جاهای دیدنی انگلیس را بشناسید

تاریخ، فرهنگ، طبیعت دهکده‌های زیبا و ساحلی چشم‌نواز؛ انگلیس همه این جذابیت‌ها را دارد. با وجود همه این جاهای دیدنی انگلیس، وقتی به این کشور سفر می‌کنید، ‌اندکی سردرگم خواهید شد و انتخاب بهترین مکان‌ های دیدنی انگلیس کار دشواری خواهد بود. اگر انتخاب بعدی سفرتان بریتانیا است خواندن این مطلب برای شما مفید خواهد بود. با مجله علی بابا همراه باشید تا با تعدادی از جاهایی دیدنی انگلیس بیشتر آشنا شوید. بعد از خواندن این مقاله، سری هم به سه مقاله مهم ما بزنید:

  1. راهنمای جامع سفر به انگلستان
  2. راهنمای رفتن به لندن
  3. مدارک لازم برای ویزای انگلیس

 

تاریخ را در جاهای دیدنی انگلیس جستجو کنید

انگلیس تاریخ پر فراز و نشیبی داشته است؛ حکومت‌های سلطنتی انگلیس، جنگ‌ها و انقلاب‌ها، هر کدام بخشی از داستان تاریخی این کشور را ساختند و آثار به جامانده از این گذشته تاریخی، بسیار زیاد و جالب توجه هستند.

 دیدنیهای انگلیس

برج لندن

این برج خیره‌کننده، زمانی کاخ سلطنتی و زندان بسیار بدنامی بود. این بدنامی به دلیل اعدام‌ها، قتل‌ها و شکنجه‌هایی بوده که در هزار سال گذشته در پس دیوارهای این محل صورت گرفته است. این برج حالا به‌عنوان یک میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده و یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی انگلیس است. این برج در سال 1078 ساخته شده و محوطه آن حدود 18 هکتار است. امروزه چندین نمایشگاه در آن برای بازدید عموم وجود دارد. نمایشگاه‌هایی از زره‌های سلطنتی، جواهرات و تاج‌های سلطنتی انگلیس و آثار مربوط به زندان‌های کاخ می‌تواند ساعت‌ها گردشگران را بدون خستگی مسحور خود کنند. برج لندن در شهر لندن منطقه سنت کاترین و واپینگ قرار دارد. خرافه‌ای که مورد این برج دارد هم آن را برای گردشگران جذاب کرده، که به کلاغ‌های برج مربوط می‌شوند و گفته می‌شود تا زمانی که این کلاغ‌ها در برج هستند، سلطنت ادامه خواهد داشت و در صورت ترک آنها سلطنت فروپاشیده خواهد شد. تعداد زیادی کلاغ در برج لندن دیده می‌شوند اما فقط هفت کلاغ این مقام بالا را دارند.

 

ویرانه‌های استون‌هنج

مکان های دیدنی انگلیس

استون‌هنج یکی از مشهورترین بناهای تاریخی ماقبل تاریخ اروپا است که در شمال سالیزبری Salisbury واقع شده اسشت. این بنا در واقع سنگ‌هایی هستند که به شکل چند دایره تو در تو در محوطه دشت سالزبری قرار گرفته‌اند. گذشته مرموز این بنای تاریخی داستان‌ها و تئوری‌های بی شماری را درباره آن به وجود آورده است. بر اساس گفته‌های مردم، استون هنج توسط مرلین، جادوگر افسانه آرتورین ساخته شده است، که توسط قدرت جدویی خود این سنگ‌ها را از ایرلند به اینجا آورده و آن را به مکانی برای غول‌ها تبدیل کرده است. نظریه دیگری می‌گوید که استون هنج ویرانه‌های یک معبد رومی بوده‌اند. تفسیرهای امروزی‌تری هم در مورد آن وجود دارند.

برخی معتقدند استون هنج یک منطقه فرود سفینه‌های فضایی است. اما قوی ترین نظریه در مورد استون هتج مربوط به ستاره‌شناسان است که بر این باورند که استون‌هنج در گذشته یک رصدخانه یا تقویم بوده است. تفسیرهای ستاره‌شناسانه از استون‌هنج با وجود بی‌دقتی‌هایی که دارند هم‌چنان محبوب‌اند.

