Best cities for education

۱۰ مقصد محبوب برای تحصیل در آمریکا

ایالات متحده آمریکا همواره کشور جذابی برای تحصیل و کار بوده است و مانند یک آهنربا دانشجویان با استعداد را از هر گوشه دنیا به خود جذب می‌کند. ادامه تحصیل در آمریکا امکان رشد تحصیلی، فردی و شغلی را برای شما فراهم می‌کند. ۷ دانشگاه از ده دانشگاه برتر دنیا بر اساس رده‌بندی QS در این کشور قرار دارند. کالیفرنیا تک، هاروارد، ام آی تی و صدها دانشگاه پیشرو و معتبر دیگر گزینه‌های شما برای ادامه تحصیل در سرزمین فرصت‌هاست.

شما در هر رشته‌ای که تصور کنید می‌توانید در آمریکا تحصیل کنید و در تحقیقات روز دنیا سهمی داشته باشید.

در کنار مزایای بی‌شمار آمریکا برای ادامه تحصیل؛ هزینه بالای شهریه دانشگاه‌ها و زندگی و سختی پذیرش گرفتن در دانشگاه‌ها به علت تقاضای بالا؛ از معایب انتخاب این کشور است. در این مقاله از علی بابا، ده مورد از بهترین شهرهای آمریکا برای تحصیل را به شما معرفی می‌کنیم که در بین بهترین شهرهای دانشجویی دنیا قرار دارند.


جستجو و خرید تور در علی بابا


 

۱) بوستون

رتبه اول در بین بهترین شهرهای آمریکا برای تحصیل بی شک متعلق به بوستون است. بوستون در دنیا هم در رده دوازدهم بهترین شهرها برای دانشجویان است.

دو دانشگاه از پنج دانشگاه برتر دنیا در بوستون قرار دارند. دانشگاه‌های هاروارد و ام آی تی (MIT) که مهد پرورش بزرگ‌ترین دانشمندان دنیا بوده‌اند. وجود همین دو دانشگاه برای اثبات این که بوستون بهترین شهر آمریکا برای تحصیل است؛ کافیست.

بهترین دانشگاه دنیا برای تحصیل در رشته‌های مهندسی؛ دانشگاه ام آی تی (MIT) است. بوستون یکی از بهترین شهرهای آمریکا برای تحصیل در رشته‌های پزشکی نیز است و به همین دلیل بیمارستان‌های این شهر در دنیا به کیفیت خدمات مشهور هستند.

MIT 1

دانشگاه بوستون، دانشگاه تافتس، کالج بوستون، دانشگاه نورث ایسترن و دانشگاه برندایس نیز از دیگر مراکز آموزشی بوستون هستند که همگی جزو ۵۰۰ دانشگاه اول دنیا هستند.

بوستون برای دانشجویان خارجی هم مقصد محبوبی است. ۲۳ درصد از دانشجویان که در پایتخت دانشجویی آمریکا تحصیل می‌کنند، دانشجویان خارجی هستند.

باید قبل از انتخاب این شهر برای ادامه تحصیل به این نکته توجه کنید که بوستون شهر ارزانی نیست. اما اگر دانشجو سخت‌کوشی باشید، می‌توانید از وام‌ها و بورسیه‌ها که دانشگاه‌ها به شما می‌دهند، استفاده کنید. همچنین برای رفت و آمد در شهر نیز، مترو و اتوبوس تخفیف‌هایی برای دانشجویان دارند.

بوستون به شهر فرهنگ و هنر نیز معروف است و بازدید از بعضی موزه‌ها برای دانشجویان رایگان است.

با بهترین ترفندهای مهاجرت به آمریکا آشنا شوید.

۲) شیکاگو

سومین شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا، میزبان چندین دانشگاه مشهور دنیا است. دانشگاه‌های شیکاگو از بهترین دانشگاه‌ها برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی هستند . به همین دلیل شیکاگو یکی از مقاصد محبوب دانشجویان از سراسر دنیا است.

شیکاگو در رتبه ۴۱ بهترین شهرهای دنیا برای دانشجویان قرار دارد.

دانشگاه شیکاگو University Of Chicago، دانشگاه نورث وسترن Northwestern University با رتبه‌های ۹ و ۳۴؛ از برترین دانشگاههای این شهر هستند.

