راهنمای استرداد بلیط اتوبوس

نحوه استرداد روی وب‌سایت و اپلیکیشن علی‌بابا

تا حالا شده که خرید بلیط اتوبوس از علی بابا انجام بدهید و بنا به دلایلی، درخواست استرداد داشته باشید؟ اگر با فرایند استرداد بلیط اتوبوس در علی بابا آشنا نیستید حتما این مقاله را مطالعه کنید تا نحوه استرداد بلیط اتوبوس در وب‌سایت و اپلیکیشن علی بابا را به صورت قدم به قدم یاد بگیرید.

قبل از اینکه این راهنما را بخوانید بگذارید چند نکته را بگوییم:

قوانین استرداد بلیط اتوبوس و میزان جریمه کنسلی از سمت تامین‌کنندگان به ما اعلام می‌شود؛ به عبارت دیگر، میزان جریمه و قوانین از سمت علی‌بابا معین نمی‌شود. طبیعتا میزان جریمه همه بلیط‌ها یکی نیست. حالا قبل از خرید از کجا بدانیم که میزان جریمه کنسلی بلیط چقدر است؟ قبل از خرید، این مورد در «جزئیات خرید بلیط» نمایش داده می‌شود. بعد از خرید هم می‌توانید در قدم چهارم این راهنما مشاهده کنید.

معمولا استرداد بلیط اتوبوس از 60 دقیقه قبل از حرکت دیگر به صورت آنلاین امکان‌پذیر نیست (چه از روی وب‌سایت چه از روی اپلیکیشن) و اگر در چنین بازه زمانی قصد استرداد داشتید باید به صورت حضوری به پایانه مراجعه کنید. البته در موارد استثنائی، این زمان ممکن است به 90 الی 120 دقیقه برسد.

یک نکته مهم قبل از استرداد: میزان جریمه را بدانید…

یکی از مشکلات رایجی که از سمت مشتریان عزیز دیده‌ایم این است که دست به استرداد می‌زنند بدون اینکه از میزان جریمه بلیطشان خبر داشته باشند. و بعد از اینکه استرداد انجام می‌شود از میزان جریمه شاکی می‌شوند. برای همین می‌خواهیم در قدم اول این راهنما به شما نشان دهیم که چطور باید قبل از استرداد، میزان جریمه بلیط‌تان را مشاهده کنید.

میزان جریمه هر بلیط روی آن نوشته شده است. حالا این بلیط را از کجا می‌توانیم پیدا کنیم؟ دو راه دارد:

راه اول: از طریق لینک موجود در پیامک

وقتی خریدتان را انجام دادید، یک پیامک (SMS) برای شما ارسال شده که حاوی شماره سفارش و اطلاعات دیگر است. اگر دقت کنید در این پیامک عبارتی به این شکل وجود دارد: «دانلود بلیط از لینک زیر» و دقیقا زیر این عبارت، لینکی وجود دارد که اگر روی آن کلیک کنید، بلیط‌تان دانلود می‌شود.

حالا سمت راست بلیط اگر دقت کنید، میزان جریمه استرداد در زمان‌های مختلف نمایش داده شده است.

راه دوم: از طریق دریافت بلیط از حساب کاربری

اگر به هر دلیلی پیامک ارسال‌شده در دسترس‌تان نیست، می‌توانید بلیط را ار حساب کاربری‌تان دریافت کنید. چطور؟ الان قدم به قدم توضیح داده می‌شود:

قدم اول

وارد وب‌سایت علی‌بابا شوید.

قدم دوم

در گوشه بالای صفحه، سمت چپ، روی گزینه پیگیری خرید بزنید.

قدم سوم

حالا به بخش سفارشات و استردادها بروید. در این قسمت تمام بلیط‌های شما فهرست شده است.

قدم چهارم

بلیط مدنظرتان را پیدا کنید. هم می‌توانید شماره سفارش را وارد کرده و جستجو کنید و همچنین می‌توانید صفجه را به پایین بکشید (اسکرول کنید) و بلیط را پیدا کنید.

قدم پنجم

وقتی بلیط‌تان را پیدا کردید، روی آن زده و گزینه «دریافت بلیط» را بزنید تا بلیط دانلود شود.

قدم آخر

حالا دیگر بلیط شما دانلود شده و در قسمت پایین، سمت راست میزان جریمه استرداد را در بازه‌های مختلف می‌بینید.

استرداد بلیط اتوبوس روی وب‌سایت علی‌بابا

حالا بیایید ببینیم که چطور می‌توان بلیط اتوبوس را از روی وب‌سایت علی‌بابا استرداد کرد.

