thumbnail photo

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار کدامند؟

معیارهای زیادی برای انتخاب بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار وجود دارد. از آب و هوا، نرخ مالیات، متوسط دستمزد تا قیمت املاک، همه و همه در انتخاب شهری برای زندگی و کار در آمریکا تاثیرگذار است.

ساکنین آمریکا هم مانند سایر انواع گونه انسان، تنوع‌طلب هستند و سالانه یک نفر از شش نفر در آمریکا محل زندگی خود را جابه‌جا می‌کند. شهرهای مختلف آمریکا را با توجه به ترجیحات خود بررسی کنید و محل سکونت خود را انتخاب کنید. در این مقاله از علی بابا ۱۰ شهر از بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی و کار را به شما معرفی خواهیم کرد.


جستجو و خرید بلیط هواپیمای خارجی در علی بابا


آستین تگزاس | Austin, Texas

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

پایتخت موسیقی زنده جهان اغلب در بین بهترین‌ شهرهای دنیا برای کار و زندگی قرار می‌گیرد. نرخ بیکاری در این شهر ۶.۳% است که در مقایسه با میانگین ملی ۸.۳%، پایین‌تر است.

برای زندگی در آستین شما مالیاتی بر درآمدتان پرداخت نمی‌کنید. آب فراوان و هوای تمیز نیز یکی از دلایل انتخاب آستین به عنوان بهترین شهر آمریکاست. ۲۲۸ روز از سال آسمان آستین آفتابی است. حتی در ژانویه دمای هوا به ندرت از ۴ درجه پایین‌تر می‌آید.

زندگی و کار در آستین

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

آستین به عنوان مرکز اصلی فن‌آوری پیشرفته در آمریکا شناخته می‌شود. هزاران فارغ التحصیل رشته‌های کامپیوتری و دیگر رشته‌های مهندسی از دانشگاه‌های معتبر این شهر، در شرکت‌های مختلف مشغول به کار می‌شوند.

علاوه بر حوزه فن‌آوری آستین در حوزه داروسازی نیز حرفی برای گفتن دارد. حضور شرکت‌های بزرگی همچون دل کامپیوترز و ۳M در آستین باعث شده تا قسمتی از منطقه آستین تپه‌های سیلیکان (Silicon Hills) نام بگیرد.

آیا کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان را می‌شناسید؟

هزینه زندگی در آستین

آستین یکی از ارزان‌ترین شهرهای آمریکا برای زندگی و بهترین شهر آمریکا برای زندگی ایرانیان است. برای اجاره خانه یک خوابه در آستین تگزاس به طور متوسط ۱۱۰۰ دلار باید پرداخت کنید. متوسط قیمت خانه برای خرید ۱۹۶۰۰۰ دلار است و جوانان شانس زیادی برای خرید خانه دارند.

هزینه خورد و خوراک در آستین ۳۰۰ دلار در ماه است و این عدد نسبت به بسیاری از شهرهای آمریکا کمتر است. بلیط یک طرفه حمل و نقل شهری ۱.۲۵ دلار و برای رفت و برگشت ۲.۵ دلار است (البته این قیمت‌ها اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی ثبت شده‌اند).

به دلیل هزینه‌های پایین و فرصت‌های شغلی زیاد، می‌توان آستین را بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار، به خصوص برای مهاجران، نامید.

دنور کلرادو | Denver, Colorado

شهر خوش آب و هوای ایالت کلرادو، در کنار کوه‌های راکی قرار دارد. سطح سواد در دنور هم نسبت به بقیه آمریکا بالاتر است. نزدیک به ۴۶ درصد مردم دنور تحصیلات دانشگاهی دارند. دنور ترکیبی از زندگی شهری و طبیعت زیبای کوهستانی آمریکا است.

Denver 3

بدون بیمه مسافرتی به سفر نروید.

