در سفرهای طولانی با اتوبوس چه کنیم؟

از آنجا که اتوبوس یک وسیله حمل و نقل مقرون به صرفه است، مردم بیشتری در جامعه استفاده از آن را به قطار و هواپیما ترجیح می‌دهند. هر چند اتوبوس‌های قدیمی چندان راحت نبودند و امکانات زیادی در اختیار مسافران قرار نمی‌دادند اما با ورود اتوبوس‌های پیشرفته و رعایت چند نکته، سفر با اتوبوس به ویژه در مسیرهای طولانی می‌تواند از خاطرات خوش سفر باشد. در این مقاله از چند نکته ساده اما مهم برای سفر با اتوبوس صحبت خواهیم کرد که رعایت آن‌ها تجربه شما از سفر با اتوبوس را تغییر خواهد داد.


برای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس اینجا کلیک کنید.


لوازم خوابخوابیدن در اتوبوس 2

چه سفر شما در طول شب باشد چه در طول روز خوابیدن بخشی از سفر با اتوبوس است. اتوبوس‌های جدید صندلی‌های تاشو دارند که کیفیت خواب را در مقایسه با اتوبوس‌های قدیمی خیلی بالا برده‌اند. در سفر با اتوبوس مانند هواپیما و قطار پتو یا سرویس خواب به مسافران داده نمی‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید خواب راحتی داشته باشید حتما پتوی مسافرتی و بالشت بادی همراهتان باشد.
اتوبوس‌ها در طول شب برای استفاده از سرویس بهداشتی یا پیاده کردن مسافران مابین مسیر متوقف می‌شوند، اگر به نور حساس هستید و باعث می‌شود بدخواب شوید چشم‌بند را فراموش نکنید.

سرگرمیخواندن کتاب در اتوبوس

هر چند خوابیدن بخشی از سفر با اتوبوس است اما کارهای زیادی دیگری برای خوش گذراندن در طول مسیر می‌توان انجام داد که یکی از آن‌ها گوش دادن به موسیقی است. بنابراین لازم است قبل از سفر لیست خوبی از موسیقی مورد علاقه‌تان آماده کنید تا در طول راه از آن لذت ببرید.

اگر اهل فیلم دیدن هستید، حتما لپتاپ و تبلت‌تان همراهتان باشد، البته فیلم را در گوشی هم می‌توان دید اما تماشای فیلم به مدت طولانی در موبایل می‌تواند آزاردهنده باشد و باعث چشم درد و سرگیجه شود.

کتاب خوان‌ها همیشه یکی دو کتاب در کیف و گوشه چمدان‌شان دارند و یکی از بهترین نوع سرگرمی در سفرهای طولانی هم همین کتاب خواندن است. البته الان می‌شود به جای کتاب‌های کاغذی پی‌دی‌اف آن‌ها را در گوشی داشت که هم جایی نمی‌گیرند و هم نیازی به حمل ندارند.

 

شما قرار است مسیری طولانی با اتوبوس داشته باشید و گوش دادن به موسیقی، تماشای فیلم و اینترنت گردی شارژ گوشی و دیگر وسیله‌های الکترونیکی شما را در ساعات اولیه سفر با اتوبوس تمام می‌کنند، پس حتما شارژر و پاور بانک به همراه داشته باشید. اتوبوس‌های جدید پریز برق دارند که می‌توانید گوشی و لپ‌تان را کنار صندلی‌تان شارژ کنید اما همه اتوبوس‌ها این امکان را ندارند. بنابراین بهتر است ریسک نکنید و پاوربانک را با خودتان بردارید.

هر چند خارج از محوطه‌هایی که به اینترنت Wi-Fi دسترسی دارند، همه از اینترنت همراه استفاده می‌کنیم اما بسیاری از اتوبوس‌ها مجهز به اینترنتWi-Fi هستند.

خوراکی

برای مسیرهای طولانی آجیل و دانه‌هایی مثل بادام و گردو که برای مدت طولانی بدن را سیر نگه می‌دارند، با خودتان بردارید. اتوبوس‌ها در مسیرهای طولانی وعده‌های غذایی را هم سرو می‌کنند اما اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید غذاهای حاضری را بخورید برای خودتان ساندویچ و لقمه و میوه بردارید. البته اتوبوس‌ها برای صرف غذا و استفاده از سرویس بهداشتی توقف دارند و می‌توانید در رستوران هم غذا سفارش بدهید هرچند همراه داشتن غذای خانگی مطمئن‌ترین راه است.

احتمال اینکه در سفر طولانی با اتوبوس بدن کم آب شود، زیاد است به همین دلیل توصیه می‌شود که نوشیدن آب را فراموش نکنید. اتوبوس‌ها در یخچال‌های داخلی آب معدنی دارند و می‌توانید از مهماندار اتوبوس بخواهید به شما آب معدنی بدهند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.