استون‌هنج با تمام رموز خود به‌عنوان یکی از مناطق دیدنی انگلیس، آنقدر مشهور است که تضمینی برای بازدیدکنندگان آن وجود ندارد که بتوانند بلیط ورودی برای آن خریداری کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد استون‌هنج می‌توانید به وب‌سایت http://www.english-heritage.org.uk مراجعه کنید.

 

حمام‌های رومی شهر بث

مناطق دیدنی انگلستان

اگر فقط برای بازدید یکی از شهرهای انگلیس فرصت دارید هیچ گزینه‌ای مناسب‌تر از بث BATH وجود نخواهد داشت. این شهر بسیار زیبا آنقدر جاذبه دارد که تمام یک روز سفرتان به آن مشغول شوید. اما مهم‌ترین دلیلی که این شهر را به یکی از جاهای دیدنی انگلیس معروف کرده است حمام‌های آب‌گرم دو هزار ساله رومی آن است. این مجموعه بزرگ حمام حدود 70 سال قبل از میلاد ساخته شده است و کامل‌ترین بقایای حمام‌های رومی در جهان است. این حمام‌های آب‌گرم روزانه 1،170،000 لیتر آب که دمای 46 درجه سانتیگراد دارند پر می‌شوند. این حمام موزه‌ای تعاملی پر از گنجینه‌ها و بازمانده‌های دوران روم است.

شهر بث بسیار از موقعیت مکانی ایده‌آلی برای کشف مناطق دیدنی انگلستان برخوردار است. از جمله این مناطق دیدنی می‌توان به دره ایوان، مندپیپ هیلز و سایر نقاط جذاب خارق‌العاده سامرست اشاره کرد. شهر بث در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

یورک مینستر و یورکشایر

جاهای دیدنی انگلیس

در قرن هفتم، مینستر مرکز مسیحیت در شمال انگلیس بود و امروزه کلیسایی پر رونق و از شاخص‌ترین جاهای دیدنی انگلیس است.

کلیسای یورک، در جایگاه دوم کلیساها و مراکز مذهبی انگلیس قرار دارد. این کلیسا دارای دو برج به ارتفاع ۵۳ متر و یک برج به ارتفاع ۷۰ متر است. با بالا رفتن از 275 پله برج مرکزی می‌توانید تمام مناظر یورک را ببینید.

همه بخش‌های ساختمان باستانی، از سنگ نفیس و تراشیده شده با دست تا مجموعه بی‌نظیر شیشه‌های رنگ‌آمیزی شده قرون وسطایی، داستان عیسی مسیح را روایت می‌کنند. داستانی که بیش از 1000 سال است گردشگران را از سراسر جهان به خود جلب می‌کند. کلیسای یورک در مرکز شهر یورک قرار گرفته و اطراف آن پر از خانه و فروشگاه‌ها و کلیساها است. در کنار این بخش مذهبی شهر یورک، خیابان‌های رمانتیک یورک با دیوارهای جذابش همچنین موزه ملی حمل و نقل ریلی، از جاهای دیدنی انگلیس در این شهر زیبا هستند. یورک محل مناسبی برای قدم زدن در دهکده‌ها و تپه‌های زیبای انگلیس نیز هست. اطلاعات بیشتر را می‌توانید در وب‌سایت https://yorkminster.org/ پیدا کنید.

برج ساعت لندن، بیگ‌بن

دیدنیهای انگلیس

برج ساعت لندن در سال 1856 با 96 متر طول و 11 طبقه در بازمانده‌های سوخته کاخ وست مینستر ساخته شد و به یکی از جاهای دیدنی انگلیس تبدیل شد. این برج در طول عمر چندین ساله خود نام‌های زیادی داشته است. از سال 2012 به احترام ملکه الیزابت دوم نام برج به برج الیزابت تغییر کرد ولی برای گردشگران هنوز همان برج ساعت لندن و برای افراد محلی بیگ‌بن است. بیگ‌بن نام زنگ 13 تنی این برج است. ساعت برج چهار صفحه دارد که از هر نقطه‌ای می‌توان آنها را دید و دقت آن در نوع خود مثال زدنی است.

