لوازم آرایش در سفر

همه چیز در مورد لوازم آرایش مناسب سفر

به مقصد رسیده‌اید و چمدان خود را باز می‌کنید، اما ناگهان با این صحنه مواجه می‌شوید که شیشه کرم پودرتان شکسته و به وسایل دیگر مالیده یا در رژلبتان باز شده و همه لباس‌هایتان را قرمز کرده است. این لحظه قطعا نمی‌تواند شروع مناسبی برای یک سفر خاطره‌انگیز باشد. همین مثال کوچک بیانگر اهمیت انتخاب صحیح لوازم آرایش مناسب سفر و نحوه مراقبت از آنهاست.

با چه لوازم آرایشی همسفر شوید؟

در ادامه این مطلب، لوازم آرایشی مورد نیاز برای سفر را به شما معرفی می‌کنیم.

– کرم پودر

حتی اگر پوست بی‌عیب و نقصی دارید که نیازی به کرم پودر ندارد، لنز دوربین متاسفانه آن‌طور که باید شفافیت پوستتان را ثبت نمی‌کند و برای گرفتن عکس‌ و فیلم خوب، باید کمی کرم پودر استفاده کنید.

بنابراین برای آنکه عکس‌های زیباتری از سفرتان داشته باشید، بهتر است اولین همسفر شما کرم پودرتان باشد. از آنجایی که پوست در سفر بیش از حد معمول چرب می‌شود، توصیه می‌کنیم از کرم پودر مات و ضدآب استفاده کنید تا آرایشتان به هم نخورد.

لوازم آرایش در سفر

– کانسیلر

وقتی لوازم آرایش مناسب سفر را در ذهنتان مرور می‌کنید، شاید کانسیلر در این فهرست جایی نداشته باشد. در نظر داشته باشید در سفر مدام در حال حرکت هستید و آب‌وهوای مختلفی را تجربه می‌کنید.

بنابراین با توجه به آنکه تغییرات آب‌وهوا هم ممکن است منجر به ایجاد جوش یا حساسیت پوستی شود، همراه داشتن کانسیلر در سفر می‌تواند به پوشاندن این تغییرات پوستی غیرمنتظره کمک کند.

– ریمل

برنامه فشرده سفر و بی‌خوابی‌هایی که معمولا همراه دارد، چهره شما را خسته‌تر از همیشه نشان می‌دهد. در چنین شرایطی هیچ چیز مانند ریمل نمی‌تواند خستگی و خواب‌آلودگی چشم‌ها را پنهان کند.

همین مورد می‌تواند ریمل را در فهرست لوازم آرایش مناسب سفر قرار ‌دهد.

لوازم آرایش در سفر

– خط چشم

در صورتی که در برنامه سفر خود، میهمانی خاصی در پیش دارید یا قصد دارید در رستوران‌های لوکس غذا میل کنید، خط چشم را فراموش نکنید. تنها با کشیدن یک خط چشم مشکی کلاسیک، می‌توانید به ظاهری رسمی و زیبا که مناسب چنین موقعیت‌هایی است، دست پیدا کنید.

– رژلب

برای سفر بهتر است همه رژلب هایتان را نبرید! کافی است لباس‌هایی که با خود می‌برید و نوع فعالیت‌هایتان را سفر در نظر بگیرید و رژ لب را مطابق آن‌ها انتخاب کنید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید رژلب به گرما حساس است و ممکن است به آسانی خراب شود. بنابراین، به همراه داشتن تعداد زیادی رژ در سفر، اشتباه است.

لوازم آرایش در سفر

– پالت سایه

از دیگر لوازم آرایش مناسب سفر می‌توان به پالت‌های سایه چندکاره اشاره کرد. از رنگ‌های تیره این سایه‌ها می‌توانید برای کشیدن خط چشم یا آرایش داخل ابرو و از رنگ‌های سفید و نود به عنوان هایلایتر و کانتور استفاده کنید.

– پودر فیکس

زمانی که پوست در معرض آب‌وهوای مختلف قرار می‌گیرد، چربی بیشتری تولید می‌کند. بنابراین با همراه داشتن پودر فیکس در سفر، می‌توانید این مشکل را تا حد زیادی کنترل و برطرف کنید.

