قوانین و مقررات گمرکی کالای همراه مسافر

آیا تابه‌حال برایتان اتفاق افتاده که وقتی از خارج کشور وارد ایران می‌شوید، کالایی همراه‌تان باشد که در گمرک فرودگاه برایتان دردسرساز شده باشد؟ یا تا به حال پیش آمده که وقتی به کشور خارجی سفر می‌کنید، مجبور باشید چیزی را از چمدان‌تان بیرون بکشید و بابتش توضیح یا جریمه بدهید؟ در ادامه با قوانینی آشنا می‌شویم که بهتر است هر مسافر قبل از ورود به کشور یا خروج از ایران، آن‌ها را بداند. قوانین گمرک بر اساس مسافرانی که به کشور وارد یا از آن خارج می‌شوند، متفاوت است.

مسافران خروجی

منظور از مسافران خروجی آن دسته از مسافرینی است که قصد خروج از ایران را دارند. قوانین مسافران خروجی به شرح زیر است:

 • مسافران خروجی اعم از این‌که ایرانی باشند یا خارجی می‌توانند علاوه بر وسایل سفر و لوازم شخصی، کالاهای ایرانی تا سقف مقرر برای مسافران ورودی را همراه ببرند مشروط بر این‌که هر دو گروه کالا جنبه‌ تجاری پیدا نکند.
 • اتباع خارجی که به‌طور رسمی در ایران کار یا تحصیل می‌کنند، در پایان دوره‌ی کار یا تحصیل‌شان می‌توانند لوازم خود را در حد متعارف بدون مجوز یا کارت بازرگانی از کشور خارج کنند.

قوانین گمرک کالا


بیشتر بخوانید: چطور یک کمد لباس را در یک چمدان جا دهیم


خشکبار

 • خروج انواع خشکبار به همراه مسافر به مقداری که جنبه‌ی تجاری نداشته باشد، بلامانع است. حداکثر مقدار مجاز پسته برای خروج، به ازای هر گذرنامه ۱۰ کیلوگرم و زعفران به ازای هر گذرنامه ۱۰۰ گرم است.
 • خروج پسته، مغز پسته، خشکبار و زعفران برای مسافران ایرانی عازم سه کشور عراق، سوریه و عربستان ممنوع است.
 • محدودیت فوق شامل جهانگردانی که گذرنامه‌ی خارجی داشته باشند، نمی‌شود.

فرش و گلیم

 • خروج فرش دستباف به همراه مسافر تا سقف ۲۰ متر مربع مجاز است و مسافر از نظر تعداد قطعات فرش همراه محدودیتی ندارد، به شرطی که سقف متراژ ذکر شده را رعایت کند.
 • خروج فرش همراه مسافر علاوه بر مرزهای هوایی از مرز زمینی و دریایی نیز مجاز است.
 • خروج فرش‌های نفیس که ارزش تاریخی و میراث فرهنگی دارند، ممنوع است.
 • خروج فرش همراه مسافر به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان مجاز نیست.

 ارز همراه مسافر

 • بر اساس مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، خروج وجه نقد حداکثر تا مبلغ ۵۰۰۰ دلار (یا معادل آن به ارزهای دیگر) برای هر مسافر آزاد است.
 • خروج نقدی ارز در قالب چک‌های مسافرتی بانکی نیز آزاد است.

طلا و نقره

 • خروج زیورآلات شخصی همراه مسافر، حداکثر تا میزان ۱۵۰ گرم از انواع مصنوعات طلا مجاز است.
 • خروج مصنوعات و ظروف نقره به عنوان هدیه و سوغات توسط مسافر حداکثر تا میزان ۲ کیلوگرم مجاز است. به شرط این که اشیاء مذکور از آثار فرهنگی و تاریخی محسوب نشوند.

آثار هنری و اشیاء عتیقه

 • خروج اشیاء عتیقه،‌ آثار هنری اصیل، کتاب‌های خطی و چاپ سنگی، قطعات خوشنویسی شده، اوراق مینیاتور، انواع سکه‌های گران‌بها و هر نوع اشیای تاریخی و میراث فرهنگی ممنوع است.

سلاح و مهمات

 • خروج اسلحه و مهمات و تجهیزات نظامی از کشور ممنوع است.

بیشتر بخوانید: چگونه ارز مسافرتی بگیریم؟


 مسافران ورودی

منظور از مسافران ورودی، آن دسته از مسافرینی است که قصد آمدن به ایران را دارند. قوانین و مقررات گمرک برای این دسته از عزیزان به شرح زیر است:

 • مسافران ایرانی یا غیر ایرانی که از خارج کشور یا از مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی به کشور وارد می‎شوند، علاوه بر اسباب سفر و اشیای شخصی مستعمل همراه خود که به شرط غیرتجاری بودن از پرداخت پایه حقوق ورودی معاف است، می‌توانند یک بار در سال کالا به ارزش حداکثر ۸۰ دلار با معافیت از پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی به شرط غیرتجاری بودن و مازاد بر ارزش مذکور را با پرداخت حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی وارد و ترخیص نمایند.
 • اسباب سفر و اشیاء شخصی مستعمل همراه مسافر در صورتی که جنبه‌ی تجاری نداشته باشد، به‌طور کلی از پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی معاف می‌شوند.
 • مواد اولیه و قطعات و لوازم فنی برای واحدهای تولیدی توسط مسافران قابل ترخیص نیستند.
 • اسباب سفر و اشیاء شخصی باید همراه مسافر باشند، در غیر این‌صورت در زمان توقف او در خارج از مرز، به مؤسسه‌ی حمل‌ونقل تحویل داده شوند و در فاصله‌ی یک ماه قبل تا یک ماه بعد از ورود مسافر به گمرک برسند.

قوانین گمرک برای مسافرین داخلی

ورود طلا، نقره و ارز

 • ورود ارز به کشور به هر میزان آزاد است. مسافران ورودی باید ارز همراه خود را با تسلیم اظهارنامه‌ی ارزی به شعب بانک ملی مستقر در مبادی ورودی اظهار و گواهی دریافت کنند.
 • ورود زیورآلات همراه مسافر از قبیل گردن‌بند، دست‌بند،گوشواره، انگشتر، النگو، ساعت و غیره در حد متعارف و برای مصارف شخصی به صورت واحد مجاز است و ورود مازاد بر آن، منوط به کسب اجازه‌ی قبلی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

مقررات واردات ابزارآلات کار همراه کارگران

ابزارآلات و افزار دستی مستعمل مربوط به کار و حرفه‌ ایرانیان و خارجیانی که برای اقامت دائم به ایران می‌آیند، مشمول معافیت مسافری بند ۷ ماده ۳۷ قانون امور گمرکی می‌شوند، مشروط بر این که:

الف. اشتغال آن افراد به حرفه و پیشه‌ی کارِ مورد ادعا، به تصدیق مقامات کنسولی ایران در کشور محل اقامت قبلی آنان رسیده باشد و در نقاطی که فاقد مقامات کنسولی ایران باشد، ارائه‌ی گواهی مقامات محلی کفایت می‌کند.

ب. کالا بین یک ماه قبل از ورود تا نه ماه بعد از ورود افراد به گمرک برسد.

ج. ماشین‌آلات و دستگاه‌ها از شمول این مقررات مستثنی هستند و طبق قانون مقررات صادرات و واردات، تابع شرایط ورود کالا هستند.

د. جنبه‌ی تجاری نداشته باشد.


بیشتر بخوانید: ۱۵ کاری که شب قبل از پرواز باید انجام دهید


مقررات واردات کالاهای همراه ایرانیان مقیم خارج

لوازم خانه و اشیاء شخصی مستعمل ایرانیان مقیم خارج، اعم از مسافر با گذرنامه‌ی عادی، خدمت یا سیاسی که مدت اقامت آنان در خارج یک سال یا بیشتر و شش ماهِ آخرِ آن متوالی باشد و لوازم خانه و اشیاء مستعمل اتباع خارجه که برای اقامت به ایران وارد می‌شوند، آزاد است مشروط بر این که:

الف. لوازم و اشیاء مسافر از کشور و محل اقامت او حمل شوند و بین یک ماه قبل تا نه ماه بعد از ورود او به گمرک برسند.

ب. لوازم و اشیاء مزبور با وضع و شئون اجتماعی مسافر مناسب بوده و جنبه‌ی تجاری نداشته باشند.

ج. ظرف مدت پنج سال قبل از آن از چنین معافیتی استفاده نکرده باشند.

د. کارمندان دولت که برای انجام ماموریت یک‌ساله یا بیشتر به خارج اعزام می شوند، در صورتی که قبل از پایان ماموریت و توقف یک‌ساله وارد کشور شوند، مشمول شرط مدت یک‌ساله‌ توقف مذکور در این بند نخواهند بود.

(توضیح: منظور از اشیاء و لوازم شخصی مذکور در این قانون، اشیایی است که عرفاً فقط مورد استفاده‌ی صاحب آن قرار می‌گیرد و منظور از لوازم خانه، اشیایی هستند که عرفاً مورد استفاده‌ی خانواده‌ صاحب آن‌ها در زمان اقامت در یک محل باشد. اتومبیل شخصی مشمول مقررات فوق‌الذکر نمی‌شود.)

 و.  واردات کالاهای همراه مسافران ورودی به کشور درصورتی که جزو لوازم شخصی آنان و در حد متعارف باشد، به تشخیص گمرک مجاز است.


بیشتر بخوانید: بیمه مسافرتی خارج از کشور چیست؟


 ممنوعیت‌های کلی واردات و صادرات

براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، ورود برخی کالاها یا صدور آن‌ها به‌طور کلی ممنوع است.