زندگی و کار در دنور

اقتصاد دنور تا حدی بر موقعیت جغرافیایی و ارتباط آن با برخی از سیستم‌های حمل و نقل اصلی کشور بنا شده است. چندین شرکت بین المللی و بزرگ از جمله خطوط هوایی یونایتد، شرکت معدن نیومونت (دومین تولید کننده طلا در آمریکای شمالی) و خطوط هوایی کنتیننتال در این شهر مستقر هستند.

به علت نزدیکی دنور به کوه‌های غنی از مواد معدنی راکی، شرکت‌های معدن و انرژی زیادی در آن وجود دارند. به جز صنایع هوایی، معادن و انرژی، ارتباطات، مالی و فن‌آوری اطلاعات نیز اقتصاد دنور را تشکیل می‌دهند.

دستمزد کارمندان در دنور ساعتی ۱۲.۵۸ دلار و متوسط درآمد سرانه در سال ۵۴۹۱۰ دلار است. است که این مقدار نسبت به بقیه شهرهای کلرادو و حتی نسبت به دیگر شهرهای آمریکا نسبتا بالاتر است. اما در دنور افراد فقیر نیز زندگی می‌کنند و شکاف طبقاتی در این شهر وجود دارد.

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

هزینه زندگی در دنور

هزینه زندگی در دنور نزدیک به ۳۰ درصد از نیویورک کمتر است. اجاره خانه یک‌خوابه ۱۶۰۰ دلار در ماه است. هزینه خورد و خوراک در دنور برای یک نفر؛ ۳۲۳ دلار در ماه است. بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی ۳ دلار است.

پورتلند اروگان | Portland, Oregon

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

پورتلند بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر ایالت اورگان در شمال غربی آمریکا است. جمعیت این شهر بزرگ در حدود ۶۵۰ هزار نفر تخمین زده شده است. تقریبا ۶۰ درصد جمعیت اورگان در پورتلند زندگی می‌کنند.

در اواخر قرن بیستم، این شهر به عنوان یکی از خطرناک ترین شهرهای بندری جهان، قطب جنایات سازمان یافته و باند شکنجه شهرت یافت. بعد از رونق اقتصاد شهر در روزهای بعد از جنگ جهانی دوم؛ سایه ناامنی از سر این شهر برداشته شد.

زندگی و کار در پورتلند

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

بندر پورتلند یکی از بزرگ‌ترین بنادر تجاری در آمریکا است. شهر پورتلند بزرگ‌ترین حمل کننده گندم در ایالات متحده، و دومین بندر بزرگ برای گندم در جهان است.

به علت موقعیت جغرافیایی و ارزان بودن انرژی در پورتلند؛ صنایع دریایی، فولاد و صنایع سنگین دیگر رونق زیادی در منطقه دارند. تکنولوژی یکی دیگر از منابع اقتصادی مهم در پورتلند است. شرکت اینتل به تنهایی ۱۵۰۰۰ شغل در این شهر ایجاد کرده‌است.

منطقه مترو پورتلند هم به یکی از شاخه‌های اصلی برای تولیدکنندگان کفش و لباس ورزشی در دنیا تبدیل شده است. دفاتر مرکزی شرکت‌های نایک، آدیدیاس، دکتر مارتینز، کلمبیا و… در این منطقه قرار دارند. پورتلند برای تولیدکنندگان پوشاک، بهترین شهر آمریکا برای کار است.

هزینه‌های زندگی در پورتلند

هزینه خرید و اجاره خانه در پورتلند خیلی ارزان نیست. شما برای اجاره یک خانه یک خوابه در پورتلند باید ماهی ۱۱۳۰ دلار بپردازید که ۱۸۳ دلار بالاتر از میانگین در آمریکا است.

قیمت خانه برای خرید هم بین ۳۹۴۰۰۰ تا ۹۸۴۰۰۰ دلار است. با وجود قیمت بالای خانه، ۵۲ درصد از ساکنین پورتلند، صاحب خانه هستند.

