمان (Deutsches Architekturmuseum) است که تمرکز ویژه بر معماری دارد و بیش از ۲۰۰۰۰۰ برنامه، نقشه و ماکت معماری در آن وجود دارد.

موزه فیلم (Deutsches Filminstitut) از جاهای دیدنی فرانکفورت، نمایشگاهی از آثار برادران لومیرو تاریخ سینماست.

موزه هنرهای تجسمی (Angewandte Kunst) با بیش از ۳۰۰۰۰ آثار هنری تزیینی اروپایی و آسیایی از دیدنی های فرانکفورت در این منطقه موزه فرانکفورت است.

موزه هنرهای تجسمی فرانکفورت

و موزه باستان شناسی فرانکفورت که در یک صومعه قدیمی مستقر شده است از زمان تاسیس تا به امروز با تاریخ فرانکفورت سر و کار دارد.

وب سایت: www.museumsufer.de/portal/en

موزه یهودیان فرانکفورت

موزه یهودیان فرانکفورت در سال ۱۹۸۸ و در پنجاهمین سالگرد کریستالناخت (Kristallnacht)، زمانی که یهودیان توسط آلمانی‌ها مورد آزار و اذیت بودند، افتتاح شد. این موزه به دو بخش تقسیم می‌شود.

موزه یهودیان فرانکفورت

مجموعه اصلی آن در کاخ روچیلد (Rothschild) بر تاریخ ۹۰۰ سال زندگی و فرهنگ یهودیان در فرانکفورت متمرکز است. و بخش دوم موزه Judengasse هم به بنیان نخستین گتو‌ها یودیان در اروپا باز می‌گردد. از مناطق دیدنی فرانکفورت در موزه یهودیان، آثار باستانی و نمایشگاه‌های جالب مربوط به آن دوره است که نمای زیبایی از فرهنگ یهود را در این دوره از تاریخ اروپا به نمایش می‌گذارد. بقایای خانه‌ها و حمام‌های آیینی از جمله این دیدنی‌ها در موزه است.

قوانینی که یهودیان فرانکفورت را به گتو محدود می‌کردند در سال ۱۸۱۱ لغو شد. در سال ۲۰۱۶ کاملا بازسازی و برای نمایش عمومی عرضه شد.

وب سایت: www.juedischesmuseum.de/en/

موزه تاریخ طبیعی زنکنبرگ

از جاهای دیدنی فرانکفورت می‌توان به موزه تاریخ طبیعی زنکنبرگ (NaturmuseumSenckenberg) که در باغ فرانکفورت قرار دارد، اشاره کرد.

موزه تاریخ طبیعی زنکنبرگ

این موزه یکی از مدرن‌ترین موزه‌های تاریخ طبیعی در اروپا و دومین از این نوع موزه در آلمان است. نمونه‌های بی‌شماری از تنوع زیستی و تکامل ارگانیسم‌ها و بزرگ‌ترین نمایشگاه دایناسورها در اروپا در موزه تاریخ طبیعی زنکنبرگ قرار دارند. بزرگ‌ترین مجموعه پرندگان جهان را هم می‌توانید در این موزه ببینید. تورهای زبان انگلیسی، کارگاه‌های آموزشی و سخنرانی نیز به طور مرتب برگزار می‌شود.

وب سایت: https://museumfrankfurt.senckenberg.de/en/

خانه و موزه گوته

یوهان ولفگانگ گوته، بزرگ‌ترین نویسنده آلمان، زاده فرانکفورت بود. خانه خانوادگی او، جایی که گوته در ۲۸ اوت ۱۷۴۹ در آن متولد شد و تا سال ۱۷۶۵ در آن زندگی می‌کرد، نشان می‌دهد که خانواده نیکوکار و خدمه آنها چگونه زندگی می‌کردند. در این خانه همه جزییات را می‌توانید به خوبی ببینید. از اتاق پذیرایی زیبا و تزیین شده در طبقه اصلی گرفته تا اتاق کار گوته در آن بسیاری از آثار اولیه خود نوشته است.

خانه و موزه گوته فرانکفورت

یکی از جاهای دیدنی فرانکفورت با نام موزه گوته در کنار خانه او قرار دارد . این گالری ۱۴ اتاق دارد و آثار هنری مربوط به دوره زمانی نویسنده را به نمایش می‌گذارد.

وب سایت: www.goethehaus-frankfurt.de/welcome/view?set_language=en

موزه هنرهای معاصر فرانکفورت

موزه هنرهای نوین فرانکفورت (MMK für Moderne Kunst Frankfurt) به عنوان یکی از مهم‌ترین گالری‌های اروپا در هنر معاصر مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. این موزه در سال ۱۹۹۱ در یک ساختمان پست مدرن خیره‌کننده در قلب شهر افتتاح شد. موزه هنرهای معاصر فرانکفورت بیش از ۵۰۰۰ اثر از ۴۵۰ هنرمند برجسته معاصر را شامل می‌شود. آثار هنرمندانی مثل اندی وارهول، روی لیختنشتاین و فرانسیس بیکن.

موزه هنرهای معاصر فرانکفورت

در بخش MMK Zollamt، فضای نمایشگاهی ماهواره‌ای است که آثاری از هنرمندان جوان که هنوز شناخته نشده‌اند در آن به نمایش گذاشته شده است.

بخش موزه هنرهای دستی (Museum für angewandte Kunst) مرکزی برای نمایش بیش از ۳۰۰۰۰ هنر دستی اروپایی و آسیایی، از جمله مبلمان، ملیله، شیشه، سرامیک و کتاب، است.

و یکی از جاهای دیدنی فرانکفورت در موزه هنرهای معاصر، بخش کاریکاتور است. این نمایشگاه به دلیل طنز بودنش مورد استقبال بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.

وب سایت : www.mmk.art/en/

فرانکفورت مرکز تجاری آلمان، مملو از جاذبه‌های گردشگری

بزرگ‌ترین شهر ایالت هس آلمان، فرانکفورت، عنوان پنجمین شهر بزرگ آلمان را از آن خود کرده است. فرانکفورت مرکز تجاری و اقتصادی آلمان است ولی این تنها دلیل شهرتش نیست. گوناگونی جاهای دیدنی فرانکفورت، این شهر را برای گردشگران جذاب کرده است.

در طول جنگ جهانی دوم، فرانکفورت به وضعی در آمد که به چیزی فراتر از تعمیر نیاز داشت. شاید اگر بگوییم فرانکفورت دوباره ساخته شد، اشتباه نباشد. حتی بناهای قدیمی فرانکفورت مثل خانه اپرای قدیمی در واقع کمتر از ۵۰ سال عمر دارد. البته بازسازی شهر به خوبی انجام شده و امروزه شما ویرانه‌ها را در فرانکفورت نمی‌بینید. همه آنها جای خود را به طراحی زیبایی شهری داده‌اند. تاریخ در کنار مدرن سازی شهری با هم جاهای دیدنی فرانکفورت به وجود آورده‌اند. تنوع موزه‌ها، پارک‌ها، مراکز خرید و بسیاری جاذبه گردشگری دیگر، فرانکفورت را منتخب گردشگران کرده است.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.