بعضی از این کالاها عبارتند از:

 • مشروبات الکلی
 • وسایل قمار
 • اسلحه‌ی سرد و گرم و مواد محترقه و منفجره
 • مواد مخدر
 • نشریات، تصاویر، فیلم، عکس و هر کالایی که مغایر شئونات مذهبی و ملی کشور باشد.
 • هر نوع نوشته‌ی مخالف مذهب رسمی کشور یا مخل نظم و عفت عمومی و شئون ملی
 • سایر کالاهایی که منع شرعی و قانونی دارند، یا ورود و صدور آن‌ها به موجب جدول تعرفه‌ی گمرکی ممنوع شناخته شده است.
 • یخچال، یخچال‌فریزر، فریزر، تلویزیون و رادیوضبط (به استثنای رادیو ضبط پرتابل) از فهرست کالاهای مسافری با معافیت گمرکی حذف شده‌اند. این ممنوعیت شامل کالای همراه مسافران عادیِ مبادیِ مجازِ ورودی و مناطق آزاد تجاری و صنعتی است.
 • ترخیص کالاهای موضوع ممنوعیت کالاهای حجیم مذکور، در صورتی که جنبه‌ی غیرتجاری داشته باشد، بدون استفاده از معافیت و با اخذ حقوق ورودی بلامانع است.
 • ممنوعیت ورود کالاهای مذکور شامل مسافران گذر مرزی و آن دسته از مسافران ورودی که از معافیت مسافری استفاده نمی‌کنند و درعوض از فروشگاه‌های شاهد در مبادی ورودی کشور خرید می‌کنند، نیز می‌شود.
 • ورود حیوانات و پروندگان اهلی منوط به ارائه‌ی گواهی بهداشت از کشور مبداء و تایید سازمان دام‌پزشکی است و صدور آن‌ها نیز منوط به ارائه‌ی گواهی بهداشت از سازمان دامپزشکی خواهد بود.
 • ورود و صدور حیوانات و پرندگان وحشی منوط به ارائه‌ی گواهی از سازمان حفاظت محیط زیست خواهد بود.
 • ورود و ترخیص اقلام مخابراتی مانند تلفن بی‌سیم و… تنها با ارائه‌ی مجوز از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مجاز است.
 • ورود وترخیص گیاهان مانندانواع بذر، گل، نهال و… تنها با ارائه‌ی مجوز از قرنطینه‌ی نباتی مجاز است.
 • ورود وترخیص ماهی زنده تنها با ارائه‌ی مجوز وزارت جهاد کشاورزی مجاز است.

بیشتر بخوانید:

درباره‌ی حقوق مسافران پروازهای داخلی چه می‌دانید؟

۷ نکته‌ی اقتصادی در خرید بلیط پروازهای خارجی

۱۰ نکته برای بیشترین استفاده از زمان در سفرهای کوتاه

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

245 دیدگاه
 1. saeed می‌گوید

  سلام
  من می خوام دبی مسافرت برم امکان خرید شامپوی اصل و اوردنش به ایران هست ؟
  همراه خودم با چمدون بیارم ؟ شامپو قوانین خاصی داره ؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 اگه تعدادش پایین باشه (در حد مصرف شخصی) مشکلی نداره.

 2. محمدرضا میرزایی می‌گوید

  سلام الان یه نفر تو عراق باشه چقدر وسیله میتونه از اونجا بخره و با خودش بیاره یعنی حدود چند کیلو؟لطفاً پاسخ دهید

 3. ممد می‌گوید

  سلام الان یه نفر تو عراق باشه کلا چقدر وسیله با خودش میتونه بیاره ایران؟ لطفاً پاسخ بدید

 4. مسعود می‌گوید

  سلام
  قصد دارم یک دستگاه ای مک ۲۴ اینچ از طریق فرودگاه امام وارد کنم
  ایا باید عوارض ورودی گمرکی پرداخت کنم
  و نحوه محاسبه ان به چه صورت خواهد بود
  سپاس

 5. مهدی می‌گوید

  البته نو نیستنا

 6. مهدی می‌گوید

  سلام میتونم از فرانسه ۵ کیلو قاشق چنگال نقره ببرم ایران؟

 7. بابک می‌گوید

  سلام. مسافرمیخوادازامریکا ازطریق ترکیه لپ تاپی که از جعبه اش بازکرده روببره داخل هواپیما. ازطرفی جعبه اش روهم میخوادبزاره توی چمدان
  و بیاره وبده داخل بار. براش مشکلی پیش نمیارن؟

 8. کیمیا می‌گوید

  سلام
  برای ورود به امریکا میتونم لپ تاپ با خودم ببرم؟ اکبند نیست ولی کارتن ش رو هم میخوام با خودم ببرم. شامل گمرک میشه؟ از قوانین امریکا اطلاعی دارید؟

  1. مهدی می‌گوید

   سلام
   در بدو ورود نیازی به اظهار لب تاپ در گمرک نیست مگر اینکه افسر CBP در مورد آن از شما بپرسد آنها نیازی به ارائه هیچ دلیلی برای توقیف دستگاه ندارند و می توانند آنها را تا پنج روز نگه دارند بدون اینکه مسافر هیچ گونه تخلفی کرده باشد مقامات گمرک ایالات متحده ممکن است از شما مدرکی بخواهند که نشان دهد لپ تاپ را در کشور خریداری کرده اید، یا ممکن است دستگاه مشمول هزینه عوارض باشد. شما می توانید با در دست داشتن مدارک اصلی خرید و آماده بودن لپ تاپ خود، سفر خود را از گمرک سرعت بخشید.این قوانین لب تاپ دسته دو بود.اما در مورد لب تاپ نو: خیر نمیتوان لب تاپ نو و با جعبه را به خاک آمریکا وارد کرد لب تاپ ها باید بدون جعبه باشند و آن را در قسمت مربوطه قرار دهند تا بررسی گردند مگر اینکه مجوز TSA-Pre داشته باشید،یعنی بحث سر نو بودن دستگاه نیست سر این است که باید دستگاه در ریل اشعه xو بررسی های امنیتی مربوطه قرار گیرد فلذا باید بدون جعبه ببرید.

 9. ابوالفضل کمالی می‌گوید

  سلام .یکی از دوستان از کاندا درخواست کرده یک تن برنج براش بفرستم کانادا لطفا راهنمایی کنید

  1. مهدی می‌گوید

   سلام
   یک همچین مشکلی را یک بنده خدایی داشت که میخواست 10 تن برنج ایرانی رو بفرسته عراق -فهمید چون برنج ایرانی کالای خاص حساب میشه اصلا از گمرک نمیتونه ردش کنه هواپیما هم که هیچی-کلا به صورت قانونی نمیتونی ببریش -حال فکر کن غیر قانونی از ایران بردیش مثلا ترکیه 1 تن برنجو که نمیتونی با هواپیما جا بجا کنی باید زمینی بفرستیش که فکر میکنم تا کانادا حداقل باید از 10 تا کشور ردش کنی که اصلا به دردسرش و 100%گیر کردن و تلف شدن اون تو یکی از مرزها اصلا توصیه نمیشه —این رقم به بالا رو شرکت های صادراتی و اشخاص حقوقی با کارت بازرگانی و مجوز گمرکی میتوانند صادر کنند%.

 10. رها می‌گوید

  سلام ببخشید شنیده ام در بعضی از ایام سال بار مسافرینی که از مرز رازی وارد میشوند شامل قوانین گمرکی نمیشود یعنی مجازند هرچقدر بار میخواهند با خود به همراه داشته باشند .
  ایا این درست است؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 از چه منبعی شنیدین این خبرو؟

 11. مهدی می‌گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید خرید مبل از ترکیه و آوردنش به ایران امکان پذیر هست؟ هزینه انتقال و هزینه گمرک اون چه قدر میشه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 مشمول قوانین گمرکی میشه

 12. عادل می‌گوید

  سلام ورود بذر کشاورزی از کشور تورکیه تا چه مقدار مجاز هست

 13. کاشانی می‌گوید

  سلام
  من میخوام جنس پوشاک بیارم از قشم به صورت عمده
  چقدر مجاز م از اونجا جنس بیارم یا فقط باید برگه سبز داشته باشم
  هزینه برگه سبز چقدره

  1. مهدی می‌گوید

   سلام

   هر مسافر منطقه آزاد قشم مى‌تواند علاوه بر وسايل سفر و اشياء شخصى خود فقط يکبار در سال با استفاده از معافيت از پرداخت حقوق گمرکى و سود بازرگاني، ميزان ۸۰ دلار کالا به شرط غير تجارى بودن، همراه خود به داخل کشور منتقل نمايد.
   هر مسافر با دريافت برگ سبز مى‌تواند با ۱۶۰ دلار کالا به همراه داشته باشد که ۸۰ دلار آن را معافيت گمرکى برخوردار و کالاى مازاد بر ۸۰ دلار تا ۱۶۰ دلار به شرط غير تجارى بودن با پرداخت حقوق گمرکى و دو برابر سود بازرگانى قابل ترخيص است.
   براى دريافت برگ سبز نيز اوراق شناسائى معتبر (شناسنامه، گواهينامه، کارت پايان خدمت) مورد نياز است.
   برگ سبز، یکی از مدارک و اصل های لازم برای صادرات و واردات کالا می باشد که برای گرفتن این برگ باید مدارک مورد نیاز را به اداره گمرک تحویل داد و به طور حضوری نسبت به گرفتن آن اقدام نمود.

