شاخص 1

جاهای دیدنی اکوادور که هر گردشگری را میخکوب می‌کند

قبل از اینکه به سراغ جاهای دیدنی اکوادور برویم و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شگفت‌انگیز این کشور را بررسی کنیم، می‌خواهیم اکوادور را به شما معرفی کنیم تا بدانید که مقصد این سفر مجازی کدام قاره است. اکوادور زیبا در آمریکای جنوبی واقع‌شده. این کشور با سبک‌های معماری استعماری و جنگل‌های همیشه بارانی‌اش به شهرت رسیده. اکوادور زیبا با کلمبیا، پرو و اقیانوس آرام هم‌مرز است. جالب است بدانید که اکوادور روزگاری تحت سلطه اینکاها بوده و پس‌ازآن امپراتوری اسپانیا اداره آن را بر عهده داشته است. به همین خاطر وقتی در گوشه و کنار اکوادور و مخصوصا کیتو پایتخت این کشور قدم می‌زنید، هنوز هم رد پای معماری‌های متعلق به آن دوران به چشم می‌خورد.

معرفی جاهای دیدنی اکوادور

معرفی جاهای دیدنی اکوادور

برای اینکه بهتر بتوانید درباره سفر به اکوادور یا رزرو تور اکوادور تصمیم بگیرید، قصد داریم گوشه و کنار این کشور را در یک تور مجازی اکوادور نشانتان بدهیم. با ما همراه باشید و با دیدنی‌های خیره‌کننده این کشور بیشتر آشنا شوید.

جاذبه‌های تاریخی و دیدنی اکوادور

در تور مجازی جاهای دیدنی اکوادور، ابتدا به سراغ جاذبه‌های تاریخی و شهری این کشور رفته‌ایم. در ادامه این جاذبه‌ها را برایتان آورده‌ایم.

۱. کیتو؛ پایتخت اکوادور (Quito)

کیتو؛ پایتخت اکوادور

برای دیدن یک شهر با معماری استعماری آماده‌اید؟ کیتو پایتخت اکوادور همان جایی است که در گوشه و کنار آن سبک معماری استعماری به چشم می‌خورد. البته به خاطر این سبک معماری خاص، کیتو به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز تاریخی در قلب آمریکای جنوبی شناخته می‌شود.

نام کیتو با وجود کلیساهای قدیمی، میدان‌های عمومی جذاب و موزه‌های جهانی‌اش در بین میراث جهانی یونسکو هم دیده می‌شود. ازجمله دیدنی‌های این منطقه می‌توان به کلیسای سنت فرانسیس، کلیسای جامع عیسی مسیح و میدان زیبای گرند پلازا اشاره کرد.

۲. کلیسای سنت فرانسیس (San Francisco Church)

لیسای سنت فرانسیس - جاهای دیدنی اکوادور

معروف‌ترین نمونه از جاهای دیدنی اکوادور در کیتو، کلیسای سنت فرانسیس است. قدمت ساخت این کلیسا به نیمه اول دهه ۱۵۰۰ میلادی برمی‌گردد. در نگاه اول به کلیسا دو برج سفیدرنگ دیده می‌شود که محفل اصلی کلیسای سنت فرانسیس را در برگرفته‌اند و از آن محافظت می‌کنند.

داخل کلیسا که می­‌شوید، سبک تزیین‌های پرزرق‌وبرق باروک جلب‌توجه می‌کند. کمی که پیش بروید، یک موزه می‌بینید که در آن نقاشی‌های مذهبی، مجسمه‌های مختلف، چوب‌های حجاری‌شده، ظروف چینی، پارچه‌های متنوع و اسباب و اثاثیه‌ای که هنرِ دست هستند نگهداری می‌شوند.

۳. کلیسای جامع عیسی مسیح (La Compania de Jesus)

کلیسای جامع عیسی مسیح - جاهای دیدنی اکوادور

کلیسای جامع عیسی مسیح یا «La Iglesia de la Compañía de Jesús» در قلب شهر کیوتو واقع شده و دومین کلیسای مشهور این شهر است. این کلیسا در اوایل ۱۶۰۰ میلادی ساخته‌شده و به‌عنوان یک نمونه بی‌نظیر از معماری باروک در جهان امروزی شناخته می‌شود.

