ویزای انگلیس

راهنمای دریافت ویزای انگلستان + مدارک لازم برای ویزا

اگر قصد سفر به انگلستان را داشته باشید، احتمالا می‌دانید که به ویزا نیاز خواهید داشت. ویزا شرط لازم برای سفر به این کشور است و انواع متعددی دارد. ویزای توریستی انگلیس، ویزای تحصیلی، ویزای کار انگلیس و … برخی از انواع ویزای این کشور هستند که هرکدام شرایط خاص خود را دارند. شاید طی کردن مراحل قانونی دریافت ویزا شما را خسته و ناامید کنید اما قطعا دریافت ویزای انگلستان، راه شما را برای یک تجربه هیجان‌انگیز و شروع یک سفر به‌یادماندنی باز خواهد کرد. در ادامه همراه باشید تا با راهنمای اخذ ویزای انگلیس آشنا شوید.

راهنمای سفر به انگلستان را هم در مجله علی بابا بخوانید تا اطلاعاتتان درباره این کشور کامل شود.

 

انواع ویزای انگلیس

ویزای کار انگلیس

انگلستان سه نوع ویزا ارائه می‌کند که شما متناسب با قصد سفر خود باید برای یکی از آن‌ها اقدام کنید.

 1. ویزای توریستی انگلیس
 2. ویزای کار انگلیس
 3. ویزای تحصیلی انگلیس

جستجو و خرید بلیط هواپیما در علی بابا


 • ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی یکی از محبوب‌ترین ویزاهای این کشور است. جالب است بدانید که اصلی‌ترین شرط اخذ ویزای توریستی انگلیس، تمکن مالی و گردش حساب است که در ادامه درباره آن به شما می‌گوییم.

هزینه ویزای توریستی انگلستان به شرح زیر است:

 1. شش ماهه – ۲۷۰ دلار
 2. دو ساله – ۶۲۰ دلار
 3. پنج ساله – ۱۰۸۰ دلار
 4. ده ساله – ۱۳۵۰ دلار

این هزینه‌ها در طول زمان و فعالیت‌های اقتصادی، تغییر خواهد کرد.

 • ویزای کار انگلیس

برای اخذ ویزای کار انگلیس شما باید یک دعوت‌نامه معتبر از سوی یک شرکت یا کارفرما داشته باشید. برای آنکه بتوانید این ویزا را دریافت کنید و در کشور انگلیس مشغول به کار شوید، حتما باید نمره بالایی از آیلتس داشته باشید.

 • ویزای تحصیلی انگلیس

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید دعوت‌نامه از سوی یک دانشگاه داشته باشید. در کنار برگه پذیرش و دعوت‌نامه دانشگاه، شما باید مدارک تحصیلی خود را نیز ارائه دهید. تمکن مالی نسبت به رشته و دانشگاه پذیرفته شده از مهم‌ترین شرط‌های دریافت این ویزا است.


جستجو و رزرو هتل در علی بابا


ویزای انگلیس برای ایرانیان

آدرس سفارت انگلیس

اخذ ویزای انگلیس یکی از سخت‌ترین ویزاها برای ایرانیان است. این ویزا شرایط ویژه‌ای دارد که ممکن است همه ایرانیان نتوانند آن را تهیه کنند. مدارک لازم برای ویزای انگلیس بسته به نوع ویزا می‌تواند متفاوت باشد. ایرانیان از طریق سفارت بریتانیا در تهران می‌توانند برای دریافت ویزای انگلستان اقدام کنند.

 • آدرس سفارت انگلیس

تهران، خیابان فردوسی، بین خیابان نوفل لوشاتو و خیابان جمهوری، پلاک ۱۹۸

 

 • ساعت کار سفارت انگلیس

هر روز به جز جمعه‌ها از ۷:۳۰ صبح تا ۲:۳۰ بعدازظهر

پس از ارائه درخواست به سفارت، شما باید از طریق مراکز VFS Global در ایران و خارج از ایران برای انگشت‌نگاری اقدام کنید. وی‌اف‌اس گلوبال خدمات پشتیبانی اداری همچون جمع‌آوری درخواست‌های ویزا را برای برخی از سفارتخانه‌ها انجام می‌دهد. این سازمان هیچ‌ تاثیری در تایید یا رد درخواست ویزا نخواهد داشت و تنها فعالیت‌های مربوط به اسناد را انجام می‌دهد. اطلاعات بیش‌تر درباره این سازمان را می‌توانید از وبسایت VFS Global بخوانید.