 14. Hamed می‌گوید

  سلام‌وقت بخیر من میتونم از دبی یک عدد مادربورد و کارت گرافیک بیارم؟

 15. مهدی می‌گوید

  با سلام
  در خصوص ریجستری کردن تلفن همراه خریداری شده از خارج از کشور:

  صرفاً مسافرانی که در لحظه ورود به کشور اقدام به ثبت اطلاعات اولیه صحیح خود در گمرک ورودی کرده اند، میتوانند طی مهلت زمانی یک ماهه عوارض را پرداخت کرده و پس از آن توسط وزارت صنعت و معدن و تجارت کد فعال سازی برای آنها پیامک و یا کد فعالسازی در سامانه همتا قرار داده خواهد شد،لطفاً توجه داشته باشید به صورت سالانه هر مسافر امکان ثبت یک گوشی تلفن همراه را دارد. در صورت عدم رعایت موارد مذکور و هر گونه مغایرت اطلاعاتی با وجود ثبت و پرداخت عوارض گوشی تلفن همراه در سامانه گمرک، علاوه بر آنکه مبلغ پرداختی استرداد نمی گردد تجهیزات فعال سازی نخواهد شد. شماره پشتیبانی ۴۳۸۹۱
  تذکر مهم : با توجه به بخشنامه دفتر واردات در صورت عدم ثبت اطلاعات اولیه هنگام ورود به کشور در گمرک ورودی و پس از خروج از گمرک امکان ثبت اطلاعات مقدور نمی باشد.

  لازم بذکر است رجیستری تلفن همراه اتباع ایرانی فقط از طریق سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران امکان پذیر است.

 16. مهدی می‌گوید

  سلام در مورد ورود یک گوشی برای خودتان از خارج:
  شما می بایست در حال حاضر در بدو ورود در گمرک محل ورود اقدام به ثبت شماره سریال گوشی خود نمایید- برای این منظور نماینده گمرک در این گمرکات آماده ثبت اطلاعات است. ثبت اطلاعات به صورت غیر حضوری نیز در حال راه اندازی است.
  در همانجا بسته به گوشی شما تعرفه لازم را به شما اعلام می کنند.

 17. مهدی می‌گوید

  دوستان سلام توجه داشته باشید

  کالاهای غیر قابل ترخیص مسافری:

  یخچال
  یخچال فریزر
  فریزر
  تلویزیون
  رادیو ضبط به استثناء رادیو ضبط پرتابل
  تبصره : بر اساس بخشنامه گمرک ایران کالاهای : کولر، ماشین لباسشویی و ظرفشويي، اجاق گاز، ويدئو و دوربين ويدئو و سرويس ظروف همراه مسافر مشمول حقوق گمرکي و دو برابر سود بازرگاني مي باشد.

 18. مهدی می‌گوید

  سلام
  به ازای هر نفر و همچنین کودکان بالای 12سال که با پدر و مادرشان هستند نفری 5000 یورو یا معادل آن به ارز های دیگر می‌توانند با خود ببرند.و برای شما و تمام مسافرین خارجی توصیه میشود برای حمل بیش از این مبلغ از ویزا کارت. مستر کارت و سایر کارت های بانکی استفاده نمایند و همواره مبلغی پول نقد همراه داشته باشند.

 19. مینو می‌گوید

  سلام. سن مسافر برای خروج ارز مهمه؟ من میتونم برای خودم و فرزند 3 ساله ام 10.000یورو به همراه داشته باشم؟

 20. ماردین می‌گوید

  سلام. می خواستم از عراق پیسی بیاورم می تونن از مرز رد کنم

 21. علی میرمهدی می‌گوید

  سلام من تیراندازی رشته تپانچه بادی کار میکنم
  اگر از کشور خارجی تپانچه بادی کالیبر ۴.۵ بخوام بخرم اجازه میدن یا ضبط میشه؟؟؟ سپاسگزارم
  (تپانچه بادی رشته المپیکی هست)

  1. عليرضا می‌گوید

   من ميخوام از تركيه استانبول اسكوتر برقي بيارم يدونه ميشه آورد يا گمرك گير ميدند؟

   1. مهدی می‌گوید

    ضمنا نباید حالت تجاری داشته باشد وگرنه مشمول حقوق گمرکی و دوبرابر سود بازرگانی میشود.اشیا دست دو که حکم وسایل شخصی میشود شامل آن نیست.

   2. مهدی می‌گوید

    سلام .پیشنهاد میشه یک عدد و بدون جعبه باشه و اینکه توجه کنید که نمی‌توانید باتری‌های بزرگ را وارد کابین هواپیما کنید. به طور مثال در مورد اسکوتر برقیی که دارید، فقط می‌توانید بدون باتری آن را به هواپیما بیاورید.

  2. مهدی می‌گوید

   فهرست کالاهای مجاز همراه مسافر:

   دستگاه های مورد استفاده در خانه ( برقی، گازی، نفتی ) اعم از اینکه استفاده از آنان موکول به نصب در خانه یا در یک محل بخصوص باشد یا در مکان ثابتی در خانه جاي داده شود يا قابل حمل باشد.
   قطعات یدکی و ملزومات دستگاه‌هایی که در مورد قبلی توضیح داده شد.
   قطعات یدکی و ملزومات اتومبیل سواری ، موتورسیکلت ، دوچرخه
   ساک و چمدان
   البسه، کیف و کفش
   پارچه
   لوازم سرمیز و خانه داری
   مواد غذایی از جمله ترشی، شکلات، تنقلات، آبمیوه، نوشابه
   لوازم بهداشتی از قبیل خمیردندان، مسواک، عطر، ادکلن و غیره
   لوازم آرایش و آرایشگری
   مواد و لوازم تدخین ( از نوع مجاز )
   کامپیوتر دستی یا کیفی و ملزومات آن
   لوازم تحریر
   لوازم ورزشی
   دوچرخه و سه چرخه
   گل مصنوعی
   تفنگ بادی
   فرش ماشینی
   ابزار دستی، برقی و غیر برقی
   روزنامه، مجله، کتاب، تقویم، آلبوم و سایر محصولات صنعت چاپ
   اسباب بازی
   زیور آلات بدلی
   مودم

 22. علی می‌گوید

  سلام بر شما
  دوستی عراقی دارم که به تازگی با اتومبیل شخصی (کیا نیرو) از مرز مهران وارد شده و موقع ورود یک میلیون و پانصد هزار تومان به علاوه ۳۰۰ دلار (بابت ورودی و بیمه و …) پرداخته است. اما این سیصد دلار در هیچ یک از اوراق و رسیدهایی که در دست دارد قید نشده و به خاطر ندانستن زبان متوجه نشده بابت چه از او اخذ شده است. می‌گوید کسی که در گمرک مهران این پول را گرفته، حالت افراد دلال و کارچاق کن را داشته و احتمال می دهد از او کلاهبرداری شده باشد. ممکن است لطفاً راهنمایی بفرمائید چگونه می‌تواند موضوع را پی‌گیری کند؟ با سپاس

 23. behrad می‌گوید

  من بخواهم از استرالیا برای پسر خالم ایفون 13 بیارم حتی اگر اون دست دخترم باشه و سیم کارت توش باشه بازم باید گمرکی بدم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   خیر 🙂

 24. Aysan می‌گوید

  سلام با پرواز ایران ایر به آلمان میشه گل طبیعی کوچک داخل چمدان برد؟ حتی ریشه لخت

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام آیسان عزیز 🙂
   باید قوانین ورود به کشور آلمان رو بررسی کنید.

 25. وابی می‌گوید

  سلام اگه از اسپانیا یه دونه کنسول بازی ps5 بخوان بیارن هزینه ی گمرک داره؟

  1. مهدی می‌گوید

   سلام به احتمال زیاد داره و اینطور محاسبه میشه:
   هزینه گمرکی = ارزش کالا * حقوق ورودی + ۹% ارزش افزوده
   از کدهای تعرفه ۸۵۲۳۴۹۱۰ (بازی­های ویدئویی، کنسولی و رایانه ­ای) گروه کالایی ۲۵ با تعرفه ۵٪ مربوط به کنسول های بازی می باشد. یعنی حقوق ورودی ۵درصد ارزش کل جنس است.

 26. امیر حسین می‌گوید

  سلام من میخواستم برم به قشم و یک عدد لباس شویی برای خودم بیارم میخواستم ببینم که آیا میتونم خودم از قشم بیارم و گمرکی نپردازم و آیا اصلاً آوردن یک عدد لباسشویی برای جهیزیه معافیت گمرکی داره یا نه و اینکه با ماشین خودم می خوام از قشم بیارم با تشکر

  1. مهدی می‌گوید

   سلام
   خرید از قشم مثل خرید از بانه است با این تفاوت که شما دوست عزیز کالا های وارداتی در محدوده استان بوشهر آزاد می باشد و خارج از مرز استان ایست بازرسی بررسی میکند اگر تعدادخرید شما کم باشد مانعی ندارد اگر قصد خرید عمده و فراوان دارید باید فاکتور رسمی یا پروانه گمرکی از فروشنده داشته باشید که به مشکل نخورید
   برای رسیدن به قشم از شهرهای اصفهان، شیراز، جهرم و لار عبور می‌کند. پس از پیمودن این مسیر به بندر پل می‌رسید و از این نقطه می‌توانید خودروی خود را با استفاده از لندینگ کرافت به جزیره منتقل کنید. راه دیگر پیش روی شما رفتن به بندرعباس است زیرا حمل خودرو از بندرعباس به قشم امکان‌پذیر است و شما می‌توانید از اسکله مسافربری شهید حقانی به جزیره قشم وارد شوید.
   و خرید و لحاظ نکات بالا…

   و در مورد جهیزیه: با در دست داشتن سند ازدواج و تاییدیه اداره اماکن یا شورا و مهر و موم تاییدیه مشکلی نخواهد بود به شرط اینکه تعداد نباشد و حالت تجاری پیدا نکند. ضمنا سایت های هستند که اینماد را دارند و این خرید را برای شما انجام میدهند و میفرستند ولی اصل بودن و نبودن جنس مشخص نیست.

