بهترین کشور برای مهاجرت؛ کشورهای زیبا و خوش آب و هوا

هر کسی تعریف متفاوتی از زیباترین نقاط جهان دارد. یک نفر خانه کوه، دریا و دشت را زیبا می‌داند؛ یک نفر دیگر باورش از زیبایی با آداب‌ورسوم مردم یک سرزمین گره‌خورده. از نظر این افراد هرجایی که همه حقوق برابر دارند و تنوع فرهنگی و مذهبی و … موج میزند، زیباترین نقاط روی کره زمین هستند.

اغلب گردشگران و مهاجران روی زیبایی‌های طبیعی تاکید بیشتری دارند. به همین خاطر برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت به سراغ جاهایی رفته‌ایم که خداوند طبیعت برای خلق آنجا سنگ تمام گذاشته. آبشارهایی که با پیچ‌وتاب‌های فراوان کوه‌ها را می‌شکافند و پایین می‌آیند؛ و درنهایت در میان جنگل‌ها جاری می‌شوند. درخت‌هایی که هر نسیمی آن‌ها را شاد و رقصان نشان می‌دهد و سواحل شنی که خورشید با آن‌ها پیوندی همیشگی دارد، تنها گوشه‌ای از این جاذبه‌های طبیعی هستند.

اول‌ازهمه با کشورهای خوش آب و هوا شروع می‌کنیم که گردشگران شیفته آن‌ها هستند و بعد به سراغ جاذبه‌های اسرارآمیز طبیعی خواهیم رفت. با ما همراه باشید و بهترین کشورها برای مهاجر از لحاظ آب و هوا و زیبایی را بشناسید.

بهترین کشور برای مهاجرت

بهترین کشور برای مهاجرت به لحاظ آب و هوا

آب و هوا یکی از مهم‌ترین قسمت‌های انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت است. چون قرار نیست که چند روزی بروید و برگردید، بلکه می‌روید تا در کشور مقصد بمانید. پس همین‌الان خوب چشم و گوشتان را باز کنید و کشورهای با آب‌وهوای مناسب را برای زندگی انتخاب کنید.

اگر درباره آب‌وهوای نقاط دیگر جهان دانش کافی ندارید، نگران نباشید. در ادامه فهرستی از بهترین کشورها به لحاظ آب و هوا را برایتان آورده‌ایم.

آیا می‌دانید بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان کجاست؟

1. یونان؛ کشور خانه‌های سفید و آفتاب تابان

یونان (Greece)؛ یکی از خوش آب و هواترین کشورها برای مهاجرت است. سرزمین خانه‌های سفید و رویایی، آب‌وهوایی مدیترانه‌ای دارد. تابستان‌های این کشور گرم و خشک است؛ اما زمستان‌ها؛ هر قسمت از یونان آب‌وهوای خاص خودش را دارد. به‌عنوان‌مثال، نواحی شمالی یونان در این فصل سرد و مرطوب هستند.

اگر به لحاظ دمای هوا بخواهید وضعیت یونان را بررسی کنید، باید بدانید که تابستان‌های این کشور دمایی حدود 30 درجه سانتی‌گراد دارد؛ و زمستان‌ها دمای هوای یونان حدود 10 درجه سانتی‌گراد است. با این آب‌وهوای جذاب، باید هم یونان جذاب و رویایی بهترین کشور برای مهاجرت باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت

2. ایتالیا؛ سرزمین خانه‌های شناور روی آب

آب‌وهوای ایتالیا (Italy) خیلی شبیه به یونان است. این کشور تابستان­هایی نسبتا گرم و خشک دارد؛ و زمستان‌ها هوایش سرد و خنک است. در این فصل، رطوبت در نواحی کوهستانی ایتالیا بیشتر از سایر نقاط است.

آب‌وهوای سواحل جذاب و رویایی ایتالیا در تابستان و زمستان معرکه است. در روزهای زمستان هوای سواحل ایتالیا معتدل است و نسیم ملایمی صورتتان را نوازش می‌کند. در روزهای تابستانی هم آب‌وهوای این مناطق بیشتر از 28 درجه سانتی‌گراد نمی‌شود. همین آب‌وهوای جذاب باعث شده که ایتالیا هم بهترین کشور برای مهاجرت به لحاظ آب‌وهوایی باشد.

