خوش‌مزه‌ترین شکلات‌های جهان در کدام کشورها تولید می‌شوند؟

شکلات جذاب‌ترین خوراکی جهان است که در هر شهر یا کشوری با طعم‌ها و شکل‌های متنوعی یافت می‌شود. این خوراکی خوش‌مزه که قدمت دیرینه‌ای نیز دارد، امروزه با زندگی روزمره اکثر ما گره خورده است. اگر فیلم شکلات، محصول سال ۲۰۰۰ را دیده باشید احتمالا متوجه تاثیر و تغییر شکلات بر روی زندگی و احساسات ما آدم‌ها شده‌اید. شاید هم با بازیگران «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی» همراه شده باشید و دلتان خواسته جای آنها باشید. واقعیتش این است که همان‌طور که در انواع خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها می‌توان طعم شیرین یا تلخ شکلات را تجربه کرد، می‌توان با خوردن شکلات نیز احساس شیرین خوشحالی را بر روح و روان خود احساس کرد.

پس شاید حذف کردن شکلات از زندگی‌مان غیرممکن باشد، به خصوص اگر عاشق و شیفته این خوراکی اعجاب‌انگیز باشید. درست است که شکلات در همه کشورها تولید می‌شود، برندها و انواع مختلفی دارد اما جالب است بدانید که تنها چند کشور در جهان، خوش‌مزه‌ترین شکلات‌ها را تولید می‌کنند. در ادامه همراه باشید تا به کشف خوش‌مزه‌ترین شکلات‌های جهان بپردازیم.

۱. سوئیس

برند شکلات (Teuscher) در زوریخ سوئیس یکی از مشهورترین برندهای شکلات‌سازی در جهان است. این شکلات‌سازی بیش از ۷۰ سال است که در این کشور پابرجاست. موسس آن (Dolf Teuscher) کسی است که با ترکیب‌کردن انواع طعم‌دهنده‌ها، میوه‌ها، آجیل‌ها و … به دستورالعمل‌های ویژه و فوق‌العاده ساخت شکلات رسیده که همین امر برند او را به یک برند جهانی تبدیل کرده است.

شکلات سوئیسی

امروزه بیش از ۱۰۰ نوع مختلف شکلات در این کارخانه شکلات‌سازی تولید می‌شود. جالب است بدانید که تمامی شکلات‌ها از مواد کاملا طبیعی و ارگانیک هستند و هیچ‌گونه افزودنی شیمیایی به آن اضافه نمی‌شود. همچنین شکلات‌ها به صورت هفتگی از این کارخانه سوئیسی به سراسر جهان صادر می‌شود. اگر گذرتان به سوئیس افتاد، تجربه طعم این شکلات‌های خوش‌مزه را از دست ندهید.

۲. آمریکا، شیکاگو

شکلات شیکاگو

برند شکلات (Vosges Haut-Chocolat) که یکی از خوش‌مزه‌ترین شکلات‌های جهان را تولید می‌کند در شیکاگو آمریکا قرار دارد. موسس این شکلات‌سازی که از فرانسه آموزش دیده است، از موارد خوراکی طبیعی همچون گل‌ها و وانیل مکزیکی استفاده می‌کند. این مواد طعم بی‌نظیری را در شکلات‌ها می‌سازد.

۳. آمریکا، کالیفرنیا

شکلات

شکلات‌های (Scharffen Berger Chocolate Maker) در کالیفرنیا نیز از دیگر بندهای مطرح شکلات‌سازی در جهان است. این برند در تولید شکلات‌های تلخ شهرت بسیاری دارد. تمام شکلات‌ها توسط نیروهای ماهر و حرفه‌ای تولید می‌شود تا هیچ اشتباهی در طعم و مزه آن‌ها ایجاد شود. این شکلات‌سازی علاوه بر تولید شکلات‌های آماده مصرف، شکلات‌های نیمه پخته نیز برای مصرف کافه‌ها و رستوران‌ها تولید می‌کند.

۴. آمریکا، نیویورک

شکلات امریکایی

برند (Jacques Torres Chocolate) در نیویورک، تولیدکننده یکی از خوش‌مزه‌ترین شکلات‌های جهان است. در فروشگاه این شکلات‌سازی هم می‌توانید شکلات بخرید و هم می‌توانید زمانی را بنشینید و شکلات تازه پخته‌شده و داغ خود را در کافه آن میل کنید. این برند تنها شکلات‌های دست‌ساز و تازه تولید می‌کند. این برند پنج فروشگاه در نیویورک و یک فروشگاه در شهر آتلانتیک دارد. اگر احیانا از جلوی یکی از این فروشگاه رد شوید، احتمالا با دکور پر از شکلات آن شگفت‌زده خواهید شد. پس معطل نکنید و حتما از داخل فروشگاه دیدن کنید.