 27. سوشا می‌گوید

  سلام وقت بخیر من میخواستم حدود 120کیلو پارچه از دوبی بیارم آیا مشکلی ایجاد نمیکنه به غیر از جریمه

 28. جمشید می‌گوید

  سلام من آمادگی رفت و آمد به ترکیه را دارم ، کسی هست که براش بار مسافری ببرم و بیارم ؟

  1. حسین می‌گوید

   سلام ۰۹۳۹۴۲۰۲۸۶۱ بزنگ کارت دارم

   1. ابوالفضل می‌گوید

    سلام استا خاموشی زنگ زدم

  2. saeed می‌گوید

   سلام
   شما همیشه رفت و امد دارید ؟ من چیزی می خواستم

 29. شهرام می‌گوید

  سلام. من میخوام یک دستگاه پیتزا پز بیارم ایران قیمتش ۴۹۹یورو هست و اندازش ۶۰*۶۰*۲۲سانتی متر هستش آیا باید گمرکی بدم ؟
  اگر بله حدودا چقدر؟
  باتشکر

  1. زهرا می‌گوید

   ميتونيد لينكش رو بفرستيد از اتريش براتون بياريم
   گمرك نداره اما بابت باربرى هر كيلو ٦٠٠ تومن دريافت ميشه

 30. امیرحسین می‌گوید

  سلام از امارات میشه یک دستگاه لپ تاپ وارد ایران کنیم؟
  ارزش حدود 3هزار دلار

  1. مهدی می‌گوید

   کالای شخصی (استفاده شده) کسانی که وارد ایران می‌شوند، شامل قوانین گمرکی نمی‌شود. بنابراین مسافران می‌توانند لپ تاپ شخصی خود (لپ تاپ بدون جعبه و غیرآکبند) را با خود به کشور وارد کنند، اما در صورت به همراه داشتن لپ تاپ نو و آکبند، باید عملیات گمرکی آن را انجام دهند.

 31. Zahra می‌گوید

  جاذبه جایی باکس سیگار تا چه اندازه مجاز هست؟

  1. مهدی می‌گوید

   سلام
   هر مسافر مجاز به همراه داشتن یک باکس سیگار (200 نخ) یا 50 عدد سیگار برگ خواهد بود. همین طور میزان تنباکو مجاز برای هر مسافر نیز معادل حداکثر 250 گرم است.

 32. عرفان می‌گوید

  سلام میخواستم بپرسم میتونم از اتریش یا هلند پلیستیشن ۵ بفرستن برام و گمرکش چقدر هزینه بر میداره

 33. سعید می‌گوید

  سلام. وقت شما بخیر
  من برنامه نویس هستم و قصد دارم در حین سفر لبتاپ بخرم. ایا بازگشت به وطن با ۲ لبتاپ و یک تبلت بدون جعبه مشکل ایجاد میکند؟

  1. مهدی می‌گوید

   تشخیص آن دو لب تاپ با مسعول گمرک است ولی یک عدد بدون جعبه کالای همراه حساب میشود و مشکلی ندارد.

 34. ذکریا می‌گوید

  سلام من از سلیمانیه با هواپیما اومدم
  میتونم زمینی به عراق برگردم
  اهل عراق هستم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام ذکریا عزیز 🙂
   بله

 35. Mmrza می‌گوید

  سلام.
  خریدن یک عدی پخش ماشین،یک عدد ساب، دو عدد آمپلی فایر سیستم سوتی و یک جلت اسپیکر خودرو و وارد کردن به ایران مجازه؟واگه همه باهم مجاز نیست برای مثال خرید و وارد کردن بعنوان کالای همراه مسافر یک عدد ضبط ماشین امکان داره؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محمدرضا عزیز 🙂
   این موارد خیلی شرایط خاصی دارن و بهتره از خود اطلاعات گمرک پس‌وجو بشه.

 36. علی می‌گوید

  سلام میشه از عراق کارت گرافیک وارد کرد؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام علی عزیز 🙂
   مهم‌ترین مساله، تعداد هر کالا هست.

 37. میثم می‌گوید

  سلام و خسته نباشید
  خواستم بدونم میتونم از ترکیه چوب بیلیارد بیارم ؟ 1 عدد برای خودم

  ممنون

  1. مهدی می‌گوید

   سلام یک عدد تجاری نیست و در قسمت بار میرود و باید جهت جلوگیری از صدمه به آن، بسته بندی مناسب و محکمی لحاظ شود.

 38. ناصر می‌گوید

  سلام امکان ورودچاقوی طبیعت‌گردی چگونه است؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام ناصر عزیز 🙂
   این مورد از اشیای ممنوعه در کابین حساب میشه. حتما این راهنما رو بخونین همه اطلاعات رو داشته باشین:
   https://www.alibaba.ir/mag/airplane-carry-on-luggage-restrictions-checklist/

 39. احد احمدی می‌گوید

  سلام میشه از عراق هلی شات دوربین داربیارم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام احد عزیز 🙂
   قوانین و مقررات گمرکی این صفحه رو مطالعه کردین؟

 40. عادل می‌گوید

  سلام خسته نباشید.
  میخواستم بدونم اگه از کوردستان عراق مکمل ورزشی بیاریم ایران. سر مرز گیر میدن؟؟؟؟؟؟؟ فقط ب اندازه مصرف شخصی یک نفر.؟؟؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام عادل عزیز 🙂
   آیا این مکمل از نظر قوانین کشور قانونی حساب میشه؟

 41. سحر می‌گوید

  سلام وقت بخیر از خارج کشور میتونم به عنوان سوغاتی یه جاروبرقی دستی بیارم یا باید گمرکی بدم ؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام سحر عزیز 🙂
   ابعاد و ظرفیت جاروبرقی چقدره؟

   1. سحر می‌گوید

    فعلا نخریدم ولی خب کوچیکن و وزنشونم حددوا یک تا دو کیلو .

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     از اون‌جایی که جز وسایل الکترونیکی خاص حساب میشه، بهتره از خود گمرک سوال کنین تا در حین سفر به چالش نخورین 🙂

     1. سحر می‌گوید

      ممنون از پاسخگوییتون😊

 42. کریمی فرد می‌گوید

  سلام و خداقوت دوستی میخاد از طریق یک شرکت امنیتی تو امریکا جعبه سیف وسایلش رو که شامل تعدادی طلا و جواهر میشه البته با کاغذهای خرید برای من بفرسته و تنها بمن اعتماد داره ایا دردسرساز نیست یا باید کاری انجام بدم که منو دچار مشکل نکنه لطفا کمکم کنید

  1. مهدی می‌گوید

   سلام .ورود زیورآلات ساخته شده از طلا و نقره و پلاتین همراه مسافر از قبیل گردنبند، دستبند،گوشواره ؛ انگشتر، النگو و … برای مصارف شخصی به صورت واحد (از هر کدام یک عدد و در مورد گوشواره یک جفت و النگو شش عدد) در مجموع حداکثر تا میزان 150 گرم مجاز خواهد بود و مازاد بر آن نیاز به کسب مجوز از بانک مرکزی دارد.
   ضمنا

   خروج زیورآلات شخصی همراه مسافر از انواع مصنوعات طلا، نقره و پلاتین در مجموع حداکثر تا میزان ۱۵۰ گرم مجاز خواهد بود. چنانچه زیورآلات مورد بحث مزین به سنگ های گرانبها از قبیل الماس، زمرد، یاقوت و… باشد، نباید وزن نگین منصوب به آنها در مجموع از یک قیراط تجاوز کند.

   خروج ظروف و مصنوعات نقره (به جز زیورآلات) توسط مسافر حداکثر تا میزان سه کیلوگرم مجاز است، مشروط بر اینکه اشیا مذکور در زمره آثار فرهنگی و تاریخی محسوب نشود.

 43. حامد می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  برای مهاجرت می خوام کامپیوترمو که کیس و مانیتور هست با خودم ببرم.
  آیا این امکان پذیر هست و اگر هست لطفا راهنمایی کنید.
  چون خیلی با ارزش و حساس هست.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام حامد عزیز 🙂
   حمل وسایل اضافه، هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت.

