یوکوهاما ژاپن

۲۴ ساعت گشت‌وگذار در شهر یوکاهاما ژاپن

اگر تنها ۲۴ ساعت برای گشت‌وگذار در شهر یوکاهاما فرصت داشته باشید؟ چه کارهایی انجام می‌دهید و از چه مکان‌هایی بازدید می‌کنید؟

یوکاهاما دومین شهر پرجمعیت ژاپن است که از بنادر مهم تجاری این کشور به شمار می‌رود. این شهر توسعه‌یافته و مدرن از شهرهای جذاب برای گردشگران به شمار می‌رود که هرساله میزبان مسافران بسیاری از سراسر جهان است. این شهر زیبا جاذبه‌های گردشگری متعددی را همچون آثار تاریخی، طبیعتی سرسبز و خارق‌العاده، ساختمان‌های مدرن و موزه‌ها، پاگوداها و معابد و … را در خود جای داده است. علاوه بر دیدنی‌ها، یوکاهاما شهری غنی از فرهنگ و تمدن ژاپنی است که تجربه زندگی بومی و غذاهای محلی این شهر، می‌تواند برای شما خاطره‌ساز باشد.

اما اگر ۲۴ ساعت برای گشت‌وگذار و بازدید از این شهر فرصت داشته باشید، هیچ جای نگرانی نیست. می‌توانید در همین مدت کم، خاطرات و تجربه‌های بی‌نظیری را در سفر خود ثبت کنید. با ما همراه باشید تا یک روز فراموش‌نشدنی در یوکاهاما را برای خود رقم بزنید.

 

شروع کنیم…

۹:۳۰ صبح: قهوه بگیرید و به بندر یوکاهاما بروید.

بندر یوکوهاما

از آنجایی‌که قرار است یک روز کامل را در شهر به گشت‌و‌گذار بروید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا ابتدا یک فنجان قهوه بنوشید و انرژی لازم را ذخیره کنید. به سمت ایستگاه موتوماچی-چوکاگای بروید. اگر با مترو می‌آیید، ایستگا قهوه و ساندویچ صبحانه استارباکس را در خروجی شماره یک پیدا خواهید کرد. از آنجا به پارک یاماشیتا بروید.

این پارک از ایستگاه مترو ۱۷۰ متر به سمت شمال ‌شرقی فاصله دارد. پارک یاماشیتا درست در شمال بندر یوکاهاما قرار گرفته است. بندر یوکاهاما یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در رشد و توسعه این شهر بوده است. از سال ۱۸۵۰ که ژاپن به سمت اقتصاد جهانی پیش رفت و دست دوستی با کشورهای خارجی داد، این بندر به یکی از شلوغ‌ترین بنادر تجاری ژاپن تبدیل شد و یوکاهاما را به دومین شهر بزرگ ژاپن تبدیل کرد.

این پارک برای یک پیاده‌روی صبح‌گاهی مناسب خواهد بود. کمی در پارک قدم بزنید. از دیدن مناظر زیبای شهر، دریا و بندر لذت ببرید و کمی استراحت کنید.

 

آدرس بر روی نقشه:

۱۰:۳۰ صبح: به بزرگ‌ترین محله چینی‌ها در ژاپن بروید.

این محله حدود هفت دقیقه به سمت غرب با پارک یاماشیتا فاصله دارد.

محله چینی‌ها یادتان نرود

محله چینی های یوکوهاما

محله چینی‌های یوکاهاما درحقیقت بزرگ‌ترین محله چینی‌ها در سراسر ژاپن است. بیشترین مهاجران چینی پس از سال‌های ۱۸۰۰ و با شروع روند پیشرفت به این شهر نقل مکان کردند. این مهاجران چینی‌، نمادهای متعددی از فرهنگ چین همچون معبد، اژدهای شیشه‌ای و دروازه‌های ورودی برای خود ایجاد کرده‌اند. اگر می‌خواهید با یک تیر، دو نشان بزنید و دو فرهنگ آسیای شرقی چین و ژاپن را ببنید، بازدید از این محله را از دست ندهید.

می‌توانید با گشت‌وگذار در این محله، غذاهای محلی چینی را امتحان کنید و از خریدن صنایع‌دستی آن‌ها لذت ببرید.