دانشجویان اقتصاد معمولا دانشگاه شیکاگو را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. مکتب شیکاگو یکی از معروف‌ترین مکاتب اقتصادی است و در این دانشگاه پایه‌ریزی شده است.

یک دلیل دیگر برای اینکه شیکاگو را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید؛ تجربه کردن فرصت‌های فرهنگی و اجتماعی متفاوت است که با حضور دانشجویان از کشورهای مختلف فراهم شده است.

طیف گسترده‌ای از تفریح و سرگرمی‌ها در شیکاگو برای شما فراهم است. دانشجویان از طریق کارت شناسایی دانشجویی خود می‌توانند تخفیف‌های جالبی دریات کنند. هزینه‌های زندگی در شیکاگو بالا است، اما دانشگاه‌ها کمک هزینه‌های تحصیلی و زندگی برای دانشجویان در نظر می‌گیرند.

university of chicago 2

۳) لس آنجلس

شاید حضور لس آنجلس در بین بهترین شهرهای آمریکا برای تحصیل عجیب باشد. این شهر را بیشتر به هالیوود و ستاره‌های سینما می‌شناسیم؛ اما بهتر است بدانید دانشگاه‌های لس آنجلس هم به اندازه صنعت فیلم‌سازی آن، معتبر هستند.

لس آنجلس شهری خوش آب و هواست که تعداد زیادی مهاجر ایرانی را نیز در خود جا داده است. دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه ایالتی کالیفرنیا و دانشگاه کالیفرنیا جنوبی؛ از مهم‌ترین دانشگاه‌های لس آنجلس هستند.

لس آنجلس شهری مهاجرپذیر است و تنوع نژادی و فرهنگی بالایی دارد. ۱۹ درصد ددانشجویان حاضر در دانشگاه‌های لس آنجلس، از کشورهای دیگر به این شهر مهاجرت کرده‌اند.

لس آنجلس بیست و پنجمین شهر در رتبه بندی QS در بین بهترین شهرهای دانشجویی دنیا قرار دارد. اگر فرصت زندگی و تحصیل در شهر فرشتگان را به دست آوردید؛ آن را به هیچ وجه از دست ندهید.

university of california 3

۴) نیویورک

نیویورک تقریبا در همه چیز بهترین است. زندگی در این کلان‌شهر و تحصیل در یکی از دانشگاه‌های معتبر آن؛ نوید یک زندگی پر هیجان و تجربه جدید را می‌دهد. شما در نیویورک گزینه‌های بی پایانی برای ادامه تحصیل دارید. استادان و دانشجویان با فرهنگ‌های مختلف در دانشگاه‌های نیویورک حضور دارند.

نیویورک در رده نوزدهم بهترین شهرهای دانشجویی دنیا قرار دارد و در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال قبل در شاخص‌های مطلوبیت از نظر دانشجویان بهبود داشته است. همچنین نیویورک بهترین شهر آمریکا برای ماندن، پس از فارغ التحصیلی است و چشم انداز روشنی برای دانشجویان بعد از پایان تحصیل دارد.

دانشگاه کرنل با رتبه ۱۴ در دنیا، بهترین دانشگاه نیویورک است. انتخاب‌های دیگر شما برای تحصیل، دانشگاه کلمبیا با رتبه ۱۸، دانشگاه نیویورک با رتبه ۳۹ و دیگر دانشگاه‌های معتبر این شهر بی‌نظیر است. برای ادامه تحصیل در رشته‌های هنر، نیویورک یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما در آمریکا است.

university of colombia 4

۵) سان‌فرانسیسکو

در میان شهرهای دانشجویی در آمریکا؛ سان‌فرانسیسکو به علت کیفیت بالای سطح زندگی محبوبیت زیادی دارد. حضور سان‌فرانسیسکو در بین ۵۰ شهر برتر دنیا از نظر مکان مطلوب برای زندگی؛ جای تعجب ندارد.

دانشگاه استنفورد دومین دانشگاه برتر دنیا در این شهر خوش آب و هوا قرار دارد. سان‌فرانسیسکو در آمریکا در رتبه دوم بهترین شهر برای کار، قرار دارد که این رتبه را تا حد زیادی مدیون حضور سیلیکون ولی است.

