170711900

نمایشگاه بین المللی باستان شناسی ایتالیا با حضور ایران

نمایشگاه بین المللی باستان شناسی ایتالیا

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی باستان‌ شناسی ایتالیا با حضور نمایندگان ایران برگزار شد. این نمایشگاه هر سال در آبان ماه در شهر کاپاچو، نزدیک سایت باستان شناسی پستوم (Paestum) برگزار می‌شود و در مدت ۴ روز، پذیرای بازدیدکنندگان بسیاری از ایتالیا و کشورهای دیگر است.

این نمایشگاه به صورت اختصاصی به معرفی باستان شناسی مجازی، معرفی ابداعات جدید و فناوری‌های چند رسانه‌ای و ارائه محصولات و بسته‌های گردشگری و میراث فرهنگی توسط فعالان این حوزه می‌پردازد.

در نمایشگاه بین المللی باستان‌ شناسی ایتالیا کنفرانس‌های مختلفی برگزار می‌شود و باستان‌شناسان و مسئولان میراث فرهنگی کشورها، کاوش‌های باستان‌شناسی و آخرین فناوری‌های بدست آمده در این زمینه را معرفی می‌کنند.

وزارت خارجه ایتالیا هر سال به کشورهایی که سابقه تاریخی و تمدنی بالایی دارند، برای حضور در این نمایشگاه دعوتنامه رسمی می‌فرستد و برای بعضی از کشورها تسهیلاتی مانند ارائه غرفه رایگان فراهم می‌کند.

محمد تقی امینی رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا، پروفسور پیر فرانچسکو کالیری Pierfrancesco Callieri استاد دانشگاه بلونیا به همراه عماد متین محقق در غرفه مخصوص ایران در ایتالیا، آخرین دستاوردهای باستان شناسی ایران را معرفی می‌کنند.

هدف از برگزاری این نمایشگاه تخصصی، معرفی پایگاه‌ها و موزه‌های باستان شناسی و ارتقا جایگاه گردشگری باستان‌شناسی است. همچنین نمایشگاه بین المللی باستان‌ شناسی ایتالیا از سمت سازمان ملل، یونسکو و سازمان جهانی گردشگری به رسمیت شناخته می‌شود.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.