اجاره خودرو در قطر

از سیر تا پیاز اجاره خودرو در قطر را بشناسید

شرایط اجاره خودرو در قطر چطور است؟

اگر همین روزها مسافر قطر هستید و دوست دارید همیشه و همه جا، یک ماشین شخصی زیر پای‌تان باشد تا خودتان رانندگی کنید و بدون دغدغه رفت‌وآمد، از زیبایی‌ها و جاهای دیدنی قطر لذت ببرید، بهترین گزینه برای شما اجاره خودرو در قطر است.

برای جابه‌جایی در قطر گزینه‌های زیادی وجود دارد و دست‌تان باز است که از سیستم حمل و نقل عمومی قطر  گرفته (مثل تاکسی و مترو و اتوبوس) تا کرایه ماشین و رانندگی در جاده‌های ایمن قطر با ماشین‌های لوکس، هر کدام را که می‌خواهید، انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید با خانواده به قطر سفر کنید و به یک ماشین جادار برای رفت‌وآمد نیاز دارید یا می‌خواهید رانندگی با یک ماشین لوکس در جاده‌های قطر را امتحان کنید، این راهنما از مجله گردشگری علی‌بابا را تا انتها دنبال کنید تا همه نکات را درباره نحوه اجاره خودرو در قطر بدانید.

مدارک لازم برای اجاره خودرو در قطر چیست؟
قطر برای کسانی که مقیم این کشور نیستند و گواهینامه قطری ندارند، سه راه حل برای اجاره خودرو در نظر گرفته است:
گرفتن گواهینامه رانندگی بین‌المللی از کشور مبدا
داشتن گواهینامه رانندگی از GCC (شورای همکاری کشورهای عرب خلیج فارس)
داشتن گواهینامه رانندگی از GCC (مخصوص اتباع غیرعرب)
شرایط سنی اجاره ماشین در قطر چیست؟
با اینکه مثل بیشتر کشورها در قطر هم حداقل شرط سنی برای رانندگی و دریافت گواهینامه ۱۸ سال است، اما برای اجاره ماشین حداقل باید ۲۱ سال سن را داشته باشید. البته بسته به شرایط هر کدام از شرکت‌های اجاره‌دهنده خودرو در قطر این مقدار فرق می‌کند و حداقل شرط سنی بعضی‌ از آن‌ها ۲۵ سال است.
چند تا از شرکت‌های اجاره خودرو در قطر کدام هستند؟
المفتاح، آویس، هرتز و جبرکو بعضی از بهترین شرکت‌های اجاره خودرو در قطر هستند.

مدارک لازم برای اجاره خودرو در قطر

شرکت‌های کرایه خودرو در قطر وسایل نقلیه اجاره‌ای متنوعی را به مسافران ارائه می‌دهند. ‌اجاره ماشین در قطر کار سختی نیست و شرایط نسبتا ساده‌ای دارد. قبل از اجاره خودرو باید مدارک لازم مثل گواهینامه و شناسنامه یا پاسپورت خود را آماده کنید و به یکی از مراکز اجاره‌دهنده ماشین به شکل حضوری یا آنلاین مراجعه کنید.

همه توریست‌ها و کسانی که اقامت قطر را دارند می‌توانند با ارائه کپی شناسنامه یا پاسپورت معتبر قطر به اضافه گواهینامه رانندگی معتبر قطر، از شرکت‌های اجاره‌دهنده خودرو، ماشین مورد نظرشان را رنت کنند.

اجاره خودرو در قطر

عکس از: سایت Nytimescom

قطر برای کسانی که مقیم این کشور نیستند و گواهینامه قطری ندارند، سه راه حل برای اجاره خودرو در نظر گرفته است:

  • گرفتن گواهینامه رانندگی بین‌المللی از کشور مبدا: مهم نیست چه ملیتی داشته باشید، اگر مجوز رانندگی بین‌المللی را از کشور خودتان گرفته باشید می‌توانید با کرایه خودرو در خیابان‌های قطر رانندگی کنید. با این گواهینامه فقط تا مدت ۳ ماه بعد از ورود به قطر مجاز به رانندگی هستید. در ایران با مراجعه به نمایندگی‌های صدور اسناد می‌توانید یک روزه این گواهینامه را دریافت کنید.
  • داشتن گواهینامه رانندگی از GCC (شورای همکاری کشورهای عرب خلیج فارس): مردم کشورهای عرب‌نشین حوزه خلیج فارس مثل بحرین، کویت، عمان، عربستان و امارات می‌توانند با اخذ مجوز از GCC تا زمان انقضای مجوزشان در قطر رانندگی کنند.
  • داشتن گواهینامه رانندگی از GCC (مخصوص اتباع غیرعرب): تنها تفاوتی که این شورا بین گواهینامه رانندگی افراد عرب و غیرعرب قائل می‌شود این است که اتباع غیرعرب فقط ۱۴ روز از زمان ورود به قطر اجازه رانندگی و اجاره خودرو در قطر را دارند.
مدارک لازم برای اجاره خودرو در قطر

عکس از: سایت shutterstock

شرایط سنی اجاره ماشین در قطر

با اینکه مثل بیشتر کشورها در قطر هم حداقل شرط سنی برای رانندگی و دریافت گواهینامه ۱۸ سال است، اما برای اجاره خودرو در قطر حداقل باید ۲۱ سال سن را داشته باشید. البته بسته به شرایط هر کدام از شرکت‌های اجاره‌دهنده خودرو در قطر این مقدار فرق می‌کند و حداقل شرط سنی بعضی‌ از آن‌ها ۲۵ سال است.

