صفر تا صد هزینه سفر به چین

سفر به سرزمین چشم‌بادامی‌ها سراسر شور و هیجان است و تجربه دلچسبی است که هرگز تکراری نمی‌شود. چین کشوری با تمدنی کهن است که هر گوشه و کنارش نشان از اصالتش دارد. پس طبیعی است هرکسی آرزویش این باشد که روزی بتواند به این سرزمین زیبا و خوش آب و هوا سفر کند. اما دغدغه خیلی‌ها این است که قبل از هر اقدامی بتوانند یک برآورد درست از هزینه سفر به چین داشته باشند، تا با یک حساب دو دو تا ببینند چطور و با چه بودجه‌ای می‌توانند سفر خود را آغاز کنند.

پکن و شانگهای، مهم‌ترین و معروف‌ترین شهرهای چین هستند که همیشه مملو از توریست‌هایی است که از هر گوشه دنیا برای دیدن شکوه و عظمت چین به سوی آن می‌آیند. به همین خاطر در این مقاله معیار ما برای برآورد هزینه سفر به چین این دو شهر هستند.

پس در این مقاله مجله علی بابا همراه ما شوید تا صفر تا صد هزینه مسافرت به چین را بررسی کنیم.

راهنمای سفر به چین را هم بخوانید تا اطلاعات بیشتری درباره این مسافرت به دست بیاورید.

واحد پول چین

هنگام مسافرت به یک کشور خارجی باید با واحد پول آن جا نیز آشنایی داشته باشید و ارزش اقتصادی آن را در سطح جهانی بررسی کنید. چرا که کشورهای مختلف با واحدهای مختلفی از پول تجارت می‌کنند و شما برای پرداخت هزینه‌های اقامت، خورد و خوراک، خرید، گشت و گذار و مواردی از این قبیل، ناچار به پرداخت هزینه‌هایی در غالب واحد پول آن کشور هستید.

قیمت سفر به چین

واحد پول چین، یوآن است که برای بسیاری از تاجران و توریست‌ها، نام آشنایی است. در زمستان 98 ارزش یک یوآن چین برابر با 1900 تومان ایران و 0.14 دلار آمریکا است. مقایسه ارزش یوآن چین با دلار آمریکا نشان دهنده این است که واحد پول چین، تقریبا از ارزش اقتصادی بالایی در سطح جهان برخودار است و مردم این کشور قدرت خرید بالایی دارند.

هزینه پاسپورت چین چقدر است؟

در صورتی که قصد دارید به یک کشور خارجی سفر کنید، یکی از ابتدایی‌ترین کارهایی که باید انجام دهید، اخذ پاسپورت با توجه به هزینه‌های مقرر شده سالیانه است. هزینه پاسپورت در ایران همه ساله با تغییرات زیادی همراه بوده و در سال 98 به این صورت اعلام شده است:

هزینه مسافرت به چین

 • تعویض عادی گذرنامه: 1.000.000 ریال به علاوه 37.500 ریال
 • گذرنامه های مفقودی: 428.612 ریال با احتساب هزینه‌های مربوط به پست

بنابراین در حالت عادی باید مبلغی در حدود 1.037.500 ریال هزینه کنید تا پاسپورت خود را تحویل بگیرید.

هزینه ویزای چین چقدر است؟

اصولا ویزای کشورهای مختلف به دسته‌های متنوع گروهی و انفرادی یا کاری، توریستی و … تقسیم می‌شوند. شما برای مسافرت به چین، به ویزای توریستی نیاز دارید نه ویزای تجاری و موارد دیگر. ویزای توریستی در ایران به دو صورت عادی و نیمه‌فوری صادر می‌شود که زمان صدور هرکدام به ترتیب 10 و 5 روزه است.

هزینه رفتن به چین

در برخی از سایت‌ها از واژه ویزای فوری چین هم نام برده شده است؛ اما چون عملا صدور این ویزا هم تقریبا چند روز کاری طول می‌کشد. نمی‌توان به صورت واقعی آن ها را ویزای فوری نامید. در ادامه به معرفی کامل ویزاهای توریستی چین، اعم از عادی، نیمه فوری و همچنین گروهی و انفرادی خواهیم پرداخت.