اگر با زبان انگلیسی آشنا هستید پس بهترین کشورها برای مهاجرت انگلیسی زبان‌ها را بشناسید.

3. اسپانیا؛ کشور خیابان‌های سنگ‌فرش شده و خانه‌های رنگارنگ

اسپانیا (Spain) هم به‌نوبه خودشان بهترین کشور برای مهاجرت محسوب می­شود. شرایط آب‌وهوایی این کشور خیلی جالب است. سه ناحیه اسپانیا در طول سال آب‌وهوای متفاوتی را تجربه می‌کنند.

مناطق مرکزی این کشور دارای تابستان‌هایی گرم و خشک و زمستان‌هایی سرد و مرطوب هستند. سرزمین باسک که در نزدیکی کوه‌های شمالی اسپانیا واقع‌شده، آب‌وهوایش دریایی است. این شرایط جوی برای باسک تابستان‌هایی خنک و زمستان‌هایی معتدل به ارمغان آورده؛ و درنهایت سواحل این کشور زمستان‌هایشان مرطوب و تابستان‌هایشان نسبتا خنک است.

این تنوع آب‌وهوایی را به‌جز اسپانیا در کمتر جایی می‌توان پیدا کرد؛ بنابراین اگر به دنبال یک کشور با چند نوع آب‌وهوا برای مهاجرت هستید، اسپانیا را حتما در نظر داشته باشید.

4. نیوزلند؛ کشوری زیبا و متفاوت

آب‌وهوای نیوزلند (New Zealand) در کنار امکانات آن، این منطقه رویایی را به بهترین کشور برای مهاجرت تبدیل کرده. جالب است بدانید که تغییرات آب‌وهوایی نیوزلند به‌صورت تدریجی رخ می‌دهد؛ و دمای هوای هر ماه با ماه قبلی یا بعدی‌اش کمی تفاوت دارد.

تابستان نیوزلند در ماه‌های ژانویه و فوریه فرامی‌رسد. در این ماه‌های سال دمای هوای این کشور حدود 25 درجه سانتی‌گراد است. ماه‌های ژوئن و آگوست هم نویدبخش زمستان نیوزلند هستند. در این ماه‌های سال دما هوا حدود 13 درجه سانتی‌گراد نسبت به تابستان کاهش پیدا می‌کند.

در کل، آب‌وهوای نیوزلند در اغلب ماه‌های سال معتدل است. البته گاهی از روزها آسمان این کشور بارانی است یا آفتاب تابان آن را گرم‌تر از همیشه می‌کند؛ اما تعداد این روزها به نسبت کم است.

5. باهاما؛ کشوری انگلیسی‌زبان با سواحلی شگفت‌انگیز

اگر به دنبال یک کشور انگلیسی‌زبان با آب‌وهوای عالی برای مهاجرت هستید، باهاما (Bahamas) منتظرتان است. دمای هوای این کشور مرفه کوچک در تمام فصل‌های سال معتدل است. در زمستان دمای باهاما کمی از 20 درجه سانتی‌گراد کمتر می‌شود؛ و در تابستان دمای این کشور کمی از 20 درجه سانتی‌گراد گرم‌تر است.

باران‌های باهاما در فصل تابستان از راه می‌رسند. باد ملایمی هم در همه‌جای این کشور جریان دارد. به همین خاطر دمای هوای باهاما در تابستان مرطوب است. با این گفته‌ها؛ باید هم نام باهاما به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت بر سر زبان‌ها بیفتد.

6. اکوادور؛ کشوری در نزدیکی خط استوا با آب‌وهوای معتدل

اکوادور (Ecuador) هم یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت از نظر آب‌وهوایی به‌حساب می‌آید. شاید به‌محض دیدن اکوادور در نزدیکی خط استوا تصور کنید که آب‌وهوای این منطقه گرم و سوزان است؛ اما این‌طور نیست! در حقیقت اکوادور کشوری با چندین نوع آب و هوا است.