از سال 2017 به‌منظور انجام تعمیرات و نوسازی برای مدت زمان مشخصی ساعت برج ساعت لندن از کار‌انداخته شد و فقط برای کریسمس و روزهای یادبود زنگ آن به صدا در می‌آید. اطلاعات بیشتر در مورد برج ساعت لندن را وب‌سایت https://www.parliament.uk/bigben می‌توانید ببینید.

کلیسای جامع کانتربری

مکان های دیدنی انگلیس

نمی‌توانید بدون بازدید از کلیسای جامع مشهور کانتربری و محل مقبره توماس بکت از انگلیس خارج شوید. کلیسای جامع کانتربری یکی از قدیمی ترین کلیساهای مسیحی در انگلیس است که همچنان نقشی محوری در مسیحیت انگلیس ایفا می‌کند. کلیسای جامع کانتربری در قلب شهر تاریخی کانتربری واقع شده که محل اسقف اعظم کانتربری و مهد مسیحیت انگلیس است. این بنا از جاهای دیدنی انگلیس است که به ثبت میراث فرهنگی یونسکو در آمده است.

کلیسای جامع کانتربری با ۱۶۰ متر طول، ۴۷ متر عرض و ۳ برج به ارتفاع ۷۲ متر در سال 597 میلادی توسط سنت آگوستین بنا شد. و از آن زمان یک مرکزمعنوی مهم بود اما بعد از کشته شدن سنت توماس بکن در سال 1170 به مرکزی زیارتی هم تبدیل شد. عظمت معماری این کلیسا اهمیت تاریخی و مذهبی کانتربری را نشان می‌دهد. این ساختمان دیدنی بسیار خیره‌کننده، مانند دخمه رومانیایی، شبستان، حرم سنت توماس، تصاویر کتاب مقدس و پنجره‌های زیبای رنگی قرون وسطی دارد.

می‌توانید به وب‌سایت https://www.canterbury-cathedral.org/ سربزنید و با این جاذبه انگلیس بیشتر آشنا شوید.

قلعه وارویک

مناطق دیدنی انگلستان

اگر به دنبال یک گشت و گذار به یادماندنی در خانه انگلیسی قرون وسطایی هستید قلعه وارویک انتخاب خوبی است. وارویک قلعه ای قرون وسطایی است که در سال 1068 در وارویکشایر با چوب ساخته شد. قلعه چوبی اصلی در قرن دوازدهم بازسازی شد و تبدیل به قلعه سنگی شد. در طول جنگ صد ساله به‌عنوان قلعه‌ای نظامی کاربرد داشت به همین دلیل از بارزترین نمونه قلعه‌های نظامی محسوب می‌شود.

این قلعه از اوایل قرن 17 به سر فولک گریویل اعطا شد و به عنوان دژ خانوادگی مورد استفاده قرار گرفت. این قلعه پر از اتاق‌های بزرگ و سالن‌های زیباست. و امروزه توسط شرکتی سرمایه‌گذاری به‌عنوان مکانی برای برگزاری انواع جشنواره‌ها، کنسرت‌ها و نمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اطلاعات کامل‌تر را در وب‌سایت https://www.warwick-castle.com/ مشاهده کنید.

کاخ باکینگهام

جاهای دیدنی انگلیس

کاخ باکینگهام اقامتگاه رسمی ملکه در لندن است که امکان بازدید از آن در تابستان‌ها برای گردشگران فراهم شده است. این کاخ یکی از بزرگ‌ترین کاخ‌های سلطنتی فعال دنیا و از جاهای دیدنی انگلیس است. این کاخ اغلب مرکز رویدادهای عمومی ویژه و مهمانی‌های سلطنتی و مکان ویژه جشن‌های ملی انگلیس است. اتاق‌های باشکوه، گالری ملکه و باغ‌های زیبا از جاذبه‌های این کاخ هستند.

https://www.rct.uk/visit/the-state-rooms-buckingham-palace

قلعه تیتاگل

دیدنیهای انگلیس

قلعه تیتاگل Tintagel در سواحل شمالی کرنوال قرار گرفته و دارای مناظر باشکوه از اقیانوس اطلس و ویرانه‌های جادویی قلعه قرون وسطایی تیتاگل است. گفته می‌شود این قلعه پر رمز و راز زادگاه پادشاه آرتور است و از جاهای دیدنی انگلیس است. این قلعه از اواسط قرن نوزدهم به لیست برترین دیدنیهای انگلیس اضافه شد.