 • آدرس وی‌اف‌اس گلوبال

VFS Global در تهران چندین شعبه دارد.

شعبه A:

تهران، میدان هروی، مجتمع هروی سنتر

شعبه B:

تهران، آرژانتین، خیابان الوند

 

آدرس سایر شعبه‌های وی‌اف‌اس گلوبال در تهران را می‌توانید بر روی نقشه زیر پیدا کنید.

 • ساعت کار وی‌اف‌اس گلوبال

هر روز به جز جمعه‌ها از ساعت ۸ صبح تا ۳ بعدازظهر

شرایط اخذ ویزای انگلیس

شرایط دریافت ویزای انگلیس بی‌شباهت به ویزای شینگن نیست. برای دریافت این ویزا شما به یکی از موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 1. دعوت‌نامه از بستگان درجه یک
 2. تاریخچه سفر
 3. گردش حساب و تمکن مالی

دعوت‌نامه از بستگان درجه یک

یک دعوت‌نامه معتبر از بستگان درجه یک شما می‌تواند دریافت ویزای انگلیس را امکان‌پذیر کند. در این دعوت‌نامه باید حتما مدت زمان اقامت، محل اقامت، تاریخ ورود و خروج به کشور انگلیس و نسبت شما با فرد نوشته شده باشد.

تاریخچه سفر

اگر تجربه سفر با یکی از ویزاهای شینگن، کانادا، استرالیا یا کشورهای آسیایی را داشته باشید، احتمال پذیرفته‌شدن ویزای شما بیشتر خواهد بود.

گردش حساب و تمکن مالی

تمکن مالی به ازای هر شخص حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان خواهد بود. گردش حساب نیز برای سه تا شش ماه آخر اعتبار خواهد داشت. در مدارک ارائه شده، تمکن مالی باید به پوند انگلیس یا دلار آمریکا محاسبه شود. همچنین منظور از گردش مالی، تعداد تراکنش‌های انجام شده توسط حساب است. به‌طور کلی تمامی فعالیت‌های مالی شما همچون اجاره خانه، میزان درآمد و … باید در مدارک اعلام شود.

مدارک لازم برای ویزای انگلیس

تمامی مدارک ارائه شده به سفارت بریتانیا باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا ولزی ترجمه شوند. مهر دارالترجمه به مدارک شما اعتبار خواهد بخشید و برای اخذ ویزای انگلیس نیازی به تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه نخواهید داشت. در ادامه لیستی از مدارک لازم برای ویزای انگلیس را می‌بینید.

 1. گذرنامه یا پاسپورت فعلی حداقل با یک صفحه خالی
 2. گذرنامه یا پاسپورت‌های سابق به همراه ویزاهای گذشته
 3. اصل و ترجمه شناسنامه
 4. ارائه مدارک دعوت‌نامه، تاریخچه سفر و تمکن مالی و گردش حساب
 5. ارائه گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی
 6. سند رزرو بلیت رفت و برگشت هواپیما
 7. سند رزرو هتل یا همان واچر هتل (Hotel Voucher)

مراحل دریافت ویزای انگلیس

هزینه ویزای توریستی انگلستان

ابتدا باید پس از ایجاد حساب کاربری، فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین از طریق وبسایت سفارت بریتانیا تکمیل کنید. در این مرحله هزینه ویزا را نیز باید به صورت آنلاین پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه ویزا به صورت آنلاین، باید وقت سفارت خود را مشخص کنید. در وقت سفارت بریتانیا شما مصاحبه‌ای نخواهید داشت و تنها برای تکمیل کارهای اخذ ویزا باید به سفارت بروید.