مناطق واقع در غرب اندیس آب‌وهوایی گرمسیری و استوایی دارند. هر چه به سمت شرق می‌روید، هوای اکوادور خنک‌تر می‌شود. البته تمام این مسیر را پس از اندس جنگل‌های همیشه بارانی پوشانده‌اند.

با وجود این اقلیم جغرافیایی ویژه، آب‌وهوای بیشتر مناطق اکوادور در طول سال بین 15 تا 23 درجه سانتی‌گراد است. اگر از سرما گریزان هستید و به دنبال جایی هستید که آب‌وهوایش معتدل باشد، نام اکوادور را هم در لیست مهاجرتتان داشته باشید.

7. قبرس؛ یک کشور جزیره‌ای در مجاورت دریای مدیترانه

قبرس زیبا (Cyprus) در تمام فصل‌های سال آب‌وهوایی مدیترانه‌ای معتدل و لذت‌بخش دارد. تابستان‌ها دمای هوای این کشور بیشتر از 30 درجه نمی‌شود و زمستان‌ها هم حدود 20 درجه سانتی‌گراد است.

روزهای بارانی قبرس مانند بقیه کشورها در زمستان‌ها فرامی‌رسد. این باران‌ها هوای قبرس را مرطوب‌تر و جذاب‌تر می‌کنند. به همین خاطر هم هست که قبرس به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت شناخته می‌شود. البته گردشگران زیادی هم این مقصد گردشگری جذاب را برای گذراندن تعطیلاتشان انتخاب می‌کنند.

8. مالت؛ یک کشور اروپایی شگفت‌انگیز در قلب مدیترانه

مالت (Malta) هم با آب‌وهوای متعادلش توانسته خودش را به‌عنوان کشور برای مهاجرت تبدیل کند. آب‌وهوای این کشور در تابستان‌ها گرم و خشک و آفتابی است. البته نسیم ملایمی هم از سمت دریا می‌وزد و تابستان‌های مالت را لذت‌بخش‌تر می‌کند. زمستان­های مالت هم هوا ملایم و مرطوب­ است.

بهار و پاییز مالت آب‌وهوایی خنک و بهشتی دارد. البته گاهی اوقات ممکن است بادهایی که از سمت آفریقا می‌وزند، گرمای ملایمی را همراه خودشان بیاورند. همه این شرایط آب‌وهوایی کنار هم؛ از مالت یک کشور رویایی و بهشت گردشگری ساخته است.

9. استرالیا؛ کشوری با آب‌های فیروزه‌ای و جنگل‌های بی‌انتها

مگر می‌شود حرف از بهترین کشور برای مهاجرت باشد و نام استرالیا (Australia) به میان نیاید! این کشور جذاب دارای تنوع آب‌وهوایی جالب‌توجهی است.

شمال استرالیا تابستان‌هایش گرم و خشک است. زمستان‌ها هم آب‌وهوای نسبتا ملایم و خنک در این منطقه دیده می‌شود؛ اما جنوب استرالیا در تابستان آب‌وهوایش نسبتا معتدل است. زمستان‌ها هم آب‌وهوای این منطقه سرد و مرطوب می‌شود.

در تمام استرالیا، آب‌وهوای روزهای تابستان بین 25 تا 30 درجه سانتی‌گراد است. در زمستان هم دمای این کشور بین 12 تا 17 درجه سانتی‌گراد قرار داد؛ بنابراین حتی سردترین و گرم‌ترین روزهای استرالیا هم دارای شرایط آب‌وهوایی مناسبی هستند.

10. آرژانتین؛ کشوری با جاذبه‌های شگفت‌انگیز در آمریکای جنوبی

آرژانتین (Argentina) آخرین کشور خوش آب‌وهوایی است که به سراش رفته‌ایم. یک منطقه بکر در آمریکای جنوبی که شرایط آب‌وهوایی‌اش مانند جاذبه‌هایش متنوع است.

در دشت‌ها و مرکز آرژانتین، شاهد آب‌وهوایی معتدل هستیم. تابستان‌های این مناطق گرم و آفتابی و گاهی مرطوب است. زمستان‌ها هم هوا سرد و خشک می‌شود.