موزه‌ها هم از مکان‌ های دیدنی انگلیس هستند

مکان های دیدنی انگلیس

در هر گوشه کناری از انگلیس می‌توانید موزه‌های مختلفی با موضوعات فرهنگ، تاریخ، هنر، جنگ، صنعت و … پیدا کنید. تعداد آنها آنقدر زیاد است که بهتر است مطلبی جداگانه در مورد آنها نوشته شود. در ادامه برخی از مهم‌ترین موزه‌های این کشور را معرفی می‌کنیم.

موزه بریتانیا

مناطق دیدنی انگلستان

موزه بریتانیا با مجموعه‌ای از آثار باستانی در بین بهترین موزه‌های جهان قرار دارد. بیش از 13 میلیون اثر هنری از آشور، بابل، مصر، یونان، امپراتوری روم، چین و اروپا در این موزه به نمایش گذاشته شده است. موزه بریتانیا به بخش‌های مختلفی از جمله بخش نقاشی، گراوور و تصویر، سکه و نشان، مصر و سودان باستان، آسیای غربی، یونان و روم، قرون وسطی و دوره‌های بعد، هنر اسلامی، آثار باستانی شرقی، آثار پیش از تاریخ، آثار شناختی و آثار لئوناردو داوینچی تقسیم شده است.

معروف‌ترین آثار باستانی در این موزه که آن را یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی انگلیس مبدل کرده شامل مجموعه مرمرهای الگین و سنگ‌نبشته روزتا، نقره‌های رومی قرن چهارم معروف به گنج میلدن هال و آثار باستانی مصر باستان است. همچنین منشور حقوق بشر کوروش، طرح‌ها و الگوهای سیاه و سفید پابلو پیکاسو، تابوت‌های مومیایی، پرتره کنفسیوس و جام نقره ساسانی و … در این موزه نگهداری می‌شود.

بازدید از موزه بریتانیا، مجانی است و پولی بابت بلیط یا ورودیه دریافت نمی‌شود. اما در برخی نمایشگاه‌های ویژه، برای برخی از آثار ویژه و تخصصی که از دیگر موزه‌های معتبر جهان به امانت گرفته می‌شوند، بازدید مجانی نخواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد موزه و آثار آن به وب‌سایت https://www.britishmuseum.org/ مراجعه کنید.

گالری ملی

دیدنیهای انگلیس

گالری ملی با نمایش جامع‌ترین مجموعه‌های نقاشی‌های جهان، دومین موزه پر بازدید در لندن و از شاخص‌ترین جاهای دیدنی انگلیس است. این گالری نقاشی‌های اروپایی در دوره سال‌ها 1260 تا 1920 را به نمایش می‌گذارد. گالری به بخش‌های مجزایی از هنر‌های ایتالیایی، فرانسوی، آلمانی، بریتانیایی و سایر آثار تقسیم شده‌اند. آثاری از داوینچی، باپیست، میکل آنژ و رامبراند، فرانس هالس، هوگارت، رنوار … را می‌توانید در این گالری ببینید. اطلاعات در مورد گالری ملی را می‌توانید در وب‌سایت www.nationalgallery.org.uk  پیدا کنید.

موزه تاریخ طبیعی

مکان های دیدنی انگلیس

این موزه در سال ۱۸۸۱ میلادی به‌عنوان قسمتی از موزه بریتانیا تأسیس شد، اما در سال ۱۹۶۳ از موزه بریتانیا جدا و از سال ۱۹۹۲ با نام موزه تاریخ طبیعی شناخته می‌شود.