اگر قصد ادامه تحصیل در رشته‌های مهندسی را دارید؛ استنفورد یکی از بهترین انتخاب‌‌هاست. اگر در رشته‌های مربوط به فناوری اطلاعات و برنامه نویسی هم تحصیل کنید؛ احتمال پیدا شدن کار برای شما زیاد است. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که شرکت‌های بزرگ بر روی مهارت بیشتر از تحصیلات، تاکید دارند.

stanford university 5

۶) واشنگتن

پایتخت ایالات متحده یکی از بهترین کیفیت‌های آموزشی را از طریق دانشگاه‌های معتبر خود ارائه می‌دهد. بسیاری از رهبران و سیاست‌مداران بزرگ دنیا در دانشگاه‌های این شهر تحصیل کرده‌اند.

واشنگتن یکی از بهترین شهرهای آمریکا برای تحصیل به ویژه در رشته‌های علوم انسانی است. علوم سیاسی واشنگتن دی سی یکی از گزینه‌های مطلوب برای علاقه‌مندان به این رشته است.

دانشگاه‌ها از سیاست‌مداران از احزاب مختلف دعوت می‌کنند تا به دانشگاه بیایند و با دانشجویان به بحث و گقت و گو بپردازند و فرصت بی‌نظیری برای آنها فراهم می‌کنند.

وقتی در واشنگتن دی سی دانشجو هستید؛ در واقع شاهد گوشه‌ای از تاریخ هستید. به طور مثال تصمیمات مهمی که در این شهر گرفته شده است و در سرنوشت جهان تاثیر داشته است.

دانشگاه واشنگتن با رتبه ۲۳ در آمریکا و ۶۸ در دنیا، دانشگاه مریلند و دانشگاه جرج تاون با رتبه‌های ۱۳۶ و ۲۲۶ در دنیا از معتبرترین دانشگاهها برای تحصیل در واشنگتن دی سی هستند.

Meryland university 6

۷) فیلادلفیا

اولین پایتخت آمریکا و ششمین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا، هفتمین شهر در بین بهترین شهرهای آمریکا برای تحصیل است. اگر فیلادلفیا را برای تحصیل انتخاب کردید باید بگوییم که انتخاب هوشمندانه‌ای بوده است. فیلادلفیا شهری پر جنب و جوش با موزه‌های دیدنی و رستوران‌هایی با شهرت‌ جهانی است.

فیلادلفیا شهری با کیفیت خوب زندگی و هزینه‌های پایین‌تر نسبت به شهرهای دیگر مرور شده تا به اینجا است. در بین بهترین شهرهای دنیا برای زندگی دانشجویی؛ فیلادلفیا در رده شصت و دوم قرار دارد.

دانشگاه پنسیلوانیا در رتبه یازدهم بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد. در ده سال اخیر ۹ نفر از برندگان نوبل، فارغ التحصیل این شهر بودند. دانشگاهای درکسل، تمپل، ویلانوا و توماس جفرسون از دیگر دانشگاه‌های فیلادلفیا هستند.

Pensylvanilvania university 7

جالب است بدانید دانشگاه شیراز از روی دانشگاه پنسیلوانیا الگو گرفته است.

۸) آتلانتا

شهری در جنگل؛ لقبی است که به آتلانتا به علت پوشش گیاهی و جانوری متنوعش داده‌اند. انتخاب آتلانتا به عنوان شهری برای ادامه تحصیل؛ به علت اجاره بهای ارزان مسکن، خورد و خوراک و پوشاک نسبت به شهرهای دانشجویی آمریکا، انتخاب مناسبی است.

هزینه اجاره یک خانه یک خوابه در آتلانتا حدود ۱۱۰۰ دلار در ماه است.

آتلانتا دارای بیش از ۳۰ موسسه است که به آموزش عالی اختصاص داده شده‌اند. این دانشگاه‌ها حدود ۸۰،۰۰۰ دانشجو را در این شهر گرد آورده‌اند. آتلانتا در رتبه ۵۷ بهترین شهرهای دنیا برای دانشجویان قرار دارد.