 44. ارمان شریفی می‌گوید

  با سلام یه جا خوندم تا ۸۰ دلار میشه کالای اکبند رو انتقال داد و تا جایی که میدونم وقتی کالا کارتن نداشته باشه اکبند حساب نمیشه
  یعنی دیده بودم خیلیا وسایل الکتریکی بدون کارتن میارن بدون مشکل
  حالا سوالم اینه که میتونم از امارات به مقدار وزن مجاز سفر خودم ps5 بدون کارتن بیارم ؟

 45. محمد مهدی حسن زاده می‌گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که میشه از اسلواکی فامیلمون یه گیتار برام بیاره یا ممنوعه؟؟؟
  ممنون میشم زود جواب بدید

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محمدمهدی عزیز 🙂
   تا جایی که اطلاع داریم این مورد ایرادی نداره؛ اما بازم بهتره از اداره گمرک سوال کنین تا خیالتون راحت باشه

 46. محسن می‌گوید

  سلام، بنده از کیش میخوام به اندازه ۱۵میلون تومان شکلات وارد کنم به تهران، مشکلی پیش میاد؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محسن عزیز 🙂
   قطعا میزانش مهمه

 47. نادیا می‌گوید

  سلام وقت بخیر ایا میشه ماهی منجمد تو یونولیت از ایران به ترکیه برد ممنون میشم پاسخ بدبد

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام نادیا عزیز 🙂
   شیوه سفرتون چطوره؟

   1. علی می‌گوید

    سلام بنده نقشه بردار هستم یک پروژه کاری ۳ روزه در ترکیه دارم میخواهستم بدونم که به چه صورت میتوانم تجهیزات کاری خودم شامل دوربین نقشه برداری و سه پایه آلمینیومی و تجهیرات همراه آن را ببرم و بعد از اتمام کار برگردونمشون؟

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     سلام علی عزیز 🙂
     موادری که شما می‌گین ابزار کاری هستن و بهتره بعد از شرکت هواپیمایی که بلیطشو خریدین بپرسین تا آخرین قوانین خودشون رو بگن 🙂

 48. افشین می‌گوید

  سلام خروج مکمل ورزشی از کشور برا مصرف خودم تو فرودگاه گیر میدن یا میتونم‌با خودم‌ببرم؟

 49. محمد حسین احمدی می‌گوید

  سلام من میخواستم بپرسم که میخواستم برای خودم ( نه برای تجارت ) از دبی چند عدد بازی ps4 بیارم.
  تا چند عدد تجارت محسوب نمیشه؟

 50. سهیل می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بپرسم خرید یک دستگاه فلزیاب مبتدی ب عنوان استفاده تفریحی و بازی رو میتونم از آلمان بخرم و وارد ایران بکنم آیا غیر قانونی نیس و از فرودگاه یا گمرک میشه رد کرد؟؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام سهیل عزیز 🙂
   این نوع سوالات رو از بخش اطلاعات گمرک بهتر می‌تونید پیگیری کنید.

 51. علی می‌گوید

  سلام دوستان من از آلمان میخوام تعداد هشت جفت کتونی به عنوان سوغات بیارم همراه با ی سری لوازم آرایشی بهداشتی میخواستم بدونم آیا مشمول مالیلت میشن یا نه.
  ممنون میشم از پاسختان

 52. علی برزنونی می‌گوید

  با سلام من از قشم به تهران لوازم برقی خریدم میخواهم باخودم بیارم ایا مشکلی پیش میاد

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام علی عزیز 🙂
   چه مشکلی منظورتونه؟

   1. علی برزنونی می‌گوید

    اخه ورود لوازم خانگی بابرند خارجی ممنونه هست من جهیزیه خریدم میخواهم با خودم به تهران بیارم ایا تو فرودگاه ازم نمیگیرن از هر کدام یک عدد خرید برای مصرف شخصی اضافه بار هم میدم لطفا راهنمایم کنید

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     سلام علی عزیز 🙂
     این مورد کمی خاص به نظر میاد و ما در علی‌بابا تخصص کافی برای چنین موضوعی نداریم. شما باید با اطلاعات گمرک تماس بگیری و از اونجا راهنمایی‌های لازم رو دریافت کنی.

 53. مژده می‌گوید

  ببخشید با توجه به این تلویزیون وارداتش ممنوع شده ایا به عنوان مسافر خارج از کشور با توجه به اینکه هیچ زمان هم ،با خودم هیچ گونه وسایل صوتی ،تصویری نیاوردم ،می تونم یک تلویزیون بیارم ایران ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مژه عزیز 🙂
   برای این موضوع باید حتما با گمرک هماهنگ کنی.

  2. مهدی می‌گوید

   سلام تلوزیون ترخیص نمیشه و کاریشم نمیتونی بکنی

  3. مهدی می‌گوید

   و اگر خیلی واست مهم باشه یه چیزی حدود قیمت تلوزیون رو باید پرداخت کنی که تلوزیونت رو ترخیص کنی هیچکی این کارو نمیکنه…

 54. بیتا می‌گوید

  من از تهران به ونیز میرم. میتونم با خودم یک باکس ۲۰ تایی سیگار رو با خودم ببرم.(در حقیقت میشه ۴۰۰ نخ سیگار)

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام بیتا عزیز 🙂
   درباره چنین موارد خاصی بهتره از بخش اطلاعات گمرک سوال کنی.

 55. دلیر می‌گوید

  سلام ، من از ترکیه میخوام غذای گربه بیارم برای گربه هام ، اطلاع دارید تا چند کیلو مجاز هست که بیارم ؟ غذای خشک رفلکس هست

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   برای پاسخگویی به این سوال باید قوانین، جزییات و تبصره‌های مختلفی بررسی بشه. پیشنهاد می‌کنیم با بخش اطلاعات گمرک تماس بگیرید.

  2. بابک می‌گوید

   سلام دوست عزیز منم میخواستم غذا شما به نتیجه رسیدین چقدر میشه چندبار در سال میشه؟

 56. ریحانه می‌گوید

  سلام سرسوزن انسولین از ترکیه به ایران مجاز هست و تا چقدر میشه برای استفاده شخصی با خودمون ببریم؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام ریحانه عزیز 🙂
   درباره این موضوع بهتره قوانین مربوط به گمرک رو از روی سایت اصلی بررسی کنی. این موارد استثنا و تبصره‌های مختلفی دارن که باید بررسی بشه.

 57. حمید کریمی می‌گوید

  سلام
  همراه داشتن کیس کامپیوتر شخصی موقع خروج ممکنه؟

  1. مهدی می‌گوید

   سلام اگر مسعول گمرک تشخیص بده کیس و کامپیوتر دست دوم و شخصی است فقط اگر نیاز باشه پول بار اضافه رو پرداخت میکنی

 58. ابی محبتی می‌گوید

  سلام و وقت بخیر…اوردن گوشی و کیس و مانیتور و اسکیت و دوچرخه و و اقلام مانند انه مشکلی نداره…فقط در صورتی گیر میدن که وسایل باطری بزرگ شارژی نداشته باشن…فقط باطری رو در میارن…من خودم چند مرتبه تممی این اجناس رو از مزر شلمچه و مرز مهران و هوایی اوردم و مشکلی نداشتن…فقط تلوزیون بزرگ بالای ۲۲ اینج رو گیر میدن..

 59. mohsen می‌گوید

  سلام وقت بخیر ، همراه داشتن کیس کامپیوتر و مانیتور جز ممنوعات هستش؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂
   برای واردات هست؟

 60. سامان می‌گوید

  ببخشید بذر هویج فرستادن به ایران از ترکیه مجازه یا نه؟

 61. Nina می‌گوید

  سلام وقت بخیر من میخوام برم استانبول و سه باکس بهمن کوچک همراه دارم هربکس معادل ۵۰۰ نخ هست . ممکنه مشکلی پیش بیاد

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام نینای عزیز 🙂
   این مورد رو از گمرک اطلاعات بگیرین. ما از جزئیات محصولات اطلاعی نداریم

 62. شیلان می‌گوید

  سلام خسته نباشید…
  آیا وارد کردن یک عدد اسکیت به عنوان سوغات مشمول پرداخت گمرک می‌شود؟؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام شیلان عزیز 🙂
   جزئیات این قوانین رو بهتره از اداره گمرک بپرسین

   1. نیما همتی می‌گوید

    وقت بخیر ، آوردن لجر یا کیف پول سخت افزاری به صورت پلمپ ۱ یا ۲ عدد از اروپا ممنوعیت داره؟

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     سلام نیمای عزیز 🙂
     این مورد مربوط به گمرک هست و باید از اون طرف پیگیری کنین

 63. شاهین می‌گوید

  سلام
  برای ورود به کشور و فرودگاه امام، اگر داخل چمدون‌های قسمت بار، تفنگ ساچمه‌ای همراه داشته باشیم، مشکلی ایجاد میشه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام شاهین عزیز 🙂
   احتمال زیاد بله
   این مقاله میتونه کمک کنه بهتون:
   https://www.alibaba.ir/mag/airplane-carry-on-luggage-restrictions-checklist/

 64. Sony internet connection می‌گوید

  سلام اگر از کانادا پلی استشن بیارم با جعبش و یدونه باشه گمرک گیر میده یا نه

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   این مورد رو باید از گمرک بپرسین

   1. Parsa می‌گوید

    چطور از گمرک میشه سوال کرد در مورد چیز هایه مختلف وسایل و….

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     سلام پارسای عزیز 🙂
     میتونین شماره تماس روابط عمومی گمرک رو جستجو کنین

   2. سعید می‌گوید

    این گمرک که میگین شماره تماس داره؟

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     سلام سعید عزیز 🙂
     شماره 02182991 شماره تماس گمرک هست.

 65. mrch می‌گوید

  سوالی داشتم اگر من برم چین قبل از که برگردم ایران ایا محصولی به قیمت مثلا ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیون جنس بخرم کمرگ جلو می گیره و تگر میگیره ایا می تونن گمرک پرداخت کنم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام
   این موارد رو حتما از خود گمرک اطلاعات دقیق بگیرین

 66. محسن می‌گوید

  اگر فامیل ما از آلمان یک مانیتور ۲۷ اینچ سامسونگ با جعبه اون (آکبند) رو بیاره آیا مشمول حقوق گمرکی میشه؟ در صورت مثبت بودن پاسخ آیا با قیمت های بالای داخل، ولو با پراخت حقوق گمرکی، به صرفه هست اون رو بیاره؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام
   این موارد رو حتما از خود گمرک اطلاعات دقیق بگیرین

  2. مهدی می‌گوید

   سلام اصلا بصرفه نیست اینطور تلوزیون بخرید.

