1111 1

اتاق‌ها و امکانات رفاهی هتل داد یزد، پنجره‌ای به‌سوی سده ۱۳

معرفی همه گزینه‌های اقامتی در هتل داد یزد

بخش مهمی از هر سفر را اقامتگاه تشکیل می‌دهد و انتخاب نوع آن می‌تواند روی کیفیت سفر تاثیر زیادی داشته باشد. هتل داد یزد یکی از اولین‌های سرزمین یزد در ارائه خدماتی است که شاید جای دیگری نتوانید آن‌ها را دریافت کنید.

این هتل اولین و تنها هتل یزد است که استخر دارد و از تولیدکنندگان برق خورشیدی است. جالب اینجاست که هتل داد برق تولیدشده از نیروی خورشید را برای شهر زیبای یزد در نظر گرفته است و خودش مصرف‌کننده آن نیست. هتلی سبز که اتاق‌های آن شما را به چندین دهه قبل می‌برند و با آن دکوری که دارند، آرامش را به‌ خانه دلتان می‌آورند.

اینجا پنجره‌ای به سده ۱۳ هجری شمسی باز شده است. کافی است دست دراز کنید.

هتل داد یزد چند ستاره است؟
این هتل در گروه هتل‌های ۴ ستاره یزد قرار دارد.
هتل داد یزد چه نوع اتاق‌های دارد؟
اتاق یک‌‌تخته سینگل، اتاق یک‌‌تخته استاندارد، اتاق‌های دوتخته دبل و توئین ۹۶ ساله، اتاق‌های دوتخته دبل اندرونی و روبه‌حیاط، اتاق‌های سه‌تخته، اتاق‌های چهارتخته و رویال سوییت انواع اتاق‌های این هتل هستند.
امکانات رفاهی دیگر این هتل چه هستند؟
گالری نیلوفر برای برگزار نمایش‌های خصوصی و عمومی، استخر، کافه و رستوران از دیگر امکانات هتل داد هستند.

اتاق‌های هتل داد یزد، دریچه‌ای رو به تاریخ

اتاق‌های هتل داد یزد، دریچه‌ای رو به تاریخی دارند که گاراژ قدیمی «حاجی‌ عبدالخالق داد» آن را رقم زده است. وقتی پنجره اتاقتان را باز می‌کنید، غیر از نسیم خنکی که شبانگاه می‌وزد، با صحنه‌ای جذاب روبه‌رو می‌شوید و آن‌ هم معماری ایرانی-یزدی است که تنها چند بند انگشت با شما فاصله دارد.

اتاق های هتل داد یزد

هتل داد یزد چند حجره دارد که همان اتاق‌ها یا محل اقامت مسافران هستند. این اتاق‌ها یک وجه مشترک دارند و آن هم استفاده از یک طیف رنگی آبی خاص در بخش زیادی از وسایل و دکور است.

بسته به  اینکه در کدام اتاق اقامت داشته باشید، منظره پیش رویتان می‌تواند بخشی از ساختمان روبه‌رویی با پنجره‌های طاقی منظم یا پنجره‌های مربعی باشد. البته نباید فضای میانی هتل را فراموش کرد. درست همان‌جایی که چند ردیف پله شما را به طبقه زیرهمکف می‌رساند.

اتاق های هتل داد یزد

فرقی ندارد که تنها برای بازدید از جاذبه‌های یزد به این سرزمین آفتابی سفر کرده باشید یا با خانواده و دوستان! در هر صورت می‌توانید اتاق مناسبی را در هتل داد یزد رزرو کنید. همه اتاق‌ها و سوییت‌های هتل یک سری امکانات مشترک به شرح زیر  دارند.

  • سیستم تهویه
  • اینترنت بی‌سیم
  • تلویزیون
  • خشکشویی
  • تلفن
  • یخچال

اتاق‌های هتل داد یزد به چند دسته تقسیم شده و هر کدام امکانات متفاوتی دارند.

– اتاق یک‌‌تخته سینگل هتل داد یزد

این اتاق‌ها یک تخت یک‌نفره دارند و سرویس اضافه ندارند، اما نکته قشنگ ماجرا اینجاست که حق انتخاب زیادی برای رزرو اتاق یک تخته دارید.

