کلیساهای ایرانیان در لندن

معروف‌ترین کلیساهای ایرانیان لندن را بشناسید

همانطور که می‌دانید لندن شهر هزار رنگ است که میزبان مردم زیادی از ملت‌ها و قومیت‌های مختلف است. ایرانیان زیادی هم به لندن مهاجرت کرده‌اند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بزرگ‌ترین کلیسای ایرانی خارج از کشور در شهر لندن قرار دارد. به همین خاطر این بار می‌خواهیم درباره کلیسای ایرانیان لندن که بسیار معروف و پرطرفدار است با شما صحبت کنیم. در این شهر دو کلیسای معروف وجود دارد که ایرانی‌ها را دور هم جمع کرده است. با ما همراه باشید تا آنها را به شما معرفی کنیم. پیشتر همه در مقاله راهنمای سفر به لندن همه چیز را توضیح داده‌ایم.

 

۱. کلیسای ایرانیان لندن (ICF)

همانطور که گفتیم کلیسای ایرانیان لندن (ICF) بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین کلیسای ایرانی در خارج کشور است. این مکان مقدس تاکنون با برنامه‌های متنوع و متعدد خود نقش مهمی در تعلیم وزرا، معلمان و همچنین پرورش کشیش‌های ایرانی ایفا کرده است. همچنین به مسیحیان فارسی‌زبان مقیم لندن یاری رسانده و از آنها حمایت می‌کند. بیایید ببینیم این کلیسا چگونه به وجود آمده است.

کلیسای ایرانیان لندن (ICF) حدود بیست و پنج سال پیش برای ایرانی‌ها بنا شد. به مرور برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر به جز جلسات عبادتی که یکشنبه‌ها در ساختمان اصلی برگزار می‌کرد، جلسات خانگی کوچکی هم برای انجیل‌خوانی در سطح لندن ترتیب می‌داد. هدف رهبران گروه از این کار این بود که مردم با ایمان را دور هم جمع کند تا رابطه نزدیک‌تر و صمیمانه‌تری با همدیگر برقرار کنند و درک عمیق‌تری از کلام خدا داشته باشند.

یکی از این جلسات خانگی که در شمال لندن و منطقه بارنت (Barnet) برگزار می‌شد، با استقبال زیادی از سوی ایرانیان واقع شد و هر روز ایرانیان بیشتری به عضویت این جلسات درمی‌آمدند، تا جایی رهبران و کشیش‌های کلیسا تصمیم گرفتند، جلسات بزرگ‌تری را در شمال لندن ترتیب دهند.

به مرور با کمک و حمایت‌های رهبران و کشیش ارشد کلیسا که «کشیش ادوارد هوسپیان مهر» نام داشت، تصمیم به افتتاح کلیسایی محلی گرفتند. از آن به بعد جلسات شکل رسمی‌تری پیدا کرد و این مجموعه به عنوان کلیسای ایرانیان لندن (ICF) رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

کلیسای ایرانیان در لندن

۲. کلیسای ایرانیان لندن (NLIC) – North London Iranian Church

کلیسای ایرانیان لندن (NLIC)  در سال ۲۰۰۴ در شمال لندن افتتاح شد؛ در حالی که فقط یک جلسه هفتگی آن هم روزهای چهارشنبه برنامه داشت. ولی این کلیسا افراد فارسی‌زبان و اردوزبان زیادی را به خود جذب کرده که در شمال و شمال غربی لندن زندگی می‌کنند. از سال ۲۰۱۲ کلیسا به صورت خود محور اداره می‌شود و برنامه‌های مخصوص آن هر یکشنبه برقرار است.

بسیاری از مومنان و اعضای کلیسا روز یکشنبه در این مکان مقدس گرد هم می‌آیند تا به پرستش خداوند بزرگ و ستایش عیسی مسیح بپردازند. کلیسای ایرانیان لندن (NLIC) در حقیقت یک کلیسای پروتستانی مستقل است که به فرقه‌ای خاص تعلق ندارد. بلکه هدف آنها درک کلام پروردگار و تسهیل فهم آن برای مسیحیان و مومنان است تا بتوانند به طریقی دوستانه با مولایشان مسیح در ارتباط باشند و هر روز بیشتر از دیروز انگیزه داشته باشند

کلیسای ایرانیان لندن (NLIC) وزرایی چیره‌دست و کارآزموده را پرورش می‌دهد تا بتوانند امور مردم را به شکلی شایسته اداره کنند. جالب است بدانید که علاوه بر دپارتمان‌های متعدد درون کلیسا، بخش‌هایی هم مخصوص کودکان، نوجوانان، جوانان، بانوان، آقایان، زوج‌ها و خانواده وجود دارد. تاکنون بخش تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان با استقبال چشمگیری مواجه شده است؛ چون در این جلسات برنامه‌های مخصوص آموزشی برقرار است که تاثیرات مثبتی در بر داشته است.

لازم به ذکر است کلیسای ایرانیان شمال لندن عضو «شورای کلیساهای ایرانیان همگام» نیز هست. بنابراین ایرانی‌های عزیز مقیم لندن اگر مایل به آشنایی با حقایق جاودانی انجیل عیسی مسیح و به دنبال بهره‌وری بیشتر از نحوه عبادت و مشارکت با مسیحیان هستند، می‌توانند در فعالیت‌های این کلیسا مشارکت کنند.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

  1. شاهرخ می‌گوید

    امیرجان : البته بعضی مساعل امروز اتفاق می افته شش ماه بعد خودشو نشون میده و تا شیشصد ماه لبخند ازت میگیره. باید فهمید اون چیزی ک بهش افتخار میکنیم خودخاهی محض نباشه !