ویزای هند

ویزای هند و داستان سفر به کشور ۷۲ ملت

شرایط اخذ ویزای هند چیست؟

سفر به کشورهای خارجی فرصتی است برای آشنایی با فرهنگ‌های جدید، ارتباط گرفتن با مردمانی متفاوت و لذت بردن از مناظری زیبا که می‌تواند تنها منحصر به یک منطقه جغرافیایی باشد. هند از آن دسته کشورهایی است که پر از رنگ و سنت‌های عجیبی است که از دیدن آن‌ها شگفت‌زده خواهید شد. همه کسانی که برای دریافت ویزای هند و سفر توریستی به این کشور اقدام می‌کنند، داستان‌های بسیاری از آیین‌ها، مراسمات، اعتقادات و البته جشن‌های رنگارنگ این کشور برای گفتن خواهند داشت. جشن هولی یکی از جذاب‌ترین جشن سنتی هندی است که هر ساله در ماه مارس و با شروع فصل بهار برگزار می‌شود.

تاریخ برگزاری این جشن در سال ۲۰۲۲ در روز ۲۸ اسفند تقویم ایران خواهد بود بنابراین اگر می‌خواهید این جشن را از نزدیک ببینید، از همین حال برای سفر برنامه‌ریزی کنید. در این مقاله از مجله گردشگری علی‌بابا به بررسی انواع ویزای هند، مدارک لازم برای دریافت ویزا و معرفی سایت سفارت هند می‌پردازیم.

سایت ویزای الکترونیکی هند چیست؟
برای دریافت ویزای الکترونیکی هند باید به سایت https://e_visa.mfa.ir/ یا سایت https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html مراجعه کنید.
مدارک لازم برای اخذ ویزای هند چیست؟
پاسپورت، عکس پاسپورتی، بیمه درمانی، مدارک تحصیلی، سوابق شغلی، رسید پرداخت هزینه ویزا، فرم تکمیل‌ شده درخواست ویزا، رسید رزرو پرواز و گواهی عدم سوء‌پیشینه کیفری از جمله اصلی‌ترین مدارک برای اخذ ویزای هند هستند.
آدرس و روزهای کاری سفارت هند چیست؟
آدرس سفارت هند، تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان میرعماد، خیابان نهم، پلاک ۲۲ است. کارشناسان از ساعت ۹ تا ۱۷:۳۰ روزهای شنبه تا چهارشنبه و ۹ تا ۱۲:۳۰ روزهای پنجشنبه پذیرای متقاضیان دریافت ویزای هند هستند.
https://www.startupindia.gov.in/content/sih/en/international/go-to-market-guide/indian-visa.html
https://www.indianembassytehran.gov.in/eoithr_listview/Mzg0
https://www.indianembassytehran.gov.in/eoithr_index

شرایط اخذ ویزای هند

شرایط اخذ ویزای هند به روش مهاجرتی که انتخاب کرده‌اید وابسته است. با توجه به اینکه روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشورهای خارجی وجود دارد و هر روش شرایط خاص خود را دارد، در ادامه به بررسی مهم‌ترین شرایط برای اخذ ویزای هند به روش‌های مختلف مهاجرتی می‌پردازیم.

ویزای هندشرایط اخذ ویزای سرمایه‌گذاری

روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در هند وجود دارد که از آن جمله می‌توان به ثبت شرکت، خرید ملک، خودحمایتی و خرید اوراق قرضه دولتی اشاره کرد. اما باید توجه داشته باشید که تمامی این روش‌ها به اقامت دائم هند منجر نمی‌شوند.

اگر به‌عنوان سرمایه‌گذار قصد مهاجرت به هندوستان و دریافت ویزا را دارید، باید علاوه‌بر ارائه مدارکی چون تمکن مالی بسته به روش مهاجرتی، گواهی عدم سوءپیشینه کیفری نیز ارائه دهید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

از دیگر روش‌های متداول مهاجرت به هندوستان، مهاجرت برای تحصیل است. هندوستان به‌عنوان قطب رشته‌ برنامه‌نویسی و IT شناخته می‌شود و به همین دلیل نیز سالانه دانشجویان بسیاری برای پذیرش دانشگاه‌های این کشور تلاش می‌کنند. برای اینکه واجد شرایط اخذ ویزای هند برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باشید، باید پیشنهاد تحصیلی دریافت کنید. تنها در این صورت است که سفارت هند برای اعطای ویزای تحصیلی به شما اقدام خواهد کرد.

