همکاری تبریز و آنکارا

تبریز و آنکارا در زمینه تبادل گردشگر همکاری می‌کنند

رشد گردشگری در تبریز شدنی است؟

به گزارش مجله گردشگری علی بابا و به نقل از خبرنگار ایلنا از تبریز، احمد حمزه‌زاده، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌ شرقی، در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: به‌تازگی مدیر یکی از شرکت‌های معتبر گردشگری بخش خصوصی ترکیه از ظرفیت‌های گردشگری آذربایجان شرقی بازدید کرده است.

حمزه‌زاده افزود: در این دیدار برنامه‌های مشترکی برای گردشگری بین دو کشور ترکیه و ایران تدارک دیده شده و همچنین تاکید بر این است که هیات‌ها و کاروان‌های گردشگری بین شهرهای تبریز و آنکارا تشکیل شود.

با توجه به اینکه این شرکت ترکیه‌ای در زمینه گردشگری فعالیت می‌کند، حمزه‌زاده بیان کرد که در این جلسه مذاکراتی انجام شده و بر همین اساس برنامه‌ای برای دیدار و تبادل نظر با مدیران گردشگری و میراث‌ فرهنگی آنکارا در نظر گرفته شده است. همچنین برنامه‌های مشترکی برای معرفی جامع ایران و به‌خصوص معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان آذربایجان و تبریز، تحت نظر کارشناسان تدارک دیده است.

همکاری تبریز و آنکارا

عکس از: سایت Planetofhotels

حمزه‌زاده در ادامه صحبت‌های خود گفت: با توجه به نزدیکی فرهنگ و تاریخ ایران و ترکیه و همچنین با وجود برقراری روابط برادرانه این دو کشور و منطقه آذربایجان، برنامه‌های مشترک توسعه گردشگری بین آنکارا و تبریز و راهکارهای توسعه و بسط این همکاری‌ها، در این نشست بررسی شد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌ شرقی، معرفی جامع تبریز و ایران را به جامعه ترکیه و به‌خصوص نسل جدید و قشر جوان این کشور، ضروری دانست و گفت این از خواسته‌های طرف‌های ترکیه‌ای است. حمزه‌زاده در ادامه گفت: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی برای تبلیغات حوزه گردشگری در جامعه ترکیه، برنامه‌هایی را تهیه می‌کند.

حمزه‌زاده اضافه کرد: اعضای این هیات اظهار دارند که فعالیت هنرمندان صنایع دستی در کشور کاهش قابل‌توجهی داشته است، بنابراین طبق درخواست آن‌ها، آژانس‌های مسافرتی و هتل‌های ترکیه برای فروش صنایع‌ دستی استان آذربایجان در این کشور ارتباط و تعاملات لازم را در خصوص معرفی ظرفیت هنری آذربایجان شرقی انجام خواهند داد.

همکاری تبریز و آنکارا

عکس از: سایت Multirank

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: اجرای فم‌تورهای (تورهای آشناسازی) جامع می‌تواند در آشنایی مردم ترکیه با آذربایجان شرقی نقش مهمی را ایفا کند، بنابراین اجرای مشترک این تورهای آشناسازی هم به‌عنوان بخشی از دستاوردهای این نشست تعیین شد.

حمزه‌زاده بیان کرد که برای بررسی مسیرهای گردشگری مورد نظر هیات ترکیه‌ای، هماهنگی‌های لازم انجام شده است و شهرهای تبریز، اردبیل، مشهد و تهران جزء مسیرهای اصلی پیشنهادی هیات ترکیه‌ای برای حضور گردشگران ترکیه‌ای در ایران معرفی شد.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.