پیاده روی، دوچرخه سواری و حمل و نقل عمومی همه راه‌های رایج رفت و آمد در پورتلند هستند. ۷.۲ درصد مردم پورتلند با دوچرخهرفت و آمد می‌کنند و از این نظر رتبه اول را در بین شهرهای آمریکا دارند.

یکی از دلایل استقبال از دوچرخه قیمت بالای بنزین و تسهیلات دولت فدرال برای دوچرخه سواری است که در اختیار مردم قرار داده است. هزینه خورد و خوراک برای یک نفر در پورتلند ۳۸۲ دلار در ماه است.

واشنگتن | Washington

آمریکا ۵۰ ایالت دارد که واشنگتن دی سی جز هیچ کدام از این ایالت‌ها نیست. واشنگتن دی سی در منطقه خودمختار کلمبیا قرار دارد.

واشنگتن یکی از بهترین گزینه‌ها برای زندگی، کار و تفریح در آمریکا است. واشنگتن دی سی جایی برای فعالیت‌های فرهنگی، تفریحی، خرید، جشنواره‌ها، و رستوران های عالی است.

آب و هوای معتدل و سوانح طبیعی کمتر از شهرهای دیگر آمریکا این شهر را به یکی از بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی تبدیل کرده است. اما ترافیک سنگین، هزینه نسبتا بالای زندگی و مسکن هم از معایب زندگی در این شهر سیاسی است.

سیاتل | Seattle

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

سیاتل بین دریا و کوه ساندویچ شده است. اما به اندازه‌ای که همه تصور می‌کنند؛ بارش باران زیاد نیست. فضای آرام شهر و طبیعت دل انگیز آن، افراد زیادی را به سیاتل کشانده است. در بین ۵۰ شهر بزرگ آمریکا؛ سیاتل در رتبه چهارم رشد جمعیتی قرار دارد.

جنگل‌های همیشه سبز سیاتل این شهر را به «شهر زمرد» معروف کرده است. میزان جرم و جنایت در سیاتل بسیار کم است و از نظر امنیت، بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار است.

زندگی و کار در سیاتل

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

اقتصاد سیاتل ترکیبی از شرکت‌های صنعتی قدیمی، تجارت بین الملل، شرکت‌های فن‌آوری و اینترنتی، شرکت‌های خدماتی، شرکت‌های طراحی و… است.

بندر سیاتل یکی از مهم‌ترین بنادر آمریکا و دروازه صادرات و واردات به آسیا است.

دفتر اصلی شرکت‌های کامپیوتری مایکروسافت و آمازون، اولین کافه و دفتر مرکزی استارباکس، و دفتر اصلی شرکت هواپیماسازی بوئینگ در این شهر قرار دارد.

مردم سیاتل به حدی به کافئین اعتیاد دارند که ۱۰۰ شعبه از استارباکس در این شهر قرار دارند.

یکی از دلایل مهاجرت زیاد افراد به سیاتل، دادن بالاترین دستمزد در کل ایالات متحده در این شهر است. در سیاتل حداقل دستمزد ساعتی ۱۵ دلار است.

هزینه زندگی در سیاتل

شما برای اجاره خانه یک خوابه در سیاتل، حدود ۱۳۰۰ دلار در ماه باید هزینه بپردازید. هزینه مواد غذایی برای ساکنین سیاتل در حدود ۴۰۰ دلار در ماه است.

قیمت بلیط یک طرفه اتوبوس در سیاتل ۲.۷۵ دلار است. سیستم حمل و نقل عمومی سیاتل وسیع و همگانی نیست. بیشتر مردم از ماشین شخصی و یا دوچرخه و اتوبوس استفاده می‌کنند.

سن خوزه کالیفرنیا | San Jose, California

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

بهشت استارت آپ‌ها، در قلب سیلیکون ولی، پرجمعیت‌ترین و بزرگ‌ترین شهر در شمال ایالت کالیفرنیا است. سن خوزه شهر تکنولوژی، به علت آب و هوای مدیترانه‌ای و آبشارهای فراوان مقصد خیلی از مهاجران آمریکا است. جمعیت سن خوزه در سال ۲۰۱۵ یک میلیون نفر بود و سومین شهر ایالت کالیفرنیا از این لحاظ است.