این موزه در لندن از جاهای دیدنی انگلیس با بیش از 130 سال قدمت است که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. ۷۰ میلیون نمونه از پنج بخش زمین‌شناسی، گیاه‌شناسی، حشره‌شناسی، کانی‌شناسی، دیرینه‌شناسی و جانورشناسی در این ساختمان آجری در معرض نمایش قرار دارند. مجموعه‌ای اسکلت‌های دایناسورها و فسیل‌ها، اسکلت نهنگ آبی، نمونه‌های داروین را در این موزه خواهید دید.

کتابخانه این موزه شامل تعداد زیادی از کتاب‌ها، مجلات، نسخه‌های خطی و مجموعه‌ها و تحقیقات گروه‌های علمی است. نکته جالب این موزه، ورودی رایگان به آن است.

وب‌سایت موزه تاریخ طبیعی https://www.nhm.ac.uk/

موزه بین‌المللی برده‌داری

مناطق دیدنی انگلستان

این موزه به‌عنوان تنها موزه ملی دنیا در زمینه تاریخ دردناک برده‌داری و از دیدنیهای انگلیس در لیورپول است. داستان‌های برداری در آتلانتیک و فراتر از آن در سطح بین‌المللی در این موزه به نمایش درآمده است. موزه بین‌المللی برده‌داری به‌عنوان قطب بین‌المللی در زمینه حقوق بشر هم شناخته می‌شود.

موزه علوم لندن

جاهای دیدنی انگلیس

موزه علوم لندن با داشتن نمایشگاه‌های تعاملی از جاهای دیدنی انگلیس برای علاقه‌مندان به علوم و فنون مختلف به شمار می‌آید. این گالری‌ها به تحقق اصول علمی کمک می‌کنند. موزه‌های علوم قدیمی تمرکز خود را بر اشیاء مربوط به تاریخ طبیعی، دیرینه‌شناسی، زمین‌شناسی، صنعت و ماشین آلات صنعتی و غیره متمرکز شده‌اند. و در بخش مدرن آن به فن‌آوری‌های جدید پرداخته می‌شود. در بخش مدرن موزه اشیاء شگفت‌انگیزی مثل موشک استفنسون و کپسول‌های آپولو به نمایش گذاشته شده است.

طبیعت، بهترین مناطق دیدنی انگلیس را ساخته است

بخش دیگری از جذابیت‌های انگلیس طبیعت خاص آن است. پارک‌های مختلف در انگلیس وجود دارند که بعضی خود به خود به‌وجود آمده‌اند و بعضی ساخته دست بشر هستند. این بخش از جاهای دیدنی انگلیس را از دست ندهید.

پارک ملی لیک دیستریکت

دیدنیهای انگلیس

پارک ملی لیک دیستریکت (Lake District) با مسافتی حدود 2362 کیلومتر مربع یکی از پر بازدیدترین جاهای دیدنی انگلیس است که سالانه بیش از 24 میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند. این پارک بزرگ‌ترین پارک ملی انگلیس در حال حاضر و یک میراث طبیعی جهانی است. 12 دریاچه‌ای که در پارک وجود دارند بیشترین عامل جذب گردشگران به آن هستند. با توجه به اینکه حدود 50 درصد از این پارک به‌عنوان زمین‌های زراعی ثبت شده‌اند به هیچ وجه تغییری در آنها به وجود نیامده و اصالت طبیعی خود را از ابتدای تاسیس پارک حفظ کرده‌اند. اگر علاقه‌مند هستید اطلاعات بیشتر در مورد این پارک داشته باشید به وب‌سایت https://www.lakedistrict.gov.uk/ مراجعه کنید.

پارک ملی نورفولک بورد

مکان های دیدنی انگلیس

پارک ملی نورفولک Norfolk Broads با مساحت 303 کیلومتر مربع و بیش از 200 کیلومتر مربع آب‌راه و هفت رودخانه، از جاهای دیدنی انگلیس و پر از مناظر طبیعی وحشی زیبا و نفس گیر است. 13 آب‌راه آن در طول فصول گرم سال برای حمل و نقل دریایی در دسترس هستند.