شرایط اخذ ویزای کاری

پس از ویزای تحصیلی، ویزای کاری متداول‌ترین روش برای مهاجرت به هندوستان است که می‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم این کشور شود. از جمله مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای کاری هندوستان، دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای هندوستانی است. از طرفی باید برای تأمین هزینه‌های زندگی خود در ابتدای امر (حداقل یک ماه) گواهی تمکن مالی ارائه دهید که شامل پرینت حساب بانکی شما در ایران خواهد بود.

به‌طور کلی می‌توان گفت که کشور هندوستان برای اعطای ویزا، شرایط خاصی را که متفاوت با قوانین دیگر کشورها باشد، در نظر نگرفته است. بنابراین تنها کافی است شرایط اخذ ویزا با توجه به روش مهاجرتی را داشته باشید.

شرایط اخذ ویزای کاریمدارک لازم برای اخذ ویزای هند

برای دریافت ویزا باید با توجه به روش مهاجرتی، مدارک لازم را آماده کرده و در موعد مقرر (روز مصاحبه در سفارت هند) به سفارت این کشور ارائه دهید. مدارک لازم برای ویزای هند به شرح زیر است.

 • پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • عکس پاسپورتی جدید
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای هندوستان
 • پرداخت هزینه ویزا با توجه به روش مهاجرتی
 • کپی مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • نامه پذیرش تحصیلی برای دریافت ویزای تحصیلی
 • مدارک تحصیلی برای دریافت ویزای تحصیلی و کار
 • انگیزه‌نامه برای ویزای تحصیلی
 • پیشنهاد کاری یا قرارداد کاری برای دریافت ویزای کاری
 • رزومه یا سوابق کاری برای دریافت ویزای کاری
 • مدرک زبان با توجه به روش مهاجرتی
 • بیمه‌نامه مسافرتی
 • مدرک عدم سوءپیشینه کیفری
 • مدارک محل اقامت شامل رزرو هتل یا اجاره خانه
 • مدارک تمکن مالی شامل پرینت حساب بانکی با توجه به روش مهاجرتی

ویزای هندانواع ویزای هندوستان

هندوستان ویزاهای مختلفی برای سفر یا مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است که می‌توانید اطلاعات آن‌ها را در جدول زیر ببینید.

نوع ویزامناسب برای روش مهاجرتیمدت زمان اعتبارمنجر به اقامت دائم
ویزای اشتغال یا ویزای کاریافرادی که دارای سابقه کاری و مهارت بالا هستندقابل تمدید تا ۵ سالپس از ۵ سال اقامت موقت می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید
ویزای تحصیلیدانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در هند را دارندقابل تمدید تا زمان تحصیلپس از اتمام تحصیل می‌توانید برای اشتغال و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اقدام کنید
ویزای توریستیکسانی که قصد سفر به هند با هدف گردشگری یا بازدید از اقوام و دوستان را دارندمتغیر و بسته به هدف سفر توریستیمنجر به اقامت نمی‌شود
ویزای تجاریکسانی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار یا تجارت در هند را دارندقابل تمدید تا ۵ سالپس از ۵ سال اقامت موقت و در صورت فعال بودن تجارت می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید
ویزای پروژهکسانی که قصد اجرای پروژه‌های کوتاه‌مدت در حوزه‌های مختلف صنایع هند را دارندقابل تمدید تا پایان مدت زمان واقعی پروژه یا قراردادبا پایان پروژه باید خاک هند را ترک کنید
ویزای ترانزیتکسانی که به‌منظور مهاجرت به کشور سوم، باید از کشور هند عبور کنند۱۵ روز و غیرقابل تمدیدمنجر به اقامت نمی‌شود
ویزای پزشکیکسانی که قصد استفاده از خدمات درمانی هند را دارند۱ سالمنجر به اقامت نمی‌شود
ویزای تحقیقاتیکسانی که قصد انجام پروژه‌های تحقیقاتی در هند را دارندقابل تمدید تا ۵ سالمنجر به اقامت نمی‌شود
ویزای ژورنالیستیخبرنگاران، عکاسان و روزنامه‌نگارانی که قصد فعالیت در هند را دارند۳ ماهه و قابل تمدیدمنجر به اقامت نمی‌شود
ویزای فیلمسازندگان فیلم که قصد ساختن فیلم در هند را دارندبسته به مدت زمان پروژه فیلم‌برداریمنجر به اقامت نمی‌شود

چطور برای گرفتن ویزای هند اقدام کنم؟

برای دریافت ویزای هند می‌توانید به دو روش آنلاین و آفلاین یا حضوری اقدام کنید. در ادامه به بررسی این دو روش پرداخته و سایت ثبت‌نام ویزای آنلاین هند را معرفی خواهیم کرد.