وقتی وارد این کلیسا می‌شود برق طلا چشمتان را می‌گیرد. این برق از برگ‌های طلایی گران‌قیمتی شبستان مرکزی کلیسا ساطع می‌شود. با این گفته‌ها، اگر علاقه‌مند هستید که یک کلیسای قدیمی باارزش و خاص را تماشا کنید، حتما نام کلیسای جامع مسیح را در لیست جاهای دیدنی اکوادور یادداشت کنید.

۴. کوئنکا (Cuenca)

کوئنکا - جاهای دیدنی اکوادور

برای شناخت اکوادور گشت زنی شهری یکی از بهترین گزینه‌ها است. کوئنکا یکی از جاهای دیدنی اکوادور است که زندگی شهری با همه فراز و نشیب‌ها و سختی و آسانی‌هایش در آن جریان دارد.

این شهر میزبان یکی از میراث جهانی یونسکو و گنجینه‌های معماری ۴۰۰ ساله است. گنجینه‌هایی که در آن‌ها رگه‌هایی از معماری‌های اسپانیایی و هندی به چشم می‌خورد.در مرکز شهر کوئنکا بیشتر این گنجینه‌ها را می‌توان پیدا کرد. یکی از برجسته‌ترین آثاری که در این منطقه قرار دارد، کلیسای جامع کوئنکا (Iglesia del Sagrario) است. از دیگر دیدنی‌های مرکز شهر کوئنا می‌توان به موزه هنرهای مذهبی و برج ساعت ساخته‌شده در سال ۱۷۵۱ اشاره کرد.

جاذبه‌های طبیعی و جذاب اکوادور

از هر چه بگذریم سخن طبیعت خوش‌تر است. طبیعت در اکوادور هم برای خودش تخت پادشاهی دارد و فرمانروایی می‌کند. در ادامه جاذبه‌های طبیعی این کشور را برایتان آورده‌ایم.

۵. کوتوپاکسی (Cotopaxi)

کوتوپاکسی - جاهای دیدنی اکوادور

می‌خواهید طبیعت‌گردی کنید، نظرتان درباره یک کوه آتشفشانی پوشیده از برف چیست؟ کوتوپاکسی دومین کوه بلند اکوادور با ارتفاع ۵ هزار و ۸۹۷ متر است. این کوه آتشفشانی بیشتر از ۵۰ فوران از سال ۱۷۳۸ داشته است. اما این روزها فعالیت‌های آن تنها به بخارهایی که از قله کوتوپاکسی بیرون می‌آید خلاصه می‌شود.

آن چیزی که این کوه آتشفشانی را به یکی از جاهای دیدنی اکوادور تبدیل کرده، برف‌های انباشته‌شده در نوک قله است. به خاطر حجم برف زیادی که در قله کوتوپاکسی انباشته‌شده، یکی از جذاب‌ترین یخچال‌های طبیعی استوایی در ارتفاع پنج هزار متری از سطح زمین در این نقطه شکل گرفته است.

۶. مجمع ‌الجزایر گالاپاگوس (Galápagos Islands)

مجمع ‌الجزایر گالاپاگوس - سفر به اکوادور

مجمع ‌الجزایر گالاپاگوس یکی دیگر از جاهای دیدنی اکوادور است که در قرن شانزدهم کشف شده. از آن زمان تاکنون گردشگران لحظه‌ای از گشت و گذار در این ناحیه از اکوادور دست نکشیده‌اند و هر روز تعداد دوستداران مجمع ‌الجزایر گالاپاگوس بیشتر از قبل می‌شود.

جالب است بدانید که این مجمع الجزایر باقی‌مانده یک فعالیت آتشفشانی عظیم در جهان هستند و شکل‌گیری این آن­ها هنوز هم متوقف نشده و ادامه دارد. در حال حاضر این ناحیه شامل ۱۳ جزیره بزرگ، شش جزیره کوچک و ۴۲ جزیره است که گالاپاگوس را تشکیل را می‌دهند.

