پارک های آبی قطر

پارک آبی قطر در دوحه؛ یک پارک آبی همه‌فن‌حریف

معرفی کامل پارک آبی قطر برای سفری هیجان‌انگیز

وقتی دنبال پارک های آبی قطر بودم، متوجه شدم این کشور فقط یک پارک آبی دارد. قرار است یک پارک آبی همه‌فن‌حریف به شما معرفی کنم: پارک آبی دوحه قطر که احتمالا می‌پرسید چرا همه‌فن‌حریف؟ چون در این پارک آبی می‌توانید ترکیبی از احساسات مختلف را تجربه کنید. چه دنبال آرامش در یک روخانه آرام باشید، چه دلتان بخواهد موج‌سواری کنید، سوار یک سرسره هیجان‌انگیز شوید یا حتی کنار آب‌های آبی نوشیدنی بنوشید، آکوئا پارک دوحه گزینه مناسبی برای شماست.

بی‌شک تعطیلات خانوادگی همراه کودکان و همه خانواده حس‌وحال دیگری دارد. شاید سفر خانوادگی به قطر با بچه‌ها نوعی سفر لوکس به حساب بیاید؛ اما گزینه‌های بی‌شماری برای یک تفریح درست‌وحسابی خانوادگی و خودمانی در این کشور وجود دارد. پارک آبی دوحه قطر با هدف جذب و سرگرمی خانواده‌ها، به ویژه کودکان ساخته شده است، جایی که آن‌ها بتوانند ساعت‌ها از لحظه‌لحظه خود لذت ببرند.

بهتر است زودتر سراغ اصل مطلب بروم و مقدمه‌چینی را کنار بگذارم، این مطلب از مجله گردشگری علی‌بابا به پارک آبی دوحه قطر اختصاص دارد. در این مطلب هر آنچه لازم است درباره پارک آبی دوحه قطر بدانید، از معرفی سرسره‌ها و امکانات پارک گرفته تا ساعت کاری و…، را برایتان توضیح داده‌ام.

پارک آبی دوحه قطر کجاست؟
پارک آبی قطر در ۱۶ کیلومتری دوحه، جاده سالوا قرار دارد.
در قطر چند پارک آبی وجود دارد؟
در حال حاضر آکوئا پارک دوحه اولین و تنها پارک آبی قطر است که به خاطر بازی‌های هیجان‌انگیز و فضای بی‌نظیری که دارد معروف شده است.
در پارک آبی قطر چه تفریحاتی وجود دارد؟
پارک آبی قطر بیش از ۱۵ سرسره‌ مختلف دارد که محبوب‌ترین بازی‌های آن بومرنگو، رودخانه تنبل، دهکده آفریقایی، سرسره سرعتی و استخر امواج هستند.

پارک آبی دوحه قطر در یک نگاه

پارک‌های‌ موضوعی یا تم‌پارک‌ها یکی از اصلی‌ترین جاهای تفریحی قطر هستند که خانواده‌ها برای خوش‌گذرانی در تعطیلات انتخابشان می‌کنند. از بین پارک‌های موضوعی مختلف، پارک های آبی قطر یکی از پربازدیدترین جاهای تفریحی قطر هستند که وقت‌گذرانی در آن پر از هیجان است.

آکوئا پارک دوحه با وسایل بازی متنوع، سرسره‌های مختلف، رستوران‌ها، استخرها و فروشگاه‌هایی که دارد حسابش از بقیه پارک های آبی قطر جداست. بازدیدکنندگان قرار است اوقات خوشی در این پارک داشته باشند و یک خاطره فراموش‌نشدنی بسازند. پس اگر دنبال یک تجربه هیجان‌انگیز هستید، باید به فکر برنامه‌ریزی برای سفر به قطر باشید.

تجهیزات و امکانات رفاهی مراکز تفریحی قطر

عکس از: سایت Iloveqatar

 • دهکده‌ای به سبک آفریقایی

یک دهکده آبی درست در مرکز پارک آبی دوحه قطر قرار دارد که با یک پل چوبی به قسمت‌های دیگر پارک متصل می‌شود. در این دهکده، سرسره‌هایی به شکل حیوانات مختلف ساخته شده که کودکان حسابی عاشقش خواهند شد. در جای‌جای دهکده هم پر از چترهایی است که مهمانان می‌توانند ساعتی زیر سایه‌شان استراحت کنند و شاهد بازی و شادی بچه‌ها باشند.

