سفر به سوریه

هزینه تقریبی سفر به سوریه اعلام شد

هزینه سفر به سوریه بیش از 15 میلیون تومان!

هزینه سفر به سوریه، که در دو ماه اول بهار ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا نهایت ۱۴ میلیون تومان بود، حالا با افزایش نرخ دلار و نبود ثبات در ارز سفرهای زیارتی و افزایش هزینه‌های جانبی سفر، از مرز ۱۵ میلیون تومان هم گذشت.

سفر به سوریه و بازدید از جاذبه‌های مذهبی این شهر، فقط از مشهد انجام می‌شود و هنوز این سفر معنوی از بقیه استان‌ها حتی فرودگاه‌های تهران برقرار نشده است. به‌خاطر ارادت مردم ایران به این کشور و درخواست‌های زیادی که برای سفر به سوریه وجود دارد، هفته‌ای ۱۱۰ زائر از مشهد به سوریه فرستاده می‌شود.

 

سفر به سوریه

هزینه سفر به سوریه از مشهد برای یک خانواده ۴ نفره

سفر زائران به سوریه با کاروان‌های حج و زیارت انجام می‌شود. این سفر یک هفته‌ای در حال حاضر فقط از فرودگاه هاشمی نژاد مشهد صورت می‌گیرد؛ به این شکل که هر هفته ۱۱۰ زائر از کشور ایران برای زیارت حرم حضرت زینب و رقیه (سلام الله علیها) به مدت یک هفته راهی سوریه می‌شوند.

با شروع ماه رجب، تقاضا برای سفر به سوریه افزایش پیدا کرده و کاروان‌های زیارنی زیر نظر سازمان حج و زیارت از مشهد مقدس به سوریه اعزام می‌شوند. هزینه این سفر برای هر نفر برابر با ۱۵ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان خواهد بود. برای سفر یک خانواده ۴ نفری این هزینه معادل ۱۵ میلیون و ۴۴۰ تومان محاسبه می‌شود. البته هزینه‌های سفر به مشهد را باید جداگانه و برحسب فاصله شهر مبدا تا مشهد و نوع وسیله نقلیه انتخابی برای رسیدن به مشهد، محاسبه کرد.

سفر به سوریه

دلیل افزایش هزینه سفر به سوریه

یکی از دلایلی که هزینه سفر به سوریه بیشتر شده، سفر به سوریه از مبدا مشهد است. با توجه به فاصله مشهد تا دمشق و فاصله تهران تا دمشق می‌توان گفت اگر سفر به سوریه از تهران برقرار شود، هزینه این سفر کمتر خواهد شد. در پرواز تهران به دمشق مسافت کمتری نسبت به پرواز مشهد تا دمشق طی می‌شود؛ بنابراین هزینه این پرواز کمتر خواهد بود.

هزینه سفر به سوریه از مشهد در آبان ماه سال گذشته ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود و در سال جدید با افزایش نرخ دلار هزینه این سفر به ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید. حالا هم که این سفر با هزینه ۱۵ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان انجام می‌شود. افزایش هزینه سفر به سوریه در کمتر از چند ماه به‌علت نوسان در نرخ ارز برای سفرهای زیارتی است.
متاسفانه هزینه سفر به عتبات هم با افزایش نرخ دلار، بیشتر شده و زائران نجف و کربلا در هر دوره برای سفر با افزایش هزینه‌ها مواجه می‌شوند. در حال حاضر سفر به عتبات در دوره جدید به‌شکل هوایی تا ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز محاسبه می‌شود.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 دیدگاه

 1. علی امینی می‌گوید

  ان شاالله خدا قسمتمون کنه😭😭😭😭

  1. حبیب سروستان می‌گوید

   هموطنان خدا جو سلام الیکم
   قبر حضرت زینب س
   اصلا در سوریه نیست
   در شهر قاهره مصر می‌باشد
   نمیدانم چرا بزرگان این مسأله مهم رو به مردم نگفتن و نمیگن
   این مقبره که در سوریه هست زینب نامی است که بزرگان بطور قطع تایید نکردند که ایشون دختر حضرت علی بوده گفته شده دختر خوانده حضرت علی بوده بعضی از بزرگان هم گفته اند زینب صغری دختر کوچک حضرت علی ع می‌باشند
   در هر حال زینب کبری س که در کربلا حضور داشتند به دستور یزید بخاطر افشاگری‌هایشان به قاهره مصرتبعید شدند و دختر حاکم مصر چون با شخصیت ایشان و پدر بزرگوارشان آشنا بودند ایشان را در خانه خودشان مهمان کردند در فاصله کمی کمتر از یک سال بعد از تبعید در همان مکان وفات یافتند
   و به دستور دختر حاکم مصر در همانجا
   شهر قاهره مصر به خاک سپرده شدند
   با کمی تحقیق حقیقت را متوجه خواهید شد
   به امید ایران و ایرانی آگاه
   یا علی مدد

   1. صبا می‌گوید

    سلام ببخشیدا حضرت زینب تو قاهره چیکار داشت برن ، روایات متعدد هست ولی معتبر ترینش بعلت حضرت رقیه س در سوریه و شهر دمشق هست

 2. کلنا عباسک یا زینب می‌گوید

  کاش ما هم دعوت میشدیم و میرفتیم زیارت خانم حضرت زینب سلام‌الله علیها

 3. اسدی می‌گوید

  چرا اینقدر تور سوریه گرونه یکم انصاف داشته باشید کمتر کنید همه بتونن برن زیارت

  1. علی‌رضا می‌گوید

   خدا لعنتشون کنه

   1. ایادالبوغبیش می‌گوید

    سلام علیکم
    خیلی دلم میخواهد برم ولی پول ندارم

    یا زینب

  2. علیرضا می‌گوید

   چقدرگرونه چراماتواین مملکت دنیااومدیم چقدرماایرونیهابدبختیم لعنت برشما توهمین خاک بایدصقدشیم

   1. محمد می‌گوید

    با این طرز فکر و لحن قراره برید زیارت؟ یه خورده ادب پیدا کنید مجانی طلبیده بشید. مورد داشتیم مجانی رفتند کربلا

   2. محمد می‌گوید

    حتما خودت مجانی رفتی

   3. علی می‌گوید

    برای اینکه بخوای بری زیارت حضرت رقیه جونم بدی کمه این که مال دنیاست