لوازم آرایش در سفر

نکات مراقبت از لوازم آرایش در سفر

همراه داشتن لوازم آرایشی در سفر، مقوله‌ای کاملا متفاوت است که باید آن را جدی بگیرید. این به معنای آن است که نمی‌توانید لوازم آرایشی را مثل همیشه در کیف آرایشی خود قرار دهید و مشکلاتی مثل خراب شدن به دلیل تغییرات دما و فشار هوا، شکستن بر اثر ضربه یا حتی گم شدن آن‌ها در نظر نگیرید.

تنها با رعایت چند نکته ساده که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، می‌توانید از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کنید:

– از یک پد پنبه‌ای به عنوان ضربه‌گیر استفاده کنید

پالت سایه چشم وسیله‌ای بسیار حساس است که احتمال شکستن آن به راحتی و با ضربات کوچک وجود دارد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت پالت سایه بزرگ جزو لوازم آرایش مناسب سفر نیست و به جای آن پالت‌های سه یا چهار رنگ پیشنهاد می‌شود.

لوازم آرایش در سفر

برای محکم کاری می‌توانید یک پد پنبه‌ای را میان سایه و در آن قرار دهید تا در صورت ضربه، آسیبی به سایه نرسد و پودر نشود.

– محصولات مایع را با چسب نواری محکم ببندید

هنگام انتخاب لوازم آرایش مناسب سفر، قبل از هر چیز سعی کنید تا حد ممکن محصولات مایع کمتری همراه خود ببرید. در مرحله بعد برای جلوگیری از ریختن محصولاتی مثل کرم پودر و پرایمر، چند تکه چسب نواری روی در محصول بزنید تا خیالتان از محکم بودن آن راحت شود.

– کیف آرایش را وسط چمدانتان قرار دهید

کیف لوازم آرایش را بین یک لباس ضخیم بپیچید و آن را قسمت میانی چمدان قرار دهید تا در صورت وارد شدن ضربه به چمدان، آسیبی به لوازم آرایشی نرسد. همچنین پیشنهاد می‌شود محصولاتی با بسته‌بندی شیشه‌ای را اول میان جوراب یا کاغذ بپیچید و بعد داخل کیف آرایشی قرار دهید تا در صورت برخورد با هم دچار آسیب و شکستگی نشوند.

لوازم آرایش در سفر

سفر سبک‌تر با لوازم آرایش مناسب

حتی دوستداران زندگی ساده هم ممکن است برای سفر یک کیف لوازم آرایشی بزرگ در نظر بگیرند تا خیالشان از آرایش در طول سفر راحت باشد.

ممکن است مشکلات اضافه بار، سنگینی وسایل و کمبود جا را هم به جان بخرید، اما بعد بازگشت از سفر، متوجه شوید از بسیاری از این وسایل به هیچ عنوان استفاده نکرده‌اید. در ادامه چند راهکار ساده به شما معرفی می‌کنیم تا بدون آنکه کمبود وسیله آرایشی خاصی را حس کنید، سبک‌تر سفر کنید.

– از سمپل‌ها و محصولات کوچک‌تر استفاده کنید

محدودیت جا برای وسایل، دغدغه‌ای اساسی در طول سفر است. مخصوصا برای سفرهای کوتاه، همراه بردن محصولات بزرگی مثل کرم پودر، پرایمر و شوینده صورت به هیچ عنوان منطقی نیست؛ چون معمولا تنها به مقدار کمی از آن‌ها نیاز دارید.

لوازم آرایش در سفر

در چنین مواقعی سمپل لوازم آرایشی بیشتر به کارتان می‌آید. بنابراین در صورت امکان سمپل یا تستر محصولات پوستی و آرایشی موردعلاقه خود را تهیه و برای سفر از آن‌ها استفاده کنید. این نوع محصولات به دلیل داشتن اندازه کوچک، در فهرست بهترین لوازم آرایش مناسب سفر قرار می‌گیرند.

– برای سفر محصولات چندکاره را در اولویت قرار دهید

به جای آنکه ریسک خرابی یا گم شدن چند لوازم آرایش موردعلاقه خود را بپذیرید، تنها محصولات چندکاره را همراهتان ببرید.

