چک لیست سفر دانلود PDF (وسایل موردنیاز سفر + مدارک)

پس از انتخاب وسیله حمل‌ونقل و محل اقامت، دیگر وارد مراحل نهایی آماده شدن برای سفر فرا می‌رسد. یکی از این مراحل آماده کردن وسایل سفر و بستن چمدان است. برای آنکه وسیله‌ای جا نماند و همه اقلام ضروری را با خود به همراه ببرید، باید یک چک لیست سفر آماده کنید تا همه اقلام را یک بار دیگر، بررسی نهایی کنید. چک لیست سفر به شما کمک می‌کند تا تمام وسایل مورد نیازتان را آماده کنید و در چمدان بگذارید بدون اینکه چیزی را از قلم بیندازید.


جستجو و خرید بلیط قطار در علی بابا


هدف از سفر، وسایل مورد نیاز سفر

علاوه بر برخی وسایل عمومی، برای آماده کردن چک لیست سفر، مقصد شما هم مهم است و باید در نظر گرفته شود. مثلاً بردن مدارک سفر مثل کارت شناسایی، مدارک بیمه و… برای همه لازم است. اما اگر سفرتان به مناطق کوهستانی است طبیعتا لباس گرم نیاز دارید؛ در حالی که برای سفر به مناطق گرمسیر، باید لباس‌های خنک به همراه داشته باشید.

نکته مهم دیگر برای آماده کردن چک لیست سفر، هدف از مسافرت است. مسلما چک لیست سفر کاری با چک لیست سفر تفریحی فرق دارد.

ما در این چک لیست تمامی وسایل مورد نیاز برای انواع سفر را فهرست کرده‌ایم تا موردی فراموش نشود. این چک لیست فقط منحصر به بستن چمدان نیست و زمانی که در حال برگشت به مبدا هستید هم به کارتان می‌آید تا وسیله‌ای در هتل باقی نماند.

بعد از این که سفرتان تمام شد، پنج نکته برای سرحال برگشتن از سفر را بخوانید تا خستگی از در کنید. راستی اگر با هواپیما سفر می‌کنید، بهتر است که از هزینه اضافه بار و میزان بار مجاز ایرلاین ها اطلاع داشته باشید.

دانلود چک لیست سفر علی بابا

(بهینه شده برای گوشی همراه)

برای آنکه دردسر آماده کردن چک لیست سفر را نداشته باشید و بدون فراموشی همه وسایل را آماده کنید، می‌توانید از چک لیست سفر علی‌بابا استفاده کنید. با این چک لیست بخش عمده‌ای از نیازهایتان برآورده می‌شود. کافی است روی فایل پی‌دی‌اف زیر کلیک و چک لیست را دانلود کنید.

روی دانلود کلیک کنید و گزینه Save as را بزنید تا PDF ذخیره شود. این فایل در 25 صفحه تنظیم شده است.

چک لیست سفر را دانلود کردید؟

توضیحاتی که در این راهنما دادیم فقط برای آشنایی کامل شما با موضوع بود. مواردی که باید قبل یا بعد از سفر بررسی کنید را به صورت بخش‌بندی شده (مثلا مدارک، مناطق شرجی، نوزاد و کودک و…) در چک لیست سفر پی‌دی‌اف برای شما آماده کرده‌ایم. اگر در دانلود یا خوانش این فایل مشکل و سوالی داشتید، در بخش نظرات به ما اعلام کنید تا سریع پاسخ بدهیم.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه
  1. سبحان می‌گوید

    دسترسی به فایل از دست رفته! 🙁

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

      بررسی می‌کنیم سبحان عزیز 🙂