۵. آمریکا، فلوریدا

شکلات فلوریدا

برند شکلات (Norman Love Confections) در فلوریدا، نوعی شکلات ترکیبی است. طرح‌ها و شکل‌های شکلات، آب‌نبات‌ها و مغزهای خوش‌مزه شکلات توسط این برند تولید می‌شود و در نهایت با بهترین شکلات‌های وارد شده از بلژیک، فرانسه و سوئیس پر می‌شود. این شکلات‌ها همگی با دستورالعمل‌های خاص و مواد تازه‌ایی همچون مغز فندق، تمشک، زنجبیل و … ساخته می‌شود.

۶. فرانسه

شکلات فرانسوی

شکلات‌های (Valrhona) در فرانسه نیز از خوش‌مزه‌ترین شکلات‌های جهان است که از سال ۱۹۲۲ شکلات تولید می‌کند. دانه کاکائوها مستقیما از آمریکای جنوبی به این شکلات‌سازی می‌رسد. این برند شکلات‌های متنوعی را با طعم‌های متفاوت از شیرین تا تند و شور با سبک‌ و سیاق فرانسوی تولید می‌کند که بسیار محبوب است.

شکلات‌های برند (Richart) در پاریس بسیار محبوب هستند. این شکلات‌سازی بهترین شکلات‌ها را با بالاترین کیفیت و بهترین مواد به مشتریان خود وعده می‌دهد. پس از دور از ذهن نخواهد بود اگر بگوییم که توانسته هفت بار بنده بهترین و معتبرترین شکلات‌سازی فرانسه شود. شکلات‌ها در طرح‌ها و طعم‌های متنوع همراه با جعبه‌های زیبا و خیره‌کننده عرضه می‌شوند.

۷. بلژیک

شکلات بلژیکی

برند شکلات‌سازی (Godiva Chocolatier) در بلژیک از سال ۱۹۲۰ فعالیت می‌کند که تولیدکننده یکی از خوش‌مزه‌ترین شکلات‌های جهان است. موسس ان از سن ۱۴ سالگی تصمیم به شروع این کسب‌وکار گرفته و با عرضه‌کردن اولین شکلات‌هایش در ظروف گران‌قیمت طلاکوب خیلی زود توانست بازار بلژیک را به تصاحب خود درآورد.

۸. آمریکا، سانتا کروز

شکلات

در شهر سانتا کروز، کالیفرنیا نیز یکی از مشهورترین برندهای شکلات‌سازی قرار گرفته است. برند شکلات (Richard Donnelly Fine Chocolates) سازنده شکلات‌های غیرمعمول در بازار است که محبوبیت بالایی دارد. این شکلات‌سازی از شکلات‌های وارداتی فرانسوی و بلژیکی استفاده می‌کند و با طعم‌هایی همچون اسطخودوس، زعفران، چای و … به ترکیب بی‌نظیری از طعم شکلات‌های متفاوت و غیرمعمول می‌رسد. جالب است بدانید که این برند برای حفظ کیفیت شکلات‌های خود، در روز تنها ۵۰ پوند شکلات تولید می‌کند.

9. هلند، آمستردام

شکلات

برند (Puccini Bomboni) از شکلات‌سازی‌های مطرح آمستردام هلند و جهان است. این شکلات‌سازی تنها شکلات‌ها را در لحظه می‌سازد و در کافه خود به مشتریان تحویل می‌دهد. هیچ یک از شکلات‌ها امکان ارسال و فروش در خارج از کافه را ندارند، به همین دلیل برای نوش‌جان کردن این شکلات‌های خوش‌مزه باید در کافه آن زمانی را سپری کنید.

شکلات‌های آن دارای طعم‌های عجیب از شیرین تا تند و با تازه‌ترین مواد اولیه تهیه می‌شود. شاید تنوع شکلات‌ها کم باشد اما کیفیت آن‌ها بی‌نظیر است.

کامتان شکلاتی!

شکلات

هر کشوری نسبت به ذائقه و فرهنگ خاص خود، ممکن است یک نوع شکلات برایش جالب باشد. بااینحال شکلات که یکی از جذاب‌ترین کشورهای جهان است شاید امروزه خوش‌مزه‌ترین آن را تنها بتوان در چند کشور جهان همچون سوئیس، فرانسه و آمریکا به وفور یافت. کشورهایی که مرزهای شکلات‌سازی را با طعم‌های عجیب و غریب خود تکان داده‌اند.

همچنین هر سال مسابقه جهانی بهترین شکلات برگزار می‌شود. شما می‌توانید با مطالعه این وبسایت (www.internationalchocolateawards.com) به کشف و شناخت خوش‌مزه‌ترین شکلات جهان و بهترین برند شکلات‌سازی بپردازید. در این مسابقه برندهای مطرح جهان در طعم‌های مختلف با یکدیگر به رقابت می‌پردازند تا ثابت کنند که بهترین هستند.

منابع:

National geographic

International chocolate awards

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.