 67. Samin Noori می‌گوید

  سلام
  لظفا در مورد میزان و مراحل بردن مغز پسته از ایران(زمینی و هوایی) به همراه مسافر به ترکیه راهنمایی میکنین؟احتیاج به تاییدیه (بهداشت و گمرک) دارد.
  ممنون

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   اگه درباره امور گمرکی (مثل واردات و صادرات کالا، هزینه و…) سوالی دارید، به وب‌سایت اداره گمرک سر بزنید یا با شماره 02143891 بخش ارتباط با مشتریان گمرک تماس بگیرید.

 68. Mohammad می‌گوید

  من اگه بخوام از ترکیه یه لپتاپ بخرم موقع ورود به ایران شامل عوارض یا جریمه میشود؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام
   این موارد رو از گمرک اطلاع بگیرین 🙂

 69. Farshid می‌گوید

  با سلام
  شخصی که تبعه ی ایرانی- آمریکایی هست آیا در صورت خرید لوازم الکترونیکی مثل موبایل، تبلت، لپ تاپ و غیره میتواند کارتن آنها را با خود به آمریکا ببرد؟

  ممنون

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   برای این موارد بهتره با مسئولین گمرک صحبت کنین

   1. Farshid می‌گوید

    سلام
    ایران یا آمریکا؟

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     ایران

 70. گل بی بی محمدی می‌گوید

  سلام خسته نباشید من یک چرخ خیاطی جوگی صنعتی از ایران خریدم می خواهم برام از ایران ارسال کنند به آلمان اجازه دارم یا نه

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام
   این موارد رو با گمرک هماهنگ کنین 🙂

 71. سخی شیرزاد می‌گوید

  سلام
  ببخشید من می‌خواهم از افغانستان با پرواز هوا پیمای ماهان بیام ایران می خواهم با خودم یک تلویزون ال ای دی ۴۰ اینچ بیارم ایران آیا اجازه دارم یا خیر؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام سخی عزیز
   برای امور گمرکی بهتره با متخصصان گمرک تماس بگیرین تا خیالتون راحت باشه 🙂

 72. پریچهر می‌گوید

  آیا روتختی پته و سنگ عقیق میتونیم همراه خودمون از کشور خارج کنیم؟

 73. شایان می‌گوید

  سلام
  ببخشید من میخواستم از خارج از ایران یک عدد پلی استیشن بخرم
  چگونه میتوانم آن را به ایران بیارم
  باید حتماً هزینه گمرک بدم؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام شایان عزیز وقت بخیر
   شما می‌تونید سوالاتتون درباره امور گمرکی (مثل واردات و صادرات کالا، هزینه و…) رو با همین اداره مطرح کنید. کافیه به وب‌سایت اداره گمرک سر بزنید یا با شماره 02143891 بخش ارتباط با مشتریان گمرک تماس بگیرید.

 74. ابوالفضل می‌گوید

  سلام،من از مرز زمینی می‌خوام به کردستان عراق برم و مقدار۲کیلو گرم زعفران هم همراه خودم دارم و اینکه ما جمعا ۴نفر هستیم آیا هنگام خروج به مشکلی بر نمی‌خوریم،واز اون طرف هم هر نفرمون می‌خوایم لوازمی که لازم داریم بیاریم مثل گوشی همراه،لب تاب،هندزفری و…آیا هنگام ورود به کشور باید گمرکی پرداخت کنم.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام ابوالفضل عزیز
   اگه درباره امور گمرکی (مثل واردات و صادرات کالا، هزینه و…) سوالی دارید، به وب‌سایت اداره گمرک سر بزنید یا با شماره 02143891 بخش ارتباط با مشتریان گمرک تماس بگیرید. این سازمان بهتر شما رو راهنمایی خواهد کرد.

 75. ن می‌گوید

  سلام میخواستم بدونم من میخواستم از سوریه یه سری وسیله که استفاده شخصی داره از طرف یک نفره هست بیارم اینور وسیله هام میکروفون و هدفون . بلندگو . کارت صدا و گیتار هستش کسی میدونه چیکار باید بکنم؟؟؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   اگه درباره امور گمرکی و ورود کالا به داخل کشور سوالی دارید، به وب‌سایت اداره گمرک سر بزنید یا با شماره 02143891 بخش ارتباط با مشتریان گمرک تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند.

 76. ایلیا می‌گوید

  سلام دوست عزیز من میخوام از ایران برم به عنوان تجارت
  مقداری پول همراه خود ببرم و ساعت ها واشیا های به مقدار 50عدد از عراق بخرم و همراه خودم به صورت قانونی دخل چمدان باهواپیما باخودم بیارم ایران برای این کار باید چه مراحلی از ایران وعراق انجام بدم ؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

 77. امیر خان می‌گوید

  سلام من و خانمم می خوایم به عمان سفر کنیم،لطفا راهنمایی کنید چطوری میتونیم لپ تاپ و گوشی با خودمون بیاریم ایران؟؟البته از هر کدوم یه دونه
  ممنون میشم جواب بدین

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

  2. مهدی می‌گوید

   سلام البته فکر میکنم تا الان جواب سوال گوشی و تبلت را گرفتید ولی یک عدد باشه ریجستری بشه و ترجیحا بدون جعبه باشه مشکلی نداره

 78. مرتضی می‌گوید

  سلام، من میخام بصورت زمینی و با اتوبوس از ایران خارج شم مثلا برم آذربایجان، و یه دوچرخه تهیه کنم و بصورت سایکل توریست برگردم، این کار شدنیه؟ یا کلا اگه میشه یه راهی بهم بگید که یه دوچرخه رده بالای دست دو بتونم بیارم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

 79. amin می‌گوید

  سلام.خسته نباشید.میخواستم بدونم من میتونم تو چمدون خودم قطعات یه کیس رو وارد کنم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

 80. آرمین می‌گوید

  سلام وقت بخیر.
  بنده قصد دارم جهت سفر سیاحتی به خارج کشور بروم و سه تار مینوازم و ساز خود را نیز میخواهم ببرم.
  میخواستم بدانم مشکلی ندارد و مجاز است؟
  چون در جایی خواندم نیاز به مجوز دارد!!!

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

 81. شایان می‌گوید

  سلام میخواستم بپرسم برای ماشینم که در ایران نمایندگی نداره از ترکیه که نمایندگی داره میتونم
  چراغ و سپر بگیرم با هواپیما یا اتوبوس؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

 82. مجتبی می‌گوید

  سلام دوستان من میخواستم ب رفیقم بگم برام از آلمان کارت گرافیک کامپیوتر بیاره هنگام ورود ب داخل این مشکلی نداره یا ن گمرکی میخوره ممنون

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

 83. جوادی می‌گوید

  با درود پسر من در استانبول است وبعد از سه سال مبخواهد به ایرا ن بر گردد مقداری لوازم موسیقی با خود بیاوردکه از ایران خریداری شده که فاکتور دارند میخواهد به ایران برگرداند ایا مشمول گمرک میشود

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

 84. مهرشاد جمال آبادی می‌گوید

  سلام خسته نباشید من میخواستم یه سیستم قوی جمع کنم که با قیمت ایران حدود 200 ملیون میشه ولی اگه بخوام از ترکیه بگیرم خیلی ارزون تر میشه میخوام بدونم میشه به صورت آنباکس بدون گمرک وارد کرد؟
  ممنون میشم کمک کنید

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

 85. امید سیردانی می‌گوید

  سللم۵.من یک لپتاپ رو میخواستم به صورت مسافری بیارم ایران.میخواستم ببینم اگه تو جعبه باشه مشکلی ایجاد میکنه موقع ترخیص؟با تشکر

 86. محمد می‌گوید

  باسلام و وقت بخیر ، ببخشید یه سوالی داشتم ، اگه ما یه جنسی رو بخریم بعد ازش چند بار استفاده کنیم بعد از حالت اکبندش دربیاریم ، میتونیم تویه ساک اون جنس رو تو یه جعبه معمولی دیگه ای بجز جعبه اصلیش ،بزاریمش ولی اون جعبه اصلی رو هم بازم تو ساک داشته باشیم مشکلی داره….
  ممنون میشم جواب بدیم ، مرسی

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام. مشکلی نداره محمدجان، میتونی بذاری

   1. علیرضا سعیدفر می‌گوید

    سلام میخواستم بدونم میشه فامیلمون از المان کنسول ps5 را برام بیاره بدون اینکه گمرکی بخوره اگر میشه چیکار باید بکنیم که گمرکی نخوره

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     سلام وقت بخیر
     مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

  2. جعفر عبداله پوران می‌گوید

   سلام و درود ببخشید من یک دوربین دید در شب رو میخواستم اینترنتی از یک سایت خارجی سفارش بدم آیا با پرداخت گمرک مشکلی دارد؟؟
   یا دوربین دید در شب ممنوع هست تو کشور ما؟؟؟
   ممنون میشم جوابم رو بدین ۲۰۰ دلار قیمت داره

   1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام وقت بخیر
    مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

 87. حسین بختیاری می‌گوید

  ببخشید اگه از ترکیه بخوایم لب‌تاب و آیپد بخریم و اون ها هم از آکبندی دربیاریم، اجازه داریم اون‌هارو همراه کارتن‌هایشان به داخل کشور بیاریم؟ گوشی هم یدونه مجازه؟

 88. آلاله می‌گوید

  سلام وقت تون بخیر
  خواستم بدونم میتونم گل و گلدون خونگی بصورت تک شاخه با خودم ببرم ارمنستان یا نه؟ مرسی

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام. نه متاسفانه 🙂

  2. Parmis می‌گوید

   سلام بله میشه من گلدون تونستم ببرم

 89. خواجه نصیری می‌گوید

  سلام
  میزان بارمجازاروان امسال چندکیلوهست؟ضمنامرززمینی وان باقطار یااتوبوس یکی هست؟ساعت کاری مرزهم هنوزتا۴هست یاشبانه روزی شده؟

 90. سپیده ایمانی می‌گوید

  مقدار برنجی که میشود از کشور خارج کرد چقدره؟ یعنی چقدر میتونم برنج ببرم؟

  1. الینا الله بیگی می‌گوید

   سلام دوست عزیز. به مقصدتون بستگی داره. هر کشوری قوانین خودش رو داره.