اغلب ساکنان سن خوزه، آسیایی‌ها و سفیدپوست‌ها هستند. نزدیک به ۴۰ درصد جمعیت این شهر مهاجر هستند. ۳۰۰ روز آفتابی در سال، منظره کوه سانتاکروز و نزدیکی به اقیانوس از جذابیت‌های پایتخت سیلیکون ولی است.

زندگی و کار در سن خوزه

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

از نظر کیفیت زندگی سن خوره در رتبه چهاردهم در بین شهرهای آمریکا است. نرخ بیکاری در سن خوره ۲.۶درصد است که به نسبت خیلی از شهرهای بزرگ دیگر پایین‌تر است.

سرانه درآمد سالانه ۷۷۱۸۰ دلار است که حقوق بالایی است، اما هزینه‌های زندگی در سن خوزه نیز بالاست.

شرکت‌های بزرگی مثل اپل، آمازون، پی پل، ای بی، اریکسون، هیتاچی، سامسونگ و… در سن خوزه قرار دارند. حضور این شرکت‌ها سن خوزه را یکی از ثروتمندترین شهرهای آمریکا و دنیا کرده که بالاترین تولید ناخالص داخلی را در دنیا بعد از زوریخ سوییس و اسلو نروژ دارد. بی‌شک سن خوزه بهترین شهر آمریکا برای کار در رشته‌های برنامه‌نویسی است.

هزینه‌های زندگی در سن خوزه

متوسط قیمت مسکن در سن خوزه ۱۰۸۵۰۰۰ دلار است که گران‌ترین بازار مسکن در کشور و پنجمین بازار گران مسکن در دنیا است.

اگرچه سن خوزه شهر گرانی است اما در دیدگاه بسیاری از مردم، نرخ پایین بیکاری، حقوق‌های نسبتا بالا و آب و هوای دلپذیر، سن خوزه را بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار تبدیل کرده است.

سان‌‌‌‌فرانسیسکو، کالیفرنیا | San Francisco, California

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

بله. سان‌‌‌‌فرانسیسکو شلوغ و گران است، ۸۰۰ هزار نفر این شهر را خانه خود می‌نامند، اما با حمل و نقل عمومی عالی، آب و هوای معتدل، رستوران‌هایی با استاندارد جهانی و ۲۰ کالج و دانشگاه درجه یک؛ انتخاب این شهر برای زندگی اشتباه نیست.

سان‌فرانسیسکو برای زندگی افراد مجرد ایده‌آل است؛ طوری که جمعیت مجردها در این شهر دو برابر متاهل‌ها است. جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری متنوع، سطح درآمد بالا افراد زیادی را به سان‌‌‌‌فرانسیسکو می‌کشاند.

زندگی و کار درسان‌فرانسیسکو

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

گردشگری یکی از اصلی‌ترین درآمدهای سان‌فرانسیسکو است. سالیانه ۲۶ میلیون نفر از سراسر دنیا به این شهر غنی و زیبا می‌آیند. به علت اقتصاد قوی این شهر، بسیاری سان‌فرانسیسکو را بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار می‌دانند، اما این شهر، جزو گران‌ترین شهرهای آمریکا نیز است.

نرخ بیکاری در سان‌فرانسیسکو ۲ درصد است و این خبر خوبی برای مهاجران به این شهر است. پایین بودن نرخ بیکاری به سان‌فرانسیسکو لقب بهترین شهر آمریکا برای کار را داده است.

دندانپزشکان، پزشکان خانواده، جراح‌ها، مدیران مالی و مدیران مارکتینگ این شهر بیشترین درآمد را دارند. سان‌فرانسیسکو با تولید ناخالص داخلی ۴۹۷.۲ میلیارد دلار یکی از ثروتمندترین شهرهای آمریکا است.

