فاصله شهرهای گرجستان از هم

فاصله شهرهای گرجستان و مواردی که باید بدانید

دیگر نیازی نیست بگوییم که گرجستان برای ایرانیان، یکی از مقاصد گردشگری محبوب است چون خیلی‌ها یا خودشان شخصا این سفر را رفته و شهرهای گرجستان را دیده‌اند و یا حداقل یک نفر را می‌شناسند که گرجستان رفته باشد. هدف ما از نوشتن راهنمای فاصله شهرهای گرجستان این است که تا جایی که می‌توانیم، اطلاعات مفیدی در مورد گرجستان و چون و چرای سفر به آن به شما بدهیم..


جستجو و رزرو تور گرجستان در علی بابا


چرا باید فاصله شهرهای گرجستان را بدانم؟

اصلا فرقی ندارد که سفر با گرجستان با ماشین شخصی داشتید یا این که از راه‌های دیگری وارد این کشور شدید چون در هر صورت باید با استفاده از ماشین، اتوبوس و یا قطار بین شهرهای گرجستان جابجا شوید. از طرف دیگر، از آن‌جایی که زمان و بودجه شما در سفر به گرجستان محدود است، باید از قبل برای آن برنامه‌ریزی درستی داشته باشید تا بتوانید بر اساس اولویت‌هایتان، بیشترین استفاده را از زمان خودتان بکنید. یکی از راه‌هایی که می‌تواند در این برنامه‌ریزی به شما کمک کند، دانستن فاصله شهرهای گرجستان از بکدیگر است.

به نظر شما چطور ممکن است که دانستن فاصله شهرهای گرجستان به برنامه‌ریزی شما برای سفر کمک کند؟ اگر کمی دقت کنید، خواهید دید که این اطلاعات به بیش از یک راه به شما کمک خواهد کرد. مثلا فرض کنید می‌خواهید پیش از این که وارد شهرهای گرجستان شوید، برای خودتان هتل یا آپارتمان اجاره کنید. اگر بدانید که دقیقا فاصله شهرهای گرجستان چقدر است و سفر شما چقدر طول می‌کشد، می‌توانید به راحتی این کار را انجام بدهید.

فاصله شهرهای گرجستان (فاصله تفلیس تا باتومی، فاصله باتومی تا تفلیس)

مساله دیگری که با دانستن فاصله شهرهای گرجستان آسان‌تر می‌شود، برنامه‌ریزی برای استراحت و پر کردن باک بنزین است. این که در حین رانندگی در گرجستان ماشین شما بنزین تمام کند و در نیمه راه بمانید، اتفاق چندان نادری نیست، اما با چند دقیقه وقت گذاشتن و خواندن این راهنمای فاصله شهرهای گرجستان به راحتی می‌توانید از آن پیشگیری کرده و برای ساعات مختلف شبانه‌روز برای استراحت و رانندگی برنامه بچینید.با

حالا برویم سر اصل مطلب

بهتر است در ابتدای همین بخش از راهنمای فاصله شهرهای گرجستان بگوییم که ما فقط شهرهای مهم گرجستان را انتخاب کرده‌ایم چراکه این شهرها، نسبت به بقیه، گردشگران بیشتری را به خودشان جذب می‌کنند. منظورمان از شهرهای مهم گرجستان، تفلیس و باتومی است.

ما یک راهنمای سفر به گرجستان قبلا نوشته‌ایم؛ به نظر ما اگر قرار است به گرجستان بروید، خواندن این مقاله خیال شما را از خیلی جهات راحت خواهد کرد. می‌دانید چرا؟ چون از زبان و پول گرجستان گرفته تا فاصله شهرهای آن با شهرهای ایران، آب و هوا، جاهای دیدنی و حتی هتل‌ها و مراکز خریدش را معرفی کرده‌ایم.

فاصله تفلیس تا باتومی

اولین شهرهایی که گردشگران ایرانی واردشان شده و حتی بیشتر وقت‌شان را در آن می‌گذرانند، شهرهای تفلیس و باتومی است. برای طی فاصله تفلیس تا باتومی حدودا سه راه پیش روی شماست؛ هر کدام از این راه‌ها از تفلیس تا باتومی شما را مسیر متفاوتی می‌برند که زیبایی‌ها و جاذبه‌های خودش را دارد، اما در این راهنما، ما کوتاه‌ترین و نزدیک ترین راه‌را معرفی می‌کنیم تا فاصله تفلیس تا باتومی را در سریع‌ترین زمان ممکن طی کنید.

قبل از این که وارد جزئیات فاصله باتومی تا تفلیس شویم، بهتر است خودتان روی نقشه نگاهی بندازید تا بدانید که دقیقا از کجا به کجا می‌خواهید بروید:

همانطور که روی نقشه هم می‌بینید، فاصله بین باتومی تا تفلیس، بین شش الی ۱۰ ساعت می‌تواند طول بکشد (بستگی به این دارد ک کدام راه را انتخاب کنید). مسیری که با رنگ آبی به صورت پیش‌فرض روی نقشه مشخص شده است، کوتاه‌ترین مسیر برای طی فاصله تفلیس تا باتومی است. از طریق این مسیر، شما حدودا ۳۸۰ کیلومتر رانندگی دارید.

احتمالا برای شما هم سوال شده که مگر می‌شود فاصله‌ای کمتر از ۴۰۰ کیلومتر، بیشتر از شش ساعت نیاز به رانندگی داشته باشد. اگر به مسیر روی نقشه دقت کنید خواهید دید که در نیمه دوم فاصله تفلیس تا باتومی، راه‌های پر پیچ و خم زیادی وجود دارد که قطعا هم سرعت شما را کمتر خواهد کرد و هم ممکن است باعث ایجاد ترافیک و تاخیر شود. حالا اینجاست که داشتن اطلاعات دقیق در مورد فاصله شهرهای گرجستان می‌تواند به درد شما بخورد.

حالا که دارید فاصله شهرهای گرجستان را طی کرده و از سفرتان لذت می‌برید، بد نیست که نگاهی به فهرست تعدادی از بهترین هتل های تفلیس (از نظر گردشگران) بیندازید. شاید اطلاعات موجود در آن به دردتان خورد و توانستید یک اقامتگاه خوب بگیرید.

آیا درخواست شهر خاصی را دارید؟

همانطور که گفتیم، در این راهنمای فاصله شهرهای گرجستان ما فقط دو شهر مهم آن (یعنی باتومی و تفلیس) را انتخاب کردیم. آمار و نظراتی که وجود دارد نشان می‌دهد که این دو شهر نسبت به بقیه مجبوب‌ترند. اما فهرست ما هیچ وقت محدود نیست. اگر شما دوست دارید فاصله شهر خاصی از گرجستان را نسبت به شهر دیگر بدانید، حتما در بخش نظرات شهر مبدا و مقصد را به ما اعلام کنید تا اطلاعاتش را برای شما بگذاریم.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.