اتاق های هتل داد یزد

اتاق‌های یک تخته هتل داد یزد غیر از امکانات مشترکی که به آن‌ها اشاره شد، یک میز کوچک و صندلی، پاتختی و یک میز عسلی و یک یا دو صندلی دارند. پنجره‌ها کاملا با پرده‌هایی به سفیدی برف تزیین شده‌اند و غیر از پرده‌های سفید نصب‌شده روی شیشه، یک پرده آبی دقیقا هم‌رنگ روتختی و پوشش کف و صندلی‌ها هم وجود دارد. شاید بخواهید حریم خصوصی بیشتری داشته باشید.

– اتاق یک‌‌تخته استاندارد هتل داد یزد

اتاق‌های یک تخته استاندارد هتل، تقریبا شبیه به اتاق‌های سینگل هستند؛ با این تفاوت که به‌جای تخت سینگل یک تخت کویین داخل اتاق است. تقریبا همه امکانات موجود در اتاق‌های سینگل را می‌توانید در این اتاق‌ها پیدا کنید.

اتاق های هتل داد یزد

– اتاق‌های دوتخته دبل و توئین ۹۶ ساله هتل داد یزد

اتاق دوتخته دبل ۹۶ ساله هتل، مخصوص ۲ نفر است و یک تخت کوئین دارد. البته یک سرویس اضافه هم داخل اتاق قرار داده‌اند. اتاق دوتخته تویین ۹۶ ساله هتل کمی با اتاق دبل متفاوت است. در این اتاق‌ها دو تخت سینگل قرار داده‌اند و یک سرویس اضافه هم دارد.

اتاق های هتل داد یزد

اتاق‌های دوتخته بزرگ‌تر هستند و قاعدتا امکانات بیشتری دارند. از جمله امکانات این اتاق‌ها مبل راحتی ۲ نفره و یک تخت چوبی ساده است.

البته نباید کمد بزرگ اتاق‌ها را فراموش کرد؛ جایی که اجازه می‌دهد اتاق مرتب و منظم باشد و وسایل شخصی شما جایی مناسب داشته باشند. بعضی از اتاق‌های دو تخته علاوه‌بر پنجره‌های بزرگ، یک در چوبی دارند که به بالکن باز می‌شود. جایی که می‌توانید از منظره به‌یادماندی هتل لذت ببرید.

اتاق های هتل داد یزد

– اتاق‌های دوتخته دبل اندرونی و روبه‌حیاط هتل داد یزد

احتمالا وقتی اسم اندرونی را می‌شنوید، فوری یاد قصرهای دوره قاجار می‌افتید. اتاق‌های اندرونی آرامشی دارد که هیچ‌جای دیگر نمی‌توانید پیدا کنید. نقطه پُررنگ و تفاوت اصلی اتاق‌های اندرونی با دیگر اتاق‌های دوتخته هتل داد یزد، وجود طاق‌هایی زیباست که نه‌تنها سقف را زیباتر کرده‌، بلکه حس‌وحالی قدیمی و جذاب به این اتاق‌ها داده‌اند.

اتاق های هتل داد یزد

اتاق‌های روبه‌حیاط هتل به ۲ دسته اصلی تقسیم می‌شوند که شامل دوتخته دبل و تویین هستند. اصلی‌ترین تفاوت این دو مدل اتاق، در نوع تخت‌هاست.

اتاق‌ دو تخته دبل روبه‌حیاط، یک تخت کویین دارد، درحالی‌که اتاق دو تخته تویین دارای ۲ تخت سینگل است. توجه کنید که هیچ‌کدام از این اتاق‌های روبه‌حیاط سرویس اضافه ندارند.

– اتاق‌های سه‌تخته هتل داد یزد

اتاق‌های سه‌تخته هتل داد یزد به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند که اصلی‌ترین تفاوت آن‌ها در نوع تخت‌هاست. اتاق‌های سه‌تخته در یک نوع، سه تخت سینگل و یک سرویس اضافه دارند، درحالی‌که اتاق‌های سه‌تخته خانواده دارای یک تخت کویین، یک تخت سینگل و یک سرویس اضافه هستند.