 

آدرس بر روی نقشه:

۱۱:۴۰ قبل از ظهر: کشتی تفریحی سوار شوید.

یوکوهاما

دوباره به پارک یاماشیتا بازگردید که حدود هفت دقیقه زمان خواهد برد.

حال وقت آن رسیده است تا کمی بنشینید و از مناظر زیبای دریا لذت ببرید. شرایط آب و هوایی را بررسی کنید اگر جو متعادل بود، یک بلیت کشتی تفریحی از بندر آجر قرمز یوکاهاما (Yokohama Red Brick Warehouse) تهیه کنید و سوار آن شوید. این بلیت حدود ۳۵۰ پوند هزینه خواهد داشت و فراموش نکنید که کمی زودتر از ساعت فروش بلیت و سوار شدن به محل بروید تا از کشتی تفریحی جا نمانید. پس از سوار شدن، بنشینید و از دیدن منظار خیره‌کننده اقیانوس لذت ببرید.

خرید دوست‌داشتنی ما

۱۲ ظهر: در بندر یوکاهاما به خرید بروید.

مرکز خرید یوکوهاما

پس از پیاده‌شدن از کشتی تفریحی، حدود ۱۰ دقیقه تا مرکز خرید بندر آجر قرمز یوکاهاما فاصله دارید.

در بندر یوکاهاما، چندین سوله قرار دارد که از آجرهای قرمز رنگ ساخته‌ شده‌اند؛ به همین دلیل به آن‌ها انبار آجر قرمز (Red Brick Warehouse) می‌گویند. انبار شماره یک محل برگزاری رویدادها و جشنواره‌ها است، اما انبار شماره دو یک مرکز خرید بزرگ و جذاب است. در این انبار، انواع فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها قرار دارد. این انبار که به صورت یک فضای مدرن صنعتی طراحی شده است، برای گشت‌وگذار و خرید سوغاتی جای مناسبی خواهد بود. پس اگر اهل خرید هستید، بازدید از این انبار آجر قرمز را از دست ندهید.

آدرس بر روی نقشه:

 

وقت ناهار است

۱:۱۵ ظهر: در کافه تراس بندر یوکاهاما، ناهار بخورید.

ناهار در یوکوهاما

از مرکز خرید تا کافه تراس یوکاهاما به سمت شمال غرب حدود هفت دقیقه فاصله خواهید داشت.

برای ناهار به کافه تراس واقع در طبقه سوم دفتر بین‌اللمی بنادر ژاپن بروید. این کافه چشم‌اندازی زیبا از بندر و اقیانوس را به پیش چشمان شما می‌گذارد. درکنار چشم‌اندازی جذاب، غذاهای این کافه ارزان نیز هستند. همچنین غذاهای حلال و گیاهی هم برای مسافران طبخ می‌شود. یادتان باشد که این کافه از ساعت ۲ ظهر تا ۵:۳۰ بعدازظهر بسته خواهد بود، به همین دلیل تا پیش از ساعت ۲ باید در کافه ناهار خود را سفارش دهید.

آدرس بر روی نقشه:

۲:۳۰ ظهر: به بازدید از موزه نودل یوکاهاما بروید.

از کافه به سمت غرب حدود پنج دقیقه تا موزه نودل فنجانی فاصله دارید.

موزه نودل یوکوهاما

اگر کنجکاو هستید که بدانید نودل فوری چگونه اختراع شده است، به موزه نودل فنجانی یوکاهاما بروید. این موزه مکانی برای خلاقیت و یادگیری شما درباره نودل خواهد بود. در این موزه خودتان می‌توانید در مراحل تولید نودل، شریک شوید. همچنین در این موزه درباره زندگی مخترع نودل فوری، موموفوکو آندو اطلاعات بیشتری بدست خواهید آورد. او کسی بود که در سال ۱۹۵۸ برای اولین بار نودل فوری را اختراع کرد. این موزه در روزهای سه‌شنبه و تعطیلات سال نو، تعطیل است.

آدرس بر روی نقشه:

تفریح یادتان نرود

۴:۳۵ بعدازظهر: در شهربازی دنیای کیهانی، ترن‌ هوایی سوار شوید.

شهربازی یوکوهاما

از موزه حدود سه دقیقه تا شهربازی دنیای کیهانی فاصله خواهید داشت.