قدم اول

وارد وب‌سایت علی‌بابا شوید.

استرداد بلیط اتوبوسقدم دوم

در گوشه سمت چپ بالای صفحه، روی گزینه «پیگیری خرید» بزنید.

پیگیری خرید

قدم سوم

اگر وارد حساب کاربری‌تان شده باشید، اینجا فهرستی از خریدهایتان را خواهید دید. بلیط مد نظرتان را انتخاب کنید. اگر تعداد خریدهایتان زیاد است، می‌توانید شماره سفارش را وارد کرده و جستجو کنید. وقتی بلیط مد نظرتان را پیدا کردید، روی گزینه «اطلاعات بیشتر» کلیک کرده و روی گزینه «استرداد» بزنید تا صفحه جدیدی برایتان باز شود.

استرداد آنلاین بلیط اتوبوس

قدم چهارم

در صفحه جدید، بعد از مطالعه «قوانین کنسلی بلیط اتوبوس» و تیک زدن آن، روی گزینه «مرحله بعد» کلیک کنید.

به یک موضوع خیلی مهم دقت کنید: اگر سفر شما توسط تعاونی کنسل شود، می‌توانید مبلغ کامل بلیط را استرداد کنید و به این منظور با پشتیبانی 24 ساعته علی‌بابا تماس بگیرید اما اگر سفر همچنان برقرار باشد و خودتان قصد کنسلی داشته باشید و قبل از حرکت اتوبوس، درخواست استرداد بزنید، مبلغ بلیط با کسر جریمه به شما بازگشت داده خواهد شد.

قوانین کنسلی بلیط اتوبوسقدم پنجم

نحوه دریافت مبلغ استردادشده را انتخاب کرده و روی گزینه «استرداد آنلاین» کلیک کنید.

یک نکته مهم: اینجا شما دو گزینه‌ «شارژ اعتبار علی‌بابا» و «واریز به حساب بانکی» را برای انتخاب پیش رو دارید. یکی از این دو گزینه را با توجه به توضیحات آن انتخاب کرده و روی گزینه‌ استرداد آنلاین کلیک کنید. توجه داشته باشید که اگر گزینه «واریز به حساب بانکی» را انتخاب کنید، مبلغ به همان شماره کارتی که با آن خرید خود را انجام داده‌اید بازمی‌گردد. در صورتی که سفارش را با اعتبار و یا مبلغی را از اعتبار پرداخت کرده باشید شما تنها به گزینه شارژ حساب بانکی دسترسی خواهید داشت.

پس از تکمیل این مراحل، شما پیام «استرداد شما با موفقیت انجام شد» را دریافت خواهید کرد. اگر تا ۷۲ ساعت مبلغ استرداد به حساب یا اعتبار شما واریز نشد، می‌توانید برای بررسی موضوع با پشتیبانی 24 ساعته علی‌بابا تماس بگیرید.

استرداد آنلایناسترداد بلیط اتوبوس روی اپلیکیشن علی‌بابا

قبل از اینکه این مراحل را بخوانید، مطمئن شوید که دانلود اپلیکیشن علی بابا را انجام داده و وارد حساب کاربری‌تان شده‌اید.

قدم اول

وارد اپلیکیشن علی بابا شوید.

اپلیکیشن علی باباقدم دوم

در بخش پایینی صفحه، روی گزینه «سفرهای من» بزنید. حالا در گزینه‌های بالای صفحه، روی گزینه «اتوبوس» بزنید تا بلیط‌های خریداری شده برای اتوبوس را نمایش بدهد.

سفرهای منقدم سوم

اینجا فهرستی از خریدهای قبلی‌تان را می‌توانید ببینید. بلیط مدنظرتان را جستجو و انتخاب کنید.

bus refund guideقدم چهارم

وقتی بلیط مدنظرتان را پیدا کردید، روی علامت «سه نقطه» در سمت چپ بلیط بزنید تا گزینه‌های جدیدی برای شما نمایش داده شود. سپس روی گزینه «استرداد بلیط» بزنید.

استرداد بلیطقدم پنجم

بعد از مطالعه قوانین کنسلی بلیط اتوبوس، تیک این گزینه و تیک بلیط را بزنید. سپس روی گزینه «تایید و ادامه» بزنید.

تایید و ادامهقدم ششم

حالا نحوه دریافت مبلغ استردادشده را هم انتخاب کرده و در نهایت روی گزینه «استرداد آنلاین» بزنید.