ویزای گروهی عادی:

 • تعداد گروه: 5 تا 15 نفر
 • مدت زمان اعتبار: 45 روز از زمان صدور ویزا
 • مدت زمان اقامت: حداکثر 30 روز
 • قیمت: 90 دلار امریکا

ویزای گروهی نیمه فوری:

 • تعداد گروه: 5 الی 15 نفر
 • مدت زمان اعتبار: 45 روز از زمان صدور ویزا
 • مدت زمان اقامت: حداکثر 30 روز
 • قیمت: 125 دلار امریکا

تفاوت ویزای گروهی عادی و فوری، در خصوص مدت زمان صدور ویزا است و همانطور که گفته شد، صدور ویزای گروهی نیمه‌فوری سریع‌تر از صدور ویزای عادی صورت می‌پذیرد. در این نوع ویزا، مسافران اجازه دارند تنها یک بار با ویزای مربوطه و در مدت زمان مقرر شده 45 روز به چین مسافرت کنند. برای دریافت این ویزا به یک تمکن مالی 3000 دلاری آمریکا نیاز دارید که باید رسید دریافت شده از بانک را به سفارت چین تحویل دهید.

ویزای توریستی چین از نوع انفرادی و عادی:

 • مدت زمان اعتبار: 3 ماه از زمان صدور ویزا
 • مدت زمان اقامت: حداکثر 30 روز
 • قیمت: 110 دلار

ویزای توریستی چین از نوع انفرادی و نیمه‌فوری:

 • مدت زمان اعتبار: 3 ماه از زمان صدور ویزا
 • مدت زمان اقامت: حداکثر 30 روز
 • قیمت: 130 دلار امریکا

ویزای توریستی چین از نوع انفرادی و فوری:

 • مدت زمان اعتبار: سه ماه از زمان صدور ویزا
 • مدت زمان اقامت: حداکثر 30 روز
 • قیمت: 150 دلار امریکا

لازم به ذکر است که قیمت‌های مقرر شده در سایت‌های مختلف مربوط به اخذ ویزای چین، از تفاوت‌های جزئی برخوردار هستند.

عوارض خروج از کشور چقدر است؟

عوارض خروج از کشور تفاوت‌هایی در نحوه خروج دارد و مسافرت زمینی و هوایی را کاملا از یکدیگر تفکیک می‌کند. عوارض خروج از کشور اگر به صورت هوایی باشد، به صورت پلکانی بالا می‌رود و در صورت افزایش دفعات خروج، افزایش خواهد داشت.

هزینه سفر چین

اما عوارض خروج از کشور به صورت زمینی ثابت است و در دفعات بعدی نیز، همان مبلغی که در دفعه اول از شما اخذ شده، مشمول پرداخت می‌شود. عوارض خروج از کشور به صورت هوایی در سال 1398 به شرح زیر است:

 • بار اول: 220 هزار تومان
 • بار دوم: 330 هزار تومان
 • بار سوم: 440 هزار تومان

هزینه تور چین چقدر است؟

حالا که به طور جدی قصد مسافرت به چین را دارید و می‌خواهید هر طور شده سری هم به این کشور پر رمز و راز بزنید، بهتر است برای کاهش هزینه‌های یک مسافرت خارجی، تور چین را انتخاب کنید؛ بنابراین به دنبال یک قیمت مناسب در میان تورهای مختلف این کشور باشید. مسافرت به چین از طریق تورهای گردشگری این کشور به علت حضور راهنمای فارسی زبان، بسیار بهتر و با کیفیت بالاتری صورت می‌پذیرد.

قیمت تور چین به عوامل مختلفی از جمله مدت زمان اقامت، امکانات، نوع هتل، مقاصد گردشگری و مواردی از این دست مرتبط است و شما می‌توانید با توجه به قدرت اقتصادی خود، یکی از آنها را انتخاب کرده و راهی پرجمعیت‌ترین کشور جهان شوید.

 هزینه سفر به چین

اغلب تورهای چین، اقامت در پکن و شانگهای را در دستور خود داشته و برخی از تورها، شهرهای دیگری را نیز در دستور کار خود قرار می‌دهند. اما امکان ندارد شما تور چین گرفته باشید و از نزدیک دو شهر پکن و شانگهای را بازدید نکنید.