شهربازی دنیای کیهانی که درست در خیابان موزه نودل قرار دارد، محلی هیجان‌انگیز برای تفریح است. ورود به این شهربازی رایگان است اما برای استفاده از هرکدام از وسیله‌های تفریحی به بلیت نیاز خواهید داشت. از ترن‌هوایی تا چرخ‌وفلک و کارتینگ در این شهربازی وجود دارد و می‌توانید اوقات خوشی را برای خود رقم بزنید.

آدرس بر روی نقشه:

۶ عصر: غروب خورشید را از منظره برج باغ آسمان تماشا کنید.

از شهربازی به سمت پل بروید و از حدود نه دقیقه تا برج باغ آسمان فاصله خواهید داشت.

یوکاهاما

شما یوکاهاما را در میان آب‌ها تماشا کردید و حالا نوبت آن است تا این شهر زیبا را از زمان غروب خورشید تا پاسی از شب از بلندای برج باغ آسمان تماشا کنید. این برج ۶۹ طبقه دارد که برای رسیدن به بالای آن باید از سوار آسانسور شوید. جالب است بدانید که سریع‌ترین آسانسور ژاپن در این برج قرار دارد و در هر دقیقه حدود ۷۵۰ متر بالا می‌رود. در بالای برج شما می‌توانید نمایی ۳۶۰ درجه از شهر یوکاهاما را ببینید که بی‌نظیر خواهد بود.

آدرس بر روی نقشه:

شام با علی بابا

۷:۳۰ شب: در رستوران علی ‌بابا، شام بخورید.

رستوران علی بابا

از ایستگاه ساکوراجیچو به سمت ایستگاه یوکاهاما مترو سوار شوید و از خروجی شرقی به سمت رستوران علی بابا بروید. شما برای رسیدن به این رستوران از برج حدود ده دقیقه فاصله خواهید داشت.

در رستوران علی بابا شما می‌توانید منوی متنوعی از غذاهای غربی و چینی از پیتزا تا ماکارونی را پیدا کنید. همچنین نوشیدنی‌های چینی این رستوران هم شهرت بسیاری دارند. به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با اشتهایی باز به این رستوران بروید و یک دل سیر شام بخورید و کمی استراحت کنید.

آدرس بر روی نقشه:

۸:۳۰ شب: به مجموعه تفریحی آسوبیلد بروید.

سفر به ژاپن

از رستوران تا مجموعه تفریحی آسوبیلد حدود دو دقیقه پیاده‌روی خواهید داشت.

مجموعه تفریحی آسوبلید در شش طبقه احداث شده است. آسوبیلد به زبان ژاپنی به معنای سرگرمی و بازی است. در این مجموعه می‌توانید علاوه بر سرگرمی‌های متنوع به کافه‌ها و رستوران‌های متنوع نیز بروید و چند ساعتی را به تفریح و خوش‌گذرانی مشغول شوید.

آدرس بر روی نقشه:

عکس یادگاری روی اوسان‌باشی

۱۰ شب: به پل اوسان‌باشی بروید.

با ماشین حدود ۱۲ دقیقه تا پل اوسان‌باشی فاصله دارید.

پل یوکوهاما

پس از تفریح و گشت‌و‌گذار در سطح شهر، حال وقت آن است تا به پل اوسان‌باشی بروید و چند ساعتی را در آرامش شب به تماشای مناظر شهر و اقیانوس بنشینید. این پل که شبیه یک نهنگ طراحی شده است، سه طبقه دارد. می‌توانید از آنجا، منظره ۳۶۰ درجه آبشار یوکاهاما را نیز با چشمان خود ببینید.

آدرس بر روی نقشه:

در نهایت

این شما هستید که می‌توانید برای ۲۴ ساعت گشت‌وگذار خود در یوکاهاما ژاپن تصمیم بگیرید. اینکه به دیدن طبیعت زیبا بروید یا در شهر قدم بزنید، به تصمیم و انتخاب شما بازمی‌گردد. به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر فرصت کمی برای بازدید از این شهر دارید، ابتدا با جاذبه‌های گردشگری آن آشنا شوید و آن‌هایی که مورد علاقه‌تان است را برای بازدید انتخاب کنید.

منبع:

japan today

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

  1. یه نفر می‌گوید

    من عاشق این شهرم…