راهنمای استرداد بلیط

استرداد آنلاین و آسان بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس و هتل خارجی

استرداد بلیط هواپیما داخلی

domestic-refund-step1

برای استرداد بلیط هواپیما داخلی از علی‌بابا، ابتدا باید از گزینه‎‌ی « ورود - ثبت نام » با وارد کردن ایمیل و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید.

domestic-refund-step2

در این مرحله، شما پس از ورود به حساب کاربری خود، می‌توانید با انتخاب گزینه «سفارشات و استردادها» وارد صفحه سفارشات خود شده و لیست سفارشات را مشاهده کنید، همچنین می‌توانید با انتخاب هر کدام از آنها برای درخواست استرداد آن سفارش اقدام نمائید.

domestic-refund-step3

در صفحه سفارشات و استردادها می‌توانید از قسمت جستجوی بالا لیست فقط با پر کردن یکی از فیلدهای شماره سفارش، نام مسافر و تاریخ به راحتی سفارش موردنظر خود را یافته و مشاهده نمائید.

domestic-refund-step4

پس از انتخاب سفارش موردنظر خود میتوانید جزئیات سفارش را به صورت کامل مشاهده و چاپ نمائید، در ضمن می‌توانید از طریق گزینه‌ی « استرداد » برای درخواست استرداد هر کدام از بلیط‌های سفارش موردنظر خود اقدام نمائید.

domestic-refund-step5

با انتخاب گزینه‌ی «استرداد» صفحه‌ای را مشاهده می‌کنید که دلیل تمایل شما برای استرداد بلیط موردنظرتون را از شما خواستار میشود، شما چهار گزینه‌ی دلایل شخصی، لغو پرواز توسط ایرلاین، تاخیر یا تعجیل پرواز بیش از دو ساعت و تغییر ساعت پرواز کمتر از دو ساعت را برای انتخاب پیش رو دارید. اگر به دلایل شخصی پروازتان را کنسل می‌کنید یا ساعت پرواز شما کمتر از دو ساعت تغییر کرده است، در قوانین و مقررات سایت می‌توانید از قوانین هر ایرلاین برای میزان جریمه مطلع شوید.

اگر هواپیمایی پرواز شما را لغو کرده است و یا پرواز شما بیش از 2 ساعت تأخیر یا تعجیل داشته و شما مایل به استفاده از پرواز نیستید، بلیط شما بدون کسرِ جریمه کنسل می‌شود. بعد از انتخاب دلایل، دوباره روی «مرحله‌ بعد» کلیک کنید.

domestic-refund-step7

در این مرحله از استرداد بلیط شما اطلاعات مسافرانی که این بلیط برای آنها خریداری شده است را مشاهده می‌کنید و میتوانید نفرات موردنظر خود برای استرداد را انتخاب نمائید، با توجه به اینکه قوانین کنسلی پروازهای داخلی را مطالعه نموده اید و از آن آگاهی دارید، میتوانید آن را تایید نموده و از طریق گزینه‌ی « مرحله بعد » وارد مرحله بعدی شوید، در ضمن گزینه‌ی « بازگشت » برای تغییر در مرحله قبلی وجود دارد.

domestic-refund-step8

در مرحله آخر شما باید چگونگی نحوه پرداخت مبلغ استرداد شده را تعیین نمائید، شما دو گزینه‌ی شارژ اعتبار علی‌بابا و واریز به حساب بانکی را برای انتخاب پیش رو دارید، یکی از این دو گزینه را با توجه به توضیحات آن انتخاب نموده و روی گزینه‌ی « استرداد » کلیک کنید.

توجه فرمایید در صپرتیکه گزینه واریز به حساب بانکی را انتخاب نمایید مبلغ به همان شماره کارتی که با آن خرید خود را انجام داده اید بازمیگردد.

domestic-refund-step9

پس از تکمیل این مراحل، شما پیام «استرداد با موفقیت انجام شد» را دریافت می‌کنید. اگر تا 72 ساعت مبلغ استرداد به حساب یا اعتبار شما واریز نشد، می‌توانید برای بررسی موضوع با پشتیبانی علی‌بابا تماس بگیرید.

domestic-refund-step10

علی‌بابا ، همراه و پشتیبان شما.

استرداد

کاربر گرامی

رزرو یا استرداد هتل‌های داخلی در شهرهای مختلف از طریق اپلیکیشن علی‌بابا امکان‌پذیر است.

با نصب اپلیکیشن، نزدیک‌ترین شعبه‌ی علی‌بابا در جیب شماست.