شما برای یک تور چهار روزه به پکن باید حداقل سه میلیون تومان در نظر بگیرید که با افزایش تعداد روزهای اقامت، هزینه سفرتان هم افزایش خواهد یافت. این در صورتی است که بخواهید از هتل‌های چهار ستاره استفاده کنید. اما برای تور شانگهای باید مبلغ بیشتری پرداخت کنید. هزینه تور چهار روزه شانگهای تقریبا به چهار میلیون و پانصد هزار تومان می‌رسد.

اکثر مسافران به دنبال تورهایی هستند که گشت و گذار در دو شهر بالا را شامل شود. این تورها هزینه بیشتری را شامل شده و به مدت زمان اقامت بیشتری هم نیاز دارند. تقریبا اقامت 10 روزه در چنین تورهایی، مبلغی به ارزش 15 تا 16 میلیون تومان را شامل می‌شود.

هزینه بلیط هواپیما به چین چقدر است؟

شما زمانی موظف به پرداخت این هزینه به صورت شخصی هستید که نمی‌خواهید از طریق تور چین به این کشور مسافرت کنید. برای دریافت بلیط ارزان‌قیمت هواپیمای تهران به پکن، باید هزینه‌ای در حدود 4 میلیون تومان بپردازید. بلیط‌هایی نیز وجود دارند که مستلزم پرداخت هزینه‌های بالاتری هستند و مبالغی در حدود 5 تا 10 میلیون تومان را شامل می‌شوند. عمده‌ترین بلیط‌های هواپیمایی تهران به پکن در این دو رنج قیمتی قرار داشته و مبالغ بالاتر هم ممکن است تا سقف 80 میلیون تومان نیز افزایش پیدا کند.

قیمت سفر به چین

برای دریافت یک بلیط هواپیما از تهران به شانگهای نیز باید مبلغی در حدود 9 تا 12 میلیون تومان پرداخت کنید که با توجه به امکان خرید اینترنتی بلیط‌ها در سایت علی بابا می‌توانید ارزان‌ترین نوع ممکن را انتخاب کنید تا قادر باشید از همان ابتدا هزینه سفر به چسن را مدیریت کنید.

هزینه هتل در چین چقدر است؟

هزینه اقامت اگر با هزینه‌های تور محاسبه شود، به طور کل هزینه سفر به چین بسیار مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. اما در صورتی که می‌خواهید خودتان شرایط یک سفر شخصی را بررسی کنید، باید به قیمت هتل های چین و به ویژه قیمت هتل در پکن و شانگهای توجه کنید.

هزینه یک شب اقامت در یک اتاق دو نفره در هتل پنج ستاره‌ لوکسی همچون ماندارین اورینتال در پکن تقریبا هشت میلیون تومان و در یک هتل پنج ستاره دیگری مانند کانلوم، دو میلیون و پانصد هزار تومان می‌شود. هتل‌های چهار ستاره به صورت میانگین از قیمت‌های یک میلیون تا دو و نیم میلیون تومان در می‌آید. هزینه یک شب اقامت در هتل‌های دو و سه ستاره هم قیمت‌های پایین‌تری دارد که حدود یک میلیون تومان برای اتاق‌های دو نفره می‌شود.

هزینه مسافرت به چین

هزینه اقامت در شانگهای با قیمت‌های متغیر بسیاری روبه رو خواهد بود. چون عواملی مانند میزان لوکس بودن، موقعیت هتل و امکانات آن روی آن تاثیر مستقیم دارند. بنابراین می‌توان به شروع قیمت‌ها از شبی 200، 300 هزار تومان برای ارزان‌ترین هتل‌ها و سه میلیون تومان و یا بالاتر برای گران‌ترین آنها با بهترین شرایط اشاره کرد. شما با پرداخت یک هزینه متوسط معادل 500 هزار تومان می‌توانید در یک اتاق مناسب و با امکانات کافی اقامت داشته باشید.

اقامت در هاستل‌ها و مهمان‌خانه‌های خارج شهر هم از قیمت کمتری برخودار است؛ اما با این حال با توجه به افزایش هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و از بین رفتن مدت زمان بسیار زیادی که می‌توانید به تفریح و گردش اختصاص دهید، بهتر است به موقعیت محل اقامت موقت خود در چین دقت کنید. پس برای مدیریت هزینه سفر چین به این نکات توجه داشته باشید.