دو دانشگاه آتلانتا در بین ۱۵۰ دانشگاه برتر QS در سالهای ۲۰۱۸-۲۰۱۹ ظاهر شده‌اند: انستیتوی فناوری جورجیا در رتبه ۷۰ و دانشگاه اموری با رتبه ۱۴۷ در بین بهترین دانشگاه‌های جهان.

university of georgia 8

۹) پیتسبرگ

پیتسبرگ شهری در شمال شرقی ایالت پنسیلوانیا، با رتبه ۶۸ در بین بهترین شهرهای دنیا برای تحصیل است. این شهر یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای آمریکا است. ۲۳ درصد دانشجویان دانشگاه‌های پیتسبرگ خارجی هستند.

در سال ۲۰۰۷، پیتسبرگ به عنوان «قابل زندگی‌ترین شهر آمریکا» اعلام شد. علاوه بر این، رتبه ۶۷ این شهر در بین دانشجویی‌ترین شهرهای دنیا؛ باعث محبوبیت این شهر برای دانشجویان شده است.

دانشگاه‌های پیتسبورگ و کارنگی ملون با رتبه‌های ۱۴۰ و ۲۷ در این شهر زیبا قرار دارند. نسبت به شهرهای شرقی آمریکا پیتسبورگ تقریبا شهر ارزانیست. شما برای اجاره یک سوییت باید به طور متوسط ماهی ۹۰۰ دلار کنار بگذارید.

به طور کلی زندگی در آمریکا هزینه بالایی دارد؛ اما دانشگاه‌ها با ارائه بورسیه و فاندهای مختلف سعی بر ساده کردن زندگی برای دانشجویان دارند.

به عنوان مثال، دانشجویان دانشگاه کارنگی ملون، برای حمل و نقل کارت تردد رایگان و برای بازدید از اماکن فرهنگی نیز بلیط‌های نیم بها دریافت می‌کنند. با این تفاسیر می‌توان گفت، پیتسبورگ بهترین شهر آمریکا برای زندگی و تحصیل است.

Carengie mellon university 9

۱۰) سن دیگو

اگر قصد مهاجرت به آمریکا برای ادامه تحصیل را دارید؛ سن دیگو می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها باشد. ۷۰۰۰ دانشجوی بین المللی در بهشت زیبای کالیفرنیا؛ سن دیگو تحصیل می‌کنند. سن دیگو آب وهوای معتدل و مطبوعی دارد و همچنین از شهرهایی مثل لس آنجلس و سان فرانسیسکو به مراتب ارزان‌تر است.

مانند اکثر شهرهای دانشجویی ایالات متحده، سن دیگو میزبان بسیاری از دانشگاه‌ها است؛ که دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو و دانشگاه ایالتی سن دیگو معتبرترین آنها هستند.

دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو، یکی از برجسته ترین دانشگاه‌های جهان است که توسط در رده‌بندی QS رتبه ۳۸ را کسب کرده است. در بین دانشجویان سابق آن، ۲۰ برنده جایزه نوبل و همچنین سه نفر دارای مدال فیلدز و ۲ برنده جایزه پولیتزر هستند.

سن دیگو در رده ۷۶ بهترین شهرهای دنیا برای زندگی دانشجویان قرار دارد. اما سن دیگو در بین ۱۰ شهر گران ایالات متحده آمریکا قرار دارد. متوسط اجاره یک آپارتمان در این شهر ۲۰۰۰ دلار است.

San diego university 10

و در نهایت

انتخاب بهترین شهر آمریکا برای تحصیل؛ به عوامل بسیاری بستگی دارد. رشته‌‌‌‌‌ای که برای تحصیل انتخاب کرده‌اید، بودجه‌ای که برای شهریه دانشگاه در نظر گرفته‌اید، آب و هوای شهر مقصد، هزینه‌های مسکن و خورد و خوراک و… .

ما در این مقاله سعی کردیم تا ده شهر از بین بهترین شهرهای آمریکا برای تحصیل را به شما معرفی‌کنیم و تصصمیم گرفتن را تا حدی برای شما آسان کنیم.

اگر قصد رفتن به آمریکا برای ادامه تحصیل را دارید؛ برنامه‌ریزی دقیق‌ داشته باشید و بهترین شهر آمریکا برای زندگی و تحصیل را از بین این گزینه‌ها انتخاب کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

  1. مجله مهاجرت می‌گوید

    سلام.وقت بخیر .
    در مورد تحصیل در آمریکا میشه راهنمایی بفرمایید؟