روش حضوری برای دریافت ویزای هندوستان

در روش حضوری، به‌منظور دریافت ویزای هندوستان باید با توجه به روش مهاجرتی، کلیه مدارکی که در بخش مدارک لازم برای ویزای هند به آن‌ها اشاره کردیم را آماده کرده و در موعد مقرر یعنی روز مصاحبه، به کارشناس سفارت هند تحویل دهید. در روش حضوری، باید برای انگشت‌نگاری نیز اقدام کنید.

روش الکترونیکی یا آنلاین برای دریافت ویزای هند

روش‌ دیگری که متقاضیان می‌توانند برای دریافت ویزای هند اقدام کنند، روش آنلاین یا الکترونیکی است. در این روش، باید وارد سایت سفارت هند شده و کلیه اطلاعات لازم را در سایت درج کرده و سپس مدارک را ارسال کنید. در این نحوه اخذ ویزای هند، انگشت‌نگاری در مرزهای هندوستان انجام خواهد شد. برای دریافت ویزای الکترونیکی هند باید به سایت https://e_visa.mfa.ir/ یا سایت https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html مراجعه کنید.

شرایط اخذ ویزای کاریمدت اعتبار ویزای هند

مدت اعتبار ویزای هند بسته به نوع ویزایی که دریافت کرده‌اید متفاوت خواهد بود و بر اساس مدت زمان اقامت متقاضی در کشور هند تعیین خواهد شد.

 • مدت اعتبار ویزای توریستی، ۱۸۰ روز یا ۶ ماه
 • مدت اعتبار ویزای تحصیلی، بسته به مقطع تحصیلی بین ۱.۵ تا ۴ سال و قابل تمدید
 • مدت اعتبار ویزای کاری، بسته به مدت زمان اعتبار قرارداد کاری و قابل تمدید
 • ویزای درمانی، ۶ ماه با امکان تمدید به مدت ۶ ماه دیگر

سفارت هند در ایران کجاست؟

آدرس سفارت هند، تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان میرعماد، خیابان نهم، پلاک ۲۲ است. برای تماس تلفنی با سفارت نیز می‌توانید با شماره‌های ۸۸۷۵۵۱۰۳-۰۲۱، ۸۸۷۵۵۱۰۴-۰۲۱ و ۸۸۷۵۵۱۰۵-۰۲۱ تماس بگیرید.

ویزای هندآدرس وب‌سایت سفارت هند نیز https://www.indianembassytehran.gov.in/ و آدرس ایمیل این سفارت نیز cons.tehran@mea.gov.in است. اگر نیاز به مشاوره دارید از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۲۸۱۰۹۱۱۵ نیز می‌توانید در ارتباط باشید. کارشناسان سفارت از ساعت ۹ تا ۱۷:۳۰ روزهای شنبه تا چهارشنبه و ۹ تا ۱۲:۳۰ روزهای پنجشنبه پذیرای متقاضیان دریافت ویزای هند هستند.

سفارت هندوستان روی گوگل مپ

ویزای هند، آغاز سفر به کشوری متفاوت

برای کسانی که قصد تجربه سفرهایی هیجان‌انگیز و جذاب را دارند، هند می‌تواند بهترین انتخاب باشد. اکثر کسانی که برای دریافت ویزای هند اقدام می‌کنند، هدف‌شان یک دوره سفر توریستی به هند است. داستان‌هایی که از آیین‌ها و مراسمات و اعتقادات مردم هند شنیده‌ایم، همگی عاملی محرک برای ترغیب گردشگران است. آن‌هایی که عاشق سفر هستند، هند را به عنوان یکی از اولین مقاصد سفرهای خارجی خود انتخاب می‌کنند و تلاش می‌کنند زمانی در این کشور حضور داشته باشند که جشن هولی یا جشن‌ رنگ‌ برگزار می‌شود. اگر قبلاً به هند سفر کرده‌اید از تجربیات سفر خود برای ما بگویید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 دیدگاه

 1. پرویز می‌گوید

  هند ویزای الکترونیکی به ایرانیا نمیده آدرس غلط ندید لطفا

 2. .. می‌گوید

  برای ویزا گرفتن از کشور هند به چقدر تمکن مالی نیاز هست؟

 3. سید صابر می‌گوید

  سلام من افغان هستم و در شرایط فعلی افغانستان ویزه هند دریاف کردن امکان پذیر نیست ایا امکان دارد ویزه هند را از ایران دریافت کنم ممنن

 4. وحید می‌گوید

  اسم ایران برای دریافت آنلاین ویزا از سایت evisa خیلی وقته حذف شده.