هزینه غذا در چین چقدر است؟

هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک، یکی از مهم‌ترین هزینه‌های بشری است که در زمان مسافرت از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابراین غذا هم یکی از مهم‌ترین بخش‌های برآورد هزینه سفر به چین است. هزینه یک وعده غذای بسیار ارزان‌قیمت در چین، تقریبا 21 هزار تومان است و برای یک وعده دو نفره در یک رستوران متوسط، باید تقریبا 120 هزار تومان پرداخت کنید. قیمت غذاهایی که در منوهای مک دونالد در شانگهای ارائه می‌شود ارزان‌تر هستند و با وجود کیفیت بالایی که دارند، تقریبا همان 21 هزار تومان درمی‌آید.

هزینه رفتن به چین

اگر بخواهید یک آب معدنی خریداری کنید، باید مبلغ 1800 تومان پرداخت کنید و نوشیدن یک فنجان قهوه در آنجا، تقریبا 18 هزار تومان است و همچنین خرید یک واحد نان 500 گرمی، هزینه‌ای معادل 9 هزار تومان دارد.

حالا که به اینجا رسیدیم، بد نیست با غذاهای چینی هم آشنا شوید.

هزینه بازدید از آثار تاریخی و مکان‌های گردشگری چین چقدر است؟

امکان ندارد به یک کشور خارجی سفر کنید و نسبت به بازدید آثار تاریخی و نقاط گردشگری آنجا بی‌تفاوت باشید. اگر به چین مسافرت می‌کنید باید حتما برنامه بازدید از برخی بناهای تاریخی و جاذبه‌های توریستی را در دستور کارتان قرار دهید. در غیر این صورت یک مسافرت نیمه‌کاره داشته‌اید و لذت واقعی از سفر به چین را درک نخواهید کرد. حالا وقت آن رسیده آثار دیدنی چین و هزینه‌های مربوط به بازدید از آنها را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید برای این بخش از هزینه سفر به چین هم برنامه‌ریزی درستی داشته باشید.

هزینه سفر چین

شهر ممنوعه (Zǐjinchéng)

این مجموعه در شهر پکن قرار دارد و محل زندگی 24 امپراتور از سلسله‌های مینگ و کینگ بوده است و در کنار دیوار بزرگ چین، یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی این کشور است. قیمت بلیط این مجموعه عظیم در ماه‌های آوریل تا اکتبر، 60 یوآن است. قیمت بلیط شهر ممنوعه در ماه‌های نوامبر تا مارس به 40 یوآن کاهش پیدا می‌کند.

قیمت سفر به چین

معبد بهشت

این معبد در شهر پکن قرار دارد و دومین مجموعه گردشگری فوق‌العاده محبوب در این شهر به شمار می‌رود. بلیط بازدید از معبد 10 یوآن است که تقریبا معادل 19 هزار تومان می‌شود.

قیمت تور چین

دیوار بزرگ چین

این دیوار در نزدیکی پکن قرار دارد و یکی از آثاری است که هر ساله بیش از ده میلیون توریست را به سمت خود روانه می‌کند. هزینه‌های مربوط به بازدید از این دیوار، به هزینه‌های حمل و نقل و مسیر رسیدن به دیوار بزرگ چین مربوط می‌شود و برای این امر هم می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

هزینه مسافرت به چین

 • بادلینگ

هزینه‌های مربوط به بالدینگ، ارزان‌ترین روش ممکن برای بازدید از دیوار بزرگ چین است. هزینه استفاده از این روش معادل 12 یوآن است. اما هزینه بلیط قطار برای همین مسیر، 6 یوآن است که تقریبا 11 هزار تومان می‌.

 • موتیانو

یکی دیگر از مسیرهایی که می‌توانید انتخاب کنید، موتیانو است. هزینه کرایه اتوبوس در این مسیر، 20 یوآن می است که معادل 38 هزار تومان می‌شود. این مسیر از مسیر بالدینگ گران‌تر و دورتر است؛ اما با توجه به اینکه می‌توانید از تمام زیبایی‌های مسیر تا دیوار بزرگ چین لذت ببرید، می‌توانید با افزایش بسیار کمی در هزینه‌ها، این مسیر را انتخاب کنید.

 • هوانگ هو چنگ

این مسیر نیز، هزینه ای معادل هزینه مسیر در موتیانو دارد.