 91. Ashkan می‌گوید

  سلام من سوئیس هستم یه مانیتور دارم که میخوام با خودم به ایران بیارم آیا در گمرک ایران مشکلی ندارد ؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام اشکان عزیز
   اگر مانیتور شما استفاده شده، هیچ مشکلی نداره و معاف از حقوق گمرکیه

  2. م.ت می‌گوید

   سلام به لنز عکاسی رو بخوان بیارم تو جعبه نو عوارض گمرک داره؟ لباس چی؟

   1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام وقت بخیر
    مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

  3. ایمان می‌گوید

   .سلام .میخواستم یه دستگاه موسیقی از المان بیارم برای استفاده شخصی .میخواستم بدونم که میتونم بیارم ایران گیر نیمیدن ؟

   1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام وقت بخیر
    مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

 92. میلاد مهدی زاده می‌گوید

  میخواستم بدونم برای خروج کالا بیشتر از حد مسافرتی چکار باید کرد.. مثلا یک کیلو زعفران یا بیشتر از ۱۰ کیلو پسته؟؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام میلاد جان
   با هر پاسپورت می‌تونین 100 گرم زعفران و 10 کیلوگرم پسته بیارین. اگر بیشتر از این مقدار باشه، یا اجازه نمیدن و یا مبلغی رو به عنوان سود بازرگانی و حقوق گمرکی از شما می‌گیرن.
   در ضمن اگر کشور مقصد شما از کشورهای زیارتی باشه، اجازه ورود زعفران و خشکبار ندارین.

  2. Sinaz می‌گوید

   سلام من پسر عموم تو عراق هستش بعد میخواد برام کنسول بازی خودشو بیاره باید پول گمرک بده یا نه

   1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام وقت بخیر
    مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

 93. Hamed می‌گوید

  سلام دوس عزیز یه سوال داشتم آیا به ماشین اصلاح آرایشگاه گیر میدن

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام حامد جان
   اگر توی قسمت بار باشه، مساله‌ای نداره ولی داخل کابین نمیتونین ببرین.

 94. وحید می‌گوید

  آیا برای کودک همراه نیز میتوان 5000 یورو ارز خروجی درنظر گرفت؟

 95. محمد می‌گوید

  سلام خسته نباشید . فامیل ما در امریکا هستند و من یه دستگاه مجاز موسیقی بهشون سفارش کردم که بخرن و بیارن قیمتش ۵۰۰$ هستش. . اونا قراره اول با هواپیما بیان ترکیه بعد ایران . خواستم ببینم چند بار قراره از گمرک رد بشه و پول گمرک چقدر میشه……
  ممنونم

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام محمدجان
   در مورد هزینه‌های گمرکی (که کاملا بستگی به نوع جنس داره) بهتره با متخصصای این کار صحبت کنین.

   1. Safari می‌گوید

    سلام اگه ps4بفرستن از المان به ایران شامل گمرک میشه یعنی اینکه باید بابتش پول پرداخت کنه، دست دو هست با کارتن

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     سلام وقت بخیر
     مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

 96. alllliiii می‌گوید

  سلام. من تو باکو هستم و یک کامپیوتر رو میزی دارم که میخوام بیارمش ایران. اگه بخوام از طریق مرز زمینی بیام ایران مشکلی پیش میاد؟

  1. الینا الله بیگی می‌گوید

   سلام دوست عزیز.
   اگر کامپیوترتون نو باشه، دم مرز قسمت گمرک میگیرن که هزینۀ گمرک گرفته بشه.
   ولی اگر استفاده شده است باشه روشن می‌کنند و ایرادی نمی گیرند.

  2. کورش می‌گوید

   سلام یکی از آشناها های من که دانشجو هست میخواد از خارج یک لپ تاپ برام بیاره.
   اگر از آکبند خارج بشه مشکلی نداره؟
   ضمن اینکه لپتاپه خودش هم همراهش هست.

   1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام وقت بخیر
    مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

 97. مینا عبدی می‌گوید

  سلام دوست عزیز. لطفا برای گرفتن این اطلاعات با پشتیبانی علی‌بابا به 43900000-021 تماس بگیرید.

 98. مهسا هادیان می‌گوید

  سلام
  وقت بخیر من با پرواز ماهان سفر به ترکیه دارم
  واسه خواهرم که از انگلیس میاد میخوام انجیر ،پسته و گردوی تازه ببرم
  اجازه ی بردن میوه رو دارم
  ممنون میشم سریع جواب بدید

  1. مینا عبدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز. ما در وبلاگ علی‌بابا فقط درباره‌ی مسائل مرتبط با سفر اطلاع‌رسانی می‌کنیم،
   و قوانین گمرکی کالای همراه مسافر هم جزو همین موارد است.
   پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از جزئیات بیشتر به وب‌سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران سر بزنید.

   1. دانش کهریزی می‌گوید

    سلام
    من استرالیا زندگی میکنم میخوام برگردم ایران زندگی کنم میتونم ماشینم رو بیارم ایران و چه مبلغی باید گمرکی پرداخت کنم

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     سلام وقت بخیر
     مشکلات و سوالات درباره قوانین و مقررات گمرک باید از همین سازمان پیگیری شوند.

 99. عادل می‌گوید

  سلام اتباع خارجی تا چه مقدار میتوانند پول نقد دلار بیاورند

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   با تشکر از این‌که مساله‌تون رو با ما در میان گذاشتید،
   ما در وبلاگ علی‌بابا فقط درباره‌ی مسائل مرتبط با سفر اطلاع‌رسانی می‌کنیم،
   و قوانین گمرکی کالای همراه مسافر هم جزو همین موارد است.
   پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از جزئیات بیشتر به وب‌سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران سر بزنید.

 100. حسین می‌گوید

  سلام من میخوام به کرواسی سفر کنم.با پرواز قلطر ایرلایز
  من نزدیک ده تا انگشتر نقره جدید قدیمی هم نیستن همراهمه چون علاقه دارم به اینا وه سکه های ایرانی از حدود سی سال پیش تا الان کلا کلکسیون سکه دوس دارم.طلا هم نیستن فقط سکه عادی از سال 1350 تا الان.خواستم بدونم اینارو مشکل دارن اگه باخودم به کرواسی ببرم؟؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   با تشکر از این‌که مساله‌تون رو با ما در میان گذاشتید،
   ما در وبلاگ علی‌بابا فقط درباره‌ی مسائل مرتبط با سفر اطلاع‌رسانی می‌کنیم،
   و قوانین گمرکی کالای همراه مسافر هم جزو همین موارد است.
   پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از جزئیات بیشتر به وب‌سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران سر بزنید.

 101. سجاد می‌گوید

  سلام
  ما از ترکیه در حدود ۴میلیون برای خودمون سه نفر لباس خریدیم از مرز سرو هم بر می گردیم .تعرفه داره لباسا شخصیه می تونیم اتیکت هارم بکنیم؟؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   با تشکر از این‌که مساله‌تون رو با ما در میان گذاشتید،
   ما در وبلاگ علی‌بابا فقط درباره‌ی مسائل مرتبط با سفر اطلاع‌رسانی می‌کنیم،
   و قوانین گمرکی کالای همراه مسافر هم جزو همین موارد است.
   پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از جزئیات بیشتر به وب‌سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران سر بزنید.

 102. نیکی سرابی می‌گوید

  سلام
  میخواستم بدونم من اگه سفارش شخصی از المان بخوام بدم به اون گمرک تعلق میگیره یا نه؟؟؟؟

  1. علی‌بابا می‌گوید

   با تشکر از این‌که مساله‌تون رو با ما در میان گذاشتید،
   ما در وبلاگ علی‌بابا فقط درباره‌ی مسائل مرتبط با سفر اطلاع‌رسانی می‌کنیم،
   و قوانین گمرکی کالای همراه مسافر هم جزو همین موارد است.
   پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از جزئیات بیشتر به وب‌سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران سر بزنید.

 103. Arshia می‌گوید

  سلام .مثلا من اگه بخام برم خارج و بخام جنس بیارم ایران چقدر باید پول گمرک و این حرفا بدم ؟مثلا لباس ولوازم ارایش بخام بیارم؟

  1. علی‌بابا می‌گوید

   با تشکر از این‌که مساله‌تون رو با ما در میان گذاشتید،
   ما در وبلاگ علی‌بابا فقط درباره‌ی مسائل مرتبط با سفر اطلاع‌رسانی می‌کنیم،
   و قوانین گمرکی کالای همراه مسافر هم جزو همین موارد است.
   پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از جزئیات بیشتر به وب‌سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران سر بزنید.

 104. mina68 می‌گوید

  سلام مرسی از سایت خودتون
  یه سوال داشتم
  من می خواستم چند تا نهال درخت به آلمان ببرم ، می خواستم ببینم میشه از
  تهران برد؟
  و اینکه آلمان می ذاره ببرم با خودم داخل کشورشون؟

  1. علی‌بابا می‌گوید

   با تشکر از این‌که مساله‌تون رو با ما در میان گذاشتید،
   ما در وبلاگ علی‌بابا فقط درباره‌ی مسائل مرتبط با سفر اطلاع‌رسانی می‌کنیم،
   و قوانین گمرکی کالای همراه مسافر هم جزو همین موارد است.
   پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از جزئیات بیشتر به وب‌سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران سر بزنید.