شرایط سنی برای کرایه ماشین

عکس از: سایت euronews

هزینه اجاره خودرو در قطر و شرایط پرداختی

بعد از مهیا کردن گواهینامه معتبر و شناسنامه یا پاسپورت، مرحله بعدی برای کرایه خودرو در قطر آماده کردن بیعانه یا سپرده تضمینی است. تمام مراکز اجاره خودرو در قطر مبلغی بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ ریال قطر  را به شکل نقدی یا اعتباری بابت ضمانت جرایم احتمالی و بازگرداندن ماشین از شما دریافت می‌کنند. بسته به نوع شرکت خدمات‌دهنده این مقدار شاید کم و زیاد شود. این پول یا سپرده بعد از گذشت ۱۴ روز از زمان تحویل ماشین  دوباره به شما برگردانده می‌شود.

به‌جز مقدار پولی که به‌عنوان ضمانت برای اجاره خودرو در قطر پرداخت می‌کنید، باید مبلغی را هم به‌عنوان هزینه اجاره خودرو بپردازید. هزینه اجاره به مدل و برند ماشین بستگی دارد و بر اساس قراردادهای روزانه، هفتگی، ماهانه یا سالانه محاسبه می‌شود. در کل رنج نرخ کرایه ماشین در قطر به این ترتیب است:

  • ماشین‌های اتاق بزرگ و متوسط مثل لیموزین: ۱۵۰ تا ۲۰۰ ریال قطر
  • ماشین‌های اتاق کوچک: ۹۰ تا ۱۵۰ ریال قطر
  • ماشین‌های SUV یا شاسی‌بلند: ۱۸۰ تا ۲۷۰ ریال قطر
  • خودروهای لوکس: ۲۱۰ تا ۳۹۰۰ ریال قطر
هزینه اجاره خودرو در قطر و شرایط پرداختی

عکس از: سایت financialtribune

سرویس‌دهی شرکت‌های کرایه خودرو در قطر

شرکت‌های اجاره ماشین در قطر علاوه بر خدمات و پشتیبانی در هفت روز هفته و ۲۴ ساعته کمک‌های کنار جاده‌ای هم دارند. مثلا اگر وسط جاده و در حال رانندگی ماشین خراب شد یا مشکلی پیش آمد می‌توانید درخواست کمک یا تعویض ماشین را داشته باشید.

به‌جز این بعضی از شرکت‌ها خدمات اضافی‌تری مثل مجهز کردن ماشین به صندلی کودک و اجاره خودرو با راننده و… را هم پوشش می‌دهند که برای مطمئن شدن از ارائه این خدمات بهتر است از شرکت مربوطه استعلام بگیرید.

به این نکته هم دقت کنید که اطلاعات مربوط به تخلفات رانندگی، تصادفات جاده‌ای، آسیب‌دیدگی خودرو، تعمیر و نگهداری خودرو و… حتما در فرم قرارداد اجاره نوشته شود.

سرویس دهی شرکت های کرایه خودرو در قطر

عکس از: سایت shutterstock

شرکت‌های اجاره خودرو در قطر

کرایه ماشین در قطر، هم به شکل آنلاین و هم به‌صورت حضوری در نمایندگی‌های شرکت‌های کرایه خودرو امکان‌پذیر است. در ادامه در لیست کوتاهی چند تا از معروف‌ترین این شرکت‌ها را معرفی می‌کنم.‌

– شرکت کرایه خودرو المفتاح (Al Muftah)

کرایه ماشین در قطر

عکس از: سایت euronews

شماره تماس: ۹۷۴۷۰۶۳۴۴۳۳+

– شرکت اجاره خودرو در قطر آویس (AVIS)

شرکت کرایه خودرو در قطر آویس (AVIS)

عکس از: سایت edexy

شماره تماس: ۹۷۴۴۴۶۶۷۷۴۴+

– شرکت کرایه خودرو هرتز (Herzt)

شرکت اجاره خودرو Herzt

عکس از: سایت traveldailymedia

شماره تماس: ۹۷۴۴۴۶۶۷۷۴۴+

– شرکت کرایه خودرو جبرکو (Jabrco)

اجازه خودرو قطر

عکس از: سایت kartook

شماره تماس: ۹۷۴۴۴۱۵۲۰۲۰+

شرکت کرایه خودرو Oasis

کرایه خودرو در قطر

عکس از: سایت oasiscarsrental

شماره تماس: ۹۷۴۴۴۱۳۰۰۱۱+

نصف لذت سفر به راهش است…

ماشین‌های لوکس و درجه یک و جاده‌ها و جلوه‌های کم‌نظیر شهری در قطر، رانندگی در این کشور را به یکی از بهترین تجربه‌های گردشگران تبدیل می‌کند. از قدیم هم گفتند که «نصف لذت سفر به راهش است» پس علاوه بر اینکه با کرایه خودرو در قطر در طول سفر راحت‌تر هستید، می‌توانید در طی مسیر هر جا که جاذبه جالبی توجه‌تان را جلب کرد توقف کنید و چند عکس یادگاری از سفر خاطره‌انگیزتان به قطر ثبت کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.