هزینه زندگی درسان‌فرانسیسکو

سان‌فرانسیسکو با متوسط درآمد سالانه ۷۵۰۰ دلار، جزو بالاترین سطوح درآمدی در آمریکا است. اما همچنین یکی از بالاترین هزینه‌های زندگی و کار درایالات متحده را هم دارد. متوسط اجاره در سان‌فرانسیسکو برای یک آپارتمان یک خوابه در شهر تقریباً ۳۵۰۰ دلار در ماه است و هزینه های قبوض حدود ۱۵۰ دلار در ماه است.

ساکنین سان‌‌فرانسیسکو تقریبا بیشتر از بقیه شهرهای آمریکا برای مواد غذایی هزینه می‌پردازند. هزینه خورد و خوراک در سان فرانسیسکو ماهی ۶۰۰ دلار است.

سن‌دیگو، کالیفرنیا | San Diego, California

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

سن‌دیگو یکی از خوش آب و هواترین شهرهای ایالات متحده آمریکا؛ در جنوب کاالیفرنیا است و این دلیل خوبی برای ۱.۲ میلیون نفری است که این شهر را برای زندگی انتخاب کرده‌اند.

البته وجود ۲۰۰ موزه، رستوران و کافه‌های معتبر و دسترسی آسان به ورزش‌های آبی و کوهستانی از دیگر دلایل محبوبیت این شهر زیبا است. ۲۶۶ روز آفتابی در سن‌دیگو، زندگی و کار دراین شهر نسبتا گران را توجیه پذیر می‌کند.

زندگی و کار درسن‌دیگو

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

به علت وجود بزرگ‌ترین پایگاه دریایی آمریکا در سن‌دیگو؛ صنایع وابسته بسیاری مثل شرکت چنرال اتمیکز، در این شهر مستقر هستند. نرخ بیکاری در این شهر ۲.۹ درصد است و با وجود دانشگاه‌های معتبر پر از دانشجوهای جوان و پرشور است. ۴۴ درصد از ساکنین سن‌دیگو تحصیلات دانشگاهی دارند که نسبت به میانگین کشور بسیار بالاتر است.

هزینه زندگی درسن‌دیگو

ساکنان سن‌دیگو به طور متوسط سالانه ۶۲۰۰۰ دلار درآمد دارند. قیمت خرید خانه به طور متوسط ۳۹۲ هزار دلار و قیمت اجاره یک خانه یک خوابه در شهر ۱۴۶۷ دلار است.

مالیات بر درآمد این شهر نیز ۹.۳ درصد است که نسبت به میانگین کشور بالا است. بلیط یک طرفه مترو و اتوبوس در این شهر ۲.۵۰ دلار است.  هزینه ماهانه خورد و خوراک برای یک نفر در سن‌دیگو ۳۳۰ دلار است و شاید جزو معدود چیزهای ارزان این شهر است.

سن‌دیگو شهر به صرفه و ارزانی نیست و بیشتر برای افرادی که درآمد بالایی دارند مناسب است. اما دلیلی که مهاجرت به سن‌دیگو انجام می‌شود این است که شهری آرام با ترافیک کنترل شده و آب و هوای معتدلی است.

کلرادو اسپرینگ، کلرادو | Colorado Springs, Colorado

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

در تمامی لیست‌های بهترین شهرهای آمریکا برای کار و زندگی اسم کلرادو اسپرینگ را خواهید دید.

شاید کلرادو اسپرینگ به اندازه شهر دیگر این ایالت، دنور، مرکز اقتصادی و فرهنگی کلرادو نباشد، اما این شهر مزایایی مثل آرامش، هزینه‌های پایین زندگی، نرخ بیکاری پایین و گزینه‌های بسیار برای سرگرمی و تفریح را برای ساکنینش به ارمغان آورده است.

شاید از لحاظ آرامش و هزینه‌های پایین، کلرادون اسپرینگ بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار است.

