بهترین فصل سفر به مالزی

بهترین فصل سفر به مالزی را خودتان انتخاب کنید

همه ما زمانیکه تصمیم داریم به سفر برویم، اولین مسئله‌ای که ذهنمان را درگیر می‌کند این است که بهترین فصل برای سفرهای توریستی چه موقع است؟ بهتر است تابستان سفر کنیم یا زمستان؟ در این مطلب تصمیم داریم به موضوع بهترین فصل سفر به مالزی بپردازیم. مالزی به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی خود فصول مختلفی دارد و سفر در هر زمانی می‌تواند مزیت‌های مخصوص به خود را داشته باشد. به همین دلیل تصمیم با خودتان است اما توصیه می‌کنیم به مطالب و نکاتی که در ادامه این مطلب اشاره می‌کنیم، توجه داشته باشید و بهترین زمان سفر به مالزی را برای خودتان تعیین کنید.

اما اگر بخواهیم به طور خلاصه پاسخی به این سوال بدهیم باید بگوییم که بهترین وقت سفر به مالزی اواسط ماه دسامبر تا فوریه است. به خصوص اگر تصمیم داریم جزایر غربی این کشور را ببینید (مانند پنانگ و لانگ‌کاوی). اما در صورتی که تصمیم دارید جزایر شرق مالزی را ببینید (مانند پرهنتیان و تیومان) توصیه می‌کنیم در ماه‌های ژوئن تا آگوست به این کشور سفر کنید.

آب‌وهوای شرق مالزی (برونئو) معمولا تفاوت زیادی با شبه‌جزیره مالزی دارد. حتی در شبه‌جزیره هم آب‌وهوای متفاوتی را می‌توانید در جزیره پنانگ (جزیره‌ای محبوب در شمال کشور) و کوالالامپور شاهد باشید.

بهترین فصل سفر به مالزی

کشور مالزی به دلیل قرارگیری در ناحیه استوایی در بیشتر روزهای سال آب‌وهوایی گرم و مرطوب دارد. البته این مسئله درباره ارتفاعات کامرون صدق نمی‌کند و برخی مواقع ممکن است به قدری هوا سرد شود که احتیاج به لباس گرم داشته باشید.

در هر صورت مهمترین معضلی که خواهید داشت بارش‌های فراوان مالزی و شرایط جوی دریاهاست.

آب‌وهوای کوالالامپور کاملا گرمسیری است. در بیشتر روزهای سال آفتاب درخشانی دارد و رطوبت هوا بالاست. انتظار نداشته باشید که در طول سفر به کوالالاپور شرجی‌زده نشوید و هوای خشک نصیبتان شود. هر زمانی ممکن است باران ببارد. حتی در طول ماه‌های جولای خشک‌ترین شهرهای کشور نیز به طور میانگین ۱۱ روز بارانی خواهند داشت.

گرچه در بالا گفتیم که شهر کوالالامپور در بیشتر مواقع سال مرطوب و بارانی است اما بهترین و خشک‌ترین زمان سفر به مالزی ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست است. عموما ماه جولای کمترین روزهای بارانی را دارد. از طرفی دیگر مرطوب‌ترین و بارانی‌ترین روزهای سال در ماه‌های آوریل، اکتبر و نوامبر خواهد بود.

احتمالا هزینه سفر به مالزی هم موضوع مهم دیگری در تصمیم‌گیری شما خواهد بود.

آب‌وهوای جزیره پنانگ

بهترین زمان سفر به مالزی

خشکترین ماه‌های جزیره پنانگ بین دسامبر و مارچ خواهد بود. این جزیره که یکی از محبوبترین جزایر کل مالزی است، در این ماه‌ها بسیار شلوغ و مملو از توریست خواهد بود. ژانویه و فوریه نیز ماه‌های خشکی هستند اما دمای هوا نیز رو به گرمی می‌رود و ممکن است اندکی آزاردهنده باشد. در ماه آوریل نیز هوا به قدری مرطوب می‌شود که ناچار خواهید بود سه بار در روز دوش بگیرید. سپتامبر و اکتبر نیز با فاصله، مرطوب‌ترین ماه‌های سال در جزیره پنانگ هستند.

