Boeing or Airbus Which have more comfortable seats 1

بویینگ یا ایرباس؛ کدام یک صندلی‌های راحت‌تری دارند؟

از هواپیماهای بیزینس و فرست کلاس که بگذریم، اگر اهل مسافرت با هواپیما باشید احتمالا متوجه شده‌اید که بعضی از هواپیماهای کلاس اکونومی فضای بیشتری برای نشستن دارند. از این رو شاید برای شما این سوال شده باشد که، کدام یک از هواپیماها صندلی‌های راحت‌تری برای نشستن دارند؟ این دقیقا همان سوالیست که قصد داریم در این مطلب از مجله علی بابا جواب آن را برای شما مشخص کنیم؛ و از آنجا که بیشتر خطوط هوایی دنیا با هواپیماهای بویینگ و ایرباس پر شده‌اند، این دو را برای مقایسه انتخاب کرده‌ایم. با مجله علی بابا همراه باشید.


جستجو و خرید بلیط هواپیما در علی بابا


ایرباس یا بویینگ؟

با توجه به بررسی‌های انجام شده، مشخص شده است که ایرباس‌ها فضای بیشتری نسبت به بویینگ دارند. برای نمونه هر کدام از صندلی‌های هواپیماهای خانواده A320 ایرباس چیزی حدود یک اینچ نسبت به بویینگ ۷۵۷ یا ۷۳۷ بزرگتر بوده و فضای بیشتری برای آرنج دارند. باوجوداین جالب است بدانید بویینگ ۷۶۷ که نوع مسافربری آن کمتر در خطوط هوایی یافت می‌شود، یکی از بهترین هواپیما‌ها در پروازهای کلاس اکونومی است.

بنابراین بهتر است به جای سوال اصلی این سوال را مطرح کنیم که:

کدام مدل‌های ایرباس و بویینگ صندلی‌های راحت‌تری دارند؟

۱. بهترین هواپیماهای ایرباس

بین هواپیماهای ایرباس، خانواده A320 که شامل A318، A319 و A321 هستند، A330، A340، A350 و A380 از جمله بهترین‌ هواپیماهای کلاس اکونومی ایرباس هستند. بین این چند مورد نیز ایرباس A380 بهترین آن‌هاست. به‌خصوص اگر موقع رزور بلیط هواپیما صندلی‌های طبقه بالای آن را رزرو کنید؛ جایی که در هر ردیف به‌جای ۱۰ صندلی فقط هشت صندلی قرار داشته و هر صندلی یک صندوق نگهدارنده دارد. اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که A380 یک هواپیمای غول‌پیکر بوده و معمولا در خطوط هوایی بلند و پر رفت‌و‌آمد پرواز می‌کند.

بنابراین برای مسافت‌های کوتاه و کم مسافر دنبال رزرو سایر هواپیماهای ایرباس که نام بردیم باشید.

ایرباس یا بویینگ

در مورد سایر هواپیماها ایرباس که آن‌ها را نام بردیم، به‌جز A330 و A340 نکته خاصی درباره آن‌ها وجود ندارد. آنچه در مورد A330 و A340 باید بدانید این است که، معمولا این دو سری از هواپیماهای ایرباس دارای هشت صندلی در هر ردیف هستند، اما گاهی شرکت‌های هوایی برای کم کردن هزینه‌های بلیط مسافران ردیف‌ها را ۹ تایی کرده و در نتیجه فضای نشستن صندلی‌ها کمتر خواهد شد.

بنابراین اگر موقع خرید بلیط هواپیما نقشه چیدمان صندلی‌های مشخص بود و هواپیما جز هواپیماهای دارای ۹ ردیف صندلی بود، سعی کنید آن را تغییر داده یا بخشی از ردیف را انتخاب کنید که صندلی‌های کمتری کنارهم قرار گرفته است.

ایرباس یا بویینگ

آیا اشیای ممنوعه در کابین هواپیما را کامل می‌شناسید؟ راستی اگر می‌خواهید اطلاعات کلی‌تری در مورد بوئینگ و ایرباس داشته باشید، می‌توانید از راهنمای مجله علی بابا استفاده کنید.

۲. بهترین هواپیماهای بویینگ

بین هواپیماهای بویینگ تنها مدل‌‌هایی که صندلی‌های راحت‌تری نسبت به سایر هواپیماهای این شرکت دارند، بوئینگ ۷۷۷ و ۷۸۷ Dreamliner است.

بویینگ ۷۷۷ در حالت استاندارد در هر ردیف ۹ صندلی داشته و چیدمان صندلی‌های آن ۳-۳-۳ است. باوجوداین اکثر خطوط هوایی یک صندلی در هر ردیف اضافه کرده و سیستم چیدمان را به ۳-۴-۳ تغییر داده‌اند. این موضوع باعث کوچکتر شدن صندلی‌ها خصوصا ردیف وسط شده و کمی از فضای نشستن را کم می‌کند. بنابراین توصیه علی بابا این است که هنگام رزرو بلیط بویینگ ۷۷۷ کمی احتیاط کرده و درصوت امکان هواپیمای دیگر را برای این کار انتخاب کنید.

ایرباس یا بویینگ

اما برویم سراغ بویینگ ۷۸۷ Dreamliner؛ بویینگ ۷۸۷ نیز دارای صندلی‌های بسیار باریک در ردیف‌های نه تاییست با این تفاوت که، تعداد صندلی‌ها در این هواپیما بیشتر از ۹ تا در هر ردیف نشده و تنها چیدمان آن‌ها عوض می‌شود؛ آن هم فقط در خطوط هوایی ژاپن! در ژاپن چینش صندلی‌ها از ۳-۳-۳ به ۲-۴-۲ تغییر کرده و از این طریق صندلی‌های دوتایی فضای بیشتری دارند. بنابراین می‌توان گفت بین این دو مدل از هواپیماهای بویینگ، ۷۸۷ Dreamliner بهتر است.

ایرباس یا بویینگ

سخن پایانی

در این مطلب از مجله علی بابا سعی کردیم ضمن مقایسه هواپیماهای بویینگ و ایرباس، بهترین هر کدام که صندلی‌های بزرگ و راحت‌تری برای نشستن دارند را برای شما معرفی کنیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. چنانچه تجربه سفر با هر کدام از هواپیماهای فوق‌ را داشته‌اید، آن را با سایر کاربران مجله علی بابا نیز درمیان بگذارید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه

  1. نمیشناسی می‌گوید

    درکل خوب بود ممنون

  2. نمیشناسی می‌گوید

    اخر نفهمیدیم ایر باس بهتره یا بویینگ