اما شمال و جنوب آرژانتین آب‌وهوای متفاوتی دارند. شمال این کشور از جنوب آن گرم‌تر است؛ و گاهی دمای هوا به بالاتر از 30 درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد. در زمستان‌ها هم اغلب آب‌وهوای خنک در این منطقه دیده می‌شود. البته در ارتفاعات هوا سردتر است و گاهی حتی به زیر صفر هم می‌رسد.

بهترین کشور برای مهاجرت به لحاظ زیبایی

در این بخش از مقاله، کشورهایی را به شما نشان می­دهیم که زیبایی‌شان زبانزد عام و خاص است. اگر همیشه رویای زندگی در یک بهشت واقعی را داشته‌اید، با ما همراه باشید. قرار است به سراغ جاهایی برویم که دستِ ‌کمی از یک تابلوی نقاشی یا عکس‌های زیبای کارت‌پستالی ندارند.

1. کاستاریکا؛ سرزمین آبشارهای مه‌آلود و جنگل‌های بارانی

کاستاریکا (Costa Rica) یک کشور شگفت‌انگیز در آمریکای مرکزی است. وقتی پایتان به این کشور می‌رسد، این آبشارهای مه‌آلود، سواحل متروک و جنگل‌های انبوه هستند که به استقبالتان می‌آیند.

جزیره Cocos کاستاریکا، تنها جزیره در شرق اقیانوس آرام است که جنگل‌های بارانی آن را پوشانده‌اند؛ و پارک ملی این جزیره یکی از مشهورترین مقاصد غواصی در جهان است. کوسه سرچکشی، پرتوهای غول‌پیکر مانتا، لاک‌پشت‌های دریایی و دلفین­های باهوش تنها بخشی از دیدنی‌های این جزیره بکر هستند.

پارک ملی La Amistad یکی دیگر از جاذبه‌های منحصربه‌فرد کاستاریکا است. در این پارک ملی، جنگل‌های پوشیده از ابر، دره‌های یخبندان و یک مرتع کوهستانی آلپ استوایی نادر پنهان‌شده. البته این پارک ملی خانه کوه Cerro Chirripó؛ بلندترین کوه کاستاریکا هم هست.

2. اتریش؛ سرزمین پریان و رویاهای باورنکردنی

اگر فیلم‌های ساخته‌شده درباره پریان را باور ندارید، کافی است یک سفر تا اتریش بروید. دهکده کنار دریاچه هالستات، همان‌جایی است که پریان دیزنی در آن زندگی می‌کنند.

تنها همین دهکده سحرآمیز اتریش (Austria) را به بهترین کشور برای مهاجرت و زندگی تبدیل نکرده! بلکه وقتی در سرزمین کوه‌های آلپ قدم می‌زنید، محسور دامنه‌های اسکی تیرول، مسیرهای پیاده‌روی اینسبروک (Innsbruck) و غارهای یخی آیزریسنولت ورفن (Eisriesenwelt Werfen) می‌شوید.

اگر می‌خواهید منظره مشترک کوه‌های پوشیده از برف و دشت‌های سرسبز را تماشا کنید، باید به پارک ملی Hohe Tauern که در نزدیک سالزبورگ (Hohe Tauern) قرار دارد بروید.

بهترین کشور برای مهاجرت

3. سوئیس؛ زیباترین کشور جهان

مگر می‌شود که به دنبال بهترین کشور برای مهاجرت باشید و سوئیس (Switzerland) را جز فهرستتان قرار ندهید. بهار و تابستان، این دشت‌های سرسبز آلپ هستند که از گردشگران و ساکنین سوئیس دلبری می‌کنند. زمستان‌های این کشور هم که جاذبه‌های خاص خودش را دارد. کوه‌های پوشیده از برف آلپ لذت اسکی را برایتان فراهم می‌کند و دریاچه‌های یخ‌زده، به‌اندازه سفر به سرزمین عجایب برایتان جذاب است.

روستای زرمات، دریاچه ژنو و همه ‌جاذبه‌های سوئیس منتظر شما هستند تا خودتان را به آن‌ها برسانید. درست است که مهاجرت تصمیم سختی است، اما باور کنید که زندگی در سوئیس همیشه شما را راضی نگه می‌دارد.

