جاهای دیدنی سویل

۱۱ کاری که باید در شهر سویل اسپانیا تجربه کنید

سویل بدون شک یکی از دیدنی‌ترین شهرهای گردشگری در اروپا است. این شهر تاریخی که در منطقه خودمختار اندلس در کشور اسپانیا قرار دارد، یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری این منطقه به شمار می‌رود. سالانه گردشگران و مسافران بسیاری به دیدن ساحل زیبا و آرام این منطقه و جاذبه‌های تاریخی سویل جذب می‌شوند. سویل این شهر زیبا میزبان بناهای تاریخی و حیرت‌انگیز بسیاری همچون کلیساها و قصر الکازار تا آرامگاه کریستوف کلمب (کاشف قاره آمریکا) است.

شاید بتوان یکی از مهدهای هنر و معماری را در این شهر تاریخی و باقدمت جست. بی‌دلیل نیست که بسیاری از گردشگران سفر به سویل اسپانیا را انتخاب می‌کنند. اگر شماهم قصد سفر به این شهر تاریخی و رویایی را دارید در ادامه همراه باشید تا ۱۱ کاری که باید در شهر سویل اسپانیا تجربه کنید را معرفی کنیم.

قصر الکازار

قصر الکازار یا مبارک بخشی از کاخ پادشاهی الکازار است که در شهر سویل قرار دارد. این قصر بزرگ و زیبا در قرن ۱۴ به سبک معماری مسلمان شمال آفریقا بنا شده است. استخرها، باغ‌ها، دروازه‌ها، حیاط‌‌ها و حوضچه‌ها بخشی از معماری حیرت‌انگیز این قصر را تشکیل می‌دهند.

جالب است بدانید که هنوز خاندان سلطنتی اسپانیا از بخشی از این قصر برای اقامت و برخی مراسم‌های ویژه استفاده می‌کنند.

جاهای دیدنی سویل

بازدید از قصر الکازار

ساعت بازدید: همه‌روزه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب

فراموش نکنید که روزهای جمعه یا برگزاری برخی مراسم‌ها می‌تواند بر روی ساعت بازدید اثر بگذارد.

بلیت: دارد

اگر تحمل گرمای طاقت‌فرسای اسپانیا را برای ایستادن در صف خرید بلیت ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از طریق وبسیات این قصر (realalcazarsevilla.sacatuentrada.es) به صورت آنلاین بلیت تهیه کنید.

آدرس:

آدرس قصر الکازار در سویل اسپانیا را می‌توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

کلیسای جامع سویل

یکی از مشهورترین جاذبه‌های دیدنی در سویل که حتما باید به دیدن آن بروید، بدون شک کلیسای جامع سویل است. این کلیسا آنقدری بزرگ است که در زمره بزرگ‌ترین کلیساهای جهان قرار دارد. این کلیسا در حقیقت بزرگ‌ترین کلیسا به سبک معماری گوتیک و سومین کلیسای بزرگ جهان است.

این کلیسا بر روی یک مسجد بنا شده است و در حال حاضر به عنوان یکی از میراث‌های فرهنگی یونسکو شناخته می‌شود.

جاهای دیدنی سویل

آرامگاه کاشف بزرگ قاره آمریکا، کریستوف کلمب نیز در این کلیسا قرار دارد. جسد کریستوف کلمب که پس از مرگ در مکان‌های مختلفی دفن و جابه‌جا شد، برای آخرین بار در کلیسای جامع سویل به خاک سپرده شد. با این حال همچنان بحث بر سر آرامگاه حقیقی این کاشف وجود دارد. فراموش نکنید که به دیدن آرامگاه این کاشف بزرگ در این کلیسا بروید.

بازدید از کلیسای جامع سویل

ساعت بازدید: همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۲ بعدازظهر و از ساعت ۴ عصر تا ۷ شب

بلیت: دارد

آدرس:

آدرس کلیسای جامع سویل اسپانیا را می‌توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

کلیسای جامع خیرالدا

کلیسای جامع خیرالدا که از نمادهای مهم و مشهور شهر سویل شناخته می‌شود از دیگر جاذبه‌های گردشگری این منطقه است که بازدید آن را نباید از دست بدهید. این کلیسای بزرگ که بر روی یک مسجد بنا شده است دارای یک برج مرتفع بدون هیچ پله‌ای است.

این برج مرتفع کلیسا هیچ پله‌ای ندارد و داخل آن تنها از ۳۴ سطح شیب‌دار برای صعود به بالای برج استفاده شده است. یکی از دلایل ساخت سطوح شیب‌دار به جای پله احتمالا آن بوده است که در مواقعی با اسب به بالای برج می‌رفتند. برای بازدید و صعود از این برج بدون شک به کفش‌های راحتی نیاز خواهید داشت.