 • قایق‌سواری

یکی از وسایل بازی آکوئا پارک دوحه، یک قایق با تم فضایی است که از بالای برج ۲۰ متری داخل یک تونل شیشه‌ای رنگین‌کمانی سر می‌خورد. بخش هیجان‌انگیز ماجرا این است که طول تونل حدود ۱۵۰ متر است و در آخر مسیر، قایق شما را به سمت یک حوض بزرگ آبی هدایت می‌کند.

پارک های آبی قطر

عکس از: سایت Auhotels

 • اتاق بازی دزدان دریایی

وقتی صحبت از پارک آبی می‌شود، فکر می‌کنم بهترین بازی برای این موقعیت جذاب، بازی دزدان دریایی باشد. پارک آبی دوحه قطر یک فضای بازی با تم دزدان دریایی دارد. خلیج دزدان دریایی یکی از ماجراجویی‌های مورد علاقه کودکان و پر از سرسره‌های رنگارنگ و یک سطل بزرگ آب است که روی سر بچه‌ها می‌ریزد. احتمالا شما هم به عنوان یک بزرگسال هوس کنید برای چند ساعتی در این پارک آبی دزد دریایی شوید!

 • استخر موج

یکی از جاذبه‌های آکوئا پارک دوحه، استخر موج است. این استخر موج دارای شش الگوی موجی با شدت‌های مختلف است که در عرض چند دقیقه فضا را به یک دریای پرتلاطم و هیجان‌انگیز تبدیل می‌کند و حس رابینسون کروزوئه[۱] در میان آب‌های سرگردان به شما می‌دهد.

سرسره های پیجی پارک آبی دوحه در قطر

عکس از: سایت Tripadvisor

 • رودخانه آرام

رودخانه آرام، دورتادور پارک آبی می‌چرخد، شما هم اگر خسته شده‌اید و نیاز به استراحت دارید می‌توانید سوار بر قایق‌های شناور در رودخانه چرخی بزنید. این قایق‌سواری به خاطر سرعت کم آب و عمق کم، گزینه بی‌خطری برای کودکان است.

 • رستوران‌ها و فروشگاه‌ها

بخش از فضای آکوئا پارک دوحه به رستوران، کافه و فروشگاه‌های مختلف اختصاص داده شده است.

سرسره های پیچشی پارک های آبی قطر

عکس از: سایت Tripadvisor

 • برج سرسره‌ای

برج سرسره‌ای، یک سازه سه طبقه است که سرسره‌های متعددی دارد. اگر مدت‌هاست آدرنالین را در رگ‌هایتان احساس نکرده‌اید، این سرسره‌های پرفرازونشیب فرصت مناسبی برای شماست.

بهترین سرسره‌های پارک آبی دوحه قطر

پارک آبی دوحه قطر، پارکی به مساحت ۵۰,۰۰۰ مترمربع و تنها پارک آبی قطر است که سرسره‌ها و تفریحات متنوعی برای بزرگ و کوچک دارد. این پارک آبی بیش از ۱۵ جاذبه آبی و سرسره هیجان‌انگیز دارد که شامل استخر، رودخانه، قایق‌سواری و… می‌شود و با امکانات متنوع هرساله میلیون‌ها بازدیدکننده دارد. در این بخش سعی کردم چند مورد از بهترین سرسره‌ها و سرگرمی‌های آکوئا پارک دوحه را به شما معرفی می‌کنم تا کار شما را برای انتخاب کمی راحت‌تر کنم.

 • استخر مرداب

استخر مرداب بهترین جا برای استراحت در پارک آبی است. این بخش، یک استخر خانوادگی است که اطراف آن کافه و رستوران‌های مختلف قرار دارد. شما هم می‌توانید با یک لیوان نوشیدنی خنک این حوالی استراحت کنید و شاهد جنب‌وجوش و بازی بقیه باشید.