بهترین کشور برای مهاجرت

4. مکزیک؛ کشور آتش‌فشان‌ها، سواحل بی‌پایان و بیابان‌های شنی

اگر تکراری بودن را دوست ندارید و به دنبال جایی هزار رنگ برای زندگی هستید، مکزیک (Mexico) بهترین کشور برای مهاجرتتان است. جاذبه‌های مکزیک شبیه یک آلبوم هستند. آلبومی که هر ورقش با ورق دیگرش فرق دارد.

این کشور میزبان 67 پارک ملی، 5000 متر خط ساحلی، بیابان‌ها شنی و آتش‌فشان‌های پر از برف است. همین چند جمله برای اینکه عاشق مکزیک شوید کفایت می‌کند؛ اما برای اینکه علاقه‌تان به مکزیک صد برابر شود، باید بگوییم که این کشور هم منبع غذاهای متنوع است و هم مهاجرهایی از کشورهای گوناگون در آن حضور دارند. پس تنوع در مکزیک فقط به دیدنی‌های این کشور ختم نمی‌شو د و تا عمق جان آن نفوذ کرده.

بهترین کشور برای مهاجرت

5. تایلند؛ کشوری زیباتر از حد تصور

درست است که همه‌ساله گردشگران زیادی به سمت تایلند (Thailand) روانه می‌شوند؛ و همه‌جا حرف از دیدنی‌های تایلند است؛ اما جاذبه‌های این کشور محسورکننده­تر از چیزی است که درباره‌اش شنیده‌اید. جنگل‌های شاداب و تروتازه Ko Kut و آب‌های شفاف مخصوص غواصی Ko Tao را باید از نزدیک ببینید.

باید در آب‌های تایلند غواصی کنید، در میان جنگل‌های بارانی این کشور قدم بزنید؛ و آبشارهای شگفت‌انگیز تایلند را کشف کنید، تا بفهمید که چرا عده‌ای تایلند را بهترین کشور برای مهاجرت و زندگی می‌دانند.

بهترین کشور برای مهاجرت

6. پرتغال؛ کشوری با جاده‌ها و سواحل جذاب

اگر یک سرِ سوزن برای انتخاب پرتغال (Portugal) به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت شک دارید، کافی است فقط چند تصویر از لیسبون؛ پایتخت این کشور ببینید.

منطقه آلگاروه یک مقصد جذاب برای علاقه‌مندان به سفرهای جاده­ای است؛ و سواحل شگفت‌انگیز آلگاروه همان‌جایی هستند که هر فردی را شیفته طبیعت می‌کنند.

موناسانتو (Monasanto)، باتالها (Batalha)، فراگودو (Ferragudo) و جزایر آتش‌فشانی هم بخشی از دیدنی ‌های پرتغال هستند. برای کشف این کشور باید مقیم آن شوید و هر روز و هر ساعتتان را به تماشای یک گوشه‌ی پرتغال اختصاص بدهید.

7. نپال؛ میزبان کوه اورست

به دنبال یک نقطه بکر برای زندگی هستید، اما هنوز نتوانسته‌اید آن را پیدا کنید! چرا سری به قاره آسیا نمی‌زنید. نپال (Nepal) یکی از زیباترین کشورهای جهان است که در شمال هندوستان واقع‌شده. اگر کوه‌نوردی ورزش موردعلاقه‌تان باشد، نپال سرزمین موردعلاقه شما است. این کشور باوجود مناظر خیره‌کننده و میزبانی هشت کوه از 10 کوه بلند جهان، می‌تواند بهترین کشور برای مهاجرت باشد.

دریاچه‌های گوکیو نپال بیشترین آب شیرین جهان را در قلب خودشان جا داده‌اند. این آب از یخچال‌های طبیعی و کوه‌های سرشار از برف اطراف دریاچه‌ها جمع‌آوری می‌شود.

پارک ملی چیتوان نپال هم جاذبه‌های خاص خودش را دارد. ازجمله این دیدنی‌ها می‌توان به کرگدن‌ها، ببرهای بنگال، پلنگ‌های برفی و پانداهای قرمز که حیوانات کمیابی هستند اشاره کرد.