جاهای دیدنی سویل

جالب است بدانید که بسیاری بناهای مشهور دیگر در جهان همچون برج آزادی در میامی، آسمان‌خراش ریگلی در شهر شیکاگو، استادیوم مدیسون اسکوار گاردن در نیویورک از معماری این بنای باشکوه الهام گرفته‌اند.

بازدید از کلیسای جامع خیرالدا

ساعت بازدید: همه‌روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب

بلیت: دارد

آدرس:

آدرس کلیسای جامع خیرالدا در سویل اسپانیا را می‌توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

میدان متروپل پاراسول

اگر قصد بازدید از شهر سویل را دارید، به شما رفتن به میدان متروپل پاراسول را پیشنهاد می‌کنیم. در این میدان شما می‌توانید نمایی از مناظر شهر زیبای سویل در پیش چشمان خود ببینید. این میدان که با نام دیگر میدان قارچی نیز شناخته می‌شود یک بنای معاصر است و معماری شگفت‌انگیزی دارد.

جاهای دیدنی سویل

شما با گشت‌وگذار در آن به ویژه در هنگام غروب آفتاب می‌توانید مناظر خیره‌کننده‌ای از سطح شهر را ببینید.

بازدید از میدان متروپل پاراسول

ساعت بازدید: همه روزه به جز یکشنبه‌ها از ساعت ۱۰ صبح الی ۸ شب، یکشنبه‌ها از ساعت ۱۰ صبح الی ۲ بعدازظهر

بلیت: دارد

این میدان یکی از ارزان‌ترین جاذبه‌های دیدنی در شهر سویل اسپانیا است.

آدرس:

آدرس میدان متروپل پاراسول را می‌توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

میدان اسپانیا

نمی‌توانید به دیدن شهر سویل بروید و از میدان اسپانیا بازدید نکنید. این میدان یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های شهر سویل به شمار می‌ورد. میدان اسپانیا یا پلازا اسپانیا که از یک کاخ و بنایی نیم‌دایره تشکیل شده است، حدود یک قرن قدمت دارد. این میدان در سال ۱۹۲۹ میلادی برای برپایی یک نمایشگاه بزرگ آمریکایی در اسپانیا بنا شد.

جاهای دیدنی سویل

جالب است بدانید که در میدان اسپانیا می‌توانید اطلاعات کامل سایر شهرها و اشخاص مهم اسپانیا را ببینید.

بازدید از میدان اسپانیا

ساعت بازدید: محدودیت ندارد

بلیت: ندارد

آدرس:

آدرس میدان اسپانیا در شهر سویل را می‌توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

پارک ماریا لوییزا

پارک ماریا لوییزا یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های شهر سویل است که در مرکز شهر قرار دارد. این پارک در گذشته بخشی از کاخ سن تلمو بوده است. این پارک با قدمت صدساله خود بدون شک یکی از مهیج‌ترین مکان‌ها برای پیاده‌روی و گشت‌وگذار است. همچنین این پارک به میدان اسپانیا ختم می‌شود که می‌توانید همزمان هم از بازدید این میدان لذت ببرید و هم در پارک بگردید.

جاهای دیدنی سویل

بازدید از پارک ماریا لوییزا

ساعت بازدید: همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۰ شب

بلیت: دارد

آدرس:

آدرس پارک ماریا لوییزا در سویل اسپانیا را می‌توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

منطقه تریانا

منطقه تریانا یکی از محدوده‌های اطراف شهر سویل است که در نزدیکی ساحل قرار دارد. تریانا یکی از پرجنب‌وجوش‌ترین مناطق حاشیه‌ای شهر سویل است که به دلیل نقاشی‌های خیابانی و رقص محلی فلامنکو شهرت دارد. بازدید از بافت زیبای این منطقه، معماری‌ها و رنگ‌ها می‌تواند شما را به هیجان بیاورد.

جاهای دیدنی سویل

همچنین فراموش نکنید که از مجسمه رقص محلی فلامنکو و بستنی‌ فروشی‌های لوس والنسیانوس دیدن کنید. قطعا طعم بی‌نظیر بستنی هورتاچا را از یاد نخواهید برد.