 105. فرزانه می‌گوید

  سلام من از امریکا میخوام ۱۰ تا کفش سوغاتی برای خونوادم بیارم و دانشجو هم هستم. طبیعتا کفش ها نو هستن. گمرکی بهشون میخوره؟ اگه از جعبه در بیارم چی؟ تا چنتا کفش مجازم با خودم بیارم؟

  1. علی‌بابا می‌گوید

   با تشکر از این‌که مساله‌تون رو با ما در میان گذاشتید،
   ما در وبلاگ علی‌بابا فقط درباره‌ی مسائل مرتبط با سفر اطلاع‌رسانی می‌کنیم،
   و قوانین گمرکی کالای همراه مسافر هم جزو همین موارد است.
   پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از جزئیات بیشتر به وب‌سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران سر بزنید.

 106. فرخی می‌گوید

  سلام،من با خودم یعنی بصورت همراه مسافر تا یک ماه بعد از خودم یکعدد پیانوی اکوستیک گراند کوچک کار کرده میخواهم بیاورم به ایران،از نظر قوانین گمرکی
  ،دراین مٶرد راهنماییم فرمایید،سپاس

  1. علی‌بابا می‌گوید

   سلام،
   با تشکر از این‌که مساله‌تون رو با ما در میان گذاشتید،
   ما در وبلاگ علی‌بابا فقط درباره‌ی کلیات مسائل مرتبط با سفر اطلاع‌رسانی می‌کنیم،
   و قوانین گمرکی کالای همراه مسافر هم جزو همین موارد است.
   پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از جزئیات بیشتر به وب‌سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران سر بزنید.

 107. Ali می‌گوید

  سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم میشه کنسول بازی را از خارج به ایران وارد کنیم.در همان فرودگاه اجازه میدن که این کنسولو وارد کنیم

  1. علی‌بابا می‌گوید

   سلام،
   با تشکر از این‌که مساله‌تون رو با ما در میان گذاشتید،
   ما در وبلاگ علی‌بابا فقط درباره‌ی کلیات مسائل مرتبط با سفر اطلاع‌رسانی می‌کنیم،
   و قوانین گمرکی کالای همراه مسافر هم جزو همین موارد است.
   پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از جزئیات بیشتر به وب‌سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران سر بزنید.

 108. Meyti4mo می‌گوید

  سلام ایا اوردن مکمل ورزشی به ایران ممنوعه یا نه

  1. علی‌بابا می‌گوید

   سلام،
   با تشکر از این‌که مساله‌تون رو با ما در میان گذاشتید،
   ما در وبلاگ علی‌بابا فقط درباره‌ی کلیات مسائل مرتبط با سفر اطلاع‌رسانی می‌کنیم،
   و قوانین گمرکی کالای همراه مسافر هم جزو همین موارد است.
   پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از جزئیات بیشتر به وب‌سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران سر بزنید.

 109. اهون محمدی می‌گوید

  باسلام
  ببخشید ایا من یک عدد کنسول بازی از ترکیه وارد ایران کنم باید گنرک پرداخت کنم قیمت یک میلیون پانصد هزار تومان

  باتشکر

  1. علی‌بابا می‌گوید

   سلام،
   با تشکر از این‌که مساله‌تون رو با ما در میان گذاشتید،
   ما در وبلاگ علی‌بابا فقط درباره‌ی کلیات مسائل مرتبط با سفر اطلاع‌رسانی می‌کنیم،
   و قوانین گمرکی کالای همراه مسافر هم جزو همین موارد است.
   پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از جزئیات بیشتر به وب‌سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران سر بزنید.

 110. محمد نواب می‌گوید

  سلام من دوتا آیفون میخوام از آمریکا بخرم میخواستم ببینم اون ۸٫۵ درصد هزینه مالیات بهم بر گردونده میشه؟؟؟ و اینکه اگر بخوان هزینه ای اضافه کنن توی گمرک گوشی هارو چطور باید حکل کنم ؟ به صورت آکبند یا توی جیبم ؟

  1. علی‌بابا می‌گوید

   سلام،
   با تشکر از این‌که مساله‌تون رو با ما در میان گذاشتید،
   ما در وبلاگ علی‌بابا فقط درباره‌ی کلیات مسائل مرتبط با سفر اطلاع‌رسانی می‌کنیم،
   و قوانین گمرکی کالای همراه مسافر هم جزو همین موارد است.
   پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از جزئیات بیشتر به وب‌سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران سر بزنید.

 111. سعید توکلی می‌گوید

  بسیار مختصر و مفیدی بود.

 112. فرخ می‌گوید

  سلام ،می خواستم بدونم میتونم از دبی برای مصرف شخصی خودم مکمل غذایی و بدنسازی بیارم ،چون جواب های زیادی شنیدم که نمیشه و غاچاق حساب میشه ولی من جزو ممنوعیت ها اینو نخوندم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. علی‌بابا می‌گوید

   فرخ عزیز،
   با تشکر از این‌که مساله‌تون رو با ما در میان گذاشتید،
   ما در وبلاگ علی‌بابا فقط درباره‌ی مسائل مرتبط با سفر اطلاع‌رسانی می‌کنیم،
   و قوانین گمرکی کالای همراه مسافر هم جزو همین موارد است.
   پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از جزئیات بیشتر به وب‌سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران سر بزنید.

 113. لیدا غریبی می‌گوید

  سلام.
  من میخوام از روسیه با خودم گیاه بیارم. در حد چندتا گلدون کوچیکه. آیا مقررات گمرکی و ممنوعیت های قرنطینه ای شامل حال این موضوع میشه؟ ممکنه که تو فرودگاه دچار مشکل بشم؟
  اگر جواب مثبت هست آیا میتونم قلمه این گیاهان را با خودم بیارم؟

  1. علی‌بابا می‌گوید

   سلام به دوستِ سرسبزمون!
   خب در این موارد، قوانین ایرلاین‌ها با هم کمی فرق می‌کنن و شما برای اینکه از این موضوع مطمئن بشید، باید اول ببینید که با کدوم ایرلاین قصد سفر دارید و بعد از اینکه براتون مشخص شد، در این مورد مطابق قوانین ایرلاین عمل کنید و یا با پشتیبانی علی‌بابا تماس بگیرید تا با توجه به ایرلاینی که قصد سفر باهاش رو دارید، پاسختون رو بگیرید.

 114. Maria می‌گوید

  سلام. وقت بخیر.خسته نباشید.میخواستم بدونم خرید صفحات سولار سل به صورت اینترنتی از سایت ebay یا amazone شامل گمرک میشه؟

  1. علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   بله، خرید این محصولات به صورت اینترنتی هم شامل گمرک می‌شه.

  2. امید کیانی می‌گوید

   من میخوام از ترکیه جنسی که قانونیه رو به تعدا ۴عدد پست کنم ایا مشمول گمرک میشه !!

   1. علی‌بابا می‌گوید

    با تشکر از این‌که مساله‌تون رو با ما در میان گذاشتید،
    ما در وبلاگ علی‌بابا فقط درباره‌ی مسائل مرتبط با سفر اطلاع‌رسانی می‌کنیم،
    و قوانین گمرکی کالای همراه مسافر هم جزو همین موارد است.
    پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از جزئیات بیشتر به وب‌سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران سر بزنید.

  3. علی زواری می‌گوید

   سلام برادرم از استرالیا ۵ عدد مکمل ورزشی به وزن ۱۳ کیلو برام فرستاده هزینه پست هم داده که جلوی درب منزل تحویل بدن بعد از گمرک نامه اومده بیا رفتم میگن ما ۳ کیلو از مکمل ها را میدم برای بقیه مکمل ها باید تاییده وزارت بهداشت بیاری و کارمندهای گمرک لشگر گفتن نرو دنبالش تاییدیه نمیدن و اگر ندن الباقی مکمل ها برای گمرک میشه حتی مکمل ها ازمایشگاه هم بردن مشکلی نداره چند بار از استرالیا برادرم همین مقدار به دوستانش داشتن میومدن ایران هوایی داده برام اوردن الان پستی اومده نمیدن ایا برم وزارت بهداشت تاییدیه میدن یانه اگر میشه راهنمایی کنید باتشکر

 115. جمشید خطیبی می‌گوید

  سلام..من می خوام مهاجرت کنم به خارج از کشور … حرفه م هم موسیقیه و دوست دارم پیانومو با خودم ببرم ..مسلما این کار اصلا جنبه ی تجاری نداره ….. می خوام ببینم مقررات در این مورد چی هستن ….. چه راه هایی وجود داره که بهم این امکانو بده ؟ ……ممنون می شم یه راهنمایی ارزنده برام داشته باشید..

  1. علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز،
   در پاسخ به سوالتون باید بگم که هر ایرلاینی برای حمل بار، قوانین مخصوص به خودش رو داره. شما اول باید مشخص کنید که با کدوم ایرلاین قصد سفر به خارج از کشور رو دارید، دوم اینکه آیا مایلید پیانو با پرواز خودِ شما به کشور مقصد فرستاده بشه یا خیر. بعد از اینکه این موارد مشخص شد، می‌تونید بارتون رو به کارگوی معتبری تحویل بدید تا اون رو سالم به مقصد برسونه براتون.
   امیدوارم این پاسخ براتون مفید بوده باشه.