در تور گالاپاگوس می‌توانید از پنگوئن گالاپاگوس، لاک‌پشت‌های غول‌پیکر و انواع پرندگان نایاب و کمیاب دیدن کنید. یادتان باشد که همه قسمت‌های گالاپاگوس برای گردشگران امن نیستند، بنابراین برای رفتن به این مجمع الجزایر حتما از یک راهنمای محلی کمک بگیرید.

۸. چشمه‌های آبگرم Baños

چشمه‌های آبگرم اکوادور

شهر کوچک Baños de Agua Santa ازجمله جاهای دیدنی اکوادور است که طرفداران زیادی دارد. این شهر در حاشیه غربی رودخانه آمازون واقع‌شده و طبیعتش دستِ کمی از جنگل‌های همیشه سرسبز آمازون ندارد. البته گردشگر‌هایی که به این شهر سفر می‌کنند هدف اولشان چشمه‌های آبگرم Baños است. درنهایت تماشای آبشارهای خروشان این شهر، قدم زدن در دل طبیعت بکر و قایق‌سواری و تفریحات آبی است که لذت ماجراجویی را برایشان به ارمغان می‌آورد.

در کنار همه این شگفتی‌ها، یک چیز دیگر هم در این شهر کوچک دیده می‌شود که دوستداران هیجان را شیفته خودش کرده. پل‌های چوبی ساخته‌شده از طناب که طبیعت را زیر پایتان می‌آورد، همان چیزی است که ترشح آدرنالین را در بدنتان به بی‌نهایت می‌رساند. حس معلق بودن بین زمین و آسمان، آن هم روی پل چوبی یک طرف و تماشای طبیعتی که مسحورتان می‌کند از طرف دیگر نمی‌گذارد که به‌راحتی از روی این پل‌های چوبی عبور کنید!

۹. سواحل Salinas، Bahía و Montañita

اگر دلتان برای حمام آفتاب گرفتن لک‌زده و هیچ لذتی برایتان بالاتر از قدم زدن روی شن‌های نرم ساحلی نیست، حتما به سواحل شگفت‌انگیز اکوادور سر بزنید. شهر ساحلی Salinas که در غرب Guayaquil واقع‌شده، در تمام روزهای سال گرم است و آفتاب در آن حکم‌رانی می‌کند. بنابراین در هر ماهی از سال که به اکوادور سفر کرده باشید، می‌توانید در این شهر ساحلی تفریحات آبی و شنا را تجربه کنید.

سواحل Salinas، Bahía و Montañita - جاهای دیدنی اکوادور

شهر ساحلی Bahía de Caráquez از دیگر جاهای دیدنی اکوادور است که گردشگران شیفته آن هستند. این شهر ساحلی روی یک شبه جزیره ساخته‌شده و تا دل اقیانوس پیش می‌رود. سواحل متعدد این شهر ساحلی و هتل‌ها و رستوران‌های آن همان چیزی است که گردشگران و مخصوصا جوان‌ها را مجذوب خودش می‌کند. این جذابیت به‌اندازه‌ای است که بعضی از گردشگران روزهای خاصی از سفرشان به اکوادور را به ماندن در این شبه جزیره و خوش‌گذرانی در کنار آب‌های درخشان و شفاف اقیانوسی اختصاص می‌دهند.

Montañita در منطقه ساحلی جنوب اکوادور واقع‌شده است. این منطقه ساحلی گزینه ایده‌آلی برای تفریحات خانوادگی است. البته کسانی که به دنبال سکوت و آرامش هستند هم به Montañita می‌روند. وقتی به این منطقه رسیدید، می‌توانید کمی به سمت جنوب حرکت کنید و سواحل دنج و آرام را پیدا کنید، یا سری به دهکده ماهیگیری Ayangue بزنید و یک روز آرام و بی‌دغدغه را آنجا سپری کنید.