همچنین باید به یکی از شعب VFS Global بروید و مدارک خود را تحویل دهید. در این دفاتر همچنین باید کارهای مربوط به انگشت‌نگاری خود را انجام دهید. پس از آن اگر ویزای شما تحصیلی باشد برای مصاحبه از شما دعوت خواهند کرد، در غیر این‌صورت نیازی به انجام مصاحبه نخواهید داشت. تنها متقاضایان بین ۱۴ تا ۷۹ سال برای اخذ ویزای انگلیس به انگشت‌نگاری نیاز خواهند داشت. کودکان زیر ۱۴ سال هم باید همراه والدین خود به این دفاتر مراجعه کنند اما از آن‌ها انگشت‌نگاری نمی‌شود.

 • هزینه ویزای انگلیس

هزینه ویزای انگلیس باتوجه به نوع ویزا و مدت اعتبار ویزا متفاوت خواهد بود. جالب است بدانید که هزینه دریافت ویزای انگلستان از سفارت بریتانیا در تهران گران‌تر از دفاتر VFS Global در خارج از ایران است.

 • وقت سفارت انگلیس

در تهران وقت فوری سفارت انگلیس وجود ندارد. تنها پس از تکمیل فرم مربوطه در وبسایت سفارت، می‌توانید برای وقت سفارت در تهران اقدام کنید. معمولا این وقت تا دوهفته پس از ارسال درخواست تعیین می‌شود. همچنین شما می‌توانید به جای تهران، وقت سفارت خود را در دبی یا استانبول مشخص کنید و از آنجا برای تکمیل درخواست خود اقدام کنید.

جواب ویزای انگلیس

جواب ویزای انگلیس شما، دو تا سه هفته پس از ارسال درخواست و تکمیل مدارک لازم برای ویزای انگلیس اعلام می‌شود. شما برای دریافت جواب ویزای خود می‌توانید از سرویس‌های متنوع سفارت استفاده کنید:

 1. سرویس استاندارد : ۱۵ روز کاری
 2. سرویس ویژه: ۵ روز کاری
 3. سرویس سوپر ویژه : ۲۴ ساعت

شما در وبسایت سفارت با پرداخت هزینه جداگانه، می‌توانید یکی از سرویس‌های بالا را برای دریافت جواب ویزای خود انتخاب کنید. سرویس استاندارد حدود ۱۲۵ دلار، سرویس ویژه ۴۰۹ دلار و سرویس سوپر ویژه ۱۴۰۶ دلار برای یک ویزای شش ماهه برای شما هزینه خواهد داشت.

دلایل رد (ریجکت) ویزای انگلیس

اخذ ویزای انگلیس

ممکن است ویزای شما به یکی از دلایل زیر ریجکت شود.

 1. عدم ارائه مدارک سوپیشینه
 2. مدارک جعلی
 3. ناکافی بودن تمکن مالی
 4. مغایرت نوع ویزا با هدف سفر
 5. عدم گذراندن کامل مراحل اخذ ویزا
 6. حبس به مدت ۴ سال یا بیشتر
 7. و …

اگر به هر دلیلی درخواست ویزای شما توسط سفارت ریجکت شد. شما می‌توانید بر روی آن اعتراض کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس شما باید یک ایمیل به سفارت بنویسید و در آن از دلایل رد ویزای خود صحبت کنید و به رای آن‌ها اعتراض کنید. در این ایمیل باید تمامی اطلاعات شخصی و پرونده ویزای خود را نیز ارسال کنید.

شما فقط یک‌بار آن‌ هم در این ایمیل فرصت خواهید داشت تا اشتباه بودن ریجکت ویزای خود را اثبات کنید. اگر دلایل شما سند کافی داشته باشید و حرفتان پذیرفته شود، دو تا سه هفته بعد به شما پاسخ خواهند داد. پس از پذیرش توسط سفارت، شما باید مجددا برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید.

در انتها

پیش از آنکه برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید، ابتدا هدف سفر و نوع ویزای خود را مشخص کنید. پس از بررسی وبسایت سفارت و تهیه تمامی مدارک لازم، به پر کردن فرم اقدام کنید. مسیر دریافت ویزای انگلستان ممکن است سختی‌هایی داشته باشد، به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم که با دقت و صبر کافی پیش بروید.

 

منابع:

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

 1. جواد می‌گوید

  یکی منو باخودش ببره انگلیس برم اونجا کارکنم وزندگی