زندگی و کار درکلرادو اسپرینگ

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

فرهنگ و اقتصاد کلرادو اسپرینگز به شدت تحت تأثیر ارتش قرار دارد. بیش از یک دهم جمعیت کلرادو اسپرینگ، بالای ۶۵ سال سن دارند. به دلیل حضور پایگاه‌های نظامی، افرادی که در ارتش بازنشسته می‌شوند به دلیل مزایای پزشکی و رفاهی در کلرادو اسپرینگ می‌مانند.

شرکت‌های بیمه، هوا و فضا، صنایع دفاعی و پزشکی از عمده مشاغل در کلرادو اسپرینگ هستند. نرخ بیکاری در این شهر ۳.۷ درصد است که به نسبت میانگین کشور پایین‌تر است.

هزینه‌های زندگی درکلرادو اسپرینگ

سرانه درآمد سالانه در کلرادو اسپرینگ ۵۰ هزار دلار است که درآمد پایینی نسبت به شهرهای بزرگ آمریکا است. متوسط قیمت خانه در این شهر ۲۸۶۷۰۰ دلار و هزینه اجاره ماهانه خانه یک خوابه ۱۰۰۰ دلار است که به طور چشم‌گیری از شهرهای دیگر در این لیست کمتر است.

برای رفت و آمد با اتوبوس و مترو بلیط یک طرفه با قیمت ۱.۷۵ دلار باید تهیه کنید. برای خورد و خوراک هم ساکنین کلرادو اسپرینگ ماهانه ۳۵۱ دلار هزینه می‌کنند.

 بوستون، ماساچوست | Boston, Massachusetts

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

یکی دیگر از بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی و کار بوستون است. بوستون مکان برخی از مهم‌ترین لحظات اجتماعی، تاریخی، سیاسی و فرهنگی آمریکا بوده است. وقتی در این شهر زندگی می‌کنید، شما هم قسمتی از این تاریخ خواهید بود. در کنار آرامش زندگی و کار دریک شهر کوچک و آرام، استرس و سختی‌های زندگی و کار دریک شهر مدرن را نیز خواهید داشت.

بوستون همواره شهری پر از فرصت‌های نو برای دانشجویان سخت‌کوش بهترین دانشگاه‌های آمریکا و دنیا بوده است.

۱۰ مقصد جذاب برای سفر به آمریکا چک لیستی کامل و پر از تفریحات است.

زندگی و کار دربوستون

Boston 18

بوستون میزبان بزرگ‌ترین و بهترین کالج‌های دنیا است. این کالج‌ها و دانشگاه‌ها تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد این شهر دارند. بوستون به زعم بسیاری از ساکنینش، بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار است.

بوستون سالانه میزبان نزدیک به ۴۰۰ هزار دانشجو و دانش‌آموز است که بیش از ۵ میلیارد دلار به اقتصاد این شهر کمک می‌کنند. بوستون در صنایع تحقیق و توسعه فن‌آوری پیشرفته، گردشگری، پزشکی، آموزش، ماهیگیری و فرآوری مواد غذایی در آمریکا پیشتاز است.

هزینه زندگی دربوستون

هزینه‌های زندگی و کار دربوستون به نسبت بسیاری از شهرهای آمریکا بالاتر است. ممکن است بوستون به اندازه نیویورک و سان فرانسیسکو گران نباشد اما هنوز هم جزو گران‌ترین شهرهای آمریکا است.

هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در بوستون، ماهانه حدود ۱۴۰۰ دلار است. اجاره خانه‌های دو خوابه از ۲۰۰۰ دلار به بالا در ماه است. هزینه یک بلیط یک طرفه مترو ۲.۴۵ دلار است. هزینه حمل و نقل با اتوبوس و مترو در مرکز شهر برای هر نفر ۸۴.۵ دلار در ماه است. هزینه شما در بوستون برای خورد و خوراک هم ماهانه ۴۵۰ دلار خواهد بود.