عکس پارک آبی قطر

عکس از: سایت Welcomqatar

 • غار جکوزی

غار جکوزی در محیطی زیبا و آرام قرار گرفته است و چند دقیقه‌ای به شما فرصت می‌دهد تا آرام بگیرید و از جریان امواج آرام لذت ببرید.

 • بومرانگو

بومرانگو(Boomerango) یکی از بهترین سرسره‌های پارک آبی دوحه قطر است. این سرسره، یک سواری مهیج پرپیچ‌وتاب است که شما را با سرعت به یک استخر بزرگ پرتاب می‌کند. این سفر پرماجرا، تجربه‌ای است که حتما باید آن را امتحان کنید.

 • خطوط سرعت

سرسره‌های سرعتی پارک آبی، یک مسابقه هیجان‌انگیز پرسرعت بین شما و همراهتان است. شیب سرسره‌های خطوط سرعت خیلی زیاد است و برای امتحان کردن آن باید حسابی دل‌وجرات به خرج بدهید.

 • موج‌سواری

موج‌سواری پارک آبی دوحه قطر با دیواره منحنی ترسناکش یکی از ماجراجویی‌های پارک است. این سواری، نزدیک‌ترین تجربه به موج‌سواری واقعی در دریای خروشان است.

تصویر پارک های آبی قطر

عکس از: سایت Myholidays

 • سرسره لوله‌ای

این سرسره چیزی شبیه به پرتاب شدن از ارتفاع ۲۰ متری است، با این تفاوت که خیالتان از بابت پایان مسیر راحت است و حوض بزرگ آب منتظر شماست.

 • قایق‌‌سواری

قایق‌سواری یکی از بازی‌های مفرح پارک آبی برای کودکان است. در این قسمت، بچه‌ها با قایق‌های شخصی خود حرکت می‌کنند و با سایرین مسابقه می‌دهند.

 • مدرسه رانندگی کودکان

مدرسه رانندگی اختصاصی کودکان، جایی است که فرزندانتان عاشقش می‌شوند. در این قسمت از پارک آبی، کودکان می‌توانند تحت نظارت یک متخصص، رانندگی با وسایل نقلیه مورد علاقه خود را بیاد بگیرند. مدرسه رانندگی کودکان دستورالعمل‌های ایمن رانندگی را به کودکان و نوجوانان آموزش می‌دهد و هم‍زمان جنبه تفریحی دارد.

بهترین سرسره‌های پارک های آبی قطر

عکس از: سایت Retajsalwaresort

امکانات و ویژگی‌های آکوئا پارک دوحه

همان‌طور که قبلا گفتم، قرار است یک روز پرهیجان خانوادگی را در پارک آبی دوحه قطر تجربه کنید. این پارک آبی امکانات و خدمات مختلفی دارد که گذراندن یک روز مفرح را آسان می‌کند و فضایی منحصربه‌فرد برای همه فراهم می‌کند.

در این بخش به معرفی تعدادی از این امکانات و ویژگی‌هامی‌پردازم تا شناخت بیشتری نسبت آن‌ها داشته باشید.

امکانات و ویژگی های پارک آبی دوحه

عکس از: سایت Crclecreativecouk

امکانات پارک آبی

امکانات پارک آبی دوحه قطر شامل غذاخوری، فروشگاه‌های مختلف برای خرید هدیه و اسباب‌بازی، سرویس بهداشتی، ۴۰۰ کمد برای ایمن نگه‌داشتن اشیا قیمتی و فودکورت اختصاصی با مجموعه‌ای از بهترین رستوران‌های شهر می‌شود.

امکانات پارک آبی دوحه قطر

عکس از: سایت Myholidays

اگر گرسنه باشید می‌توانید خودتان را به یک میان‌وعده خوشمزه مهمان کنید یا با نوشیدن یک لیوان بزرگ آب‌میوه خنک حالتان را جا بیاورید. رستوران‌های پارک آبی، طیف وسیعی از غذاهای مختلف و خوراکی‌های متنوع را به مهمانان خود ارائه می‌دهد.