شما عزیزان در سفر به چین می‌توانید از نقاط گردشگری دیگری هم بازدید کنید که بیشتر آنها جاذبه‌های طبیعی هستند و هزینه چندانی را شامل نمی‌شوند. بنابراین بازدید از آنها می‌تواند برای کاهش هزینه سفر به چین به شما کمک زیادی کند. مکان‌هایی همچون کوه امی و بودای غول پیکر و منطقه هوانگ لونگ در شانگهای از جمله این مناطق هستند.

هزینه حمل و نقل در چین چقدر است؟

هزینه رفتن به چین

حتما خودتان می‌دانید که چین یکی از پیشرفته‌ترین شبکه‌های حمل و نقل را در سطح جهان دارد و ساختار سیستماتیک آن با توجه به جمعیت این کشور بسیار مطلوب و رضایت‌بخش است. بنابراین یکی از عوامل مهم در تخمین هزینه سفر به چین همین هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و جابه جایی است که می‌توانیم آنها را به صورت زیر دسته‌بندی کنیم:

 • اتوبوس

اتوبوس‌ها عمومی‌ترین وسیله حمل و نقل شهری در چین است که هزینه ای بسیارر ارزان و مقرون به صرفه‌تر از دیگر ارکان حمل و نقل در این کشور را دارد. قیمت بلیط اتوبوس‌هایی که تهویه هوا دارند برای یک مسافت معمولی – در اصطلاح یک کورس – تقریبا 2 یوآن است که معادل 3800 تومان می‌شود.

 • تاکسی

بعد از اتوبوس‌ها، تاکسی‌های دورن شهری، رایج‌ترین نوع سیستم حمل و نقل را تشکیل می‌دهند. تاکسی‌ها برای شروع به حرکت در یک مسافت چند کیلومتری، مبلغی معادل 6 تا 10 هزار تومان دریافت می‌کنند. پس از آن هم به ازای افزایش مسافت در هر یک کیلومتر، 1900 تومان به مبلغ دریافتی اضافه می‌کنند.

 • دوچرخه

یکی از عجیب‌ترین ارکان سازنده شبکه حمل و نقل در چین را دوچرخه تشکیل داده است. در بسیاری از نقاط چین، دوچرخه‌های بسیاری جهت اجاره وجود دارند که کرایه آنها برای نیم ساعت، 1 یوآن یعنی 2 هزار تومان است.

 • قطار مغناطیسی

نوع بسیار پیشرفته سیستم حمل و نقل در چین، به قطار مغناطیسی اختصاص دارد که هزینه بلیط یک طرفه آن 50 یوآن و هزینه بلیط دو طرفه، 80 یوآن است. این مبالغ به ترتیب معادل 95 و 152 هزار تومان می‌شوند.

 • استفاده از کارت هوشمند

در کشور چین برای پرداخت هزینه‌های مربوط به حمل و نقل، سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و … می‌توانید از کارت هوشمند استفاده کنید؛ مهم‌ترین مزیت استفاده از این کارت، تخفیف 50 درصدی مخارج مربوطه است که در صرفه‌جویی هزینه‌هایتان نقش به‌سزایی دارد.

هزینه خرید در چین چقدر است؟

هزینه سفر چین

خرید سوغاتی همیشه یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های یک مسافرت داخلی یا خارجی است. تنوع وسایلی که می‌توانید در چین خریداری کنید، یکی از چالش‌برانگیزترین اموری است که در این مسافرت به آن مواجه خواهید شد. بهتر است قبل از اقدام به خرید، نگاهی به لیست قیمت‌ها و همچنین کیفیت اجناس بیندازید تا بدانید چه چیزی در چین ارزش خرید کردن و پرداخت هزینه را دارد.

مرکز خرید اورینتال پلازا (Beijing Oriental Plaza Shopping Center) ارزان‌ترین مرکز خرید چین است که در عین حال از شهرت جهانی هم برخوردار است. مرکز خرید جیوگوانگ (Jiuguang Mall) هم که در شهر شانگهای قرار دارد، گران‌ترین فروشگاه چین با برترین و کمیاب‌ترین برندهای جهانی است که بسیاری از افراد عادی جامعه، توانایی خرید از این فروشگاه را ندارند.