۱۰. پارک ایگوانا (Iguana Park)

پارک ایگوانا - دیدنی های اکوادور

پارک ایگوانا ازجمله جاهای دیدنی اکوادور است که طبیعت دوستان حتما به دیدنش می‌روند. نام رسمی این پارک کوچک Parque Seminario است. در نگاه اول، پارک ایگوانا یک پارک شهری مانند پارک‌های دیگر است. اما وقتی سرتان را بلند کنید و به درخت‌های پارک نگاه کنید، حرکت‌های مشکوکی توجهتان را جلب می‌کند. جلوتر که بروید متوجه می‌شوید این حرکت‌ها برای چیست! چون ایگواناها را می‌بیند که روی درخت‌های پارک جا خوش کرده‌اند یا روی نیمکت‌های پارک نشسته‌اند.

البته این پارک فقط قلمرو زندگی ایگواناها نیست! بلکه در آبراه‌های پارک می‌توانید ماهی‌ها و لاک‌پشت‌ها را هم ببینید. سنجاب هم در گوشه و کنار پارک دیده می‌شوند. همه این حیوان‌ها در کنار هم پارک ایگوانا را به یک جاذبه بکر طبیعی و جذاب برای گردشگرها تبدیل کرده‌اند.

۱۱. روستای میندو (Mindo village)

روستای میندو - جاهای دیدنی اکوادور

اگر ذاتا ماجراجو هستید و در بین جاهای دیدنی اکوادور به دنبال مکانی هستید که با روحیات شما سازگار باشد، روستای میندو یکی از بهترین انتخاب‌های پیش رویتان است. روستای میندو یک طبیعت بکر و آرامش‌بخش دارد و می‌تواند یک روز خاص را در سفر به اکوادور برایتان رقم بزند. همچنین دست گردشگران برای تجربه انواع ماجراجویی‌ها در این روستا باز است. اسب‌سواری، قایق‌سواری و کوهنوردی ازجمله کارهایی است که می‌توانید در روستای میندو انجام دهید.

فکر می‌کنید دیدنی‌های این روستا فقط در همین چند مورد خلاصه می‌شود؟ البته که نه! در روستای میندو می‌توانید فرایند شکلات‌سازی در El Quetzal del Mindo را ببینید و پرندگان جذابی که در طبیعت مانور می‌دهند را تماشا کنید. چندین رودخانه هم در روستا وجود دارد که حاشیه آن­ها محل مناسبی برای تفریح خانوادگی و گذراندن یک روز جذاب است.

۱۲. پارک ملی ال کاجز (El Cajas National Park)

پارک ملی ال کاجز - جاهای دیدنی اکوادور

وقتی حرف از جاهای دیدنی اکوادور به میان می‌آید، باید اسم پارک ملی ال کاجز را هم در لیست‌تان یادداشت کنید. این پارک طبیعی در خارج از کوئنکا قرار دارد. وقتی وارد پارک ملی ال کاجز می‌شوید، چیزی که در برابر چشما­هایتان نقش می‌بندد باورکردنی نیست!

مجموعه‌ای از تالاب‌ها و تپه‌های پوشیده از گیاهان طبیعی یک منظره شگفت‌انگیز برای بازدیدکنندگان این پارک به نمایش می‌گذارد. به همین خاطر کسانی که به دنبال آرامش و جدا شدن از شلوغی‌ها و هرج‌ومرج شهری هستند، بازدید از پارک ملی ال کاجز را به‌عنوان بهتری بخش سفرشان به اکوادور یاد می‌کنند.

و درنهایت…

در این مقاله جاهای دیدنی اکوادور که هر گردشگری باید در سفر به این کشور آن‌ها را ببیند را برایتان آوردیم. اگر این شنیده‌ها وسوسه‌تان کرده که هر طوری شده به اکوادور سفر کنید، برای تماشای این همه دیدنی باید یک برنامه مناسب داشته باشید.

می‌توانید دیدن زیبایی‌های اکوادور را با یک تور گردشگری شهری شروع کنید و در کوچه و خیابان‌های جذاب اکوادور پرسه بزنید، بعد خودتان را به تماشای طبیعت هیجان‌انگیز اکوادور مهمان کنید. همه‌چیز برای کشف اکوادور به سلیقه شما و مدت‌زمان اقامت‌تان در این کشور بستگی دارد.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.