آب‌وهوا در بخش مالزیایی بورنئو

بخش مالزیایی بورنئو یا همان شرق مالزی، سومین جزیره بزرگ دنیاست و در شرق شبه‌جزیره مالزی واقع شده است. بهترین فصل سفر به مالزی و به خصوص به این جزیره، همان ماه‌های تابستان (ژوئن، جولای و آگوست) است. در طول این فصل می‌توانید به تفریح و گردش در این جزیره بپردازید و ناچار نخواهید بود که در هتل بمانید. علاوه‌بر این بارش‌هایی که در طول سال صورت گرفته باعث می‌شود تا جنگل‌های این جزیره از همیشه سبزتر باشند و طبیعت آنجا به طرز نفس‌گیری زیبا باشد.

مرطوبترین ماه‌های سال برای سفر به کوچینگ در ایالت ساراواک، دسامبر، ژانویه و فوریه خواهد بود. بارش‌ها ممکن است بسیار سنگین باشد و تمام برنامه‌های جذابی را که برای تفریح و گشت زدن داشته‌اید را به هم بزند.

درباره جاهای دیدنی مالزی هم اطلاعات داشته باشید تا بیشتر خوش بگذرانید.

بهترین زمان سفر به جزایر پرهنتیان

بهترین وقت سفر به مالزی

جزایر محبوب پرهنتیان در مالزی در طول فصل تابستان ممکن است به قدری شلوغ شوند که حتی ظرفیت توریست‌های بیشتر را نداشته باشند. قیمت هتل‌ها بسیار بالا می‌رود و به زحمت می‌توانید از اماکن دیدنی بازدید داشته باشید. حتی برخی مواقع پیش آمده است که مسافران و توریست‌ها ناچار شده‌اند در ساحل و کنار هزاران غریبه بخوابند تا اتاق‌های هتل تخلیه شود. بنابراین بهترین فصل سفر به مالزی البته این جزیره، شاید تابستان نباشد.

برای رزرو بلیط هواپیما مالزی می توانید به سایت علی بابا مراجعه کنید.

گرچه سفر به جزایر پرهنتیان در طول زمستان هم امکان‌پذیر است اما خیلی از هتل‌ها و رستوران‌ها در طول این فصل تعطیل هستند. همچنین شرایط جوّی دریا نیز می‌تواند سفر به مالزی در طول زمستان را به تجربه‌ای ناخوشایند و سخت تبدیل کند. به خاطر چنین جوّی رفت‌وآمد قایق‌های کوچکی که مسافران را به این جزیره جابه‌جا می‌کنند نیز با مشکلات و چالش‌های زیادی مواجه است. به همین دلیل و دلایل زیاد دیگر، توصیه ما این است که در طول زمستان به جزایر پرهنتیان سفر نکنید. در حقیقت سفر به غرب مالزی انتخاب بهتر و عاقلانه‌تری خواهد بود.

بهترین زمان سفر به لانگ‌کاوی

بهترین فصل سفر به مالزی ممکن است متفاوت باشد چرا که هرکدام از جزایر این کشور آب‌وهوای منحصربه‌فردی دارد. جزیره لانگ‌کاوی نیز که به عنوان یکی از شلوغ‌ترین و توریستی‌ترین جزایر مالزی محسوب می‌شود در طول ماه دسامبر، ژانویه و فوریه بهترین آب‌وهوا را دارد. رطوبت کم است و آفتاب درخشان همواره بالای سرتان می‌تابد.

البته باید بگوییم که یکی از اصلی‌ترین معضلات مسافران در طول سفر به مالزی این است که عروس دریایی مزاحم شنا کردن آنها می‌شود اما با این وجود تعداد این موجودات دریایی در ماه دسامبر و ژانویه کمتر است. اگر می‌خواهید از دست مزاحمت عروس‌های دریایی در امان باشید، توصیه می‌کنیم هرگز در ماه می و اکتبر به این جزیره سفر نکنید. در هر صورت اگر دچار گاز گرفتگی شدید، بهترین راه درمان آن استفاده از سرکه است. وقتی که می‌‌‌خواهید به ساحل رفته و شنا کنید، یک بطری کوچک سرکه با خود داشته باشید یا از رستوران‌های آن حوالی بخواهید که به شما اندکی سرکه بدهند.