اتاق های هتل داد یزد

یکی از نقاط مثبت اتاق‌های سه‌تخته امکانات بیشتر آن است. به‌عنوان‌ مثال بعضی از اتاق‌های سه‌تخته غیر از امکانات کلی، آشپزخانه هم دارند. بنابراین اگر می‌خواهید در طول روز در اتاق خودتان چای بخورید و همان‌جا هم استراحت کنید، امکانات فراهم است.

– اتاق‌های چهارتخته هتل داد یزد

اتاق‌های چهارتخته هتل داد یزد دو بخش مجزا دارند که به‌خوبی دو سرویس خواب را از هم جدا کرده است. داخل یکی از بخش‌ها میزعسلی کوچکی هست که دور آن چهار صندلی زیبای آبی‌رنگ قرار دارد. اینجا برای دور هم جمع شدن و گپ زدن گروه‌های چهارنفره شما عالی می‌شود.

اتاق های هتل داد یزد

این تمام ماجرا نیست! دری که رو به بالکن باز شده و منظره‌ای زیبا روبه‌روی آن قرار دارد، هر روز صبح میزبان نسیم می‌شود تا هوای خوش یزد داخل اتاق‌ها بپیچد.

– رویال سوییت هتل داد یزد

رویال سوییت مخصوص‌ کسانی است که می‌خواهند امکانات کاملی داشته باشند. این سوییت‌ها یک تخت کوئین و دو سرویس خواب اضافه دارند. تخت‌ در یک اتاق قرار گرفته و در اتاق دیگر میز تلویزیون و مبلی دونفره روبه‌روی آن است که فضا را برای تماشای فیلم‌هایی جذاب فراهم کرده است.

اتاق های هتل داد یزد

غیر از این امکانات، یک آشپزخانه ساده را هم باید به سوییت اضافه کنید. این‌طوری که به‌نظر می‌رسد نیاز به چیز دیگری ندارید.

دکوراسیون اتاق‌های هتل داد یزد

آن‌چیزی که در همه اتاق‌های هتل داد یزد، یک‌صدا فریاد می‌زند شما به اقامتگاهی متفاوت و زیبا قدم گذاشته‌اید، غالب بودن رنگ آبی‌فیروزه‌ای است. آن آبی‌رنگی که شاید در همه‌جا به‌عنوان یک رنگ ایرانی شناخته می‌شود.

اتاق های هتل داد یزد

روکش تخت‌ها یک روتختی ساده نیستند، روی آ‌ن‌ها بارقه‌هایی از نور دستان هنرمندان یزدی تابیده است.

چراغ‌های آبی‌رنگ بالای تخت‌ها و همین‌طور حاشیه پایین پرده‌ها با نوار تزیینی بالای دیوارها و نوار کار شده روی روتختی‌ها چنان هم‌خوانی دارند که انگار همه آن‌ها را یک نفر به‌تنهایی اجرا کرده است.

نور که از لابه‌لای درزهای پرده‌ها به اتاق می‌تابد، زیبایی آن را بیشتر می‌کند؛ چون رنگ آبی دکور با رنگ ساده دیوارها ترکیبی می‌سازند که فقط نور می‌تواند آن‌ها را تکمیل و زیباتر کند.

اتاق های هتل داد یزد

اولین و تنها هتل استخردار یزد

هتل داد یزد اولین و تنها هتلی در سرزمین یزد است که استخر دارد. بنابراین اگر می‌خواهید هر روز در یک مکان بهداشتی و مدرن تنی به آب بزنید و خستگی راه را به‌در کنید، هتل داد بهترین انتخاب است.

مجموعه آبی هتل داد

فضای استخر آنقدر زیباست که روی یکی از بزرگ‌ترین دیوارها با کاشی‌های ظریف و کوچک، تابلویی از سرزمین ۳۰۰۰ ساله یزد ساخته‌اند. بادگیری که بالای یک ساختمان خودنمایی می‌کند، در آبی زلال استخر بازتابی زیبا ایجاد کرده است.