به عنوان مثال بعضی از رژلب‌های مایع یا تینت لب را می‌توان به عنوان رژگونه و سایه چشم هم استفاده کرد. به این روش آرایش مونوکروم می‌گویند که خوشبختانه در حال حاضر ترند است و آرایش در سفر را بسیار آسان‌تر می‌کند.

به جای پرایمر، کرم پودر و فیکساتور هم می‌توانید یک کرم پودر مات‌کننده ضدآب تهیه کنید که نتیجه نهایی یکسانی دارد.

– محصولی را که به ندرت از آن استفاده می‌کنید، همراهتان نبرید

انتخاب و خرید لوازم آرایش مناسب سفر به کمی خودشناسی نیاز دارد. اگر همیشه بعد برگشت از سفر، با با حجم زیادی از لباس‌ها یا وسایل آرایشی استفاده نشده مواجه می‌شوید، بهتر است برای سفر بعدی خود سخت‌گیرانه‌تر عمل کنید.

لوازم آرایش در سفر

برای مثال اگر رژلب یا خط چشمی دارید که یادتان نمی‌آید آخرین بار چه وقت از آن استفاده کرده‌اید، دلیلی ندارد آن را همراه خود ببرید؛ چون به احتمال زیاد در سفر هم به دردتان نخواهد خورد.

هنگام بستن چمدان، ممکن است برداشتن یک رژلب اضافه کوچک در ظاهر اهمیت خاصی نداشته باشد، اما در نهایت می‌بینید که تعداد زیادی وسایل آرایشی کوچک و بدون استفاده برداشته‌اید که تنها جای شما را تنگ می‌کنند.

– برای آرایشتان در سفر از قبل برنامه‌ریزی کنید

اگر به آرایش علاقه‌مند هستید، احتمالا میز آرایشتان پر از محصولات آرایشی است و دلتان می‌خواهد همه را با خود به سفر ببرید.

متاسفانه این امکان وجود ندارد و در صورتی که میکاپ آرتیست نیستید، همراه داشتن این حجم از لوازم آرایشی به هیچ عنوان منطقی نیست.

زمانی که می‌خواهید لوازم آرایش مناسب سفر خود را انتخاب کنید، از پیش به نوع آرایشی که می‌خواهید در سفر داشته باشید، به خوبی فکر کنید.

آرایش را با لباس‌هایی که قرار است در سفر بپوشید ست کنید و تنها وسایل مورد نیاز برای اجرای آن آرایش را با خود ببرید. به این ترتیب نه تنها حجم بارتان کم می‌شود، بلکه در طول سفر نیازی به فکر و ایده‌پردازی برای آرایش ندارید و در وقتتان صرفه‌جویی می‌شود.

– حجم محصول آرایشی دلخواهتان را در نظر بگیرید

حالا که لوازم آرایش مناسب سفر را انتخاب کرده‌اید، زمان آن است که حجم محصول را در نظر بگیرید. سفری چند روزه در پیش دارید؛ آیا برای این سفر به کل کرم پودر خود نیاز دارید؟ قطعا کمبود جا هم محدودترتان می‌کند.

لوازم آرایش در سفر

بهتر است مقدار کمتری از لوازم آرایش را با خود ببرید. در این صورت می‌توانید از ظروف کوچکی مانند محفظه نگهدارنده لنز استفاده کنید. مقداری مورد نیاز از کرم پودر یا دیگر محصولات را در داخل این محفظه بریزید و در طول سفر از آن استفاده کنید. با این روش سبک‌تر سفر می‌کنید و دیگر نگران شکستن یا ریختن لوازم آرایشی هم نخواهید بود.

هنر زیبا ماندن در سفر!

تقریبا در همه جای دنیا، امکان تهیه انواع لوازم آرایشی وجود دارد، اما شاید نخواهید در سفر برای این قبیل از محصولات هزینه کنید یا پوست شما به محصولی خاص عادت دارد یا رنگی از سایه و رژلب هست که تنها همان به دلتان می‌نشیند.

در چنین مواقعی باید به نکاتی که گفتیم به خوبی توجه کنید و حین مسافرت‌های امروزی که هر لحظه از آن‌ها پر از عکس و فیلم است، بدرخشید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

  1. امیر می‌گوید

    سفیر واقعا بین فروشگاه های عطری آرایشی بهترینه تو ایران. سال هاس که ازشون خرید میکنم