بهترین زمان سفر به جزیره تیومان

بهترین فصل سفر به مالزی

جزیره تیومان در شرق مالزی تقریبا به کشور سنگاپور نزدیک است. خشکترین ماه‌های سال در جزیره تیومان ماه‌های تابستان است. مهمترین مزیت جزیره تیومان این است که در بیشتر مواقع خلوت‌تر است چرا که بیشتر مسافران و توریست‌ها در جزایر پرهنتیان به سر می‌برند و کمتر هوس می‌کنند که به این سمت از کشور سفر کنند.

جزیره تیومان پُر از سواحل جداگانه و متفاوت است. حتی در طول شلوغترین ماه‌های سال هم می‌توانید ساحلی را پیدا کنید که خالی از جمعیت باشد و اندکی از زیبایی‌های دریا لذت ببرید. برای تشخیص بهترین فصل سفر به مالزی ویژگی‌های این جزیره را از یاد نبرید.

بهترین زمان سفر به مالزی در فصول سال

برای آشنایی با جزئیات آب و هوای مالزی، شرایط جوی این کشور را در فصول مختلف سال بررسی کرده‌ایم.

بهار

بهترین زمان سفر به مالزی

ماه‌های بهاری آب‌وهوایی آرام دارند و بادهای شدیدی نمی‌وزد. میزان بارش معمولاً کم است اما باز هم احتمال دارد که هوا گرم و آفتابی باشد. محض احتیاط توصیه می‌کنیم که با خودتان چتر و ضدآفتاب ببرید.

تابستان

بهترین وقت سفر به مالزی

بسته به اینکه به کدام سمت مالزی می‌روید، ممکن است تابستان گرم و مرطوبی در انتظارتان باشد. از ماه ژوئن تا آگوست ممکن است کل کشور تحت‌تاثیر بارش‌های موسمی باشد که از سمت استرالیا می‌آیند.

انتظار نداشته باشید که در فصل تابستان از گرما و رطوبت رهایی داشته باشید چرا که دمای هوای کوالالامپور در طول ماه‌های تابستان بسیار بالا می‌رود.

رویدادهای تابستانه در مالزی

  • در روز ۳۱ آگوست، روز استقلال مالزی جشن گرفته می‌شود. آتش‌بازی، جشن و سرور و اتفاقات بی‌نظیری در این روز انجام می‌شود و می‌تواند برای توریست‌ها خیلی جذاب باشد
  • فستیوال موسیقی نیز در طول تابستان برگزار می‌شود. این فستیوال سه روزه به شدت جالب و جذاب است.
  • گرچه ماه رمضان هر ساله در زمان متفاوتی خواهد بود اما اگر این ماه در تابستان باشد، خیلی از رستوران‌ها و مراکز تجاری تعطیل می‌شوند. نکته‌ای که خیلی حائز اهمیت است این است که در طول این ماه باید احترام زیادی به مردم روزه‌دار بگذارید و در مکان‌های عمومی از خوردن و نوشیدن پرهیز کنید.

پاییز

بهترین فصل سفر به مالزی

در اوایل فصل پائیز شدت بارش‌ها کم است اما باز هم آب‌وهوا گرم خواهد بود. نوامبر یکی از مرطوب‌ترین ماه‌های سال است و شدت بارش‌ها تقریباً به ۱۱ اینچ خواهد رسید. دمای هوا در شب خنک‌تر است و به همین دلیل، تفریحات شبانه بیشتر خواهد بود.

رویدادهای پاییزه در مالزی

  • روز مالزی: به طور سالانه، روز ۱۶ سپتامبر به عنوان روز مالزی جشن گرفته می‌شود.
  • دیپاوالی: فستیوال دیپالولی که متعلق به هندوهای این کشور است به ویژه در شهرهای کوالالامپور و پنانگ جشن گرفته می‌شود

زمستان

بهترین فصل سفر به مالزی

در طول فصل زمستان، کشور مالزی میزبان بارش‌های فراوان و بادهای شدید است. بیشتر بعدازظهرها و شب‌ها باران می‌بارد اما شدت بارش در غرب کشور کمتر خواهد بود. به همین اگر تصمیم دارید در طول زمستان به مالزی سفر کنید، توصیه می‌کنیم غرب این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنید.

و در نهایت

در نهایت باید اعلام کنیم که بهترین فصل سفر به مالزی بستگی به این دارد که می‌خواهید در چه رویدادهایی شرکت کنید و چه برنامه‌هایی برای گردش و تفریح دارید. تیم علی بابا همواره آماده است تا برای برنامه‌ریزی بهترین وقت سفر به مالزی همراه شما باشد.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.