یک نکته مهم: اینجا شما دو گزینه‌ «شارژ اعتبار علی‌بابا» و «واریز به حساب بانکی» را برای انتخاب پیش رو دارید. یکی از این دو گزینه را با توجه به توضیحات آن انتخاب کرده و روی گزینه‌ استرداد آنلاین کلیک کنید. توجه داشته باشید که اگر گزینه «واریز به حساب بانکی» را انتخاب کنید، مبلغ به همان شماره کارتی که با آن خرید خود را انجام داده‌اید بازمی‌گردد. در صورتی که سفارش را با اعتبار و یا مبلغی را از اعتبار پرداخت کرده باشید شما تنها به گزینه شارژ حساب بانکی دسترسی خواهید داشت.

نحوه دریافت مبلغ استردادشدهقدم هفتم

حالا دیگر می‌توانید پیام استرداد موفقیت‌آمیز را روی صفحه گوشی مشاهده کنید.

پس از تکمیل این مراحل، شما پیام «استرداد شما با موفقیت انجام شد» را دریافت خواهید کرد. اگر تا ۷۲ ساعت مبلغ استرداد به حساب یا اعتبار شما واریز نشد، می‌توانید برای بررسی موضوع با پشتیبانی 24 ساعته علی‌بابا تماس بگیرید.

استرداد شما با موفقیت انجام شدسوالی در مورد نحوه استرداد بلیط اتوبوس دارید؟

در این مقاله، صفر تا صد نحوه استرداد آنلاین بلیط اتوبوس را روی وب‌سایت و اپلیکیشن علی‌بابا برای شما آموزش دادیم. اگر در این مسیر سوالی برای شما پیش آمد می‌توانید  برای ما کامنت بگذارید تا پاسخ بدهیم.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 دیدگاه
 1. اسماعیل می‌گوید

  سلام
  من تو گوگل خرید بلیط از بهبهان به تهران را جستجو زدم اما تو علی بابا از اینکه بلیط برای همان روز موجود نبود و بلیط از مبدا شهری که من بودم به مقصد تهران پر شده بود خودش مبدا را تهران و مقصد را بهبهان و روز حرکت را یک روز بعد بهم داد و من هم که اول درخواستم آن چیزی که نیازم بود را درخواست کرده بودم بدون توجه مشخصات فردی خودم را وارد کردم و مبلغ را پرداخت نمودم اما وقتی به چاپ بلیط دقت کردم دیدم مبدا و مقصد و تاریخ حرکت اونی نیست که من اول درخواستم نوشتم و خواستم لذا شما )علی بابا( عمدا این کار را میکنه که حداقل ده درصد از جیب مردم پول برداره وگرنه میتونه به درخواست مشتری پیام واقعی ارسال کنه که بلیط برای این روز و این مقصد نداره

 2. حسن می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  بلیط تبریز به خوی را اشتباهی رزو کردم
  چیکار کنم لطفا راهنمایی بفرماييد
  یعنی خوی به تبریز رزرو شده

 3. مهدی می‌گوید

  میخوام بلیطم را باطل کنم

 4. مهدی می‌گوید

  ابطال بلیط

 5. Yaqoiubi می‌گوید

  باسلام
  من سه تا بلیط رزرو کردم ومیخوام یکیشو کنسل کنم
  در استردادها کل بلیط ها کنسل میشه
  میشه راهنماییم کنید ؟

  1. مهدی می‌گوید

   به این سوال بنده خدا پاسخ بدید!
   منم وضع مشابهی دارم.

   1. علی می‌گوید

    سلام از راه وبسایت و برنامه علی بابا خطا میده آیا راه دیگری هم وجود دارد؟

 6. Moghimi می‌گوید

  سلام
  برای 4 فروردین بلیط اتوبوس رزرو کردم
  امکانش هست تاریخ رزرو رو به سوم فروردین تغییر بدم؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   با دوستان مرکز پشتیبانی علی‌بابا تماس بگیرید تا در صورت امکان تاریخ بلیط رو براتون تغییر بدن

  2. اکرم نخعی می‌گوید

   سلام من حدود یک ساعت پیش بلیط اتوبوس سیرو سفر تهران به شاهرود گرفتم تاریخش اشتباهی بجای سه شنبه۱۶٫ ام فروردین چهارشنبه ۱۷ فروردین انتخاب شد

 7. حسین علیزاده می‌گوید

  سلام.اگه خرید کل بلیط از درگاه باشد استردادشم فقط حضوری است؟؟ولی اگه با اعتبار علی بابا بخریم استردادش درجا واریز به اعتبار علی بابا میشه؟؟؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 اگه با حساب بانکی خرید کردین، پول برمیگرده به همون کارتی که خرید رو باهاش انجام دادین. اما اگه با اعتبار علی‌بابا خریده باشین، به شکل اعتبار برمیگرده به حساب علی‌باباییتون