در آخر

اگر به دنبال بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار هستید؛ این لیست می‌تواند نقطه شروعی برای تحقیقات شما باشد. خواه به دنبال کوه‌های پوشیده از برف، روزهای آفتابی در ساحل، یا رستوران خوب و زندگی شبانه باشید، شهری هست که شما را خوشحال کند.

قبل از انتخاب مکانی برای زندگی؛ گزینه‌های خود را به دقت بررسی کنید. اگر محدودیت بودجه دارید؛ ایالتی مثل کالیفرنیا برای شما مناسب نخواهد بود. کیفیت زندگی مهم است و شما می‌توانید با انتخاب شهر مناسب؛ آن را چندین درجه بهبود ببخشید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

31 دیدگاه

 1. 허ㅏㅀ می‌گوید

  بنظرم لس انجلس از همه گرونه

 2. 허ㅏㅀ می‌گوید

  من لاس وگاس رو میپسندم

 3. قادر قادری، همدان می‌گوید

  شهر میامی رو خیلی دوست دارم

 4. یاو رفت می‌گوید

  عالی رفتم به آمریکا
  امریکا خیلی عشقه

  1. 허ㅏㅀ می‌گوید

   باشه فهمیدیدم ی وقت داغون نشی

 5. یاو رفت می‌گوید

  خداییش آمریکا بهترین کشور است که شما بهش توهین میکنید😡

 6. ‪Farhad Javanmardi‬‏ می‌گوید

  هیوستون تگزاس ارزون کار توش فراوون ابو هواش نه ماه سال عالی سه ماه گرمو شرجی خرید یه خونه سه خوابه ویلایی بزرگ دویست هزارتا معاف از مالیات ووووو چرا اینو نداشتین

 7. فتح الله می‌گوید

  خیلی دوست دارم شهر آمریکا و دیگر استان با کشور ایالات متحده

 8. اسعد می‌گوید

  سلام چه راهی‌وجود‌دارد واسه رفتن به امریکا من خودم به شخص عادی با سطح سواد دیپلم هستم با تناسب این وعضم ممنون توضیح بدید چطور برم

 9. علی شکوهی می‌گوید

  ای بابا قبل انقلاب بعضی خانواده های امریکایی برای زندگی میومدن ایران.البته از سال ۵۴ این موضوع داشت یواش یواش پیش میومد.همینطور بدون ویزا هر ایرانی میتونست اقامت امریکارو کمتر از یک ماه بگیره.حالا واقعا زندگی کردن تو این شهرهای امریکا انگار زندگی کردن تو خود بهشته.حالا ایران چی شد.وامریکا هرروز بهتر از دیروز.البته یک سری مشکلات مخصوصا تو بعضی شهرهای پر از مهاجر وجود داره .که البته شما فکرشو بکنین توی مثلا ۲۶ استان ایران حمل اسلحه برای دفاع از خود ازاد بود.فکر میکنین.امار کشتو کشتار کمتر از امریکا بود.نه به خدا با جمعیت کمتر ایران بیشتر از امریکا هم بود.ولی من خواهرم ودختر خواهر دیگم چندین ساله امریکا زندگی میکنن.میگن.اونجا تنبل خونه نیست.زندگی خوب میخوای باید براش تلاش کنی.ولی دستاورد تلاشت واقعا زندگی خیلی خوب وراحت واز همه بهتر عدالت اجتماعی است که اینجا وجود داره

 10. آرتین می‌گوید

  تامپا و کجاست

 11. سپهر می‌گوید

  ممنون. خیلی عالی بود من خیلی از شهرهای آمریکا را دوست دارم عین دنور سن خوزه آستین و آتلانتا و نیویورک.