8. برزیل؛ وارث برترین جاذبه‌های جهان در یک قاب

برزیل(Brazil) وارث مهم‌ترین جاذبه‌های جهان است. اغلب کشورهای زیبا یک جنگل سرسبز بارانی شبیه به آمازون را دارند، اما برزیل زادگاه نمونه واقعی این جنگل است. وقتی به برزیل بروید و آمازون واقعی را ببینید، تازه می‌فهمید که یک جنگل بارانی شگفت‌انگیز باید چطور باشد!

البته برزیل جاذبه‌های دیگری هم برای دلبری دارد. آبشار خروشان ایگواچو یا کوه کورکووادو در ریودوژانیرو که مجسمه مسیح روی آن قرارگرفته، جزایر فرناندو د نورون‌ها و پارک ملی Lençóis Maranhenses با تپه‌های مورب سفیدرنگ شنی که در مقابل یک تالاب فیروزه‌ای قرار دارند، تنها بخشی از هنرنمایی طبیعت در برزیل هستند.

همه این گفته‌ها یک طرف، تنوع زیستی برزیل طرف دیگر. در این کشور جگوارها (پلنگ خالدار آمریکایی)، پیراناها یا ماهی‌های گوشت‌خوار، میمون‌های عنکبوتی و گونه‌های گیاهی خاص را می‌توان دید.

علاوه بر همه این موارد، برزیل میزبان جشنواره‌ها و فستیوال‌های زیادی است؛ بنابراین ساکنین برزیل همیشه شاد و سرزنده هستند و هیجان و شادی بخشی از زندگی آن‌ها است. دیگر چه چیزی می‌خواهید که برزیل را به بهترین کشور برای مهاجرت تبدیل کند!

9. اسلوونی؛ کشوری با منظره کوه و دریا

درست در مرز دو کشور ایتالیا و اتریش، کشوری قرار دارد که زیبایی‌اش همه را خیره نگه می‌دارد. یک طرف اسلوونی (Slovenia) را کوه‌های آلپ احاطه کرده‌اند؛ و سمت دیگر این کشور منظره‌ای رو به‌ دریای مدیترانه دارد.

کوه‌های آلپ جولیان همیشه چشم‌نواز هستند؛ اما وقتی این منظره در پشت دریاچه زمردی اسلوونی قرار می‌گیرد، دیگر نمی‌توان چشم از آن برداشت؛ و درنهایت، جنگل‌های سرسبز هستند که بیش از نیمی از این کشور را در برگرفته‌اند و جذابیت آن را دوچندان کرده‌اند.

این جاذبه‌های طبیعی اسلوونی زیبا را به بهترین کشور برای مهاجرت اروپا دوستان تبدیل کرده است.

10. ژاپن؛ کشور طبیعت و تکنولوژی

تا اسم ژاپن (Japan) به میان می‌آید، همه به سراغ دستاوردهای ریزودرشت مردم این کشور می‌روند. درصورتی‌که همه‌چیز درباره ژاپن در تکنولوژی خلاصه نمی‌شود! وقتش رسیده که زیبایی‌های ژاپن را هم بشناسید.

همان‌طور که می­دانید ژاپن یک کشور اصیل با تاریخچه غنی است؛ بنابراین وقتی در گوشه و کنار این کشور قدم می‌زنید، باید آمادگی مواجه‌شدن با آثار باستانی متنوع را داشته باشید.

جزایر نیمه گرمسیری اوگاساوار با سواحل بکر، جنگل‌هایی که 195 گونه پرنده خاص در آن‌ها زندگی می‌کنند، جنگل بامبو و شکوفه‌های گیلاس هم ازجمله جاذبه‌های طبیعی این کشور هستند.

و درنهایت…

در این مقاله فهرستی از خوش آب و هواترین و زیباترین کشورهای جهان را آوردیم. اگر شرایط جوی محل زندگی‌تان برایتان مهم است؛ یا می‌خواهید موقع گشت زنی شهری از جاذبه‌های طبیعی لذت ببرید، این فهرست می‌تواند برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کمکتان کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.