برگزاری جشن و رویدادهای ویژه

پارک آبی دوحه قطر فضای مناسبی برای برگزاری جشن‌ و سرور است. مجموعه پارک آبی، روزهای مشخصی را با عنوان روز زن، روز خانواده و.. مشخص کرده است تا در این روزها مردم با خرید بلیط تخفیف‌دار، برای رویدادهای ویژه و برگزاری جشن دور هم جمع شوند.

برگزاری جشن و رویدادهای ویژه در پارک آبی دوحه قطر

عکس از: سایت Pintrest

این کار باعث شده جمعیت بیشتری به پارک آبی مراجعه کنند و فضا حسابی پرجنب‌وچوش و شاد شود. معمولا روزهای شنبه هر هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب به روزهای خانواده اختصاص دارد. اگر دوست دارید در این مراسم‌ شرکت کنید، می‌توانید از قبل با مجموعه تماس بگیرید.

هزینه بلیط پارک آبی قطر

قیمت بلیط پارک آبی دوحه قطر بسته به سن و قد افراد متفاوت است، چون هر بلیط، مختص بازی‌های مخصوص رده سنی و قدی مشخصی است. برای جلوگیری از اتلاف وقت و راحتی بیشتر، می‌توانید بلیط‌های خود را به صورت آنلاین تهیه کنید.

تجهیزات و امکانات رفاهی مراکز تفریحی قطر

عکس از: سایت Tripadvisor

ساعت کاری آکوئا پارک دوحه

زمان‌بندی فعالیت پارک آبی دوحه قطر طبق برنامه زیر است:

 • یکشنبه تا چهارشنبه: از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب
 • پنجشنبه (روز بانوان): ۱۱ صبح تا ۹ شب
 • جمعه: ۱۰ صبح تا ۱۰ شب
 • شنبه (روز خانواده): ۱۰ صبح تا ۸ شب
 • پارک آبی روزهای دوشنبه تعطیل است.

توجه داشته باشید که پارک آبی دوحه قطر درحال‌حاضر به‌صورت موقتی تعطیل است. بنابراین قبل از برنامه‌ریزی، وضعیت فعالیت پارک آبی را بررسی کنید.

ساعت کاری پارک آبی دوحه قطر

عکس از: سایت Regencyholidays

نکات مهم برای گردش در پارک های آبی قطر

پارک آبی دوحه قطر است به عنوان یکی از جاهای تفریحی قطر، پذیرای همه اقشار جامعه با هر سلیقه‌ای است. با توجه به محبوبیت این پارک آبی، قوانین و شرایطی وجود دارد که برای ایمنی بیشتر و احترام به دیگران وضع شده است. این قوانین به شما کمک می‌کند در امنیت کامل، با خیال راحت اوقات خوشی در پارک داشته باشید.

تجهیزات و امکانات رفاهی مراکز تفریحی قطر

عکس از: سایت Regencyholidays

 • تعداد ۵۰ نجات‌غریق، ۱۲ پلیس و ۲۰ کارمند مسئول نظافت برای حفظ ایمنی در فضای پارک همواره در حال فعالیت هستند.
 • فعالیت‌های پارک آبی قطر بر اساس گروه سنی و قد تقسیم‌بندی شده است. افراد بر اساس معیارهای تعیین‌شده مجاز به استفاده از وسایل هستند، این کار همه بازدیدکنندگان را از هر خطری در امان نگه می‌دارد.
 • پوشش مناسب پارک آبی (مایو مخصوص) در آکوئا پارک دوحه ضروری است، حواستان باشد که پوشیدن تی‌شرت یا لباس‌های دیگر مجاز نیست.
 • افرادی که زیر سن قانونی هستند، حتما باید با بزرگسال به پارک آبی مراجعه کنند.
 • پارک آبی ممکن است برای تعمیرات یا تعطیلات فصلی تعطیل باشد، به همین خاطر توصیه می‌شود قبل بازدید وضعیت فعالیت آن را چک کنید.
 • ساعت کاری پارک آبی ممکن است بر اساس فصل و موقعیت تغییر کند، به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم ساعات کاری پارک را قبل بازدید از روی سایت چک کنید.
 • در پارک آبی، کمدها و قفسه‌هایی برای حفاظت از اشیا ارزشمندی مثل تلفن همراه، دوربین و سایر لوازم جانبی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

دسترسی به پارک آبی قطر

پارک آبی دوحه قطر در فاصله ۱۶ کیلومتری دوحه قرار گرفته که برای دسترسی راحت می‌توانید از تاکسی استفاده کنید.