  1. کازمی می‌گوید

   فقط کلرادو اسپیرینگز

 12. Shamseya saha می‌گوید

  همه شهر های آمریکا بسیار زیبا است من آمریکا را خیلی دوست دارم اما چی کنم که نمیتوانم برسم انجا

  1. محمدجواد می‌گوید

   لاتاری که شرکت میکنی احیانا

  2. یاو رفت می‌گوید

   با هواپیما

 13. مبی می‌گوید

  چرا نیویورک پرجمعیت ترین شهر آمریکا نیست یا آلاسکا

  1. علی شکوهی می‌گوید

   اطفا قا فکر کنم نیویورک پر جمعیت ترین شهر امریکاست.ودر مورد الاسکا.اولا الاسکا شهر نیست.وپنجاهمین ایالت امریکاست که سالها قبل جزءخاک شوروی بود وامریکا اون قسمت از خاک شوروی رو خریداری کرد وپول نسبتا خوبیرهم به روسها داد.تا اینکه بعد چند سال روسها متوجه شدن امریکائیها منابع نفتی زیادی در الاسکا کشف کردن.هر چقدر به سازمانهای بین المللی شکایت کردن.حتی راضی شدن دوبرابر پولی که گرفتن به انریکا پس بدن .امریکا الاسکارو پس نداد که نداد.واین سوالتون خیلی خنده داره که چرا الاسکا پر جمعیت ترین شهر امریکا نیست.خوب معلومه چون الاسکا نیمه شمالیش دیگه جزو قطب شماله وزمانی که نیمه شمالی کره زمین گرمترین روزهای خودشو میگذرونه.شهر های جنوبی الاسکا.حد اکثر ده الی دوازده درجه اون هم برای حد اکثر ۲۰روز بالای صفر میرن.وزمستونها که دیگه نگو ونپرس از سرما.بعد توقع داری پرجمعیت هم باشه.اونهایی هم که اونجا زندگی نیکنن خانواده های اشخاصی هستن که کارشون اونجاست یا جویندگان طلا هستن

   1. سلمان می‌گوید

    میگه چرا نیویورک به عنوان پر جمعیت ترین شهر آمریکا و آلاسکا داخل این لیست نیست

 14. ehsan tamri می‌گوید

  سلام. مرسی بابت محتوای عالی، اما اسم یک شهر توی این لیست خالیه و اون هم : شهر تمپا در ایالت فلوریدا است.

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   پیشنهاد خوبیه
   ممنون از ما 🙂

  2. Reza می‌گوید

   داداش آمریکا زندگی میکنی؟ به نظرت بهترین شهر آمریکا واسه زندگی ایرانیا کدومه؟؟؟ از هر نظر.. مثلا آب و هوا، آرامش و رفاه، امنیت، پایین بودن هزینه ها و چیزای دیگه…

   1. Fc می‌گوید

    سانفرانسیسکو به نظر من واسه ایرانیا خوبه… البته نیویورک هم شهر خوبیه ولی فکر میکنم سانفرانسیسکو برای ایرانیا بهتر باشه

   2. Shamseya saha می‌گوید

    آمریکا را خیلی دوست دارم

  3. Ehsan می‌گوید

   سلام. لس آنجلس بیشترین جمعیت ایرانی رو داره توی تمام آمریکا، دلیلش اینه که لس آنجلس شهر بسیار راحت و خوبیه. میتونید در این شهر یه زندگی بی دغدغه و راحت داشته باشی. لس آنجلس هم جز ایالت کالیفرنیا است.

   1. avatar-image
    تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام احسان عزیز 🙂
    خیلی ممنونم از اطلاعات خوبی که در اختیار ما و بقیه خواننده‌ها قرار دادین

   2. سپهر می‌گوید

    من فکر می کردم مال مکزیک است

   3. ‪Farhad Javanmardi‬‏ می‌گوید

    من اگه بین ایران و لس‌آنجلس یکیو انتخاب میکردم بی شک ایران بود شهری کثیف مر از ترافیک پر از هملس شلوغ وووودر کل مزخرف به هیچکس پیشنهاد نمیکنم

  4. Shamseya saha می‌گوید

   آمریکا را خیلی دوست دارم

  5. حنا می‌گوید

   شما در امریکا زندگی میکنید پیدا کردن شغل سخته ؟

   1. مهدی می‌گوید

    اپلیکیشن هایی برای پیدا کردن کار هست میتونید گوگل سرچ کنید