باغ وحش چستر

مناطق دیدنی انگلستان

باغ وحش چستر یکی از دیدنیهای انگلیس در شهر آپتون (Upton)، در فاصله چند مایلی از شمال مرکز شهر چستر است که به ویژه برای خانواده‌ها و کودکان جذابیت خاصی دارد. بین از 11000 حیوان از 400 گونه مختلف در این باغ وحش 125 هکتاری نگهداری می‌شوند. از جاهای دیدنی انگلیس در این باغ وحش، باغ‌های زیبا با مناظر شگفت‌انگیز آنها است. برای دیدن آنها می‌توانید از منوریل باغ وحش استفاده کنید. جزیره شامپانزه، استخر پنگوئن و بزرگ‌ترین خانه گرمسیری اروپا این باغ وحش را از نمونه‌های مشابه متمایز کرده است. وب‌سایت https://www.chesterzoo.org/ برای اطلاعات بیشتر در دسترس شماست.

پارک ملی نیوفارست

جاهای دیدنی انگلیس

مناظر مهم پارک ملی نیو فارست (جنگل جدید) آن را به یک پارک ملی بی‌نظیر در جنوب انگلستان و یک منطقه حفاظت شده بین‌المللی مشهور کرده است. این جنگل تاریخی شکارگاه سلطنتی و از جاهای دیدنی انگلیس است. بعضی از درختان این جنگل قدمت 1000 ساله دارند. این پارک محل مناسبی برای برای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، اسب‌ سواری و گلف است.

پارک ملی نورث یورک

دیدنیهای انگلیس

پارک ملی نورث یورک منطقه‌ای طبیعی است که امروزه به پارکی ملی تبدیل شده است. کوه‌های مرتفع، روستاها و موزه‌های اطراف پارک جذابیت آن را چند برابر کرده‌اند. این پارک به خط ساحلی می‌رسد که امکان ماهیگیری را فراهم می‌کند. بخش تماشایی این پارک حیوانات و پرندگان وحشی آن هستند.

پروژه ادن

جاهای دیدنی انگلیس

پروژه ادن از جاهای دیدنی انگلیس، مجموعه‌ای از بیوم‌های مصنوعی منحصر به فردی است که مجموعه‌ای شگفت‌انگیز گیاهان از سراسر جهان را درون خود جای داده‌اند. این مجموعه گلخانه‌های بزرگ گنبدی شکل هستند که در هر کدام از آنها هزاران گونه گیاهان گرمسیری و مدیترانه قرار گرفته است. در سازه این گلخانه از هیچ ستونی استفاده نشده و از شاهکارهای معماری به حساب می‌آید. ارتفاع این سقف در حدی است که امکان اینکه ۱۱ اتوبوس دو طبقه بر روی هم قرار بگیرد، را دارد. اطلاعات بیشتر را می‌توانید در وب‌سایت https://www.edenproject.com/ بدست آورید. (بیوم یک جامعه زیست محیطی است که دارای آب و هوا و گیاهان و حیوانات خاص خود است.)

انگلیس را با برنامه ‌ریزی ببینید

مکان های دیدنی انگلیس

انگلیس پر از جاذبه‌های دیدنی تاریخی، هنری و طبیعی است. این جذابیت‌ها در تمام شهرهای کوچک و بزرگ انگلیس وجود دارند. در یک سفر نمی‌توانید تمام این جاذبه‌ها ببینید برای همین آشنایی با بهترین جاهای دیدنی انگلیس برای این سفر کمک بزرگی خواهد بود.

دیدنیهای انگلیس را می‌توان دسته‌بندی کرد، می‌توانید در یک سفر بعضی از آثار باستانی را ببینید یا فقط از طبیعت انگلیس دیدن کنید. این بستگی به سلایق خودتان دارد. حتی می‌توانید مناطق دیدنی انگلیس را بر مبنای شهرهای آن انتخاب کنید و سر فرصت همه دیدنی‌های یک شهر را ببینید. برنامه‌ریزی سفر با خودتان.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.