روپیه هند پول هند

برای سفر به هند، چه پولی با خود ببریم؟

هندوستان را کشور هفتاد و دو ملت می‌نامند. این کشور از لحاظ قومیتی تنوع فوق‌العاده‌ای دارد. و همزیستی این اقوام در کنار یکدیگر جذاب و مثال‌زدنی است. از سوی دیگر بازی رنگ‌ها و پوشش رنگارنگ مردم هند، چشم‌نواز است. در کنار این موارد تنوع طبیعی، آثار تاریخی شگفت‌انگیز و غذاهای تند و تیز، انگیزه‌های سفر به هندوستان خواهند بود. بهتر است پیش از سفر به هند اطلاعاتی درباره این کشور به دست بیاورید. پول هند و آنچه باید برای خرج کردن با خود به این کشور ببرید، از جمله دانستنی‌ها درباره شبه قاره است. در ادامه اطلاعاتی درباره پول رایج هند در اختیارتان می‌گذاریم.

پول هند چیست؟

پول هند

واحد پول هند، روپیه و هر روپیه معادل ۱۰۰ پیسه است. در هند هم مثل بسیاری دیگر از کشورهای جهان، پول به شکل سکه و اسکناس عرضه می‌شود. سکه‌های هندی نیم، ۱، ۲، ۵ و ۱۰ روپیه‌ای هستند. از این سکه‌ها برای خریدهای کم هزینه استفاده می‌شود.

اما اسکناس‌های هندی تنوع بیشتری دارند. ۱، ۵ و ۱۰ روپیه علاوه بر سکه اسکناس‌ هم دارند (البته ۱ و ۵ روپیه‌ای امروزه بسیار کم در دسترس هستند). سایر اسکناس‌ های هندی عبارتند از: ۲۰ روپیه، ۵۰ روپیه، ۱۰۰ روپیه، ۲۰۰ روپیه، ۵۰۰ روپیه و ۲۰۰۰ روپیه‌ای.

برای سفر به هند روپیه ببریم یا دلار؟

پول هند روپیه

حال سوال این است که آیا برای سفر به هند باید با خود روپیه ببریم یا ارزی دیگر؟ بهترین راهکار این است که شما پول‌تان را در ایران به دلار تبدیل کنید و دلار را به هند ببرید. در آنجا با کارمزد بسیار پایین می‌توانید دلار را به روپیه تبدیل کنید. حالا به راحتی می‌توانید در بازارهای رنگارنگ هند بچرخید و خرید کنید.

البته اگر به دلایلی روپیه در اختیار دارید، می‌توانید این پول را با خود به هند برده و استفاده کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.