بازدید از منطقه تریانا

ساعت بازدید: محدودیت ندارد

بلیت: ندارد

آدرس:

آدرس منطقه تریانا در سویل اسپانیا را می‌توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

نمایش فلامنکو و تابلوس

یکی از بهترین تجربه‌های سویل اسپانیا، تماشای نمایش‌های فلامنکو و تابلوس خواهد بود. شما می‌توانید با گشت‌وگذار در خیابان‌ها آوازخوان‌های محلی این منطقه را پیدا کنید که به اجرای ۹۰ دقیقه‌ایی فلامنکو و تابلوس مشغول هستند. همچنین در فصل بهار جشنواره‌ای با محوریت این نمایش بومی برگزار می‌شود که می‌توانید از آن‌ بازدید کنید.

جاهای دیدنی سویل

بازدید از نمایش فلامنکو و تابلوس

ساعت بازدید: ندارد

در برخی محله‌ها و رستوران‌ها می‌توانید اجرای این نمایش را تماشا کنید.

بلیت: دارد

آدرس:

آدرس یکی از معروف‌ترین مکان‌های اجرای این نمایش را می‌توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

موزه‌ های سویل

از دیگر دیدنی‌ های شهر سویل، موزه‌های شگفت‌انگیز آن است. اگر بخواهید کمی از آفتاب و گرمای اسپانیا پناه بگیرید، بدون شک بازدید از موزه‌ها می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. این شهر موزه‌های بسیاری دارد. موزه باستان‌شناسی سویل دارای آثار تاریخی از قرن هشتم پیش از میلاد است. همچنین سلاح‌ها و صنایع‌دستی بسیاری از قرن شانزدهم در این موزه دیده می‌شود.

جاهای دیدنی سویل

موزه هنرهای زیبا نیز از قرن هفدهم و هجدهم میلادی، آثار هنری بسیاری را در خود جای داده است که اگر به تاریخ هنر علاقه داشته باشید، این موزه برای شما انتخاب مناسبی خواهد بود.

بازدید از موزه‌های سویل

ساعت بازدید: از ساعت ۹ صبح الی ۹ شب

بلیت: دارد

آدرس:

آدرس موزه هنرهای زیبای سویل اسپانیا را می‌توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

آدرس موزه باستان‌شناسی سویل اسپانیا را نیز می‌توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

جشنواره سویل

هرسال بیش از یک هزار نفر در جشنواره سویل شرکت می‌کنند. مردم در کنار هم جمع می‌شوند و با فعالیت‌ها و تفریحات بومی این رویداد را جشن می‌گیرند. بدون شک یکی از بهترین زمان‌ها برای تجربه طعم غذاهای محلی و صنایع‌دستی سویل در این جشنواره است.

جاهای دیدنی سویل

این جشنواره معمولا در اطراف رودخانه شهر برگزار می‌شود و از سال ۱۸۴۶ تاکنون در حال اجرا است. به شما پیشنهاد می‌کنیم که زمان سفر خود را با این جشنواره هماهنگ کنید تا از تجربه آن نیز لذت ببرید.

شرکت در جشنواره سویل

زمان بازدید: آوریل، پیش از جشنواره سمانا سانتا

معمولا اواسط اردیبهشت ماه این جشنواره برگزار می‌شود.

ورودی: تورهای جشنواره دارای هزینه هستند.

محل برگزاری:

آدرس محل برگزاری این جشنواره را می‌توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

جشنواره سمانا سانتا

از دیگر جشنواره‌های مشهور و محبوب در سویل اسپانیا، سمانا سانتا است که هرساله در این شهر برگزار می‌شود. سمانا سانتا یا هفته مقدس درحقیقت یک جشن مذهبی است که تا به مدت یک هفته تا زمان عید پاک برگزار می‌شود. نمایش‌های مذهبی همچون به صلیب کشیدن مسیح، راه‌پیمایی با لباس‌های مذهبی باستانی تا انواع مجسمه‌های حضرت مریم و … در این جشنواره دیده می‌شود.

جاهای دیدنی سویل

شرکت در جشنواره سمانا سانتا

زمان بازدید: آوریل، پیش از عید پاک

معمولا اواسط اردیبهشت ماه این جشنواره برگزار می‌شود.

ورودی: تورهای جشنواره دارای هزینه هستند.

محل برگزاری:

آدرس محل برگزاری این جشنواره را می‌توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

جاهای دیدنی سویل را شناختید؟

یکی از ویژگی‌های جالب شهر سویل این است که هنوز گردشگران زیادی به سمت آن نمی‌روند (در مقایسه با شهرهای توریستی مثل استانبول یا پاریس) و به همین خاطر جاهای دیدنی آن هم خیلی شناخته شده نیستند. در این راهنما تعداد از مهم‌ترین جاهای دیدنی سویل اسپانیا را برای شما معرفی کردیم. اگر مواردی وجود دارد که ما از قلم انداخته‌ایم، حتما در بخش نظرات به ما اعلام کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.