هزینه خرید سوغاتی در چین

هزینه سفر به چین

برای برآورد درست‌تر از هزینه سفر به چین باید از هزینه سوغاتی‌هایی که می‌خواهید بخرید هم مطلع شوید. پس حالا برویم و قیمت برخی از سوغاتی‌های معروف چین را بررسی کنیم:

 • وسایل چرمی

مهم‌ترین وسایل چرمی موجود در چین، کیف پول و کمربند است که برای خرید هرکدام از آنها اگر اصل و باکیفیت باشند، باید هزینه‌های زیر را تقبل کنید:

کیف چرمی: 200 تا 500 یوآن است که به پول ما حدود 380 تا 950 هزار تومان در می‌آید.

کمربند چرمی: 100 تا 200 یوآن است که معادل 190 تا 380 هزار تومان خودمان می‌شود.

 • عینک و لنزهای تماسی

قیمت عینک با طرح‌های متنوع و بسیار جذاب در چین، کاملا مناسب است و شما می‌توانید تعداد زیادی را جهت سوغات و یا استفاده شخصی خود خریداری کنید.

هرچند شما قادر خواهید بود با 20 ، 30 هزار تومان عینک‌های بسیاری را خریداری کنید؛ اما قیمت برخی از عینک‌های بدون برند در چین 200 تا 400 یوآن است که معادل 380 تا 760 هزار تومان می‌شود.

 • شال و روسری

شال و روسری در کشور چین خیلی ارزان است و خرید آن را به همه شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم. شما به راحتی و تقریبا با پرداخت هزینه‌ای معادل 20 تا 30 هزار تومان، می‌توانید یک شال یا روسری بسیار شیک و زیبا و در عین حال با کیفیت را خریداری کنید.

 • لباس‌های سفارشی

شما در چین می‌توانید، طرح و مدل لباس انتخابی را مشخص کنید و در تاریخ مقرر شده، آن را دریافت کنید. هزینه یک دست کت و شلوار مردانه ست، تقریبا یک میلیون تومان در می‌آید.

 • تی‌شرت‌ها

از عمده‌ترین خریدهای ایرانیان در چین، خرید تی‌شرت برای دوستان و آشنایان است. قیمت یک تی‌شرت معمولی در چین از 50 تا 75 هزار تومان متغیر است.

در چین انواع بدیلیجات، پارچه، چای و دمنوش‌های گیاهی و درمانی و همچنین بسیاری دیگر از انواع سوغاتی‌ها وجود دارد که تمام آنها در این مطلب نمی‌گنجد.

به نظر می‌رسد اگر قصد خرید سوغات چین را دارید، در ارزان‌ترین حالت ممکن باید مبلغی در حدود 500 هزار تومان در نظر بگیرید. اگر هم می‌خواهید سوغاتی‌های باکیفیت‌تری بخرید، ممکن است این هزینه‌ها تا یک میلیون تومان و شاید هم بیشتر برسد. در صورتی که مقدار زیادی سوغاتی بخرید که همگی از کیفیت بالایی برخوردار                باشند، به احتمال زیاد هزینه‌های مربوط به سوغاتی‌های شما از سقف 2 میلیون تومان هم عبور می‌کند. با این تفاسیر الان می‌توانید راحت‌تر هزینه سفر به چین را برای خودتان تخمین بزنید.

در انتها

حالا که با تمام جزئیات هزینه سفر به چین آشنا شدید، این تصمیم با شماست که آیا یک سفر را در ارزان‌ترین صورت ممکن انتخاب کنید، یا به یک سفر گران‌قیمت، لوکس و پرهزینه بروید. چیزی که بسیاری از مسافران ادعا می‌کنند این است که در نظر گرفتن یک هزینه متوسط سفر به چین هم می‌تواند سفر خوب و قابل قبولی را به دنبال داشته باشد.

حالا سوال اینجاست که قیمت سفر به چین در حد متوسط، تقریبا چقدر می‌شود؟ به نظر می‌رسد که با پرداخت یک هزینه 15 تا 20 میلیون تومانی برای یک نفر، می‌توانید یک مسافرت توریستی سه، چهار روزه قابل قبول را برنامه‌ریزی کنید.

خوشحال می‌شویم که شما هم نظرات خود را با ما در میان بگذارید تا اگر موارد دیگری هم هستند که به هزینه رفتن به چین مربوط می‌شوند، به این مجموعه اضافه شوند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.