آدرس پارک آبی: قطر، دوحه، خروجی ۲۹ ابو نخله، جاده سالوا

لوکیشن پارک آبی قطر روی گوگل مپ

پارک آبی فراموش نشود!

واقعیت این است که قطر، کشوری است که به خاطر فرهنگ و ثروتش در میان جهانیان شناخته شده است، اما بهتر است بدانید که ماجرا فراتر از این حرف‌هاست.

این کشور پر از جاهای دیدنی و تفریحی متنوع است که تجربه‌ای استثنایی برای گردشگران رقم می‌زند. اگر اهل خوش‌گذرانی هستید و در سفرهایتان دنبال پارک، مجموعه‌های تفریحی و مراکز خرید می‌گردید، قطر و پایتخت آن دوحه، این فرصت را برای شما فراهم کرده است.

پارک آبی دوحه قطر

عکس از: سایت Myholidays

حالا که اطلاعات کافی درباره پارک آبی دوحه قطر دارید، وقتش رسیده برای یک تعطیلات خانوادگی هیجان‌انگیز برنامه‌ریزی کنید. پارک آبی، فضایی ماجراجویانه با فعالیت‌های سرگرم‌کننده بی‌شمار است.

این ترکیب بی‌نظیر، آکوئا پارک را به یک محل تفریحی فوق‌العاده برای وقت‌گذرانی دوستانه و خانوادگی تبدیل کرده است. بنابراین دفعه بعدی که پروازهای قطر را رزرو می‌کنید، به فکر خرید بلیط پارک آبی و یک تعطیلات درست و حسابی باشید.

[۱] مشهورترین رمان نویسنده انگلیسی، دنیل دفو که در آن شخصیت اصلی یعنی رابینسون کروزوئه از یک کشتی شکسته در دریا جان سالم به‌در می‌برد و در یک جزیره تنها می‌ماند.

عکس های پارک آبی دوحه قطر

در ادامه عکس پارک آبی قطر را با هم می‌بینیم.

تجهیزات و امکانات رفاهی مراکز تفریحی قطر

عکس از: سایت Thethemeparkguy

عکس بخشی از پارک آبی قطر

عکس از: سایت Myholidays

عکس ورودی پارک آبی دوحه قطر

عکس از: سایت Tripadvisor

تجهیزات و امکانات رفاهی مراکز تفریحی قطر

عکس از: سایت Regencyholiday

عکس سرسره های پارک آبی قطر

عکس از: سایت Myholidays

ورودی یکی از سرسره های پارک آبی قطر

عکس از: سایت Thethemeparkguy

پارک آبی دوحه قطر از نمای بالا

عکس از: سایت Regencyholidays

تجهیزات و امکانات رفاهی مراکز تفریحی قطر

عکس از: سایت Qatarforyou

ورودی پارک آبی قطر در شب

عکس از: سایت Tripadvisor

تجهیزات و امکانات رفاهی مراکز تفریحی قطر

عکس از: سایت Myholidays

آکوئا پارک دوحه قطر

عکس از: سایت Tripadvisor

سرسره های آکوئا پارک دوحه قطر

عکس از: سایت Tripadvisor

تجهیزات و امکانات رفاهی مراکز تفریحی قطر

عکس از: سایت Tripadvisor

عکس بخشی از پارک آکوئا پارک قطر

عکس از: سایت Regencyholidays

تجهیزات و امکانات رفاهی مراکز تفریحی قطر

عکس از: سایت Tripadvisor

تجهیزات و امکانات رفاهی مراکز تفریحی قطر

عکس از: سایت Qatarindians

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.