این استخر یک جکوزی هشت ضلعی هم دارد و باید بگویم امکان گرفتن ماساژ هم فراهم شده است، بنابراین اقامتی در کمال آرامش را تجربه می‌کنید. فضای اتاق ماساژ رویایی است و نیروهای مجرب آن می‌توانند بخشی خاص را به خاطره سفر شما به یزد اضافه کنند که شاید در اقامت در هتل دیگری آن را تجربه نمی‌کردید.

مجموعه آبی هتل داد

ساعت کاری مجموعه استخر، سونا، جکوزی و ماساژ هتل داد یزد

مجموعه استخر، سونا، جکوزی و ماساژ هتل داد یزد دو بازه زمانی جدا برای خانم‌ها و آقایان در نظر گرفته تا مسافران هتل بدانند چه‌ روزهایی می‌توانند از این امکانات استفاده کنند.

  • خانم‌ها: روزهای زوج از ساعت ۸ صبح تا ۸:۳۰ شب و جمعه‌ها از ساعت ۸ صبح تا ۲.۳۰ بعدازظهر
  • آقایان‌: روزهای فرد ۸ صبح تا ۸:۳۰ شب و جمعه‌ها از ساعت ۳ بعدازظهر تا ۸:۳۰ شب

مجموعه آبی هتل داد

شکم‌گردی در رستوران‌های هتل داد یزد

آنجایی که از بالای هتل و داخل اتاق‌ها به بیرون نگاه می‌کنید و یک فضای سبز در مرکز هتل می‌بینید، یعنی درست در «گودال باغچه» و در انتهای یک ردیف پله‌، چند مجموعه رستوران و کافی‌شاپ خودنمایی می‌کند.

مجموعه رستوران آینه

داد یک هتل کلاسیک ایرانی-یزدی و در نوع خود بی‌نظیر است، چون همه امکاناتی را که از یک هتل چهار ستاره انتظار دارید، برای مهمانانش فراهم کرده است.

هتل داد یزد دو رستوران و یک کافی‌شاپ با اسم‌های رستوران آینه، رستوران بام و کافی‌شاپ حیاط مرکزی دارد.

اینجا فضایی دلنشین را کنار طعمی غنی از تاریخ تجربه می‌کنید. رستوران‌ها تمام غذاهای ایرانی، سنتی یزد و بین‌المللی را سرو می‌کنند و در کافی‌شاپ‌ها هم می‌توانید انواع کیک‌های تازه و نوشیدنی‌های سرد و گرم را صرف کنید.

مجموعه رستوران آینه

ساعت کاری رستوران آینه: ۱۱ تا ۱۸

ساعت کاری رستوران بام: ۱۸ تا ۲۳

ساعت کاری کافی‌شاپ حیاط مرکزی: ۸ تا ۲۳

گالری نیلوفر هتل

گالری نیلوفر در هتل داد در واقع یک فضای خاص، با معماری متفاوت و حرفه‌ای است که جان می‌دهد برای برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی. اگر در زمینه‌های هنری دستی بر آتش دارید، می‌توانید در گالری نیلوفر آثار ارزشمندتان را برای بازدید عموم به نمایش بگذارید یا حتی رویدادهای تخصصی‌ برگزار کنید.

گالری نیلوفر

البته برای استفاده از فضای این گالری باید هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

ساعت کاری گالری نیلوفر: ۱۱ تا ۲۳

داد، هتلی سبز در دل کویر یزد

هتل داد یزد که جوانه‌هایش از سال ۱۳۸۶ با همت فرزندان و نوادگان حاجی عبدالخالق داد سر از خاکستر گاراژی کهنه و خسته سر بر آورد، حالا به هتلی چهار ستاره تبدیل شده که اقامتگاهی بی‌نظیر برای مسافران از شهرها و کشورهای مختلف است.

هتل داد یزد

تنها هتلی در سراسر سرزمین پهناور یزد که استخر دارد و تنوع اتاق‌های آن‌ حق‌انتخاب بالایی به شما می‌دهد. هتل داد به‌عنوان یک هتل سبز و دوست‌دار محیط‌زیست تمام تلاشش را کرده تا لحظاتی خاص و متفاوت را برای شما بسازد.

تنها کافی است قبل سفر یکی از اتاق های هتل داد یزد را رزرو کنید تا همه آنچه را که در این مطلب گفته شد، به چشم ببینید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.