پنجاه و ششمین سال تولد همای ایران

پنجشنبه‌ی هفته‌ی گذشته، پنجم اسفندماه، پنجاه و ششمین سالروز تاسیس هواپیمایی هما بود. به همین مناسبت علی‌بابا پنجاه و ششمین سال تولد همای ایران را به این شرکت هواپیمایی و مردم ایران تبریک گفت.

هما

[related id=”۵۰۴۹″]

هواپیمایی هما در پنجم اسفند ۱۳۴۰ از ادغام دو شرکت هواپیمایی «ایرانیَن ایرویز» و «پرشین ایرویز» تشکیل شد که در آن زمان به نام «هواپیمایی ملی ایران» یا به اختصار هما شناخته می‌شد. هما فعالیتش را با اولین پرواز خود در فروردین ۱۳۴۱ در حوزه‌ی حمل‌ونقل هوایی آغاز کرد و از از آن زمان تا کنون با عنوان قدیمی‌ترین ایرلاین ایرانی، میلیون‌ها مسافر را در پروازهای داخلی و بین‌المللی جابه‌جا کرده است.

هما در دهمین جشنواره‌ی ملی قهرمانان صنعت ایران در فهرست ۱۰۰ برند برتر ایران قرار گرفت. همچنین لوگوی «هما» در سال ۲۰۱۳ از سوی آژانس خبری حمل‌ونقل هوایی (skift)، به دلیل جذابیت، سادگی و راحتیِ انتقال پیام، برترین لوگوی شرکت‌های هوایی جهان انتخاب شد. این طرح برگرفته از سازه‌ها و سرستون‌های سنگیِ پرنده‌ی اساطیریِ هما در تخت‌ جمشید است و سه ویژگی منحصربه‌فرد دارد: سر عقاب، گوش گاو و یال اسب...

بیشتر بدانید: 

معرفی ایرلاین ایران‌ایر

اولین خلبان حرفه‌ای زن ایران کیست؟

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه
 1. ناصر بیات می‌گوید

  با سلام
  حیلی متاسغم که ی هواپیمای بعد از ۵۰ سال هنوز تاخیر داره اگر جای این کار بیل زده بودن بهتر بود

  1. علی‌بابا می‌گوید

   سلام،
   ممنون که نظرتون رو با ما در میان گذاشتید.
   ما هم امیدواریم ضمن نوسازی ناوگان و تلاش‌هایی که در سال‌های اخیر شده، معضل تاخیر پروازهای ایرلاین‌های داخلی هم درنهایت رفع بشه.